«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора

ћнени€: 1 855
–еших да пусна темата не,за да се жалвам,а по-скоро за обм€на на опит и съвети.
Ќакратко на мен ми откриха високо ниво на холестерол и на захар (вследствие наднормено тегло  ooooh! ) горе-долу знам какво да не €м и какво да €м,но пон€кога изникват и въпроси ,на които не знам отговора.Ќапример се питам мога ли да €м сушени плодове като фурми,стафиди и т.н.—ъщо с гол€ма изненада разбрах,че скаридите съдържали много холестерол...ќбщо взето менюто ми включва - лютеница,нискомаслено кисело мл€ко,хл€б Ѕонус,маслини,салата от цвекло,зеле,печени чушки.ўе се радвам да сподел€те и други полезни храни,за които не съм се сетила! јз също с готовност ще сподел€м опит с вас!  Hug
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 351
јмиии то това много го разбират "красивите мами"  35 35 35
÷итирай

јмиии то това много го разбират "красивите мами"  35 35 35
  Rolling Eyes
÷итирай
ѕреди около година аз също си направих изследвани€ ,при които откриха много завишени нива на холестирол /въпреки , че не съм пълна /.
 “ъй като холестерола се съдържа само в животинските продукти   както и в €йца, мл€ко и тем подобни -не е желателна консумаци€ на тези продукти / е, не може да се откажем напълно от т€х/,препоръчаха ми консумаци€ предимно на разтителна храна - салати , може да се €де боб,леща , зеле ,месо от соеви заместители , също и риба ,ко€то е по-суха /от типа на б€лата/.

ќсвен спазването на хранителен режим  е много важно и да се извършват много движени€ /да се върви пеша или да се ходи на фитнес.
ѕри мен това даде много бърз резултат.
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ћнени€: 27 493
» ние с мъжа ми сме с висок холестерол. ƒа, за морксите дарове изрично ни предупредиха, че не може. ћоже риби. ѕтиче месо, заешко и телешкото е ок. Ќе може агнешко, свинско и салами. Ќе може €йца. ћоже млечни - мл€ко, сирена, кашкавали, но - само обезмаслени. ћаргарин, зехтин, олио е ок, масло не. ¬с€какви зеленчуци са ок.  онсервирани - не. Ѕ€л хл€б - не.
«а захарта ) не можеш въглехидрати. —ухите плодове са сладки, не може. ћожеш цитруси. Ќе можеш банани и грозде. Ѕез б€л хл€б и тестени.  артофи и ориз също да изб€гваш.
’м, това се сещам засега  Smile

«а свал€не на захар една бабешка, но много ефикасна рецета - чай от изсушени семки на чушки.
÷итирай

ћнени€: 1 984
лечение изписаха ли?
÷итирай

ћнени€: 1 386
а какви са стойностите на захарта и холестерола,а триглицеридите?
÷итирай

Ѕлонди,както винаги изчерпателна - благодар€! “онев,не ми изписаха никакво лечение - само диета ми каза да спазвам и после пак изследвани€ (след две седмици).’елен-мама чак ми е неудобно да си призна€ до къде съм € докарала - 13,2 холестерол (общ),триглицериди - 1,6,глюкоза - 6,35.....
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

’елта, за нищо  Hug
—коро  ристи€н, тук от здравни€, ми писа за високи€ холестерол, ето виж:

"ƒвойно zавиЎен холестерол не е ниўо опасно,даже е сьвсем нормално.Ќиськ холестерол е опасно.
Ќе ви сьветвам да вzимате каквито и да е лекарства,особено статини.»ма много смьртни случаи от т€х.
ѕробвайте с пектин,много €бьлки,сокове от €бьлки и моркови и диета.Ќиўо друго.
’олестерола се мери на гладно като н€колко дни преди да се вzеме крьв не се €де месо,€йца и не се пие.“огава е реалната му стойност."

“ака че аз сега пи€ много пектин, €м трици от овес и трици от пшеница и преди да ида пак на изследвани€, н€ма да €м месо, €йца и пълномаслени млечни и ще видим какво е положението  Smile
÷итирай

ћнени€: 1 984
Ѕлонди,както винаги изчерпателна - благодар€! “онев,не ми изписаха никакво лечение - само диета ми каза да спазвам и после пак изследвани€ (след две седмици).’елен-мама чак ми е неудобно да си призна€ до къде съм € докарала - 13,2 холестерол (общ),триглицериди - 1,6,глюкоза - 6,35.....
е не е срашно... моите б€ха 20 , 10, глюкоза - 7.5..  Praynig
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ј колко са нормите, може ли да ми каже н€кой? ѕонеже тук са с други измерени€ и не мога да сравн€  Crazy
÷итирай

Ќормите са: референтните граници пиша - глюкоза 4,2-6,4mmol/L; холестерол до 5,7mmol/L; триглицериди до 1,71 mmol/L
÷итирай

ћнени€: 2 669
’елта, а как си с кг? «ащото ти€ неща обикновено са навързани. јз поддържах повече от година гранични стойности на кр. захар и имам малко опит.
÷итирай

ћнени€: 617
ќтносно лютеницата - тази ,ко€то € продават в магазините не е баш лютеница . „увала съм ,че слагат н€какво висококачествено нишесте . —езонът не е много подход€щ за зеленчуци , но те са по - нискокалорични от плодовете . ¬ последните има фруктоза и е добре да се ограничават . ќбратно грейпфрутите , кивито са полезни за намал€ване на калориите . «елеви салатки  с моркови и н€колко капки зехтин са прекрасен заместител на доматите и краставиците . ћаргарин и олио - не . —амо зехтин . ѕържени храни също не .
÷итирай

ћнени€: 1 386
Ќе са ти много увеличени стойностите и с диета ще ти се регулират.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора