Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Днес съм в много "сълзливо настроение"  Crying or Very sad без причина... Сетих се за едно стихотворение, което мама ми четеше като малка и почти винаги ме разплакваше. Дали някой го знае?

Що не пееш мила птичко,
що не трепкаш ти с крилца?
Ето, тук си имаш всичко -
и водичка и храна...
Имаш позлатена клетка
с тънки пръчки-железа
и прозорец с дивна гледка
към ту чудни небеса
.....
плесна птичето с крилца
......
 накрая птичето умира....

« Последна редакция: вт, 02 авг 2005, 13:16 от Лекси »
Цитирай

София

Спомням си го смътно, не го знам цялото

Лекси и аз съм туй ... сълзвливо настроена ... при мен е от други причини, но и времето влияе
Цитирай
Тъй говореше момчето,  
с нежно ласкави слова
а пък птиченцето клето,
тъжно свело бе глава.

А отвънка птички волно,
сбираха се с път и с глас,
сякаш викаха му милно
Искаш ли да тръгнеш с нас

Трепна птичето с крилцата
блъсна пръчките с челце
и изфръкна му душата
стихна мъничко сърце  

Запомнила съм го,толкова ме разстрои това стихче...Баща ми,псува цялата образователна програма,учители и просвта за това че разтройва децата му    ,сестра ми ревеше в едната стая,аз в другата......                                                                                
Цитирай

София

Мвного, много ти благодаря.
Точице, хубаво е да има и неща които разплакват.
Цитирай

Учи се в началните класове. И аз плаках smile3518...ама как се казваше-птица в клетка ли, позлатена клетка ли.. newsm78
Цитирай

Виена

А помните ли разказа "Майчина сълза"  на Ангел Каралийчев за сакатото птиче-лястовиче?
Това и до днес ме изкарва от равновесие и плача също като когато бях дете... smile3518
Цитирай

А помните ли разказа "Майчина сълза"  на Ангел Каралийчев за сакатото птиче-лястовиче?
Това и до днес ме изкарва от равновесие и плача също като когато бях дете... smile3518

Ооо, да Love   Много плаках. Класната го четеееше, пък аз плаках ли плаках Crying or Very sad
Цитирай

Ада (без да се) пазарЪ

Господи как може да се забрави такъв разказ. Спомням си даже и картинката в учебника: Едно малко лястовиче свели глава до едно спукано гърне ..... и сега ми навява носталгия.... Crying or Very sad
Цитирай

Sofia

И аз си падам ревла и едно време(а и сега понякога) все ревях на разни приказки-ами, това е, много съм емоционална newsm45 или се смея или рева-няма 4-5 при мен!
Цитирай

Виена

За всички, които искат да си го припомнят, или просто да си поплачат...ето го разказчето...!
Цитирай

Sofia

Ох, спомням си и то много добре. Дори съм запомнила и песента "Заблеело ми агъне" на Борис Машалов, както и тази за детето останало без майка. Всеки път като ги чуя си поплаквам, пък и не само аз сестра ми също.Много ми напомнят за милата ми майчица.
Цитирай

Ада (без да се) пазарЪ

Благодаря Renny! Сега като го прочетох пак си поплаках. Не съм го чела от години, а сега когато и аз съм майка сълзите ми са по-искренни и горещи. Какво ли бих направила аз ако се разделя временно със сина ми .... просто не знам.Незнам как ще се почувствам ако съм на мястото на лястовичката. А вие? newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.