"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 369
  • 898
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 768
Моето инфо е от преди 5г, но все пак.
Записи никога не са ми правили, просто защото тоновете на бебето бяха добри.
Мисля, че записват само ако имат съмнения или се появи нещо притеснително  Peace

# 511
  • Мнения: 1 046
Пуснаха ме на запис на тонове преди 4 години защото се притесниха, че ми е рано узряла плацентата.

Но иначе сега не-само тонове са ми слушали, а иначе и аз съм с такъв график за прегледи всяка седмица е или само жк или жк + ехограф, то всяка седмица ще са само 3 седмици.

# 512
  • Мнения: 58
Мен и 9 месец ме викат през седмица newsm78
Мами, кажете какво трябва да има в личния багаж за болницата newsm78

# 513
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Мами, кажете какво трябва да има в личния багаж за болницата newsm78
Каквото на теб ще ти е необходимо. За бебето осигуряват те. На мен ми липсваше за малкия обикновени кърпички от тези в кутиите, все се чудех с какво да му бърша устанката като се хранихме. И ръкавички да не се дере по лицето с ноктенцата. И биберон-залъгалка. Останалото получих от там.

# 514
  • Мнения: 252
Каквото на теб ще ти е необходимо. За бебето осигуряват те. На мен ми липсваше за малкия обикновени кърпички от тези в кутиите, все се чудех с какво да му бърша устанката като се хранихме. И ръкавички да не се дере по лицето с ноктенцата. И биберон-залъгалка. Останалото получих от там.

Всъщност забелязах, че разполагат и с биберони и ръкавички. На моето момиченце му бяха сложили ръкавички (от което определено имаше нужда), но някои от дрешките, които дават там си имат такива ръкави, които се обръщат и служат за ръкавички. Биберон не на всяко дете му трябва, но е добре да имаш.
Много добра работа ми свършиха гащите за еднократна употреба-купих ги от аптеката. Бях си взела и дамски превръзки (нощни), че тези, които са там, са от полза, но понякога недостатъчни.

# 515
  • Мнения: 485
носи си  тоалетни принадлежности - четка , паста ,сапун , хавлия , чехли , бикини , превръчки си носи че тези който са в болницата са  "РОЗА" и са без крилца и изобщо неса удобни (поне на мен неми бяха)
зарядно за тел , 2 нощнички , помпа за доизцеждане ,
аз лично си бях взела ръкавички и биберона  но иначе от там дават!
това е ..  newsm78

леко раждане   bouquet

# 516
  • Мнения: 58
Благодаря момичета за изчерпателните отговори   bouquet  Hug

# 517
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Хъм, ами превръзките, които там даваха са за родилки, големи и с крилца, когато свършат в банята си иска човек от санитарките и готово. Аз не си носех превръзки, тамошните ми бяха достатъчни.

# 518
  • Мнения: 485
da tezi prevryzki sa golemi ama otdelno ima edni ROZA , nemi e teklo tolkova che da iskam tezi golemite koito prilichat na pampers

# 519
  • Мнения: 10
 Здравейте, аз искам да попитам момичетата, които вече са раждали в МД нощница за самото раждане от там ли дават или като влезеш си слагаш една от тези, които си носиш, защото в някой родилни всички са с еднакви нощници и им ги дават от там?

# 520
  • Мнения: 252
С твоя нощница. Мисля, че ако се наложи и те могат да ти дадат, но затова си носим по две нощници, за да има за раждането и след това. Ако си секцио може да помолиш да ти донесат после чиста, защото 5 дни не се издържа с една нощница.

# 521
  • Мнения: 4 187
Запис на тоновете направиха в приемният кабинет, непосредствено преди секциото !
Нощниците са лични, вземи си две три, няма да са ти излишни !

Писала съм в предни теми, бях изключително доволна. Предполагам, че след 5 години нещата са ще по - добре.

# 522
  • Мнения: 342
На мен ми правиха при всеки преглед през 9-ят месец запис, може би са имали притеснения. На мен 4 нощници не ми стигнаха.. Първата смених веднага след секциото.. После слизането на кърмата е придружено с ужасно потене от Т и постоянно преобличане.

# 523
  • Мнения: 485
О аз се прекарах и взех 2 нощници но 2 пъти пращах да ми ги перат така че си вземи поне 3-4

а за тоновете ... когато ходих на консултация Снежито всеки път ме слагаше да лягам да чуем как е бебка иначе преди секциото седях и ми направиха няколко записа защото изобщо небяха добри ...

# 524
  • Мнения: 10
Много сте ми полезни момичета, благодаря за отговорите, определено ще се подготвя с 3-4 бр. нощници , а някой ми беше казал, че и с пижамка е удобно  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт