Кръвна захар+холестерол - високи стойности

  • 28 041
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 877
Хелта, а как си с кг? Защото тия неща обикновено са навързани. Аз поддържах повече от година гранични стойности на кр. захар и имам малко опит.
Килцата са ми доста - поне 20 над нормата.И предполагам,че от там ми идват и проблемите,а и съм пушач дългогодишен....

# 16
  • Мнения: 27 524

Олиото не съдържа никакъв холестерол  Peace
Иначе предимствата на зехтина са безспорни.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 898


[
Хелта, а как си с кг? Защото тия неща обикновено са навързани. Аз поддържах повече от година гранични стойности на кр. захар и имам малко опит.
Килцата са ми доста - поне 20 над нормата.И предполагам,че от там ми идват и проблемите,а и съм пушач дългогодишен....
  Аз реших голяма част от проблемите с помощта на лекарство - Сиофор. Изписва се от ендокринолог. Успях да сваля 24кг.

# 18
  • Мнения: 661
Щом ще пишем за лекарства - "Цефамадар " - хомеопатично средство за сваляне на килограми . Лично аз наблягам на зеле и моркови , на ябълки , киви . Днес съм само на три главички червено цвекло във вид на салатка . МНого засища , само дето се оцветяваш целия в червено . От две седмици съм на диета ( като пия бира , вино и ям хляб през три дена , + супички , никакво сладко , просто защото не обичам , ям предимно месо ) и свалих три килограма .

# 19
  • Мнения: 1 877
Цвеклото и аз го открих (по-скоро мъжа ми) -много любимо ни стана.Иначе и аз наблягам на зеле,ряпа,моркови.Купих си и козе сирене на Маджаров,ям също маслинки и ябълки.

# 20
  • Мнения: 291
Не са ти много увеличени стойностите и с диета ще ти се регулират.

13,2 mmol/l TC си е баш доста, мен ако питаш. Това с диета само май няма да се оправи. Предполагам че си се изследвала на гладно.
Кръвното ти как е - просто от любопитство.

# 21
  • Мнения: 1 877
А царевицата се чудя как влияе на такива като мен? Иначе днешните изследвания - същия холестерол,захарта е в норма.Утре съм при ендокриноложката...диетата е ЯКА...

# 22
  • Мнения: 661
хелта , успех !

# 23
  • Мнения: 2 959
...царевицата се чудя как влияе на такива като мен?...
Хелта, според мен е добре в малки кол- ва, защото така все пак ще се възползваш ценните вит.В, К, А и Е, и магнезия, цинка, селена- доста ценни съставки които помагат за поддържане на ниски нива на лошият холестерол. Ти включваше ли соята и продукти от нея в диетата Си, а бадемите и другите сурови ядки и овесените ядки харесваш ли? Успех за хормоналните изследвания в утрешният ден. А с кг някакъв успех постигнали засега?

# 24
  • Мнения: 4 700
Докаzано е, че zехтинът дори спомага zа свалянето на холестерола. В умерени количества раzбира се.

А на яйцата трябва да се маха само жълтъкът, белтък може да се консумира беz ограничение.

# 25
  • Мнения: 1 877
Благодаря,момичета!Давате ми ценни съвети!
Kalida,хапвам овесени ядки сутрин,има и сурови ядки в къщи,но нещо не ми се услаждат,вече се побирам в някои дрехи,които ми бяха тесни,а онзи ден си купих и кантарче за стимул и за да си следя теглото...Ами това е ,после ще пиша какво е казала доки - дано да е добра специалистка!

# 26
  • Мнения: 1 877
Изписаха ми Холетар.Каза да го пия два месеца и после пак да се изследвам.Да продължавам с диетата и така...

# 27
  • Мнения: 2 959
...Давате ми ценни съвети!...
Лаконична Мамо, остави съветите, тях може да Си ги получиш навсякъде, важното е какво успяваш от тях да заимстваш и вмъкнеш в практиката Си. Поздравления за кантарчето и за оширочалите дрешки, успех и за напред. А нали беше при ендокриноложка, как са хормоните, наред или заради тях вземаш лек- вото? Пробвала ли Си зелен чай, доста добро действие има както за понижаване на лошият LDL, така се отразява добре на фигурата и подсилва имунната система? Доста добри отзиви има за растителните холестероли, които пречат на усвояването на диетичният холестерол а и нямат негатичните страни на статените.
... моите бяха 20 , 10, глюкоза - 7.5...
Тонев, как нормализира стойностите, някакви лек- ва или народни илачи?

# 28
  • Мнения: 27 524
Хелта, има една аптека на Поп Богомил, продават специална смеска билков чай за сваляне на холестерола, ако искаш, ще ти дам адрес и име, не е скъп и помага, ние го пием и спряхме Липантила  Peace

# 29
  • Мнения: 1 877
Kalida,  Heart Eyes - и аз пък верно съм толкова лаконична.Значи захарта съм я смъкнала на 5,общият холестерол също е паднал на 9,38.И сега два месеца ще пия тези хапчета и после пак изследвания.
Блонд,пиши го този чай  bowuu Иначе аптеката я знам къде е  Hug
п.п.Продължавам с диетата

Общи условия

Активация на акаунт