Без какво не мога

  • 1 492
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 444
Здравейте! Кой са най необходимите неща, които ще ми трябват в странство! Семейна съм с дете на година и 4 месеца! Казвайте да се ориентирам! Ще потегляме евентуално ако ни дадат визи за Канада - Ванкувър!
Поздрави на всички! 

# 1
  • Мнения: 980
Чубрица newsm12

# 2
  • Мнения: 1 854
Здравей,
порови се назад из темите-има някьде дискутирано по този вьпрос.Това което на мен ми е останало в спомените е,4е там кьщите под наем се дават предимно обзаведени,дрехите са евтини,има вси4ко,а пьк и пьтя е дьльг,има лимит за багажа и не може 4овек вси4ко да вземе,колкото и необходимо да му се струва.Някой си беше взимал типи4но бг вещи и неща,като гюве4ета например.....Но има една приказка,4е "рибата в морето, а ний туряме котлето".Пьрво вземете визите,пьк после мамите от Канадско ще помагат Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 629
Не мога да се сетя за вещи, без което не можеш да заминеш Thinking

# 4
# 5
  • Мнения: 3 146
абсолютно има чубрица, както и салам със чесън, както семки , кис.мляко , сирене иии изобщо каквото се сетите всичко има.Е боза и мазна баница не съм виждала още, както и нашенската лимонада я няма.

# 6
  • Мнения: 7 837
Вчера дори си купихме чай "Утро" и бананов сок BBB  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 183
абсолютно има чубрица, както и салам със чесън, както семки , кис.мляко , сирене иии изобщо каквото се сетите всичко има.Е боза и мазна баница не съм виждала още, както и нашенската лимонада я няма.
Наистина ли?Тук 4убрица няма. На мен ми изпраща мама от БГ. Под какво наименование я продават?! newsm78

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 092
за шарена сол също се сещам....и любимите гювечета, но те вече са посочени....витаминки, и .....кори за баница от домашно печените си донесох последният път (но това само защото сме с кола и имаше място)

# 9
  • Мнения: 1 366
Без много настроение и вяра, че заминаването е нещото, което искаш за себе си и семейството ти  Wink. Всичко останало има и малко повече  Flutter

Успех!!!  Hug

# 10
  • Мнения: 636
При условие, че ще имате осигурена работа и не сте за постоянно - просто не се сещам какво толкова ще ви трябва. Ще имате доходи за ежедневни нужди, а предмети-спомени няма да ви дотрябват. Е, ако решите да оставате - винаги могат да ви пратят това-онова по пощата.
 Остава да си вземете любимите играчки и удобните дрехи и естествено - лекарствата, които ползвате. Местните еквиваленти няма да имате време да разучавате. Ние сме от 3 год. тук и все още ни пращат витамини и упсарин от бг. За щастие от друго не сме имали нужда.

# 11
  • Мнения: 4 212
аз единственото за което се сещам е да оставите пълномощни за всякакъв вид документи на някой ваш близаък.друго не ви трябва.

# 12
  • Мнения: 3 880
Най_много някои скъпи семейни спомени със сантиментална стойност Wink, снимки и т.н., може би и книги на български ако четете. Всичко друго жиzнено важно го има там където отивате и дори да не откриете веднага някои БГ_дреболии няма да е фатално, zатова пък Ще опитате куп други неЩа, които не сте поzнавали досега. Важното е парички да има, другите неЩа се намират Wink

# 13
  • Мнения: 3 880
tedsan, чубричка продават в немско в суперите, bohnenkraut се каzва...

# 14
  • Мнения: 221
Chubricata se kazva "saturej", obache nikude ia niama. Nikoi ne e chuval za neia Simple Smile
Moje da ti lipsva sharena sol Simple Smile
A listi za banica se namirat po turskite magazini ili arabskite. To mai tam se namira vsichko, koeto ti lipsva. E, ne e bash kato bulgarskoto, no 98 % e Simple Smile
Az si vzemam i soda bikarbonat naprimer, zashtoto v Dania sa im mnogo slabi nabuhvatelite. Cherven piper sushto si imam, zashtoto e istinski cherven:)
I ot vreme na vreme poluchavam sudjucheta, tia puk mojesh da gi zamraziavash. Ovalvat se v brashno i se slagat v kesia za frizer. I taka si imash nasdenichki za meze Simple Smile

# 15
  • Мнения: 4 399
Не се сещам за нищо...  33uu Май съм се адаптирала идеално към местната действителност. НИщо не ми липсва... Единственото което бих те посъветвала да вземеш ако заминаваш за Чужбина са реЧници. Аз винаги имам нещо за което да се заровя в тях. Не мисля Че някой владее до такова съвършенство Чужд език, Че да не му трябват реЧници.

# 16
  • Мнения: 444
Благодаря за отговорите, разрових се из темите и намерих доста интересни неща! Ще се запася с дрехи, лекарства, играчки, подправки, някой може ли да каже зимата във Ванкувър как е - колко градуса, за да се ориентирам за по дебели дрехи и обувки! Чудя се дали да вземем количката и сгъваемата кошара или да купим нови какво мислите? Малката ще е на година и половина!
Поздрави! И стискайте палци за визите!

# 17
  • Мнения: 444
аз единственото за което се сещам е да оставите пълномощни за всякакъв вид документи на някой ваш близаък.друго не ви трябва.
Какво имаш предвид?  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 101
Според мен вземи си преведи и легализирай -свидетелството за брак(актуализирано),кращелните(най вече за детето)Имунижационен паспорт на детето-международен се вади в ХЕИ.
Цитат
аз единственото за което се сещам е да оставите пълномощни за всякакъв вид документи на някой ваш близаък.друго не ви трябва
.
А за пълномощното-може би да оставиш на човек в БГ ако ти портябва нещо да ти свърши
И другото е търпение....В чужбина е доста необходимо.успехи
 Praynig newsm10

# 19
  • Мнения: 19
За Ванкувър не ви трябват много дебели дрехи. Климата е подобен като в Бургас, зимите вали предимно дъжд. Вземете подходящи дрехи и обувки за дъжд - от есента до пролетта. Спортните дрехи и маратонки не са скъпи, вземете си по-официални дрехи (ако носите) за на първо време.
На нас ни изпращат предимно български билки за чай и подправки.
Има арабски, ирански и европейски магазини, намира се почти всичко.
За детските неща не мога да ти кажа дали да вземаш всичко, по мои наблюдения цените са подобни на БГ, има много промоции и разпродажби.
Хубаво е да имате преведени брачно свидетелство, дипломи и каквито документи има покрай детето.
Друго не се сещам, вече са ме изпреварили за гювечетата  eat
Чубрица има, но е по-различна от БГ, на нас ни пращат  Wink
Успех с визите  newsm10

# 20
  • Мнения: 444
Благодаря ви момичета много сте ми полезни! Още утре ще направя здравния картон на Катя! Zvezda ти във Ванкувър ли си? Някой ще каже ли за количката и кошарата да ги носим ли ако тръгнем!
Поздрави на всички!

# 21
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Благодаря ви момичета много сте ми полезни! Още утре ще направя здравния картон на Катя! Zvezda ти във Ванкувър ли си? Някой ще каже ли за количката и кошарата да ги носим ли ако тръгнем!
Поздрави на всички!
няма ли да стане много тежък багажа? нали имаше ораничение в кг newsm78

# 22
  • Мнения: 444

Цитат
няма ли да стане много тежък багажа? нали имаше ораничение в кг newsm78
Цитат
Ами тя количката е 6-7 кг. кошарата е от преносимите и е някъде там! Знам, че има някакво ограничение по 30- кг. така, че има как! Питам за да се ориентирам и като цени там как са нещата! Wink

# 23
  • Мнения: 3 880
Някой ще каже ли за количката и кошарата да ги носим ли ако тръгнем!
Поздрави на всички!

Ами според мен количката би трябвало да я вzемете, zаЩото иначе Ще ви е трудно придвижването по летиЩата, по_удобно си е, когато детенцето си почива в количката, а и нея не я броят към раzреШените килограми и можеШ да си я полzваШ до качването в самолета.
Легло аz лично не бих носила на такова раzстояние, оЩе повече че теzи сгъваемите иzобЩо не са скъпи и веднага може да zи вzемете ново...

# 24
  • Мнения: 444
Някой ще каже ли за количката и кошарата да ги носим ли ако тръгнем!
Поздрави на всички!

Ами според мен количката би трябвало да я вzемете, zаЩото иначе Ще ви е трудно придвижването по летиЩата, по_удобно си е, когато детенцето си почива в количката, а и нея не я броят към раzреШените килограми и можеШ да си я полzваШ до качването в самолета.
Легло аz лично не бих носила на такова раzстояние, оЩе повече че теzи сгъваемите иzобЩо не са скъпи и веднага може да zи вzемете ново...
Благодаря Bibi! Много точно и логично си го написала, ама за толкова много неща трябва да мислим, че ви занимавам с глупости! Сигурно точно така ще направим, ще вземем само количката!
  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт