Приготовления за родилният дом?!??

  • 4 887
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте, остава ми по малко от месец, до раждането. Кажете ми какво е необходимо като подготовка да направя със себе си? Някакви съвети ако може, ще съм Ви благодарна.  Thinking

# 1
# 2
  • Мнения: 386
   Добре е да си събереш багажа за родилното. Ако не знаеш какво точно да вземеш попитай в родилния дом където смяташ да родиш, защото на всякъде имат различни изисквания какво да носиш.
   Хубаво е да се подготвиш и психически- да си наясно какво представлява раждането ( вагинално или оперативно)- това определено ще ти помогне да се успокоиш( поне на мен много ми помогна). Опитай се максимално да се настроиш положително.
   За друго незнам за какво можеш да се подготвиш. Ако имаш още въпроси- конкретизирай се.

Успех и леко раждане!
 

# 3
  • Мнения: 4 335
Май не разбрах много вьпроса Thinkingно багажа е добре да си го подготвиш от сега.

# 4
  • Мнения: 822
Бъди по конкретна с въпросите.Какво по-точно те интересува?

# 5
  • Мнения: 3 376
Ами като подготовка със себе си мисля,че е най-добре да си почиваш повече,защото това ще е последния спокоен месец през живота ти.

Наслади му се докрай,защото повече няма да се повтори.

# 6
  • Мнения: 9 973
лична карта,обменна карта,направление

чехли,превръзки,лигнин,сапун,паста и четка за зъби,нож,чилица,лъжица,мин.вода,ГСМ,книга,бельо.........всякакви неща за 3-5 дни   Wink
а сега сериозно:Виж в началните страници на отчетните има списъци.
За бебето 20бр.памперси+1 пакет мокри кърпи,помпа за кърма

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 16:02 от `Деси`

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Зависи къде ще раждаш - на някои места не разрешават да си обличаш нощница от вкъщи, на някои пък не дават техни и си обличаш това, което си си донесла ...някъде искат памперси и кърпи за бебетата, някъде не ...

Единственото, което си приготвих предварително, беше обезкосмяването отдолу /не ми се щеше да попадна на изнервена санитарка  Mr. Green/. Когато се разбра, че ще се ходи в болницата просто си прибрах хавлии и още 2-3 нещица в раницата и потеглих .... дори джапанки си купих по пътя. Не мисля, че има кой знае какъв багаж да се приготвя - то ако ти потрябва нещо, все ще има кой да ти го донесе за 10-15 минутки.
Леко раждане желая.
 Hug

# 8
  • Мнения: 4 784
Както EASpirit  ти е писала - отдай се напълно на себе си!
Като багаж за родилния дом е добре са се допиташ до мястото, където си решила да раждаш.
На мен не ми искаха нищо.

# 9
  • Мнения: 236
Това какво ще приготвиш за себе си и детето зависи най-вече от болницата, в която ще раждаш!. В държавните болници по принцип е хубаво да си вземеш повечко неща, за бебо искат памперси, някъде залъгалки, ръкавички, за да не се драскат.За частните почти нищо не ти трябва, освен естествено тоалетни принадлежности и неща, които по желание си взимаш!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Моя е вече приготвен  Wink.Аз съм си взела почти всичко  Thinking.Сака ми е доста голям.Но това зависи от болницата , в която ще раждаш.Аз още преди месеци отидох и разговарях с главната акушерка в отделението и болницата, в която смятам да раждам.Хубаво е тази яснота да ти я дадат там.Някъде не допускат външно спално бельо , в други болници няма проблем  Peace например.Много е индивидуално.

# 11
  • Мнения: 696
който говори за конкретни болници поне да пише кои са-например в бившата Тина Киркова???някой знае ли?аз смятам там да раждам живот и здраве!

# 12
  • гр.София
  • Мнения: 380
В "Тина Киркова" по начало не искат нощница-оттам ти дават, но за всеки случай си носи поне една. В интерес на истината е по-добре да ползваш нощница от болницата, не зная как е при родилите секцио, но при естественото раждане нощниците се замърсяват често. Хубавото е, че няма проблем да ти дадат нова, след като се е замърсила. Искат и памперси-един малък пакет-20 бр. Не се увличай да купуваш от най-скъпите, защото няма гаранция, че на детето ти ще сложат именно от памперсите, които си донесла. Друго-джапанки, лъжица, вилица, нож, чаша. Хубаво е някой от близките ти да ти носи храна, защото тази в болницата е изключително оскъдна. Това е задължителният минимум вещи. Освен това-лигнин, дамски превръзки/има специални за родилки или по-дълги и плътни/. Долно бельо може въобще да не ти се случи да обуеш, но ако искаш си подготви някакви по-широчки гащи/звучи малко смешно/. Зависи как ще родиш, но ако е нормално и имаш епизиотомия по-тясното бельо може да ти причини дискомфорт. Отчитам като своя грешка, че не отидох в болницата с помпа за кърма. Някои жени нямат нужда, но на мен ми беше много необходима, а си взех едва на четвъртия ден. Ако не ти се купува нова на първо време, може да помолиш някоя приятелка да ти услужи. Сега ще се отклоня малко от темата, но искам да направя едно важно уточнение, за което никой не си направи труда да ме уведоми в родилния дом и което научих съвсем случайно. На втория етаж в родилното отделение има една стаичка, в която се стерилизира кърма. Това е в случай, че по една или друга причина бебето не засуче от гърдата ти, а имаш кърма. Процедурата е следната-молиш да ти дадат шишенце, в което преливаш изцедената от теб кърма и го даваш да я стерилизират в тази стаичка, при което на следващото хранене детето ти ще получи кърма вместо АМ. Сега може да не ти се струва важно, но го имай предвид за всеки случай. Леко раждане!

# 13
  • Мнения: 9 973
уффффф,голяма съм заспа.Момичето пита СЪС СЕБЕ СИ как да се подготви.
Ходи повече,прави секс повече,изкачвай стълби.........

# 14
  • Мнения: 2 013
Ходи повече,прави секс повече,изкачвай стълби.........

И аз това ти предлагам  Peace Надявам се да ти даде резултат  Party

Общи условия

Активация на акаунт