Лесно Ягодово Руло!!!

  • 2 899
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674


Тестото се прави от:

 6 яйца
1 чаша пудра захар/ непълна/
150гр брашно


Крема:

1 чаена чаша сметана / заквасена/
 1/2 ч. чаша пудра захар
1 ванилия
плодове/ може и замразени, но по-добре пресни /
С праскови също става вкусно!

Разбийте  около 5 мин.  с миксер 6-те жълтъка със захарта, докато сместа се сгъсти и побелее. Отделно разбийте 6-те белтъка на сняг. Прибавете ги внимателно към жълтъците ,после прибавете и брашното като бъркате с дървена или пластмасова лъжица.

Изсипете сместа върху намазана с МАСЛО хартия за печене, с която сте покрили тавата. Печете в умерена фурна на 180 гр.

 Като изстине сладкиша...отлепяте внимателно хартията.



Докато ви изстива сладкиша, разбивате сметаната със захарта, до  получаване на пухкава смес. Добавяте ванилията.

Разстилате крема върху изстиналия сладкиш и отгоре само в началото нареждате нарязаните плодчета/ в случа ягоди разрязани наполовина /...за да се получат само в средата. Ако искате да има повече редове с ягоди, то сложете ягоди  по целия блат.  Peace


След това внимателно навийте сладкиша на руло. Увийте го в  фолио и го сложете в хладилника да се стегне и охлади.

Бон апетит!  chef
 

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 02:59 от ЧервеноВинце

# 1
  • България
  • Мнения: 1 090
Олее,страхотно руло,навремето бях правила подобно,изяде се за някакви минути буквално Laughing.
Мерси ,4е ме подсети,Винце! Peace
Каква е разликата между руло с пудра захар и обикновена?

# 2
  • Мнения: 143
А брашно за тестото няма ли?

# 3
  • Мнения: 5 001
Айдееее,времето позастудя и Червеновинцева се развихри в кухнята отново  Joy Joy
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Пак апетитно нещо си предложила....Щ е се пробва(копирах си рецептата),ама откъде сега хубави ягоди по това време....Да вземеш да ми пратиш малко от Норге ли какво?!  newsm78  Joy

# 4
  • Мнения: 3 674
А брашно за тестото няма ли?
Оххх... има разбира се... ooooh!  Ама който пише рецепти по нощите  така става...  hahaha  Допълних пропуска...  Laughing

Мастерче..ягодки пращам веднага...тука ги има по всяко време на годината.  Hug

норче... не съм сладкар  и да ти кажа честно,  не знам каква е разликата? newsm78  Така пишеше в рецептата, и аз така го напарвих с пудра захар.... Laughing

# 5
  • Мнения: 4 433
Супер е рулцето на снимката,Наздраве Laughing Hug

# 6
  • Мнения: 5 001
Винце,какво ще кажеш,ако го направя със сладко от ягоди? Мисля,че ще стане също добре,м?.....

# 7
  • Мнения: 3 674
Винце,какво ще кажеш,ако го направя със сладко от ягоди? Мисля,че ще стане също добре,м?.....
Мастерче, не знам...ама опитай  newsm78 Тъкмо ще разкажеш дали е гот със сладко...  Hug

# 8
  • Мнения: 1 906
И аз правя такова руло, но хартията я махам, докато е още горещо. Поне на мен ми е по-лесно да я отлепя тогава  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 15
Днес направих рулото - стана чудесно   chef Върху сметаната сложих сладко от къпини и нарязан банан. Ето и резултата  Rolling Eyes http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9235908

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 20:09 от ivanova_ii

# 10
  • Мнения: 689
Страхотно изглежда!
Тъкмо се чудех с какво да се подмажа на съседката  Grinning

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 894
рулото е страхотно  bouquet
ще се пробва задължително,но ще го направя със сладко от ягоди Peace

# 12
  • Мнения: 3 830
Изглежда чудесно. Сигурно ще го добавя към планираното меню за коледните празници.  bouquet

# 13
  • Мнения: 27 524
Ще се пробва обезателно. Мисля с пресни малини  Simple Smile

А, и едно питане, ако изстине тестото, няма ли да се натроши при навиването?  Thinking

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 18:29 от Блонди

# 14
  • Мнения: 1 505
Да,6те трябва да се опита,страхотно предложение е за настоя6тите празници,само трябва да си подбера с какъв плод 6те го направя,4е ягоди няма в момента при нас.а който го направи със следко може ли да сподели с нас резултата,моля.

Общи условия

Активация на акаунт