Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 176 отговора
Някой пил пи е "Метфогамма 500мг."във комбинация със "Селен " L-метил фолиева киселина" + "Естрофем 2мг." и "Ултрогестан 100мг" ? Всичко това ми бе предписано за подпомагане на функцията на яйчниците но най много ме притеснява "Метфогамма " 3*1 на ден , тъй като нямам проблеми със кръвната захар . Обадих се на лекаря вчера защото и във аптеката бяха много учудени и той ми каза да го пия имало и такова действие . Притесних се защото шофирам непрекъснато и ако почне да ми пада захарта да не стане нещо опасно . Моля ако някой от вас го е пил нека сподели . Благодаря предварително .
Цитирай

Кари,не се тревожи.Метфогама се изписва не само на диабетици,но и на жени с поликистозни яйчници и инсулинова резистентност.Спомага за по-добро качество на яйцеклетките.Няма да ти попречи на шофирането.
Цитирай

Кари,не се тревожи.Метфогама се изписва не само на диабетици,но и на жени с поликистозни яйчници и инсулинова резистентност.Спомага за по-добро качество на яйцеклетките.Няма да ти попречи на шофирането.
Благодаря ти защото ме беше стах да го пия а другите хапчета ги започнах а него не . Сега съм по спокойна .
Цитирай

И аз да те успокоя.Метфогамата се изписва не само за диабет и е от лекарствата, които не понижават кр. захар повече от долната нормална граница.Така че няма да правиш хипогликемии. Успех!
Цитирай

Не се притеснявай, както вече са ти казали момичетата Метфогама се изписва при жени с поликистоза. Аз също го пия 3 х 1 и нямам проблеми със захарта. Един съвет - възможно е в началото да ти прилошава от лекарството, за това най - добре е да се пие по време или след ядене.
Цитирай

Здравейте!И на мене док ми предписа преди процедура да пия Метфогама 500 2х1/2т. за подобряване качеството на я-те.Но на листовката пише да не се приема при планиране на бременност и незнам дали да го пия EmbarassedНямам поликистоза.
Цитирай

Здравейте, и на мен ми е предписано Метфоргама 2х 1/2 за подобряване к-вото на яйцеклетките преди инвитро.
Цитирай

И аз се присъединявам. Предписаха ми го за ПКЯ, но така и не го пих, смених лекаря. Crossing Arms
Цитирай

Аз  се радвам, че пих това лекарство.Попаднах на точния лекар  ,който ми го предписа и резултата се вижда в подписа ми ! Love
Цитирай

Здравейте!Пих Метфогама 2 х 1/2 т.по време на стимулация за икси.Вече мина пункцията но док ми каза да продължавам да го пия.Не ми е ясно защо,при положение че е за качеството на я-те а такива вече няма в мен ShockedКак мислите,дали е възможно док да се е объркал?И има ли и други момичета които го пият така това лекарство и след пункция? Embarassed
Цитирай

Dgina, здравей,
И аз имам изписано също Метфоргама 2x1/2 - започнах стимулация за ИКСИ. Мислех че само до пункцията се пие ниаистина ... Sad Явно ще трябва да попитаме Smile
Прочетох че е минала пункцията ти.Желая ти успех! Хубави ембриончета и бебета накрая!:)

А резултат имаше ли от лекарството?
Цитирай

Dgina, здравей,
И аз имам изписано също Метфоргама 2x1/2 - започнах стимулация за ИКСИ. Мислех че само до пункцията се пие ниаистина ... Sad Явно ще трябва да попитаме Smile
Прочетох че е минала пункцията ти.Желая ти успех! Хубави ембриончета и бебета накрая!:)

А резултат имаше ли от лекарството?
Да мисля че имах добър резултат.Извадиха 11 я-ки от които 10 бяха зрели и качественни.Утре съм на трасфер.Благодаря за пожеланията и се надявам всичко да мине добре.Като отида ще попитам на място док за Метформина и после ще пиша.
Желая ти успешна стимулация и хубави ембриончета накрая Very Happy
Цитирай

Аз пия Метформин или Метфогама вече няколко месеца заради ПКЯ. Аз също бях притеснена в началото, гледаха ме странно в аптеката и фармацефтите бяха много учудени. Прочетох доста неща за ПКЯ и всъщност разбрах, че често се предписва при такива проблеми. Аз не съм имала странични ефекти. 
Цитирай

Здравейте, момичета! Имам и аз един въпрос относно МЕТФОГАММА.....напълнях рязко с 25кг. след което цикълът ми  стана нередовен, вече трети месец не ми идва....изписаха ми МЕТФОГАММА 500 & Orgametril. Сега се опитвам да отслабна, а лекарката ми каза, че МЕТФОГАММА влия много на метаболизма - забавя много обмяната на вещества и задържаш вода. Ендокриноложката пък ми каза, че ако отслабна цикъла ми ще се нормализира и общо взето се получава един порочен кръг. Има ли изобщо смисъл да пия МЕТФОГАММА докато се опитвам да отслабна?! Някоя от Вас променила ли е телесното си тегло в следствие на приемане на това лекарство?
Цитирай

Лекарството помага за отслабване но само,ако се комбинира със строг хранителен режим-без сладко,тестено,движение-поне по един час на ден,по 1,5-2 л.вода.
Ако не се спазва хр.режим,неочаквай да ти помогне метфогамата за сваляне на килограмите,дори напротив може да доведе до обратен ефект.
Нещата се получават но се изисква воля и търпение,резултата идва бавничко но,като се появи дава стимул да продължиш,освен това и цикъла ще се нормализира,както ти е казала ендокриноложката. Peace
Успех.
Цитирай

1-14 от 176 отговора