УВЕЛИЧАВАНЕ НА КЪРМАТА

  • 1 798
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Мили момичета,

до сега кърмих малката /на 2 месеца е / по 7 пъти от 06.30 до 00.30. Тя спи непробудно през ноща. Проблемът е, че кърмата ми не ми достига и трябва да я увелича. Препоръчаха ми да започна по-често кърмене и вече 2-ри ден се кърмим по 10 пъти на ден като последното кърмене е в 00.30. Преди да заспя доизцеждам и двете си гърди до край.
Въпросът ми е, тази схема с по-честото кърмене наистина ли ще доведе до увеличаване на кърмата и след колко дни, защото съм притеснена, че в момента  гърдите са ми още по-празни с това често кърмене. Rolling Eyes.
И относно течностите - вярно ли е, че ако се пие над 3,5 - 4,5 това може да доведе до обратен ефект, прочегох го във форума. От както увеличих течностите до 4л. май нещо не ми се увеличи кърмата. Истината е, че доста се насилвам за да изпия 4 л.
Това с кърменето на около 1,30 ч. е истински ужас, незнам колко ще издържа така! от както минахме на този режим малката е много по-неспокойна и почти не спи newsm78. Преди ядеше на 2,30ч - 3,00 когато и додавах с шише кърма към гърдата и спеше почти всеки път.
Моля, споделете мнения Praynig

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
Ако искаш да кърмиш по-дълго и да не се отбие бебчето,спри да додаваш шише с кърма.Няма нужда.
Вярно е,че честото кърмене стимулира лактацията.Ако спреш да засичаш на колко време ядете и даваш при всеки сигнал за глад,ще видиш,че всичко ще бъде много лесно.
Това,че гърдите изглеждат "празни",не значи че не правят мляко.То "слиза" в момента на засукването,не стои в гърдата.
Не се сили да пиеш по толкова вода.Нормално е след всяко кърмене да изпиваш по една чашка.
За собствено успокоение можеш да си купиш лактогонен чай- лично при мен българския беше по-ефикасен.
Също бебчето може да иска да суче,не само от глад.Така,че не е задължително винаги да минат 3 часа,за да иска да яде.
Потърси подобни теми и ще видиш,че всъщност са рядкост бебета,които сучат на 3-4 часа.Повечето си ядат по-начестичко.
Ние към 4 месец ядяхме на 1 час.Издържа се. Simple Smile
След захранването ще си увеличите паузите.
Давай мляко на воля,на често и колкото си поиска,ако искаш на първо време може и да доизцеждаш.Ще се увеличи със сигурност.Колкото се търси,толкова предлагат гърдите.
Успех и не се отказвай.Чакат ви страхотни мигове с кърменето. Heart Eyes Hug

# 2
# 3
  • Мнения: 693
Какво ми помага на мен:

Цедя през ноща - в 3 часа!

Пия лактогонен чай - български!

Много кисело мляко!

Орехи - но най-много шепа на ден, за да не запечеш бебето!

Почивка - поне 2 часа в хоризонтално положение през деня!

Пия повече вода!


Съвет, който мога да дам - не кърми толкова често щом бебето не е спокойно и ти не се чувстваш добре! Кърми си на поискване и се води по бебто. И още един - пий вода, колкото ти се пие - не се наливай толкова. И аз мисля, че една чаша повреме и след кърмене е достатъчно  Hug

Мнда и още нещо - това, че гърдите са меки съвсем не означава, че кърмата спира.
Дано да съм била полезна. Успех!

# 4
  • sofia
  • Мнения: 482
Така, напълно подкрепям БРРР!
Ще споделя моя личен опит - когато моя бебчо беше на вашата възраст ядеше на час и половина - два!!! Кърмих го горе-долу по 20 мин, усещах първото слизане на кърмата и се опитвах да доизчакам и второто слизане, което ставаше към 15-20 тата минута и тогава го махах от гърдата. По това време той правеше нощна пауза от между 21 часа и ставаше към 3 ч да яде.
Определено няма нужда да се наливаш с 4 литра вода. Пий толкова, колкото имаш нужда! Хапвай си това, от което имаш нужда и най-важното почивай си! Почивай си! Почивай си!!! Мисли за хубави неща, просто се постарай да бъдеш в добро настроение!
НЕ ДАВАЙ кърма от шише! В повечето случай това води до скорошно отбиване на бебо! Предлагай му гърда вместо шише!
Незнам дали даваш биби и вода, ограничи ги, да не кажа - махни ги изцяло на този етап.
Знам, че е хубаво да се кърми между 3 и 8 часа сутрин, защото тогава хормона пролактин (виновника за млекопроизводстово) е най-активен тогава. Можеш да пробваш да кърмиш бебчо, макар то да спинка.
Това, че са ти меки гърдите не означава, че не произвеждаш мляко. По-скоро е знак, че тялото ти се е пригодило към нуждите на твоето бебе.
И следи за мокри и пълни пампи, активноста на бебо и грамчетата.
И още нещо - можеш да си вземеш бирена мая от аптеката - пие се 3 пъти на ден по 2 таблетки. Аз много не вярвах на този ефект на бирената мая, бях си я взела, когато взе да ми капе косата и неочаквано за мен взех да се препълвам - ами спрях я, нямах нужда от твърди гърди и дискомфорт.

Ами това е за сега от мен. Успех, успкой се и имай вяра в себе си, ще видиш че нещата ще се подредят.

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 10:26 от emi_bademi

# 5
  • Мнения: 147
Спрях да додавам с шише от 4-5 дни вече и от 2 дни се храним на поискване без да се съобразявам с времето. Наистина гърдите са мноого по празни като дойде време за ядене, а преди на 3-тия час бяха доста пълни, това ме кара да се чувствам зле. И да, и аз изчаквам поне 2-ро "слизане" на кърмата, но не винаги има такова и в този случай додавам от другата, а тя става още по-празна и така. Когато предложа гърдата си да яде първоначално имам чувството, че няма повече от 30-тина мл. и като засуче започва да "слиза". На гърдите я държа минимум 30 минути до 0,50 защото обича да задремва.
Brrr, как си издържала на 1-часово кърмене цели 4 месеца Sick! Браво на тебе!!!
За цеденето - и с първото ми дете и сега се доизцеждам след ВСЯКО кърмене, но преди съм замразявала огромни несметни  количества, а сега ВИНАГИ доизцеждам едва 20 мл., ВИНАГИ! нито повече нито по-малко. И сега когато се кърмим на 1,30 е така. Защо ми казват, че съм предизвикала свръх лактация с това цедене първия път, а сега като се доизцеждам пак всеки път, защо не придизвиквам свръхлактация?Може би е важно да вметна, че с първото ме гонеше неутолима жажда и свиреп глад - ядях по 5 пържени филии за закуска и въобще по 5 пъти на ден, пиех по близо 5 л. течности на ден, но ме караше. Сега обаче се насилвам с течностите и с яденето, но и това не води до въпросната свръхлактация!
За паузите - по какво да разбера, че ми се е увеличила кърмата? Ще започне ли да яде на 2,30 поне или както казваш Brrr   чак след захранване и в същност си давала на бебето си на всеки час дълго време, но това не значи, че не ти се е увеличила? По колко ти наддаваше до 4-тия месец?
 Проблемът е, че с първото доизцеждах огромни количества/по 1л. когато беше на 7 месеца/, тя се хранеше на много по-голями паузи, а това ме обърква.

# 6
  • Мнения: 147
Всъщност, това което очаквам е след ден, два....когато предлагам гърдите си  на бебето да бъдат вече много по-пълни при започване на кърменето, а не всеки път да е пълна с малко мляко въпреки, че изчаквам по две "слизания" на кърмене.

# 7
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
raliy ,всичко ще се оправи-не се притеснявай.Давай начесто,редувай гърдите и ще се увеличи кърмата.Просто няма друг вариант.Синът ми се роди по-големичък-4,150 кг.Аз и с това си обяснявах по-честото хапване,а може и да е имало друга причина.Той и сега обича много да се гушка.Наддаваше завидно.На 4 месеца беше вече 9 кг. Simple Smile
Но си спомням ,че до 3-тия месец ту имах много кърма,ту намаляваше.Пийвай чайче,позволявай си и по нещо сладко,безалкохолната бира  при мен имаше много добър ефект.
Наистина не е много удобно да яде толкова начесто.Докато влезем в Кауфланд и вече беше гладен,но всичко минава.Просто имай търпение. Hug

# 8
  • Мнения: 147
Благодаря на всички ви Hug

# 9
  • Мнения: 2 132
Недей да очакваш гърдите ти да са твърди както  първия месец. От тук на там ще са мекички, което не означава, че няма мляко Wink
Ива до 3ти месец цокаше доста често, а след това почна да прави по-големи паузи и да си пуска сама гърдата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт