голям корем в 8г.с.

  • 4 651
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Мами,корема ми е като че съм 5-6 месец а съм в 8 г.с. тепърва,нормално ли е това?Започвам да се притеснявам,кажете ми как беше при вас има ли ли се подобен проблем
А съм слабичка иначе,издува ми се коремчето от колита,ама нон стоп е така сега newsm12
   love001  love001  love001

# 1
  • Мнения: 6 472
1 вариант - задържаш течности, имаш газове и т.н.
2 вариант - чакаш близнаци Wink

Според мен не е нещо обезпокоително Grinning

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
3ти вариант Wink. Няма правила и закони при тия неща, може просто да имаш по-голямо коремче.  Sunglasses

# 3
  • Мнения: 5 577
През бременността корема расте на определени моменти дръстично, явно на теб сега ти е период.  Peace
Не се притеснявай!
Лека бременност.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
Може и да е нормално, във всички случаи е индивидуално. На мене започна да ми расте по малко някъде към 5-6-ти месец, но осезаемо ми пролича и облакох дрехи за бременни чак кън врората половина на седмия месец.

Пожелавам ти късмет и едно здраво и хубаво бебче!

# 5
  • Мнения: 2 047
  Моя порасна  набързо втория месец , ама и доста си хапвах. Трети и четвърти малко, в петия пак така изведнъж за няколко седмици щръкна. Занапред незнам.  Laughing

   Питай  и гинеколога си за успокоение.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Аз бях по същия начин. Във втори -трети месец имах такъв голям корем, че мислех преди да отида на ехограф, че съм бременна с близнаци Laughing. Бебето беше само едно, но корема ми беше като за 3. В края на  6-ти месец имах обиколка на корема като за 9-ти месец. Това ми го каза акушерката докато ме мереше на редовна консултация и каза, че доктор трябва да ме види на ехограф и се оказа, че имам многоводие.

Значи в 10-11 г.с. толкова много ми личеше, че ми ставаха в градския транспорт Wink.
Обаче и до днес си имам коремче и не мога да го сваля и това си е. Не помага и всекидневното правене на 100 коремни преси Sad.
Та да обобщя:
1. Или ще ставаш мама на повече от едно бебче
2. или имаш многоводие(, но според мен е много рано пре теб да се говори за такова нещо).
3. или по вероятно е просто да ти е такава структурата.

# 7
  • Мнения: 2 849
Мислих си ,че при мен е от пустото желание да наедрея вече ,ама не съм само аз .Дано да не стана и много огромна  ,защото дрехите  вече ми стягат в кръста .лека бременност . Joy

# 8
  • Мнения: 456
А може би точно , защото си слаба ти изглежда толкова голям корема.. Не се притеснявай - но наистина е по-добре да питаш лекаря си...

Малко офф - мен всички ме питаха - Кога ще се раждат близнаците??? А то просто мойто бебе се роди 4.400... Тъй че спокойно и лека бременност!!! Laughing smile3521 newsm10

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
   И аз бях така. Още в 5-6г.с. не си влизах в нито един панталон /по принцип съм слаба/, а във втория месец имах корем поне като за 5 мес.  Wink но пък качвах само на шкембенце, а и после нещата се нормализираха. Спокойно!
  Лека и приятна бременност до края  Laughing !

Общи условия

Активация на акаунт