Наддаване след първата ваксина Пентаксим.

  • 901
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте,

Моето  малко съкровище е родено на 23.09.2008 г. 3.500 кг. 51 см.
 
На 24.11.2008 сложихме на бебчо първата ваксина Пентаксим - тогава го премерихме и тежеш 5.600 кг.

Вчера се оказа, че сме качили само 120 гр. за 10 дни, което е доста по-малко от неговото наддаване до сега.

Въпросът ми е, дали имам причина за тревога? Само на кърма сме и ми се струва, че няма промени в храненето му, освен че двата дни след ваксината беше по-неспокоен, но не е отказвал хранене (храним се на поискване).

Дали и кърмата ми не е намаляла?

Моля, мили мами посъветвайте ме какво да правя?

Решила съм да звънна на педиатърката днес.


# 1
  • Мнения: 851
Според мен нямаш основание да свързваш наддаването с ваксината. И Габи  беше с нея и не сме имали проблеми. Не се шашкай. Нормално е малките бебета да не наддават равномерно. Прочети малко статии от библиотеката и недей толкова да се плашиш. Бебето ти е супер наред! Hug

# 2
  • Мнения: 161
Дано, просто с този темп няма да стигнем и половин кило за месец... Не знам дали ваксината е повлияла по някакъв начин, просто след нея забелязах промяната. Имам навика да меря бебо един път седмично (за да не се психясвам) и него седмица беше наддал само 40 грама. Е, психясах се! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 249
Може да навакса. Бебетата не наддават равномерно. С този кантар само се изнервяш допълнително. Ако пък толкова се притесняваш се консултирай с педиатърката Peace

# 4
  • Мнения: 2 401
Скоро имаше тема в която ставаше дума за връзка между Пентаксим и лошо наддаване, това беше мнение на лекар хомеопат, но за съжаление не си спомням повече, дано не съм те притеснила излишно просто реших да го споделя с теб, ако може да ти е от полза.

# 5
  • Мнения: 4 242
Нямам идея за ваксината, аз ваксини не слагам.
 Но определено нямаш повод да се тревожиш, 10 дни още не с показателни. Бебетата наддават скокообразно, 3 седмици може да наддават по мъничко а четвъртата толкова колкото през трите взети заедно да речем. Изчакай да си мине месеца от последното теглене и тогава му мисли.

# 6
  • Мнения: 498
Най-добре се консултирай с педи,за да си спокойна

# 7
  • Мнения: 264
Не съм забелязала да има такава връзка. Ние сложихме две ваксини Пентаксим, но не съм забелязвала нищо подобно.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не съм забелязала такава връзка

# 9
  • Мнения: 1 951
И Еми беше наддал много по-малко от обикновенов седмицата след ваксината и се бях притеснила. После се нормалиzираха нещата и си го обясних с това, че много му се спеше и ядеше по-рядко в първите няколко дни. Ще видим другата седмица след втората как ще е.

# 10
  • Мнения: 161
Благодаря ви, момичета! Май се нормализира положението при нас.

# 11
  • Мнения: 185
Според мен няма връзка между ваксината и наддаването, просто бебета не наддават равномерно. И моята хубавица беше наддала сериозно първия месец - около 1300 г, а втория само 660, но после пак почна да наддава повече, а и си е в границите на нормите, така че няма защо да се притесняваш.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 152
И аз не съм забелязала връзка между ваксината и наддаването. Но нормално е то да е с различен темп. Пробвай да се изжедиш, за да видиш колко кърма поема бебчо, ако се опасяваш, че не му стига. Другият вариант е пробното теглене, но то се прави за цяло денонощие и се сумират грамовете, а не еднократно.

Общи условия

Активация на акаунт