изключително съм разочерована и афектирана от "Фемина"

  • 15 560
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
преди минути приключи посещението ми в медицински център Фемина, при доктор Врагалева...
бих искала да споделя с вас колко съм разочарована и афектирана от неприятното преживяване...
ето какво се случи:
доста отдавна изчаквах да достигна точния момент за това изследване (прави се в 18-22 седмица, доколкото разбрах) защото ми се струва много ценно - информацията, която ти дават и въобще това, че гледат внимателно бебето и дали всичко се развива нормално. много се радвах и на това че ще видя бебето в детайли  Heart Eyes, по-добре от нормалния видеозон, на който всичко ми е размазано...
в момента, в който бяхме в чакалнята с таткото, и въпросната доктор Врагалева дойде първото нещо което ме попита доста сопнато беше че съм ходила до тоалетната нали? аз я погледнах изненадано, и и казах че не съм..никой не ми беше казал..но не обърнах внимание. влязох в кабинета и в момента, и момента, в който започна истерията беше като ме попита кога ми е била последната менструация а пък аз не знаех... как съм очаквала да работи тя ако няма тази информация, как да ми определяла термина, на което аз и казах, че на женската консултация ми определят термина на база 2 признака - размера на главичката на бебето и размера на бедрената му кост. и всеки път излиза една и съща дата...как можело да не си знам термина!!! толкова грубо и арогантно се държа, че чак съпругът ми (изключително спокоен по принцип) се обади че по принцип менструацията ми е нередовна...не идва на определена дата...но това сякаш я ядоса повече..
когато започна да ме гледа а аз започнах да я питам някакви неща по това, което виждах тя така ми се сопна, че почти изкрещя - че не можело да питам, какво съм разпитвала всичко ще ми каже като дойде времето и въобще съм се държала отвратително...(така и не мога да преценя кое точно ми е отвратителното държание???) и когато и казах че мозъка ми се струва малък (беше 1/3 като съотношение с главата, или поне така ми се стори) тя ми кресна че аз ли ще водя изследването или тя? при което продължи да ме гледа злобно и да ме пита дали и в женерали (където ходя на женска консултация) се държа така безобразно? бяхме на крачка да си тръгнем..защо не станах и не си тръгнах тогава!!! токова ме е яд! да не съм и била държала такъв тон, за което я помолих първо тя да не ми го държи...и да не се отнася така..въобще беше ужасно...бях на крачка да се разплача..особено се ядосах като взе да ми крещи и да ми се кара да се успокоя, да не се държа по този груб начин!
просто нямам думи...толкова неадекватно държание..и не можахме да си го обясним... просто се държа като даскалка, а която и нарушаваш установените порядки.. явно това че не съм плаха и свита и не се притеснявам да я питам неща, които ме интересуват, и които не разбирам за нея е безобразно държание..
тази жена не осъзнава ли колко деликатна е нейната работа?? че аз съм бъдеща майка и искам видя бебето си..нещо толкова мило..свидно за мен..я тя се държи като гадна бюрократка, която работи на гише и е отегчена и ядосана и съм и длъжна нещо...а не е в частен център, в който отивам съвсем пожелание и давам парите си??? съжалявам, че няма как да обясня и да цитирам разговора ни, най-вероятно за някои хора ще бъда просто тъпа, емоционална и пристрастна, но съм убедена в правотата си, защото имаше още един човек там и той беше свидетел..и също толкова възмутен...толкова съм огорчена, че просто нямам думи... момента, който очаквах, страхотно изживяване - тотално бяха сринати..и сега по-скоро се опитвам да забравя... Cry Cry

# 1
  • Мнения: 961
Аз не мога да коментирам случката, защото не съм присъствала на нея и, както знаеш, истината има много лица. Твоята гледна точка сигурно доста се различава от нейната.

Съжалявам, че ти се е случило такова нещо, защото аз минах по същия път в същия медицински център, но при друг лекар, така че те разбирам напълно. Наистина, когато отидеш в частен център и даваш не малко пари, очакваш да ти отговорят на въпросите, които те вълнуват, а не да те критикуват. Нормално е все пак да знаеш на коя дата за последно ти е дошъл МЦ, дори и при нередовен такъв. Но тя е нямала право да ти държи тон, че не знаеш.

Вече на доста места правят ФМ, така че, за свое успокоение, можеш да отидеш другаде. Постарай се да не се ядосваш, защото така вредиш на бебето. Лека бременност ти желая.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:36 от elada

# 2
  • София
  • Мнения: 389
Хубаво е, че сподели, макар че сигурно ще преместят темата ти.
Нямам думи за безобразното отношение #2gunfire
Жалко, че не си отишла при Марков на ФМ.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 079
 Shocked Shocked Shocked

Доживях и такъв постинг да прочета... ooooh!
Съжалявам, за това, което си "преживяла" но в понеделник бях при въпросната докторка, от която останах изключително доволна. Както от фм, която ми води по време на първата ми бременност, така и преди 4 дн -  останах си все така очарована.
Първият път прегледът продължи над 50 минути, сега над 30 (защото каза, че бебчето е като по часовник и просто няма какво да му гледа).
Не спря да обяснява, радваше се на човечето, бъзикахме се дори. Отговаряше на всеки мой въпрос усмихнато и с много желание.
Това беше и основната причина, да я избера за втората фм, защото на първата (скрининга) нямаше часове за нея и бях при д - р Цолова, от която наистина не останах много доволна, защото мълчеше и трябваше за всичко да я питам.

Не мога да повярвам, от нашата отчетна толкова майки бяха при нея, постоянно има такъв наплив, никой не се е изказал отрицателно за нея. newsm78
Постът ти да няма анти-рекламна цел, извинявай за директния въпрос, но като потребител с 2 публикации, ме кара да се усъмня? Защото всичко, което си написала ми се струва малко в сферата на научната фантастика. Naughty

Жалко, че не си отишла при Марков на ФМ.

Между другото и за Марков съм чела подобни "мнения", което не ме кара автоматично да започна да им вярвам, защото знам колко момичета са възхитени от него, като човек и лекар. Peace

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:51 от ol4eto

# 4
  • Мнения: 9
Shocked Shocked Shocked

Доживях и такъв постинг да прочета... ooooh!
Съжалявам, за това, което си "преживяла" но в понеделник бях при въпросната докторка, от която останах изключително доволна. Както от фм, която ми води по време на първата ми бременност, така и преди 4 дн -  останах си все така очарована.
Първият път прегледът продължи над 50 минути, сега над 30 (защото каза, че бебчето е като по часовник и просто няма какво да му гледа).
Не спря да обяснява, радваше се на човечето, бъзикахме се дори. Отговаряше на всеки мой въпрос усмихнато и с много желание.
Това беше и основната причина, да я избера за втората фм, защото на първата (скрининга) нямаше часове за нея и бях при д - р Цолова, от която наистина не останах много доволна, защото мълчеше и трябваше за всичко да я питам.

Не мога да повярвам, от нашата отчетна толкова майки бяха при нея, постоянно има такъв наплив, никой не се е изказал отрицателно за нея. newsm78
Постът ти да няма анти-рекламна цел, извинявай за директния въпрос, но като потребител с 2 публикации, ме кара да се усъмня? Защото всичко, което си написала ми се струва в сферата на научната фантастика. Naughty

причината да си запиша час точно при нея беше че две мои приятелки буквално преди седмици са били при нея...и са останали изключително доволни.. аз тръгнах с тази нагласа.. защо да се заяждам и сама да си опропастявам щастливия момент, който сама очаквам? нямам никаква причина да правя анти реклама, на Врагалева или на Фемина, просто се опитвам да бъда (колкото и тъпо, може би, да звучи) активен гражданин и да не си мълча, когато ми се случи нещо несправедливо. просто исках да споделя. тук всеки прави точно това. и всички мнения се различават - някои имат доста голямо разминаване. нормално е... хората са различни, повечето реагират емоционално.. аз точно поради тази причина уточних, че с мен беше и таткото, който имаше възможността доста обективно да проследи ситуацията отстрани. и също беше възмутен - дори той предложи да си тръгнем по време на "консултацията".. мисълта ми е, че колкото и да бях емоционална, държанието и беше възмутително... дори и да има някакъв коментар, има хиляди други начини (много по-деликатни) да го каже..не да се отяжда..

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
За всеки лекар мненията са 50:50. Колкото хора, толкова и мнения.
Аз лично се съмнявам, не защото отказвам да ти вярвам, а защото просто не мога да го повярвам.
А и предпочитам да вярвам на собствената си преценка за хората. Peace

# 6
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
 Не съм ходила във въпросният център,не познавам и лекарката,(трябва да призная,обаче че съм  чела   хубави отзиви за  нея ) ,затова и няма да коментирам нейното поведение,но съм в друга чуденка? Как е възможно да си бременна и да не си знаеш датата на последния МЦ.? newsm78Това е първият въпрос,който ти задават  на всяка ЖК .Та си мисля,че жената май правилно е реагирала по остро.....разбирам нередовен цикъл,ама в тази ситуация според мен е задължително да се знае.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм ходила във въпросният център,не познавам и лекарката,(трябва да призная,обаче че съм  чела   хубави отзиви за  нея ) ,затова и няма да коментирам нейното поведение,но съм в друга чуденка? Как е възможно да си бременна и да не си знаеш датата на последния МЦ.? newsm78Това е първият въпрос,който ти задават  на всяка ЖК .Та си мисля,че жената май правилно е реагирала по остро.....разбирам нередовен цикъл,ама в тази ситуация според мен е задължително да се знае.

И мен това ме изуми... Още повече, че дори да не го помниш, при установяване на бременността са ти казали термина...
Не си ли го помниш, или на всеки уз държиш да ти го изчисляват по главичка, краче и т.н.? newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 004
И аз това се зачудих. Нередовен цикъл бива (и моя е така), но не си ли отбелязваш в календарче/телефона кога ти идва?  newsm78

# 9
  • Мнения: 9
Не съм ходила във въпросният център,не познавам и лекарката,(трябва да призная,обаче че съм  чела   хубави отзиви за  нея ) ,затова и няма да коментирам нейното поведение,но съм в друга чуденка? Как е възможно да си бременна и да не си знаеш датата на последния МЦ.? newsm78Това е първият въпрос,който ти задават  на всяка ЖК .Та си мисля,че жената май правилно е реагирала по остро.....разбирам нередовен цикъл,ама в тази ситуация според мен е задължително да се знае.

И мен това ме изуми... Още повече, че дори да не го помниш, при установяване на бременността са ти казали термина...
Не си ли го помниш, или на всеки уз държиш да ти го изчисляват по главичка, краче и т.н.? newsm78
естествено, че си го помня...и не държа всеки път да ми го изчисляват, просто лекарят прави всеки път тези изчисления и го отбелязах, защото ми е направило впечатление, че всеки път датата е една и съща..според нея е съвсем различна...(с 2 седмици), но дори и за това не беше сигурна, както и да е..
аз си знам точната дата на зачеване. не ми е била необходимо да помня като дата последната менструация, защото ходя само на ЖК и там не са ме питали повече от първия път. след това ми уточниха термина, и се приключи по въпроса. но това беше само един от проблемите.. трябвало е да си нося и поне едно изследване, видеозон,..също скриининга? защото така само не можела нищо точно да ми каже? никой никъде не беше написал на сайта че ще трябва да нося нещо, поне по тел като звънях да ме бяха предупредили...както и да е...
не казвам че съм безгрешна! но това не е ЧАК такъв проблем, за да има основание тя да се държи толкова арогантно и грубо! може да реагира доста по-меко...а не да се държи с мен все едно съм я обидила лично! или съм и длъжна нещо...просто не мога да си обясня поведението и..колко и да ви е странно...колкото и да се е държала добре с вас.радвам се че не сте преживели такова нещо, наистина е неприятно..и пак казвам! не агитирам никой, за нищо, просто искам да споделя мнение!! вие го приемате като лична обида..странно е

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Скорпионче, забрави я тази псевдодокторка. (поне за теб е такава) Винаги има и положителни и отрицателни мнения за известните доктори, аз не бих отишла при нея отново, както предполагам и ти. Радвай се на бременността си и не се ядосвай повече.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 032
Аз нямам лични впечатления от тази лекарка, чела съм повече положителни отзиви. Но това, което описваш, е изключително неприятно! И да има лекарят някакви забележки, трябва да може да ги поднесе спокойно, а не да си изкарва яда от лошия ден (примерно) на пациентката, която - разбираемо - се вълнува от прегледа...  Tired Надявам се скоро да се отърсиш от това преживяване! И наистина иди на още един преглед при друг лекар, сигурно ще мине по-добре!  Peace

# 12
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Дано тази неприятна случка не помрачи за дълго настроението ти .  Hug

А за ' докторката " - нямам думи Sick

Благодаря за предупреждението да не ходим при нея.....

# 13
  • Мнения: 9 973
мисля,че искаш на ръце да те носят за 60 лв.,които си платила за преглед.Скъпа,бъди реалист.Относно термина и датата на цикъла  Naughty без коментар

# 14
  • Мнения: 498
Скорпионче, забрави я тази псевдодокторка. (поне за теб е такава) Винаги има и положителни и отрицателни мнения за известните доктори, аз не бих отишла при нея отново, както предполагам и ти. Радвай се на бременността си и не се ядосвай повече.
Подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт