Бащата в родилната зала?

  • 8 329
  • 165
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 806
И аз съм в родилното малко след теб.  Още от сега мъжът ми се е регистрирал като присъстващ.  Той пожела сам.  Бил е с мен на всеки преглед, не е изпуснал нищо и не иска да изпусне това.  Даже ще снима.  Аз ще съм с секцио.
Всичко зависи от теб и него.  Ако искате, защо не? Аз съм поласкана от желанието на моят мъж да е до мен през всичките неща.  Държи ми ръката, плаче и се радва с мен. 
Не знам как бих се престрашила при операцията без да го виждам до мен.  За мен мисълта да го няма е абсурдна.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 064
В болницата, в която раждах нямаше тази възможност. Другият път, обаче, ако има такъв, мисля да си го взема. Той няма нищо против. Аз лично виждам само плюсове в тази практика, естествено, при условие, че и двамата мислят така. Ако бащата се дърпа, не бих го карала.

# 62
  • Мнения: 4 335
Ако мьжа иска не виждам нищо лошо,дори сьм за.

# 63
  • Мнения: 9 973
лошо няма  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 30
Също ЗА  Peace
Още в началото на връзката ни, с моя мъж, той не еднократно е изявявал желание да е в родилната зала.
Е сега когато това е реалност мисля, че малко се притеснява, но се надявам да не се откаже.
Въпроса е, че аз май не съм сигурна........не се притеснявам от него........може би ме притеснява да ли ще издържи да ме гледа в това състояние без да започне да дава "мозък" на лекари и акушери Joy

# 65
  • Мнения: 6 712
Винаги съм се чудела кому са нужни бащите в родилните зали.

Нужен е за родилката! Simple Smile Поне за мене присъствието на мъжа ми не е било дори тема на разговор, той просто ттрябваше да присъства, нито съм го убеждавала, нито нищо. Разбира се, че ми беше по-спокойно! Аз все пак раждах в чужбина, тука докторът даже му каза като почна истинското раждане да дойде по-наблизо, че от ъгъла където беше, не виждаше нищо! Laughing Laughing Е, не за да гледа какво правят доктора и сестрите, а за да дойде при мен, да ме държи за ръка, да ме подкрепя. Grinning Peace
Като се роди беба я дадоха първо на него, докато ме зашият, че имах епизотомия.
Въобще, според мен не се колебай, отивайте двамата да раждате! Simple Smile Това дете е и на двамата! Wink

# 66
  • Мнения: 9 988
Съпругът ми е присъствал и на двете раждания, ще присъства и на третото.
Не мога и не искам да си представя как бих се чувствала сама в подобен момент. В пред-родилна зала дори танцувахме блус, докато не минах на 4 крака от болка и ме пратиха на стола Grinning, по време на самото раждане е бил до главата ми и не е виждал какво става от кръста ми надолу (не си мисли, че мъжа ти ще е свидетел на някакви ужасии).
Много беше щастлив да присъства на раждането на децата ни, видя ги първи, преди мен. Като занесоха децата да им правят тестовете ( в същата зала, зад мен) беше с тях и било много интересно всичко, после ми разказваше.  В залата след като родиш оставаш там още 2 часа, дават ти бебчо да кърмиш или поне да пробваш. Той снимаше, говорехме си и говорехме на бебо, красиви мигове за всяко семейство, защо да се лишаваш от тях.
Пуснаха го с мен чак до стаята, а там ме накараха сама да се преместя от носилката (или както там се казва) в леглото а аз не можех да се помръдна ( след първото раждане), краката не ме слушаха и сестрата ми се сопна. Не че не можех да я пратя някъде  box, но мъжа ми и тегли една дълга реч! Та тя ми се извиняваше след това, и санитаря ме пренесе. Ако бях сама щях да се ядосвам, друго си е да им покажеш че не си сам, а си с хора до себе си. Същата сестра на другия ден ми носеше храната в леглото.  Mr. Green

Важното е да постъпиш така, както ти намериш за уместно, да се чувстваш спокойна и сигурна. Всички мои приятелки са раждали в присъствието на мъжете си ( тук и на секцио пускат). Явно в БГ присъствието на бащата не е масово явление, за първи път чувам за жени които са против това в този форум. Странна работа.
Както и да решиш, желая безпроблемно раждане и красиво здраво бебче на финала! Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 211
Ох, колко много ме вълнува тази тема....
Мерси много на всички за споделените мнения...
остават броени дни до термина ми.... още от самото начало и двамата много искахме той да присъства (и той има желание, и аз съм убедена, че ще ми е много по-добре), но моята док. като чу и каза: ооооо, недейте..... Да не мислиш, че е много приятна гледка - има кръв, пот.... Реших да игнорирам думите и, но после говорих и с друг док (между които се двуомя кой от тях да избера) и неговата реакция беше подобна ... не било като по американските филми и т.н.... От реакцията на тези двама док, като че ли малко се постреснахме и сега се чудим....  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 Много ми е тъпо, толкова бяхме убедени, а сега .. се чудим дали да не се доверим на докторите с дълъг опит....

# 68
  • Мнения: 388
Ако бащата има желание - разбира се нека да присъства. На мен ми беше все едно, а той не пожела. Раждах в операционна със секцио - всичко свърши много бързо, не усетих липсата му. Но от престоя в болницата ще запомня самотата.... Ако имаше как тогава ми се искаше да е до мен.

# 69
  • Мнения: 77
В моя случай, твърдо НЕ. Имам собсвена теория /може би банална и досадна/ по въпроса.

# 70
  • Мнения: 2 307
Където раждах не допускаха бащи ,а аз много исках той да присъства на раждането.
Но честно казано се радвам ,че стана така.

# 71
  • Мнения: 209
Мисля ,че бащата няма работа работа в родилната зала, това е само мнение , лично аз не бих искала мъжа ми да бъде свидетел на подобна гледка Sick

# 72
  • Мнения: 6 274
Винаги съм казвала, че според мен мястото на мъжа НЕ Е в родилната зала....  Naughty

П.С. Ми, нормално, какво да ти кажат лекарите ?
Че всичко е майтап работа ли ?
Е, не, не е...
Раждаш, все пак...
Не снимате филм...

# 73
  • Мнения: 476
Мъжът ми присъства на раждането. Дните в болницата и досега да най-хубавите ни моменти заедно. И друг път съм го казвала -   още се просълзява като разказва за раждането на синът ни.

# 74
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
И моя съпруг присъства на раждането.Чувствах се по-сигурна като беше до мен.За миг не е съжалявал,че беше там.Живот и здраве, и при второто раждане пак ще присъства. Peace

Общи условия

Активация на акаунт