Болнични

  • 1 658
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 409
Имам приятелка,която се нуждае от болнични,тъй като е бременна.Бихте ли споделили вие от къде взимахте болничните си от личния лекар или от аг -то?

# 1
  • Мнения: 164
първият болничен на мен лично ми го издаде личният лекар за 7 дни след което гинеколожката ми от женската консултация почна да ми ги издава за 30 дни

# 2
  • София
  • Мнения: 12 550
От лекарката, водеща женската консултация на жената.

# 3
  • Мнения: 10 982
Личният лекар има право да издаде болничен до 7 дена. Болничните, които представях всеки месец, докато бях бременна, ми ги издаваха от ЖК.

# 4
  • Мнения: 645
първият болничен от личната  за 7дни,после се наложи от болницата защото лежах там и бяха от30дни и след това от ЖК.пак по 30дни защото първият ми болничен е пролежан в болница,иначе по закон ти дават по 20 от ЖК.ако не си била в болница

# 5
  • Мнения: 9 973
от болницата и после от АГ-то

# 6
  • Мнения: 290
Първият ми го издаде Личната лекарка за 7 дни,следващите в Жк.

# 7
  • Мнения: 961
Всички болничними ги издаде АГ специалистът, при когото ходех на ЖК.

# 8
  • Мнения: 4 433
първият болничен от личния ми лекар,следващите от АГто Peace

# 9
  • Мнения: 603
За кой болничен става въпрос? newsm78
Ако иска цялата бременност да си стои в къщи проблема не е само в няколко болнични листа, а има ЛКК - лекарска комисия или в някои случаи ТЕЛК (Когато си бил в болнични в рамките на 1 календарна година повече от 6 месеца).

# 10
  • Мнения: 1 409
Остават и около 4 месеца до края на бременността,до сега си е ходила на работа

# 11
  • Мнения: 544
От женската консултация.

# 12
  • Мнения: 9 390
Цитат
Всички болничними ги издаде АГ специалистът, при когото ходех на ЖК.
И при мен така Peace

# 13
  • Мнения: 104
От лекаря, който и води ЖК. Може да лежиш в отделение 3 денонощия и ти издават болничен. А другия вариант е 7 дена от АГ, след което има право на 30 дена от обща ЛКК. Аз така си изкарах почти цялата бременност  Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От АГ,който ми водеше консултациите

# 15
  • Мнения: 603
Личния лекар издава болничен до 7 дена, след това - задължително ЛКК (лекарска комисия от гинеколог, който е възможно да бъде и гинеколога, който и води ЖК ако е включен в ЛКК), който издава до 30 дена, като изтекат - пак от ЛКК. Но за 1 календарна година има право само на 6 м общо болнични (без да се включват тези 45 преди раждане и одтаналите - след раждане), не звисимо че може да има прекъсване между различните болнични - тогава се ходи на ТЕЛК.
Ако твоята приятелка е ползвала болнични - не зависимо за какво да си изчисли колко дена е ползвала болничен и колко може да ползва още без да ходи на ТЕЛК. Инъче е голямо ходене по мъките.

Успех Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Имам приятелка,която се нуждае от болнични,тъй като е бременна.Бихте ли споделили вие от къде взимахте болничните си от личния лекар или от аг -то?

На мен и 1ия и останалите ми ги издаде АГ-то! Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
В болнични съм от самото начало на бременността и всичките ми ги издава гинеколога водещ женската консултация!

# 18
  • Мнения: 2 270
Първия - 7 дни от АГ, следващите - по 30 дни без прекъсване от ЛКК, на която ме прати АГ-то Peace

# 19
  • Мнения: 40
На мен ми се наложи да лежа в болницата 7 дни и от там ми дадоха освен тези 7 дена и още 30, след което всеки месец лекрат, който ми следеше бремеността ми даваше направление и аз отивах  на ЛКК комисия. От там ми даваха по още 30 дни, колкото е максимумът, който могат да дадат. Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 2 296
Личният лекар има право да издаде болничен до 7 дена. Болничните, които представях всеки месец, докато бях бременна, ми ги издаваха от ЖК.
Peace

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Първият болничен от 7 дни ми го издаде личния лекар, след това тридесет дневните продължения докторът от консултацията.

Общи условия

Активация на акаунт