Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора

Реших да пусна темата не,за да се жалвам,а по-скоро за обмяна на опит и съвети.
Накратко на мен ми откриха високо ниво на холестерол и на захар (вследствие наднормено тегло  ooooh! ) горе-долу знам какво да не ям и какво да ям,но понякога изникват и въпроси ,на които не знам отговора.Например се питам мога ли да ям сушени плодове като фурми,стафиди и т.н.Също с голяма изненада разбрах,че скаридите съдържали много холестерол...Общо взето менюто ми включва - лютеница,нискомаслено кисело мляко,хляб Бонус,маслини,салата от цвекло,зеле,печени чушки.Ще се радвам да споделяте и други полезни храни,за които не съм се сетила! Аз също с готовност ще споделям опит с вас!  Hug
Цитирай

Пловдив

Амиии то това много го разбират "красивите мами"  35 35 35
Цитирай

Амиии то това много го разбират "красивите мами"  35 35 35
  Rolling Eyes
Цитирай
Преди около година аз също си направих изследвания ,при които откриха много завишени нива на холестирол /въпреки , че не съм пълна /.
 Тъй като холестерола се съдържа само в животинските продукти   както и в яйца, мляко и тем подобни -не е желателна консумация на тези продукти / е, не може да се откажем напълно от тях/,препоръчаха ми консумация предимно на разтителна храна - салати , може да се яде боб,леща , зеле ,месо от соеви заместители , също и риба ,която е по-суха /от типа на бялата/.

Освен спазването на хранителен режим  е много важно и да се извършват много движения /да се върви пеша или да се ходи на фитнес.
При мен това даде много бърз резултат.
Цитирай

Белгия/София

И ние с мъжа ми сме с висок холестерол. Да, за морксите дарове изрично ни предупредиха, че не може. Може риби. Птиче месо, заешко и телешкото е ок. Не може агнешко, свинско и салами. Не може яйца. Може млечни - мляко, сирена, кашкавали, но - само обезмаслени. Маргарин, зехтин, олио е ок, масло не. Всякакви зеленчуци са ок. Консервирани - не. Бял хляб - не.
За захарта ) не можеш въглехидрати. Сухите плодове са сладки, не може. Можеш цитруси. Не можеш банани и грозде. Без бял хляб и тестени. Картофи и ориз също да избягваш.
Хм, това се сещам засега  Smile

За сваляне на захар една бабешка, но много ефикасна рецета - чай от изсушени семки на чушки.
Цитирай

лечение изписаха ли?
Цитирай

а какви са стойностите на захарта и холестерола,а триглицеридите?
Цитирай

Блонди,както винаги изчерпателна - благодаря! Тонев,не ми изписаха никакво лечение - само диета ми каза да спазвам и после пак изследвания (след две седмици).Хелен-мама чак ми е неудобно да си призная до къде съм я докарала - 13,2 холестерол (общ),триглицериди - 1,6,глюкоза - 6,35.....
Цитирай

Белгия/София

Хелта, за нищо  Hug
Скоро Кристиян, тук от здравния, ми писа за високия холестерол, ето виж:

"Двойно zавиШен холестерол не е ниЩо опасно,даже е сьвсем нормално.Ниськ холестерол е опасно.
Не ви сьветвам да вzимате каквито и да е лекарства,особено статини.Има много смьртни случаи от тях.
Пробвайте с пектин,много ябьлки,сокове от ябьлки и моркови и диета.НиЩо друго.
Холестерола се мери на гладно като няколко дни преди да се вzеме крьв не се яде месо,яйца и не се пие.Тогава е реалната му стойност."

Така че аз сега пия много пектин, ям трици от овес и трици от пшеница и преди да ида пак на изследвания, няма да ям месо, яйца и пълномаслени млечни и ще видим какво е положението  Smile
Цитирай

Блонди,както винаги изчерпателна - благодаря! Тонев,не ми изписаха никакво лечение - само диета ми каза да спазвам и после пак изследвания (след две седмици).Хелен-мама чак ми е неудобно да си призная до къде съм я докарала - 13,2 холестерол (общ),триглицериди - 1,6,глюкоза - 6,35.....
е не е срашно... моите бяха 20 , 10, глюкоза - 7.5..  Praynig
Цитирай

Белгия/София

А колко са нормите, може ли да ми каже някой? Понеже тук са с други измерения и не мога да сравня  Crazy
Цитирай

Нормите са: референтните граници пиша - глюкоза 4,2-6,4mmol/L; холестерол до 5,7mmol/L; триглицериди до 1,71 mmol/L
Цитирай

Хелта, а как си с кг? Защото тия неща обикновено са навързани. Аз поддържах повече от година гранични стойности на кр. захар и имам малко опит.
Цитирай

Относно лютеницата - тази ,която я продават в магазините не е баш лютеница . Чувала съм ,че слагат някакво висококачествено нишесте . Сезонът не е много подходящ за зеленчуци , но те са по - нискокалорични от плодовете . В последните има фруктоза и е добре да се ограничават . Обратно грейпфрутите , кивито са полезни за намаляване на калориите . Зелеви салатки  с моркови и няколко капки зехтин са прекрасен заместител на доматите и краставиците . Маргарин и олио - не . Само зехтин . Пържени храни също не .
Цитирай

Не са ти много увеличени стойностите и с диета ще ти се регулират.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора