Поръчителство

  • 3 466
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Мъдрите хора са казали - "Няма ненаказано добро"
Всяко добро което правим на хората рано или късно ни се връща тъпкано.
Затова извода е един - колкото сме "по-лоши" толкова по-добре и леко ще си живеем. Ако сестра ти е била
"лоша" преди време сега нямаше да има такъв неприятен проблем.

# 16
  • Мнения: 1 517
Ще използвам темата да попитам: как стоят нещата с неизплащане на дълг към Джет Кредит? Моя близка тегли 1200 лв заем, без поръчител и до сега една вноска не е платила. Какво могат да и направят?

# 17
  • Мнения: 98
Боже,боже горката ти сестра!Наистина направи добро-изяж лайно.А това се е случвало и с нас.Толкова ти нагарча ,че не ти се ще и да набиваш човека.На никой не ставаме поръчители повече!Незнам дали знаеш какво е да няма какво да ядеш,за да плащаш чужди борчове.Само варени картофи сме яли в един период-варени картофи със сол. Confused
Тя да се благодаря че съм доста далече ама стане ли нещо свят ще и се завие все ощо се здържам но тези дни ще ходя до Пловдив и ако нещо не направи по въпроса ще има скандал . Ще помета блока със нея . Бясна съм .

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно така - да продава където и каквото има, намерете й работа.
Скоро решихме на една наша позната подобен проблем. Кредитополучателят фалира(имаше шивашка фирма) и познатата ни теглила кредит за да му покрие заема, понеже на нея не й давали друг кредит, а имала да жени дъщеря. Онзи все обещавал, но нищо не предприемал. Пратихме му две момчета, които си тежат на мястото и онзи започна да плаща. Сега ще плати освен заема и хонорара на момчетата.

# 19
  • Мнения: 81
Мъдрите хора са казали - "Няма ненаказано добро"
Всяко добро което правим на хората рано или късно ни се връща тъпкано.
Затова извода е един - колкото сме "по-лоши" толкова по-добре и леко ще си живеем. Ако сестра ти е била
"лоша" преди време сега нямаше да има такъв неприятен проблем.
Не се съгласявам. Ако и да звучи наивно.
Апропо, ти успяваш ли да живееш спрямо този принцип? 'Шото други впечатления имам...  Peace

# 20
  • Мнения: 212
Пратихме му две момчета, които си тежат на мястото и онзи започна да плаща. Сега ще плати освен заема и хонорара на момчетата.

Заради ей такива като тебе България е все още мутренска държава. Защото има хора като теб които разчитат на мутрите да им оправят нещата, а не на правораздавателните органи. Хората с твоето мислене не позволяват на България да стане нормална правова държава защото предпочитат да платят на мутри отколкото да заведат съдебно дело...

# 21
  • Мнения: 98
Точно така - да продава където и каквото има, намерете й работа.
Скоро решихме на една наша позната подобен проблем. Кредитополучателят фалира(имаше шивашка фирма) и познатата ни теглила кредит за да му покрие заема, понеже на нея не й давали друг кредит, а имала да жени дъщеря. Онзи все обещавал, но нищо не предприемал. Пратихме му две момчета, които си тежат на мястото и онзи започна да плаща. Сега ще плати освен заема и хонорара на момчетата.
Тя уж въртеше някъкв бизнес който въврвеше добре миналата година и сестра се подлъгала със мили думи обещания . "Сега си блъска главата във стената ". На мен няколко пъти ми е искала пари на заем и винаги и отказвам . И спря  да ме търси .

# 22
  • Мнения: 6 417
Ще използвам темата да попитам: как стоят нещата с неизплащане на дълг към Джет Кредит? Моя близка тегли 1200 лв заем, без поръчител и до сега една вноска не е платила. Какво могат да и направят?
Като се има предвид чия собственост са финансовите институции завършващи на ...кредит, я съветвам да започне да си плаща задълженията.

# 23
  • Мнения: 2 032
Да, след дъжд-в качулката-лайно. И то заслужено и заработено със завидна простота.

Можеш да провериш дали даването на заема и поръката са станали при обтоятелсвтва на, да кажем, натиск, скриване на информация, и без независим съвет.

Не знам какво е пАлУжениеетЪ по българското законодателство, но можеш да попиташ юрист: (1) дали самият заем е атакуем; (2) дали някой закон за защита на потребителя не е спазен и (3) дали поръчителството в случая е станало след спазване на законова процедура (ако има такава).

А другарката със заема може да пита кооперацията дали може да се уговорят за разсрочено плащане. (И да провери дали въпросната кооперация има банков лиценз, или там както се казва, за да има право да дава заеми и взима депозити, например.)

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Първо, Борко, момчетата не са мутри, а много близки наши приятели. Второ, те не се занимават с рекет и изнудване, нямат мръсен бизнес, но имат внушителни фигури и могат да гледат лошо. Трето правораздавателният орган вдига рамене и ми казва - оправяйте се както можете.
Та, на мен не ми дреме особено, когато държавата ме отсвирва в такива ситуации и аз намирам начини да се оправя сама.
И последно - ползвам и познавам правата си много добре, винаги първо разчитам на законния начин, съдила съм и съм правила опити за съдействие, но там, където удрям на дърво и държавата ми обръща гръб - намирам свои начини.

# 25
  • Мнения: 599
Значи, за да можете да я съдите, трябва първо вие(поръчителите) да й изплатите дълга и тогава да заведете дело с/у нея.
Така стана с един наш познат, като става поръчител на братовчедка и съседка, и в един момент и двете спират да си плащат вноските, а на него му ги спираха от заплатата.Та човека изтегли кредит да им погаси заемите и заведе дело с/у тях.
Тогава съдия-изпълнителите описваха тяхното имущество, а не неговото.
И така притиснати, намериха начин да се издължат на човека.

# 26
  • Мнения: 1 517
Ще използвам темата да попитам: как стоят нещата с неизплащане на дълг към Джет Кредит? Моя близка тегли 1200 лв заем, без поръчител и до сега една вноска не е платила. Какво могат да и направят?
Като се има предвид чия собственост са финансовите институции завършващи на ...кредит, я съветвам да започне да си плаща задълженията.

Чия са? А въпросната дама е безработна...Та какво ще и направят: ще я бият ли, ще и вземат имущество ли...нямам си хабер от тези неща.

# 27
Не ставайте за нищо на света поръчители за заеми,дори на роднини,защото ако решите да направите добро,може да изядете ...това е съвета към вас от авторката  за жалост.

# 28
  • Мнения: 6 417
Законните действия са ясни - включване името в публичен списък на сайт с некоректните длъжници до който имат достъп всички финансови институции. Това най-малкото значи, че ще види кредит на кукуво лято. Друго - изваждане на изпълнителен лист, стартиране на изпълнително дело и всякакви други способи. За незаконните не ща и да си помислям.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 099
Борисе, ти да не си започнал предизборната си кампания? Не ни пробутвай тея брътвежи за правораздавателните органи - знаем, че проблемите ти се ограничават до регулярния секс и ограничен достъп до форума...

Общи условия

Активация на акаунт