Мъжът ми се интересува живо...

  • 2 154
  • 28
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
... как стои въпроса с детските...

Т.е. необходимо ли е да се кандидатства с доход, има ли социален минимум/максимум. Колко са детските сега? И пак ли се кандидатства през някакъв период от време?

# 1
  • Мнения: 264
Да, необходимо е да се кандидатства с доход, мисля че трябва да не е по-голям от 300 лв/бруто/ на член от семейството.  Но от догодина май ще е 350 лв. Сега детските са 25 лв. Може и да греша, защото аз не съм кандидатствала за детски, защото дохода ни идва "голям".

# 2
  • Мнения: 4 433
да,доход ви трябва до 300лв.е на член.
сега детските са 30 лв.

# 3
  • Мнения: 2 100
Има социален минимум, както са ти казали - 300лв. на член от семейството. Искат бележки от местоработата ти и от тази на съпруга ти за 12 месеца назад. Проверяват пак за 12 месеца назад дали са му изплащани болнични, на теб също. Така сумират всичко и разделят на 12 по броя на членовете на семейството. Детските сега са 25лв., но от догодина май ще са 35.  Peace

# 4
  • Мнения: 5 026
да,доход ви трябва до 300лв.е на член.

 Peace

# 5
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Момичета, той ви благодари   bouquet

... аз - също  Hug

Не ставаме за детски. Много сме богати. Еха! Доказаха ни хората, че сме богати. Пък ние, богатите, нали сме стиснати, подминаваме по-скъпите храни и дрехи и си броим парите за сметките и данъците. Ама богаташи сме!!!!

Някой му бил казал, че вече не искали доход за детските. Давали на всички деца. И аз бях сигурна, че това не може да е вярно и му казах, ама хайде - да му мине мерака ... питах! Щеше му се поне детската и/или яслата да плаща с тези пари, но не мина номера... Айде, пак на неговата сметка си останаха. Богаташ с богаташ!  Joy

# 6
  • Мнения: 3 157
И аз разбрах,че от догодина максимума ще е 350лв-за четиричленно сем.съответно стават 1400лв,а самите детски трябва да станат 35лв.А втази декларация,която се подава пишат ли се тия 220лв,които се дават за отпуската по майчинство+25лв детски?Или само 220лв? newsm78

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 728
Сумата за детски не съм я писала никога, но за майчинството да.

# 8
  • Мнения: 2 447
Peace Детските сега са 25лв

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дохода трябва да е до 300лв на член от семейството

# 10
  • Мнения: 9 973
детските са 25 лв.,а др.месец 35лв.

# 11
  • Мнения: 3 997
Дохода трябва да е до 300лв на член от семейството

ДоходЪТ....

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Дохода трябва да е до 300лв на член от семейството

ДоходЪТ....


Синеочке, не така!  Naughty
Има си тема за тия неща. Пък и като знам какви грешки съм виждала из темите  ooooh! ... Този непълен член нищо не е  Peace

# 13
  • Мнения: 4 433
как бе момичета детските са 30 лв.сега Laughing

# 14
  • Мнения: 1 817
От догодина доходът трябва да е 350 на член от семейство.
детските стават 35 лв. на дете.
Документите се подават веднъж годишно. Майчинството също се включва, но те /соц. служители/ си взимат данните служебно от НОИ.
Представят се бележки от местоработата на двамата.
Ако имаш и други деца /в уч. възраст/, те задължително трябва да посещават редовно училище. И от училището  се взима бележка. Абееее, не е лесна тя Laughing

Общи условия

Активация на акаунт