Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 дек. 2008, 12:34 ч.

Следобедно хранене при 7 месечно бебе

• 3 236
  • 14
  •   1
Отговори
  • София-Света Троица
Може и да има такава тема вече,затова предварително се извинявам ако се повтарям.Въпроса ми е такъв-бебо ще стане скоро на 7 месеца.Единствено не е захранен с месо и с глутен.Следобяд му давам понякога каша,понякога АМ,понякога плодово пюре с бисквитки.Мислех да му направя и кисел тези дни.Чудя се какво още мога да му дам като следобедна закуска освен горепосочените неща?

# 1
Давала съм още грис с ванилия или плодове, както и извара с плодове, ако си я въвела Simple Smile

# 2
Да попитам как го правите този грис - какво мляко използвате? newsm78

# 3
Правя го с вода, после, след като се охлади, добавям сухо АМ.

Gugalinka, на този етап му е достатъчно разнообразието  Simple Smile

# 4
Аз правих и фини овесени ядки . Варя ги във водичка около 5мин. после прибавям и плод ,АМ 30мл. и пасирам.

# 5
Давала съм още грис с ванилия или плодове, както и извара с плодове, ако си я въвела Simple Smile
нишесте,

# 6
blueeyes, Екатерина_СК, тя не е захранила с глутен  Wink

# 7
При положение че още не си захранила с глутен освен да направиш кисел с натурално царевично нишесте не се сещам какво друго.А и на вашата възраст е достатъчно разнообразието поне според мене.

# 8
давах различни видове каши - чисти еднокомпонентни (оризова, като въведох и глутена - овесена), подправени с различни видове плодови пюрета - пак еднокомпонентни. не съм правила други закуски, започнах да давам след кашата пресни плодове да се учи да яде с ръчички  Peace АМ задължително давам, независимо дали е ял каша или не.

# 9
  • Стара Загора
каша,кисел,грис

# 10
За тази възраст и с оглед на въведените неща,  менюто е достатъчно разнообразно. По По-голямото разнообразие ще дойде с въвеждането на глутен. Тогава вариантите стават много.

# 11
  • BG
За грис,нишесте,пудинг ползвам адаптираното мляко.

# 12
За грис,нишесте,пудинг ползвам адаптираното мляко.

как ги приготвяш с АМ? newsm78

# 13
ак се прави кисел? кой ще напише една рецепта за кисел? и за грис също

# 14
Ще се опитам да отговоря на последните два въпроса, макар и без точни грамажи, защото никога не готвила по рецепта.
Вариш една -две лъжици от въпросния продукт /грис, нишесте/ с малко вода. Най-добре  е да се бъркат постоянно и с дървена лъжица, за да не станат на буци. След това се оставят да се поохладят и се добавя адаптираното мляко, което се разтваря обикновено на около 60 градуса. По желание може да се добави пресен плод или плодово пюре.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт