«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 84 отговора

Ѕургас

ћнени€: 738
ќт година и нещо съм във форума, но за пръв път влизам в √отварски€... Blush “ова е, защото съм абсолютен профан в кухн€та Mr. Green ƒори от н€колко дни неистово се опитвам да направ€ палачинки, изпробвах всички налични тук рецепти, но или стават жилави, или стават просто части от палачинки...  акто и да е, все пак реших да сподел€ един мой специалитет (единствени€ всъщност), става бързо, лесно и най-важното - без съприкосновение с котлон Mr. Green —нимка н€ма да приложа, за което се извин€вам...

Ќеобходими продукти:

бишкоти - количеството според тавата, нареждат се един ред по дъното
2 кисели млека
10 супени лъжици захар
лимон и шоколад за настъргване

Ќачин на приготв€не:

Ѕишкотите се нареждат легнали по дъното на тавичка, ако останат може да се натрошат в дупките между наредените.  иселите млека се разтръскват, във вс€ко се добав€т по 5 с.л. захар и се разбъркват добре. »зсипват се върху бишкотите в тавичката, равномерно, така че да покрие навс€къде. ќтгоре може да се настържат кората на лимон и шоколад (или бонбон, каквото имате под ръка). —лага се в хладилника за около 2 часа, след което е готов за консумаци€.

Ќа мен ми е любим и сама си то омитам един Crazy Ќад€вам се да ви допадне и се радвам, че дадох и сво€ принос в готварското изкуство. Laughing
÷итирай

ћнени€: 2 790
ўе го пробвам задължително  Peace
¬ къщи бишкотите са много на почит, а и е толкова лесен, че н€ма как да не се опита.
Ѕлагодар€  bouquet
÷итирай

ћнени€: 4 496
ћда, представ€м си как са напоени бишкотите, а киселото мл€ко е станало като цедено...ћммм  eat bouquet
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 3 621
“ози сладкиш е наистина много лесен и вкусен, аз го прав€ от години и л€тото по-често, пон€кога за разнообразие слагам плодово кисело мл€ко
÷итирай

ћнени€: 1 446
» аз ще го направ€, но мисл€ да сложа и пакетче желатин, че мл€кото ми се вижда редичко  Thinking
÷итирай

Ѕургас

ћда, представ€м си как са напоени бишкотите, а киселото мл€ко е станало като цедено...ћммм  eat bouquet

“очно така се получава  Very Happy

–адвам се, че одобр€вате Hug

»нкогнито, не се притесн€вай, то мл€кото си ст€га в хладилника. Ќо може да пробваш и със желатин, да видим как ще стане Very Happy
÷итирай

Ѕургас

» аз ще го направ€, но мисл€ да сложа и пакетче желатин, че мл€кото ми се вижда редичко  Thinking
јко сложиш 4% мл€ко н€ма начин да не стане, ако пробваш с желатин ще се получи нещо съвсем различно. “ук иде€та е влагата от киселото мл€ко да попие в бишкотите, а ако сложиш желатин бишкотите ще останат по-сухи, ще е нещо съвсем различно
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 769
¬ърху бишкотите, преди мл€кото, ако се сложи н€какъв плод да ли ще стане  добре?
ћисл€ си за банани, мандарини, а защо не и от компот - праскови или кайсии
÷итирай

Ѕургас

јко сложиш 4% мл€ко н€ма начин да не стане, ако пробваш с желатин ще се получи нещо съвсем различно. “ук иде€та е влагата от киселото мл€ко да попие в бишкотите, а ако сложиш желатин бишкотите ще останат по-сухи, ще е нещо съвсем различно

»менно! Very Happy

¬ърху бишкотите, преди мл€кото, ако се сложи н€какъв плод да ли ще стане  добре?
ћисл€ си за банани, мандарини, а защо не и от компот - праскови или кайсии

ѕробвала съм единствено да добав€ и сладко, но в оригинални€ вариант най ми харесва  Very Happy
÷итирай

Gorni Bogrov

ћнени€: 558
јз пък да попитам от кой бишкоти използвате:обикновени или тези със захарта отгоре?
÷итирай

¬арна

ћнени€: 731
јз прав€ нещо подобно, но вместо 2 кисели млека слагам 1 кисело мл€ко и една заквасена сметана и след като наред€ бишкотите слагам нар€зани на колелца банани, много вкусно става  Flutter
÷итирай

ћнени€: 5 905
—упер звучи това! ќбаче и аз май ще добав€ сметана към кис. мл€ко. —ъщо и н€какъв плод - от компот най-добре Smile
÷итирай

Ѕургас

јз пък да попитам от кой бишкоти използвате:обикновени или тези със захарта отгоре?
aз слагам от обикновенните бишкоти, веднъж съм го правила и с тези италианските за тирамису
јз прав€ нещо подобно, но вместо 2 кисели млека слагам 1 кисело мл€ко и една заквасена сметана и след като наред€ бишкотите слагам нар€зани на колелца банани, много вкусно става  Flutter
със сметана ще става "по-тежък", но които обича сметана определено ще го хареса 
÷итирай

ћнени€: 1 173
ўе го пробвам задължително звучи вкусно.
јз прав€ по същи€т начин торта с обикновенни бисквити и кисело мл€ко.
÷итирай

убрат/ ѕишурка

ћнени€: 597

» аз съм правила този сладкиш преди време,когато н€маше сметани.«атова две млека ги прецеждах в тензух.ѕравех го на два реда,като тогава бишкотите б€ха по-големи и твърди.«атова ги топвах в сока на компот(например от €годи),намазвам с прецеденото мл€ко,нареждам плодовете от компота,отгоре пак ред бишкоти,намазани с мл€ко и украсени с €годки.—таваше лек летен сладкиш с чудесен вкус.ќт години не съм го правила,но тр€бва пак да опитам.Ѕлагодар€,че ми го напомнихте!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 84 отговора