«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

÷ветарство и градина
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
345-359 от 530 отговора

ѕловдив

ћнени€: 169
ƒано питам в правилната тема.
÷ветето венецът на исус кактус ли е? „увала съм, че според фън шуи не е хубаво да си отглеждаш кактус.  ћъжът ми ми  го подари и сега като махам опаковката вид€х тръните. » ако знаете как се отглежда, че ме н€ма хич с цвет€та.
http://4coolpics.com/pics/0129/068130129644.jpg
« ѕоследна редакци€: нд, 11 €ну 2009, 11:30 от bubynka »
÷итирай

ƒюканланди€ :)

ћнени€: 3 880
ƒано питам в правилната тема.
÷ветето венецът на исус кактус ли е? „увала съм, че според фън шуи не е хубаво да си отглеждаш кактус.  ћъжът ми ми  го подари и сега като махам опаковката вид€х тръните. » ако знаете как се отглежда, че ме н€ма хич с цвет€та.

ако е това, което си мисл€ е сукулент  Mr. Green гледай си го с кефче, нали е подарък от мъжќ  Hug

а катусите обират вредните излъчвани€ от монитори и екрани от вс€какъв вид  Peace само тр€бва да се сложат в близост до екрана (пред него)  Hug и растат бавно  Mr. Green освен този

÷итирай

н€къде по света

ћнени€: 0
ќстав€ш си € както си е в стъкленицата с вода. ƒържиш на светло, дори слънчево, за да изкара цв€т, иначе ще расте само на листа.
                —ъвършено в€рно!ќт година ви чета,но сега се включвам! bowuu
÷итирай

ћнени€: 265
ћомичета,
Ѕез да искам счупих 2-3 клончета на  оледната ми звезда. —ложих ги във вода, но не съм сигурна какво ще се получи. ƒайте ми съвет, мол€. ¬ъобще н€кой отгледал ли е повече от година?
÷итирай

ћнени€: 216
zorika , коледната сзвезда се размножава точно така- от натопените връхчета- пускат коренчета  във водата  Peace ¬ърни се н€колко странички назад в темата -там б€х писала по-подробно за мо€та коледна звезда, ко€то е повече от  двегодишна.
јко имаш възможност сложи клончетата в прозрачна чашка и близо до прозореца- на светло и топло.

забравих да покажа новите цикламки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217997&photo=2&pid=9866991 —еменцата още не съм с€ла-н€мам празни саксийки под ръка, но скоро и това ще стане. “ова усп€х да спас€ от калате€та. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217997&photo=2&pid=9866990 »звадих го преди да € отрежа. ћного ми харесва това цвете и не искам да го изгуб€.
÷итирай

гр.ћонтана

ћнени€: 43
«дравейте,момичета!
¬чера се зачетох,че много сте изписали и така и не можах да пиша.
bubynka,тук чети за »сусови€т венец: http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=328

ƒжиджи,много красиви циклами,аз съм се размечтала за червена.

ќтидох в петък вечерта и купих калате€та и марантата,за които ви писах.
 алате€та
ѕоглед отгоре
ћарантата
÷итирай

ћнени€: 677
ƒобро утро,момичета! ¬ключвам се с добри новини .Ќа първата среща на габровки ѕет€ ми даде листо пепероми€. Ќатопих го във вода и след като пусна коренчета го пос€х. » от началото на юли до сега си стоеше на едно листо и не иска да тръгне. “о инат-аз по-гол€м,не го изхвърлих,понеже цвет€ не обичам да хвърл€м. » тази сутрин докато го поливах  : Shocked  #Crazy :гледам избили 3-4 мънички листенца. ћного им се зарадвах. ƒругата добра новина при мен е,че тази зима се очертава да н€мам жертви Praynigћиналата зима уморих н€колко цветенца,затова сега много внимавам  ами,пак си показала нови придобивки .„естито!—амо не казвай,че си ги взела по 2-3лева,защото #Cussing out—ъщата маранта изгубих миналата година и  мисл€ напролет да си куп€ ћного € харесвам Peaceƒжиджи биджи,много са ти красиви цикламите  ShockedЌаправо не мога да им се нагледам. Ќе съм от търпеливите,но май се запалих да си направ€ разсад и да чакам две години за такава красота. Ѕлагодар€ на Ћенито и „ародейка за информаци€та относно вредителите. Ѕеше ми много полезна,защото шефлерите ми посто€нно биват нападани от гадини  #2gunfire
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 671
«дравейте, момичета!
ќтдавна не съм се в€свала тук.
 ами, честити придобивки!  bouquet
ѕри цвет€та ми почти н€ма промени. ÷икасът ми умира - от трите му листенца 2 вече са жълти и сухи, третото - и то е на път. Ќещо обърках при това цвете  Embarassed, пък толкова четох как се гледа.
«а сметка на това всичките сакъзи, които б€х посадила есента цъфт€т като луди.
«ас€х си и малко семена от лавандула, настроила съм се, че нищо н€ма да се получи, но тъпо и упорито реших все пак да опитам  Crossing Arms.
¬ началото на февруари ще се€ и другите семена, които си б€х купила, че сега н€мам м€сто и достатъчно саксии.
ћного  Hug!
÷итирай

√аброво (тро€нка омъжена за габровец)

ћнени€: 270
ƒобро утро момичета!
—амо ви чет€х, б€х възпреп€тствана н€колко дена. „естно казано много се зарадвах, че има много страници за четене  Mr. Green веднага си помислих ѕролетта идва  Hug  като почва да се пише във форума много.
 ами честити придобивки  bouquet  усещам ко€ ти е страстта  Wink  акто на мен пиперомиите  Mr. Green
джиджи биджи и на теб честити придобивки  bouquet . Ѕлагодар€ за бенджитата  bouquet bouquet bouquet Hug . Ќа тебе само  инклито се е хванало и го посадих. “ози с къдравите листа се вкорен€ва под буркан, ≈лдорадото нещо прави проблем и са му окапали долните листа, изчаквам да дойде пролетта и тогава ще топна едно клонче.
 ат€ много се радвам за пипероми€та  Love ўе ти пиша на лични за среща.
јз тази зима си загубих живото камъче и нещо малката ми пипероми€ капарета се опитва да си замине. ј дизикотеката, ко€то си купих в началото на декември и окапаха листата (като премръзнали) и си мисл€, че причината не беше в моето гледане. √ледам почват да изкарват нови ли листа.
—коро беше повдигната темата за сънуване на цвет€, „аро и  ами мисл€ че б€ха, успокоих се понеже си мислех, че само аз. јз поне един път в седмицата си сънувам нещо за цвет€  Mr. Green .
» да ви напише нещо да се развесел€. ѕонеже във всекидневната е много топло и реших под цветарника да сложа буркан с вода да се изпар€ва.  ќт н€колко дена забел€зах, че упорито се изпар€ва вода, в събота разбрах от какво се изпар€ва, котето ходило там да пие от тази вода и аз си мисл€, че се изпар€ва  35 35 35 
÷итирай

гр.ћонтана

Ѕлагодар€, атка! Hug
„естити листенца на теб,знам каква радост е!
ƒа,цветенцата са ми от магазина с намалението,аз и преди написах марантата е 3 лв.,а калате€та 3.50.“ова май ще са ми последните цвет€ от там,сега ще дебна в други€т магазин за орхиде€.ј пък при личната ни лекарка вид€х много красива лилава азали€ и много ми се прииска същата.
—лед малко,ако позволите,ще се оплаквам,само да направ€ снимки.Ќо първо да ви кажа - не помн€ сподел€ла ли съм - финиковата ми палма е много хилава,със слабо стъбло,дълги и тънки листа,не така тъмно зелени,както тр€бва и не така твърди,каквито б€ха.≈дна при€телка ме попита изнас€м ли € навън и аз тогава се сетих,че €вно от това е проблема - от н€колко години не € изнас€м на терасата,защото много духа и да не ми € скърши в€търа.» въпросът ми е,дали ще изгори,ако € изнеса тази пролет,след толкова дълго стоене вътре?

ами, честити придобивки!  bouquet

Ѕлагодар€ ти! Hug
Ќо ме стресна с цикаса,на мо€т долните 3 листа почнаха да пожълт€ват и аз ги отр€зах,помислих,че може да е от въшките,а дали е така.
ѕомагайте,момичета,тр€бва ли да се притесн€вам?

јйтеп,като исках да пусна съобщението,вид€х,че си писала,но имам малко работа и не мога сега да чета.—лед малко. Hug
÷итирай

гр.ћонтана

ами честити придобивки   :bouquet:  усещам ко€ ти е страстта  Wink  акто на мен пиперомиите  Mr. Green

Ѕлагодар€ и на теб! Hug
–азвесели ме с жадното котенце,а ти ще слагаш по две бурканчета с вода,щом му харесва. Very Happy
¬€рно е,влюбих се в калатеите,сега се улав€м,че мечта€ за азалии,искам да имам различни цветове,също и хибискуси искам да събера,още и фуксии.ј междувременно и други цвет€. #Crazy #Crazy #Crazy
ј м€сто н€ма да им намирам през зимата,това е лошата страна.
ѕърво да ви покажа листенцето,което се показа на присадката на бенджамина.
—ега да се оплача:
ƒве от новите листа на калате€та изл€зоха така,с изсъхнали краища,защо е така?ƒали от сух въздух?
Ќа дифенбахи€та пък 3 листа почнаха да пожълт€ват и изглеждат като мокри,но не съм € преполивала.≈то 2 от т€х.“€ е до вратата на терасата,може ли при отвар€не да се е получило от студа?
“ази сутрин вид€х и това изсъхващо листо на калате€ зебрина,а има и едно пожълт€ло.«а т€х пък се чуд€,дали не е от засушаване?ј и т€ също е до вратата на терасата,да не е от студа? newsm78
јко имате време и нерви,помагайте ми,мол€! Sad
÷итирай

ћнени€: 265
Ѕлагодар€ за съвета, прочетох, какво си писала, но ме притесн€ва, че сега не е размножителен сезон на звездата и се чуд€, дали ще пуснат коренчета.
÷итирай

Ќа кра€ на света !

ћнени€: 2 327
ѕривет на всички ,бързам да ви се похфал€  FlutterЅ€х си казала ,че никога н€ма да си купувам коледна звезда ,но днес в един магазин ми подариха 2 Hugмалко пооплешив€ха докато ги прибера ,защото ги изпуснах ,но като ц€ло останаха здрави ,после ще ви ги покажа  Peace
÷итирай

ћнени€: 216
Zorika, в€рно че не е размножителни€ сезон, но ако са на подход€що м€сто при добри услови€ /топло и светло/ ще пуснат коренчета. ѕри мен пускат : теменужки, китайска роза. писах и за ческа от хризантема, ко€то натопих в началото на декември - след 2 седмици пусна коренчета. “р€бва само малко търпение.  Hug
 ами, и аз съм почитател на калатеите и като гледам товите ...ми се иска още една и още.. Laughing ћного ми харесват всичките ти. “ази последната, ко€то показваш мисл€ цъфтеше едни такива спираловидни бели цветове-страшно красиви. Ѕ€х пускала снимка направен в един магазин.  —ухите краища на листенцата на калатеите са от сухи€ въздух. «а т€х знам, че искат да се пръскат с вода, колкото пъти минеш покрай т€х. ѕоливаш ли € честичко? »ска водичка поне през ден. /ако е на топло/ .
«а цикламата, аз пък страшно харесвам светло розовите с тъмничко към основата цв€т. ћного нежен цв€т, но н€маше тук като взимахме нашите.
«а цикаса момичета преди б€х писала как гледам моите. ¬ода-колкото да не пресъхнат сега. Ќе обичат да са много мокри. Ќай -добре през 4, 5  дена по малко в чинийката /зависи разбира се и от температурата в ста€та и възможно на най-светлото м€сто в ста€та.
 ами, не мисл€, че на финиковата палма ще и се отрази зле изкарването на вън. “ъкмо обратното.   азват им кралици на пустин€та- погледни тук http://gradinata.bg/index.php?article=209&tab=1

јйтеп, това с котето  hahaha  35 35 35 Ќашето куче пък като не му стигне водата пие от лейката, ко€то винаги остав€м пълна, за да има отлежала водичка,  а дупката е колкото да си навре езика  35
ƒа се похвал€ и аз. ƒнес вид€х, че едната фурма, ко€то б€х с€ла, скоро писах, че и се вижда корена през прозрачната чашка- днес вече е избила и отгоре.
÷итирай

гр.ћонтана

„ародейка,честити коледни звезди,чакам да ги покажеш! Very Happy

«а вкорен€ването е така,сега имам зелен бенджамин пуснал корени,който тр€бва да посад€,шарена шефлера съм сложила да се вкорен€ва,също китайска роза и листенца от сенполи€.јко помните бегони€та ми,не стана с не€,изгни във водата. Sad
ƒжиджи,открих снимката за ко€то пишеш,но не мога да разпозна€ дали е същата калате€,изглежда ми с по-широки листа.ј за руфибарба открих ето такъв цв€т.
÷икаса и аз поливам оскъдно,но ме притесниха пожълт€ващите листа,още като го купих те си б€ха по-светли.
Ѕлагодар€ ти за линка с палмите,мо€та финикова беше много красива като малка,н€мам снимка,но още е в съзнанието ми.ƒържах си € на източна тераса,на пълно слънце. ато стана гол€ма,спр€х да € изнас€м,че на терасата ни много духа и се бо€х да не се увреди,но ще € изнас€м,дано се пооправи.
 алате€та със сухите краища € пръскам,като € купих листата б€ха още неотворени,сега се отвориха и две от т€х са така,други 2 са си добре,даже си помислих да не би там като са ги орос€вали да се е задържала вода вътре в неотворилото се листо и затова да е така.—ега ми се загрози цветенцето. Crying or Very sad

÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
345-359 от 530 отговора