Нашите цветя...в зимния сезон ~35~

  • 55 784
  • 530
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Благодаря  bouquet

# 16
  • Мнения: 265
Сега откривам новата тема  bouquet Хибискусът ми прецъфтя Sad Добре,че има още пъпки,но са доста малки.

# 17
# 18
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ей ,защо не свиркате за новата тема  Rolling Eyesискате да се скриете а  Crossing Arms
ама аз ви открих  Party
как са цветята ви, радват ли ви ? Laughing
Между другото забелязвам ,че си имаме ново попълнение  Wink
Добре дошла Ролзи bouquet Hug

# 19
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 289
 И аз да се запиша,макар че рядко пиша.
Купих си новото списание "Цветя и дом",ако не се лъжа,щото остана у майкини.И там с учудване научих,че моят епифилиум бил коледниче,а коледничето - кактус.Та да се похваля: Коледничето,дето било кактус цъфна!То е на почти 5 години и до сега не е цъфтяло.Бях се заканила,че ако и тази година не цъфне,ще го изхвърля.И то взе,че се уплаши.Не мога да ви го покажа,че нямам с какво да го снимам.Но ето го през лятото - по средата на цветарника в бялата саксия:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6095558

Цъфнало е с огромни двойни цветове в розово-лила с напръскано беличко.Много е красиво!Макар,че са само 5-6 цвята.Заслужавало си е чакането!

# 20
  • Мнения: 6 364
Здравейте,момичета! Купих си жива елхичка в саксия. Искам да ви питам как да се грижа за нея докато е вкъщи и кога мога да я засадя на вилата?

# 21
  • Мнения: 1 671
Хайде и аз в новата тема!
Листата от теменужки са пуснали коренчета - вече са около 1 см. Днес като поливах цветята ги загледах. Дали вече да ги посадя?
И каланхоето ми разцъфтя чудесно.  Laughing
Незито, имала съм такава елхичка и ми загина малко след празниците, толкова ме доядя, че на следващата година си купихме изкуствена. Хем я поливах, държах я на балкона и само вечер я внасях. Даже не я бях украсявала много-много - само 2-3 панделки да не й тежат. Още ми е мъчно като се сетя.  Sad

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Чак сега виждам, че има нова темичка  Rolling Eyes Hug

# 23
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
nezito ,не е трудно отглеждането и ,но като мине нова година ,най добре я изнеси навън ,аз  си отскубнах от гората ,това лято една малко плешива елхичка и все още е жива и здрава въпреки малката и саксия , Peace

# 24
  • Мнения: 226
evelinar, преди около 3 седмици посадих едно листенце с не много големи корени и вече има листенца поникнали. В петък сложих още едно-така, че сади-на около 2,3 см. надолу и леко притисни с пръстта. После полей малко-да се уплътни. Другото поливане-като позасъхва пръстта тогава. Дръж я на светло и топло.

# 25
  • Мнения: 1 671
Джиджи биджи, мерси  Hug! Така и ще направя утре, тъкмо калпазаните ще пощуреят от кеф, че ще има нови цветя  Wink.

# 26
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ей Джиджи ,какво става с мимозката ,порастна ли вече  Simple Smile

# 27
# 28
  • Виена
  • Мнения: 725
Привет и от мен в новата темичка  Hug Heart Eyes.
Утре ще ходим да си купуваме  елхичка .Много се чудя,обаче,дали да не си взема в саксия  Rolling Eyes.Така  ще мога после да не я изхвърлям после.Но не знам пък,дали 1 месец украсена в къщи ще и понесе и няма да си умре...
 Hug на всички!

# 29
  • Мнения: 1 092
Вместо запис, след дълго мълчание от моя страна, да се похваля.
Днес от развъдника до Стара Загора се сдобих с коледна звезда, аспарагус и една пеперомия.
Снимки.....когато имам повече време.

Добре дошли на всички нови цветарки.
И честито на всички за новите цветенца.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт