Момичета, вярно ли е това?!

  • 15 700
  • 237
  •   2
Отговори
  • Мнения: 70
Вижте какво прочетох в днешния брой на Стандарт:
Депутати разплакаха бъдеща майка
Дайте да ви направя едно in vivo (на живо), като не можете ин витро. С тези думи депутат успя да разплаче една млада жена на заседанието на здравната комисия в четвъртък вечер. Само преди седмица тя е загубила детето си при поредния опит ин витро.
На заседанието се разискваха преимуществата и недостатъците на новия фонд, който трябва да подпомага финансово бездетните двойки у нас. Младата жена е председател на една от трите пациентски организации, които защитават правата на жените с репродуктивни проблеми. Тя заедно с другите две председателки бе седнала на масата на депутатите, за да изкаже становището на потърпевшите.
Вместо да се чуе думата им обаче и трите жени станаха жертви на неприлични подмятания. Ама ние можем да ви направим бебета, след като имате проблеми, беше друга от репликите към тях. Тези словесни изблици накараха председателя на здравната комисия доц. Борислав Китов да каже: "Стига най-накрaя с това ин виво."

Ако това наистина се е случило, просто... нямам думи #Cussing out

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Винаги съм си знаела,че човешката простотия е безмерна величина!
Жалко е наистина ако е така!Жалко е за изтърпяното унижение,за хилядите очаквания и загубени надежди.Пошло е да се подиграеш с толкова лична трагедия

# 2
  • Мнения: 2 261
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32087.0
Ето тук вижте за какво иде реч!
Да побеснееш е малко! #Cussing out

# 3
  • Мнения: 70
Madam Stasita,  просто като го видях, преглеждайки вестника и имах чувството, че ще се пръсна от ... не знам... ако това наистина се е случило, трябва да му се даде гласност, защото на мен ми писна сред хората в публичното пространство да има такива безкрайни простаци!
Извинявам се, ако съм много емоционална, но просто в момента седя пред компютъра и треперя от бяс и възмущение! #Cussing out
 

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
Извинявам се, ако съм много емоционална, но просто в момента седя пред компютъра и треперя от бяс и възмущение!
В такива случаи трябва да има емоции,да има гняв и възмущение!
Да се подиграеш с мъката на хората,и да си мислиш,че си се изказал "оригинално"
Цитат
Вместо да се чуе думата им обаче и трите жени станаха жертви на неприлични подмятания
Не знам,понякога се кръстя и се моля на Господ това да не е истина!

# 5
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Определено трябва да се даде гласност на тази подигравка и недостойното поведение на тези политици. Надявам се дамите, присъствали на това, да имат силите да застанат пред журналистите.

# 6
  • Мнения: 70
Истина е, истина е...
Четох в Зачатие, едно от момичетата, които са били в парлмента, е описало (макар и доста по-фино от вестника) какво се е случило.
Ще повърна... не знам... трябва да се шуми около това нещо, което не е неуважение, направо си е шамар.

# 7
  • Мнения: 284
За пореден път се уверявам че живеем в пълен абсурд
Нечовешко е отношението на всички "управляващи" към хората не само с репродуктивни проблеми но и с много други сериозни заболявания
Просто не мога да си обясня що за човек трябва да си за да си позволяваш да се подиграваш с мъката на хората
Ами те нали нямат проблеми защо да се опитат по някакъв начин да помогнат , тях нали не ги късае #Cussing out
Идва ми да  #2gunfire
Просто не знам до кога ще търпим

# 8
  • Мнения: 284
Същото момиче за което пише във вестника ми е приятелка. Тя ми го разказа още същата вечер. Вярно е и е много жалко, че се държат така с хората като нас. Трябва да направим нещо. Дайте да измислим как да им въздействаме на тези смотаняци, които правят подобни изказвания

# 9
  • Мнения: 70
Дайте да измислим как да им въздействаме на тези смотаняци, които правят подобни изказвания
В Зачатие вече имат идея, но на мен ми се върти в главата изпращане на тази история до всички здравни репортери, предавания и т.н. Ако те не се задействат, не знам...

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
да, това е вярно.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 430
Каквото и да решат в Зачатие или тук,имате пълната ми подкрепа.Но все си мисля,че.................
"На зло дърво,зла тояга"
Трябва им точно един циничен,вулгарен журналист!
Сериозно се замислям за Карбовски!

# 12
  • Мнения: 70
Сериозно се замислям за Карбовски!
Подкрепям те напълно!
Въпросът е как да му се изпрати тази потресаваща история така, че да й обърне внимание.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 430
Сериозно се замислям за Карбовски!
Подкрепям те напълно!
Въпросът е как да му се изпрати тази потресаваща история така, че да й обърне внимание.
Двоумя се между него и Милен Цветков.
Карбовски е с предимство като 30 мин.предаване и по-циничен журналист.Но за снимане на предаване отнема време
Цветков е с предимство LIVE-предаване и тел.връзка със зрителите.Тук ще стане по-бързо.Въпроса е да се пратят материали,изказвания и всичко по случая Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 430
Везните клонят към Цветков,с идеята ми по-бързо реагиране и ответен удар!
Може ако участваш в "Зачатие да информираш момичетата" Адреса на НОВА ТВ лесно ще го взема

# 15
  • Мнения: 70
Madam Stasita, бях го забравила Милен Цветков.
Според мен публикуваната история в Зачатие, която е много подробна, би свършила добра работа (за изпращането имам предвид).
Мен ме втресе от една малка статия в Стандарт, но от това, което прочетох в Зачатие, ми настръхнаха косите.

# 16
 #Cussing out
за пореден път се убеждавам, че простотията ходи по хората, а не по животните.

# 17
  • Мнения: 16
браво моми4ета.аз поненелник ще изпратя пакет и молба до президента и министерския сьвет.после ще се обадя в нова телевизия.и бтв.нямаме много време.трябва да действаме и ние и пресата за да ни се обьрне внимание и да ни приемат сериозно.кой по то4но се е подиграл с моме4ито.трябва да му покажем ,,инвиво,,кои сме и с какво право говори така

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Не знам дали има думи,с които да изразя възмущението си!Снощи прочетох темата в Зачатие.Не мога да повярвам,че е възможно да съществуват толкова цинични,коравосърдечни и бих си позволила да кажа ограничени "хора"!!!

# 19
  • Мнения: 27
Потресена съм!!!
Прегледах и темата в  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32087.0
Дори и като страничен наблюдател статията ме вбеси много!!!
Според мен този депутат е дал малък коз в ръцете на всички потърпевши.
Замислете се, че въпросната комисия можеше просто да гласува против и всичко да приключи.
А гласуванета е приключило така: "Законопроекта се прие на Първо четене с 10 гласа "ЗА" и 7 гласа "Въздържали се""
Сега може да се даде максимална гласност на проблема и на случката с депутата.
Ще разкажа на всичките си приятели (не знам по какъв друг начин мога да помогна)

 

# 20
  • Мнения: 3 695
ужас  #Cussing out
лошото е, че ние ги избираме  ooooh! , а те са пълни некадърници  #Cussing out

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Долни,гнусни идиоти ............ооооооооооо нямам думи ,възмутена съм и бясна  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 22
  • Мнения: 2 423
Ай стига бе  #Crazy идва ми да го размажа тоя ..........
ууу побеснях #Cussing out

# 23
  • Мнения: 1 284
Просто нямам думи #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 24
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Боже,чета и невярвам на очите си?! Shocked
Наистина ли съществуват такива безчувствени,безмозъчни и безсърдечни "същества“?
Защо и докога ще търпим безропотно?
Момичета,каквото и да предприемете,с две ръце ви подкрепям! Peace

# 25
  • Мнения: 494
Ай стига бе,не знаят границата тези хора #Cussing out Алчността дотолкова им е замътила мозъците,че вече не знаят,какво говорят и правят. Аз също ще ви подкрепя,дано само има ефект!

# 26
  • Мнения: 3 634
Гледам, че в темата се спряга името на д-р Щерев. Ако е той изобщо не ме учудва, според него ние правим "промоция" на тризнаци.  Rolling Eyes
Нещо задължително трябва да се направи защото никой няма право да се гаври с положението на тези семейства. Значи някой е паднал и те го ритат, точно така ми изглежда!  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 910
просто нямам думи,направо са за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 28
  • Мнения: 4 298
След като прочетох темата в Зачатие се опитвам да намеря дума, описваща тези персони. Единственото, което подхожда е БОКЛУК #Cussing out #Cussing out #Cussing out!

# 29
  • Мнения: 1 715
Боже,чета и невярвам на очите си?! Shocked
Наистина ли съществуват такива безчувствени,безмозъчни и безсърдечни "същества“?
Защо и докога ще търпим безропотно?
Момичета,каквото и да предприемете,с две ръце ви подкрепям! Peace

 
Peace И аз съм с вас!

# 30
  • Мнения: 3 453
Да се съберем пред Парламента - само това ми хрумва в момента.
Ще подкрепя всяка инициатива, която даде гласност!

# 31
  • Мнения: 3 634
За мен петиции, медии и протести са недостатъчни. Обидата е голяма, трябва да се направи нещо драстично!

# 32
  • Мнения: 2 022
След като прочетох темата в Зачатие се опитвам да намеря дума, описваща тези персони. Единственото, което подхожда е БОКЛУК #Cussing out #Cussing out #Cussing out!

Има има много красиви думи в българския език дето от вчера на обяд са ми в главата ама не ми се нарушават правилата на нито един от форумите. Каквото и да напиша за този ***** ще ги наруша ...

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 00:30 от Cygnus

# 33
  • Мнения: 54
здавейте момичета и аз ще се включа в общото ВЪЗМУЩЕНИЕ от нашите парламентарни представители(УПРАВЛЯВАЩИ БОКЛУЦИ) които от 18 години са все едни и същи в парламента ,но нали знаете който налапа кокала трудно го пуска.Ние им купуваме скъпите мерцедеси а те се гаврят с нас и крадат бедната ни държава но на тях никога не им стига.Предложението за предаването на Милен Цветков е идеално но не е достатъчно по мое мнение трябва да се даде гластност по всички медии и предавания.Каквото и да предприемете и аз съм с вас.А предложението за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire емалко исках да изобразя бомба но не намерих такава в омекотините.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 302
Господи, чета и не мога да повярвам.... как може да има такива хора?  #2gunfire
Момичета, наистина трябва да направим нещо. Дайте да организираме наистина един протест пред парламента (даже не заслужава тази дума да я напиша с главна буква!). Нека го обмислим, да създадем пълна организация, с разрешение от общината и всичко, каквото е нужно. Ще подкрепя всяка смислена идея. Не може да се оставим да ни мачкат така.

# 35
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Четох тук, четох и в Зачатие.... Аз съм потресена и бясна! Бясна от безсилие!
Дайте да организираме наистина един протест пред парламента (даже не заслужава тази дума да я напиша с главна буква!). Нека го обмислим, да създадем пълна организация, с разрешение от общината и всичко, каквото е нужно. Ще подкрепя всяка смислена идея. Не може да се оставим да ни мачкат така.
Аз също ще подкрепя!

# 36
  • Мнения: 1 951
Чак сега прочетох темата и направо настръхнах и ми се насълzиха очите. Потресена е много точно каzано. Неzнам просто...

# 37
  • При семейството си
  • Мнения: 6 508
Необясним /поне за мен/ цинизъм! Не искам да казвам и пожелавам нищо повече.

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Гласувайте, момичета! Не пропускайте избори!
Не ви ли е ясно, че гласувате за душманите си!
Много ме боли от това, което прочетох.

С вас съм. По всякакъв начин.

# 39
  • Мнения: 712
Когато прочетох темите за заседанието на комисията, за пръв път откакто разбрах за проблема ни, ми прилоша чисто физически. И повърнах. Не съм повръщала нито когато видях първата спермограма със заключение "Азооспермия", нито при следващите, нито при заключението на д-р Кацаров "Мислете за донорство", няколко дни преди Коледа.
Вчера повърнах.
Думите не ми стигат, в гърлото ми се е надигнала горчилка, съзнанието ми е обвито в червена мъгла и не ражда идеи. Освен да дера, да хапя, да плюя. Да убивам. Така както няколко цинични "мъже", отдавна преминали репродуктивната възраст, са си позволили да убият надеждите на хиляди семейства за това, че държавата, в която са родени, на която плащат данъци и осигуровки години наред, ще помогне за сбъдването на най-човешката и най-съкровената мечта - рожба...
Не знам как бих реагирала, ако аз бях на мястото на тази достойна жена, получила тези цинични подмятания в лицето си. Слава Богу, че не съм била аз - тогава вече заседанието щеше да се превърне в журналистическа сензация. Сигурно много им се иска на тези дърти мизерни перверзници да "помогнат" за ин-виво оплождане... ако все още са годни. Но едва ли има има българка, която да се съгласи детето и да носи такъв генетичен товар, такава обремененост  Sick!
Съгласна съм да подкрепя с името и с лицето си всяка конструктивна идея, която да даде  гласност на тази отвратителна сцена, на тази унизителна действителност, разиграла се в българския парламент. Искам наказание! Искам кръв! Искам този изрод да се изправи пред моя мъж и на него да му каже, че иска да направи нашето дете, вместо да харчи пари за инвитро (пари, които не са негови!).
Според мен, ако се прибягва до помощта на журналистите, Карбовски е правилният избор. Никога не съм имала контакти с предавания, не знам как се прави, но съм насреща. Ако мога да помогна - пишете - и тук, и на лични!

# 40
  • Мнения: 1 441
Момичета, дайте да отидем всички пред парламента с огромни плакати:
"Г-н ......... (както там му е името на този), дойодхме за ин виво-то! Излезте, чакаме ви!"
Ще му се дрьпне мерака на нещастника!
 smile3515

# 41
Гнусно!!! Чак вони. Тя и държавата такава. Макар, че много си обичам страната. Обаче рибата замирисва откъм главата.
С едно предаване в една медия не е достатъчно според мен да се разчуе. Във всички медии има хора, които се интересуват от този проблем и са правили репортажи и предавания по темата. Пък и ако се съберат заедно трите сдружения, асоциацията, фондацията, а защо не и клиниките, и изтепосат тез хубавци с изказванията...... Дано все нещо проработи!
Съжалявам и съчувствам за обидните думи, които е чула ета.  Аз вече имама бебе, но все още си плача и сигурно винаги ще е така, когато чета и слушам нещо по проблема.

# 42
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Момичета, дайте да отидем всички пред парламента с огромни плакати:
"Г-н ......... (както там му е името на този), дойодхме за ин виво-то! Излезте, чакаме ви!"
Ще му се дрьпне мерака на нещастника!
 smile3515
А всъщност кой е циникът? Никъде не прочетох име.

# 43
  • София
  • Мнения: 679
Потресена съм, аз самата вече имам две дечица, но имам толкова приятелки борещи се да чуят думичката мама, знам какво е да се радваш само на чуждите деца, надеждата да те напуска, макар  и за кратък период от време го изпитах на собствен гръб.
Момичета подкрепям ви, трябва да се даде гласност на това отношение, нека всички хора разберат какви са нашите управляващи, само мислят как да си напълнят собствените си джобове, нехаят за народа, при този отрицателен прираст как подкрепят българските семейства борещи се за най- милото и свидно детето.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 356
надявам се представителката ни на срещата да успее да разпознае "кандидат-оплодителя" по снимките от сайта на парламента и ще оповестим името му, няма да пропусна това!

# 45
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета изчетох темичката за 10млн и в Зачатие и тук, и мисля че е добре ако всички вие който сте в БГ напишете писмо на депутатите, може някой да напише едно стандартно, като форма писмо и да се публикува тук във форума, и всяка от нас да го отпечата, подпише и да го изпрати до комисията, ние можем да си добавим от нас съвсем малък параграф за нашата история, защото ако е дълго те хич не биха се затруднили да го четат. Та след като изпратим всички ние, казвам всички защото аз от тук в САЩ ще го изпечата, подпиша и изпратя и препоръчано даже ще го изпратя, тогава може да се свържем с предаването Часът на Мама или някое друго и да им кажем колко от нас са писали и как нашият глас няма значение, и да се добави това което Ети76 е написала как са се подиграли с нашите проблеми. Аз само искам да дам тази идея защото мисля че това е доста добър начин да се чуе нашият глас... Какво мислите?

Думи не е необходимо да се хабят да се описва тази наглост и невежество човешко на хора без сърца... smile3514 smile3515

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 22:03 от Babyforme

# 46
  • Мнения: 3 634
Току-що говорих с едно от присъствалите момичета. Няма да ги има коментарите в стенограмата, така че голяма част от възможностите да се тръси възмездие отпадат. Сега надеждите и усилията на сдруженията са насочени към приемането на закона във вторник. Въпросната бъдеща майка, към която са били отправени нападките е крайно разстроена и за момента се е отдръпнала.

# 47
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Няма да ги има коментарите в стенограмата, така че голяма част от възможностите да се тръси възмездие отпадат.
Вероятно някой от присъствалите журналисти го има на запис.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 908
Момичета и аз просто нямам думи с които да опиша как се чувствам след всичко прочетено.Това са едни долни безсрамници и са за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 49
  • Мнения: 1 649
Толкова съм разстроена #Cussing out и обидена Crossing Arms и много много много ядосана #2gunfire #2gunfire #2gunfire 4е му пожелавам на този депутат: неговите деца да имат нашите проблеми,и някой зевзек като него да им помогне с ин виво на живо

А каквото решите с вас съм.Да подпишем писмо...Карбовски,Цветков,Слави Трифонов....Този депутат май заслужава да бъде лин4уван,да бъде замерван с камъни от нас пред парламента....

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Ето ги и членовете на комисията
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … =show&gid=164

# 51
  • Мнения: 4 700
Не ми идват думи, с които да иzкажа омраzата си и отврата към теzи господа.  Sick

# 52
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета ето го линка за контакти с тази комисия: http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … =info&gid=164

Аз имам намерение да им изпратя емаил, и ако не съм много заета да се опитам да им се обадя и да попитам ако е възможно да ми запишат среща с какндидата за ИНВИВО-то та да го видя какви ще ми ги разкаже... Найстина ще се обадя... Само ако може някоя от вас да ми каже кой е този дето го е казал това, хич не ми пука и ще вдигна телефона веднага щом някоя от вас напише кой го е казал това...

# 53
  • София
  • Мнения: 6 356
Анкета с предложения за реакция на бруталното поведение на депутатите:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32142.0;all

# 54
  • Мнения: 4 324
За съжаление, нищо ново под слънцето ........ Преди години пак имаше подобни изказвания, не помня от кой, ама май беше от Щерев. Мислех че с времето, нещата малко по-малко ще се променят към добро, но не би......
Просто нямам думи

# 55
  • Мнения: 2 022
O, имаше Тани едно интервю с Алеко Кюркчиев 2004 г., спомням си в дира още бяхме. Хоуп го е пуснала в аналогичната тема в Клюкарника, та се сетих. Обаче ми прави впечатление, че поне във форумите тук вече хората не мислят както тогава, само един потребител се е изказал неподготвен, а преди време бяха доста повече. Значи има развитие някакво поне тук в интернет пространството. Знам, че са такива, никога не съм очаквала нещо повече от тях като отношение и възприемчивост, но страшно ме заболя. Защото тези там хрантутени от нашите осигуровки и данъци имат наглостта да се гаврят. Това не може да е държава, думи нямам, от 2 дни само това ми е в главата.

# 56
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета аз вече изпратих емаила, може и да го изтрият, но аз имам намерение да го изпращам по един път на ден, докато някой ми отговори. Писах че искам да ни се извинят публично, след като са ни обидили публично. Вижте по горе съм публикувала линк на който има е-маила на комисията...

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 02:40 от Babyforme

# 57
  • Мнения: 4 324
За съжаление са свикнали да се извиняват тъпанарите, и това няма да е проблем за тях.
Въпреки това Babyforme БРАВО за инициативата   bouquet

# 58
  • Мнения: 54
Момичета влезнах в сайта на народното събрание и като ги видях на каква възраст са и толкова добре охранени , а като си помисля,че всички живеят и дебелеят на наш гръб направо ме хваща яд на тяхната наглост и те са тръгнали да решават съдбите на толкова надяващи се семейства. Истината е , че сития на гладния не вярва. А като дойдат избори пак ще искат да гласуваме за тях и наглостта им ще е голяма на фона на тази гавра спрямо българските семейства.

# 59
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Гласувах с всички опции, но основно съм за протест и съдебен иск. Това изказване е гавра с всеки един от нас, които има репродуктивен проблем. Да не говориме, че и други неща се засягат. В една нормална държава за подобно изказване се случват големи неща.

# 60
  • Мнения: 14
Трябва да се направи нещо. Подкрепям всяко начинание, което се предприеме. Ако някой е измислил подходящо писмо, нека го публикува, да го пратим всички. Или подписка някаква, ако трябва утре да отидем пред парламента.
Предлагайте.
Това не трябва да остане така.
 #Cussing out

# 61
  • Мнения: 3 634
Аз ще ходя утре да внеса писмо в НС от името на Сдружение "Детски град". Текста е по-скоро апел да се подкрепи закона, защото това е много по-важно в момента. Парите просто трябва да отидат при тези момичета!  Praynig

# 62
  • Мнения: 3 294
Прочетох темата и тук и в зачатие , ужасена съм просто , нямам думи с които да опиша какво изпитвам в момента  към тези Господа и Госпожи ..........  ooooh! а ако бяха пред мен незнам как щях да реагирам  ooooh! Ще следя темата , където трябва ще се разпиша или ще пиша , само да успеем да спечелим тази битка и да поставим тези .... на мястото им .  #Cussing out #Cussing out

# 63
  • Мнения: 85
Как не ги срам тия ***! Ама то докато на човек не му дойде до главата..............
Той Господ гледа и връща на всеки според заслугите

Подкрепям всичко- и предавания, и декларации, и протести и разстрел  #2gunfire #2gunfire #2gunfire ама публичен

# 64
  • Мнения: 14
Написах едно възмутително писмо към комисията. Може да пуснете малко писма на пощата, поне да видят че сме много и не спим.
Отправих им и призив да вземат правилното решение, за да не им тежи на съвестта мъката на всички ни. Е, ако имат съвест естествено, ама то има Господ на таз земя.
 Ако има нужда да се подписваме за писмото на сдружение "Детски град" - само кажете.

# 65
  • Мнения: 3 294
Miracl4e къде го пусна това писмо , на имейла който е посочен за контакти с комисията ли ? Взеха да ме сърбят ръчичките вече  #Cussing out

# 66
  • Мнения: 14
Да, на имейла им. Ама се чудя дали да не пратим нещо до някой вестник. Или на някой от сайтовете дето се четат от много хора. Аз лично пратих линка на bg-mama на доста хора.

# 67
  • Мнения: 862
Miracl4e,
моля те публикувай тук или в отделна тема писмото си и напиши мейла на комисията.
Всеки който има желание, ще изпрати същото писмо, но ще се разпише със собственото си име и ще добави нещо ако намери за добре.
Освен това предлагам когато изпращаме писмата на комисията, всички да слагаме в копия E-mail на Здравей България или Господари на ефира, или Календар. А защо не и на всички адреси.
Време е да започнем от някъде, защото докато се нагласим за декларации, седъбни искове или протести, ще дойде Коледа и ще е вече късно.
Ако бъде пусната такава тема, ще я разпратим и до зачатие и другите форуми за подкрепа и изобщо на всички свои познати, колеги и прочие.
Трябва да направим нещо, не може да оставим нещата просто да си вървят.

# 68
  • Мнения: 3 453
Влязох тук 
www.evestnik.bg
 и се зачетох в коментарите, под статията. Защо ли изобщо влязох. Обществото ни е болно, повредено, откачено! В такива моменти ми иде да отпраша за някъде и да не се върна. Tired

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 21:11 от _Hope_

# 69
  • Мнения: 14
nefeli,
написах едно доста обикновено писмо. Нямам дар слово, със сигурност има момичета, които ще се справят доста добре с идеята. Все пак публикувам написаното от мен, като пак казвам - не претендирам, че е "естетически" издържано.

  Добър ден Многоуважаема Комисия
Искам да изкажа възмущението си от безхаберието и ужасното отношение на комисията към проблемите на бездетните двойки. Постоянно се говори за демографски срив, за намаляване на раждаемостта и т.н., а се оставят нещата на произвола на съдбата! Оказва се, че никой не го е грижа за проблема стерилитет. Не казвам, че раковите заболявания или болните деца са за пренебрегване, но проблема за поколението също е много важен и наболял. Не може да се сравняват нещата, или да се правят изказвания от типа "in-vivo"! Все гледаме примера на Запада, ами нека го погледнем и сега  - В една Германия се плащат три опита ин-витро, а и не само там! Или в България се взима пример от другите страни, само за това от което има изгода временно управляващото правителство !?
   Надявам се утре да вземете правилното решение и да не Ви тежи на съвестта тъгата на много като мен.
   Поздрави


   Адреса на комисията е : health_committee@parliament.bg
   Не знам адресите на посочените от теб предавания, ако ги имаш - публикувай ги.
 _Норе_, къде си влезнала, че нещо не се ориентирам ?

# 70
  • Мнения: 3 453
www.evestnik.bg

между "e" и "vestnik" има "-" . Не ми приема нещо линка, приема го за спам и не мога да го изпиша. Thinking

Поздравления за писмото!  bouquet Аз също ще изпратя, но ще добавя всички линкове по темата, които успея да изровя от нета. Peace

# 71
  • Мнения: 862
Момичета, време е да започнем нещо.
Това което направих е че изпратих писмо до комисията на E-mail: health_committee@parliament.bg с копие до zdravei_bulgaria@ntv.bg, na4ochi@ntv.bg, otechestven_front@teleman.us, gospodari@gospodari.com, 4asat@ntv.bg.
Ето и съдържанието на писмото:

Здравейте  Многоуважаема Комисия,
Искам да изкажа възмущението си от безхаберието и ужасното отношение на комисията към проблемите на двойките с репродуктивни проблеми. Постоянно се говори за демографски срив, за намаляване на раждаемостта и т.н., а се оставят нещата на произвола на съдбата! Оказва се, че никой не го е грижа за проблема стерилитет. Не казвам, че раковите заболявания или болните деца са за пренебрегване, но проблема за поколението също е много важен и наболял. Не може да се сравняват нещата, или да се правят изказвания от типа "in-vivo"! Все гледаме примера на Запада, ами нека го погледнем и сега  - В една Германия се плащат три опита ин-витро, а и не само там! Или в България се взима пример от другите страни, само за това от което има изгода временно управляващото правителство !?
Абсолютно недопустимо и нечовешко е такова отношение. Противоречи на всички хуманни правила и норми, да се забавляваш и да си правиш майтап на гърба на толкова много хора с проблеми.
Другото което прави впечатление е че от стенограмата на заседанието на комисията, липсват много неща и не всичко е отразено. Изказванията за „ин виво” оплождане на един от членовете на комисията изобщо не е отбелязано.
Естествено всичко ще се покрие и внимание на това няма да бъде обърнато. Само един вестник „Стандарт” си позволи да отрази въпросното отношение, при това малко лаконично.
Призовавам всички членове на комисията да вземат правилното решение и да не превръщат съдбата на четвърт милион българи в игра на думи и лошо отношение, защото Вие Уважаеми Господа и Дами сте на постове дадени от Нас – избирателите.
Надявам се най-после да обърнете внимание наистина на проблемите ни и да се вслушате както в думите на Г-жа Антония Първанова, така и в думите на всички двойки, борещи се със стерилитета.

П.П. Изпращам копие от това писмо на някой предавания от Нова Телевизия. Г-жа Цветанка Ризова направи специално предаване с Г-жа Антония Първанова за Фонда, който се споменава в това писмо. От там нататък медиите просто престанаха да следят развитието на нещата.
Сега ги призовавам да поискат обяснение за „Ин-Виво” оплождането и смеха на наш гръб.
Ето и линкове към форуми, където това се обсъжда:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=354364.45
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32142.0;all
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32087.0

Подпис:

Призовавам всички съпричастни да направят същото. Момичета, изпратете писма до комисията и медиите, поне с това можем да започнем.

# 72
  • Мнения: 3 294
И аз писах до комисията , дано да четат писмата ни , поне част от тях  Rolling Eyes
Момичета , мисля си да пишем и на предаването " Часът на мама " , само че не мога да издиря техен имейл  newsm78

# 73
  • Мнения: 862
И аз писах до комисията , дано да четат писмата ни , поне част от тях  Rolling Eyes
Момичета , мисля си да пишем и на предаването " Часът на мама " , само че не мога да издиря техен имейл  newsm78
Ето Минди:
София 1000
Пл. «България» No 1
БТВ
За «Часът на мама»
Тел./Факс             + 359 2 962 59 51       
e-mail: info@supernovamedia.bg

# 74
  • Мнения: 4 700
И аz Ще иzпратя мейли. Дано да има ефект. И искрено се надявам медиите да раzпънат на кръст кандидат оплодителя/оплодителите. Минаха няколко дни, но не се побирам в кожата си. Въпреки, че не съм в България се чувствам беzкрайно униzена и беzсилна.  Sad

# 75
  • Мнения: 3 294
nefeli Благодаря ти  Hug
миле питаш ли ме и мен , така ме е яд , сега и този линк който го е дала Хоуп като прочетох за какво иде реч , оле мале  ooooh!

# 76
  • Мнения: 14
Изпратих писмото на всички посочени адреси, които е дала nefeli. Дано да има ефект.
А иначе днес е празник, дано им повлияе на решението. Днес е Света Ана:
Света Ана е покровителката на брака, семейството и майчинството, закрилницата на девиците, вдовиците и бременните
Жените днес не трябва да работят  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 284
Момичета това е направо абсурдно.
Не мога да повярвам че има такива хора.
Дали си мислят, че те са застраховани или че на техните деца не може да се случи?Искам да ги видя на тях когато им потрябва помощ и се отнесът с тях по този вулгарен начин , как ще реагират.
Защото нали знаете , че Господ бави , но не забравя

# 78
  • Мнения: 3 294
Изпратих мейли до всички адреси посочени от Нефели , можем да пратим и до други медии , като Телевизия Европа или ТВ2  newsm78

# 79
  • Мнения: 3 246
аз сега прочетох темичката и останах без думи #Cussing out #Cussing out #Cussing out, просто това някак си не е нормално в какво общество живеем, сега така реагират за нас, по същия начин се реагира и когато става дума за болни дечица, не може да се позволява такова поведение #Cussing out едно моге да кажа не пожелавам това, което на нас ни се налага да преживеем на никого

# 80
  • Мнения: 284
Намерих e mail на Градски вестник:office@gradski.bg
Чрез този вестник информацията ще стигне до много хора

# 81
  • Мнения: 3 453
Аз също изпратих мейли на всички адреси, посочени от Нефели. Колкото повече изпратим, толкова по-добре.  Peace

Миленце
и на мен не ми минава, напротив. Tired

# 82
  • София
  • Мнения: 2 908
И аз изпратих на всички посочени от Нефели адреси като добавих и тези:

news@btv.bg;news@tvevropa.com;kalendar@ntv.bg;info@slavishow.com

Ако някой се сеща за още да пише.

# 83
  • Мнения: 1 441
Момичета, не искам да омаловажа усилията на никого, но според мен така, с изпращането на отделни писма до парламента няма да постигнем нищо.  Peace

Смятам, че трябва да се подходи в посока възможно най-скоро създаването на възможно най-голяма публичност. Организирането на действията е най-голямото ни оръжие - със спорадични и изключително емционални писма няма да стане.
Не знам дали имате представа как е организирана пощата в Парламента, но тези писма може въобще да не стигнат до хората, до които сте ги изпратили, а да бъдат отсети още на ниво секретарки, ако хората от деловодството на парламента ги пропуснат изобщо до тях. А дори и да стигнат - две писма днес, три - утре - след като отворят и прочетат първото, останалите просто ще отидат в кошчето без дори да са разпечатани.
Да не говорим (и тук не искам да обидя никого), че доста от писмата, които прочетох (не само тук) са с правописни грешки и пълни с емоционални изблици, риторични въпроси и многозначителни удивителни повторени по 10 пъти, без фактология, аргументи и реално без никакво искане. Просто се възмущаваме. А това най-много да доведе до още по-злобни коментари и смях на наш гръб.

Конструктивното ми предложение е: трите пациентски организации да излязат максимално скоро с единна декларация, писмо, становище, искане - наречете го както щете - и да го изпратят официално до Парламента, с копие до възможно най-много публицистични или обществено дебатиращи предавания по телевизията - БТВ и Нова (не мисля, че с вестници ще има голям отзвук, макар че тези безплатните от София може би са идея). В това становище да се изиска публично извинение за нелепото изказване до всички двойки с репродуктивни проблеми, но да се наблегне не само на скандала, а на смисъла от цялото нещо - т.е. да се аргументират причините и нуждите от създаването на този фонд и на всички останали позиции от исканите промени в закона за здравето или в създаването на нов закон или каквото там решат, да се излезе от фабулата "правещата-безкрай-аборти-несериозна-към-здравето-си" българка и да се отиде към "обществено-значим проблем" на огромен брой двойки и т.н. т.н.
Освен това задължително трябва да се заяви ясно, че не трябва да се противопоставят едните проблеми на другите - т.е. стерилитета на сърдечно-съдовите заболявания, на рака или на децата с увреждания...

Мога да доразвия още, но мисля, че ще стане много дълго за четене и ще ме прескочите  Laughing. Ако проявявате интерес към мнението ми - ще го доразвия.

# 84
  • Мнения: 284
Момичета ето какво получих от Здравей България


"моля ви обадете ми се,искаме да направим темата и ни трябва вашето съдействие. тел.ми е,,,,,,,,,,"

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 12:58 от i.elena

# 85
  • Мнения: 862
BAN,
това което си написала звучи страхотно, но докато чакаме сдруженията да се организират,  можем да започнем нещо.

# 86
  • Мнения: 3 453
ВАN,
съгласна съм с всеки ред! Peace

Аз пратих примерното писмо на Ефирче. Стегнато, добре обосновано и лишено от прекалени емоции. Не бих могла да се изразя по-добре, предвид гнева, който изпитвам.
Направих го, докато чакам нещо да се реши. След това ще подкрепя всичко, което се предложи.  Peace

Аз вече получих отговор от NTV.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 13:09 от _Hope_

# 87
  • Мнения: 3 246
 Бан съгласна съм с теб Peace

# 88
  • Мнения: 862
ВАN,
съгласна съм с всеки ред! Peace

Аз пратих примерното писмо на Ефирче. Стегнато, добре обосновано и лишено от прекалени емоции. Не бих могла да се изразя по-добре, предвид гнева, който изпитвам.
Направих го, докато чакам нещо да се реши. След това ще подкрепя всичко, което се предложи.  Peace

Аз вече получих отговор от NTV.
Аз нямам отговор още....
Hope, ще се свържеш ли с някой журналист или ще предоставиш това на някой от сдружение зачатие?

# 89
  • Мнения: 3 453
Ефирче вече се е свързала.  Peace

# 90
  • София
  • Мнения: 6 302
Съгласна съм с BAN. Макар че и аз изпратих писмо до Здравната комисия, с копие до сутрешния блок на Нова ТВ.
Уважаема комисия,
Пиша ви със сълзи на очи и с горчива обида в душата си. Възмутена съм от това, което се е случило на вашето заседание в четвъртък, 04.12.2008 г. Аз съм една от многото жени в България, която от години се бори да има дете. Това, което за повечето жени е най-естественото нещо, за мен и още много други българки е борба, ходене по мъките, сълзи, безсънни нощи, безбройни изследвания и големи суми пари, инвестирани в Надеждата да родиш дете.
Моля ви, осъзнайте се. Как е възможно един от вас, човек, който е в парламента с нашите гласове, да се подиграва по такъв жесток начин с болката на толкова български семейства?
Настоявам комисията да се извини официално от трибуната на Народното събрание.
Вашата работа трябва да бъде насочена в посока да улесните тези семейства, изправени пред психически, емоционален и финансов колапс заради тяхното просто и съкровено желание – да се сдобият с дете. Моля ви, работете за това. Нека гласуваните 10 милиона лева от бюджета, предвидени за ин-витро процедури през следващата година, бъдат изразходвани по най-разумния, най-правилния начин. Искрено се надявам тези отпуснати средства да направят щастливи колкото се може повече български семейства.
В очакване на извинение от ваша страна....

Очаквам поне от телевизията да направят едно предаване по темата. Чудесно е, че вече е осъществена обратна връзка. Дано нашите усилия имат ефект. Света Ана да ни помага и закриля!  Praynig

# 91
  • Мнения: 14
Hope, а какво са се разбрали като са се свързали с Ефирче? Ако имаш някаква информация, сподели я тук, че да сме в течение какво става. Или най-малкото да знаем кое предаване да гледаме и кога.  Simple Smile

# 92
  • Мнения: 3 453
Разбрах само, че са се свързали и ще обсъдят подробно въпроса. Нямам никаква друга информация, но предполагам, че когато излезе нещо ново, тя ще пише. Peace

# 93
  • Мнения: 1 649
Леле моми4ета страхотни сте!Аз да си призная съм на Вие с изпращането на имейли.Но подкрепям вси4ко което ще е в наша полза.Препро4итам линкове ви и много се вълнувам,кой първи ще открие темата.Както разбирам ве4е имаме отговори за среща с някои ефирни предавания.Дано нещата се развият по-бързо.Ще е от полза за вси4ки ни Peace

# 94
  • Мнения: 4 700
АЗ съм доста далече от България, но следя с голям интерес раzвитието по темата. Искрено се надявам виновните да бъдат принудени да се иzвинят публично, така че цяла България да раzбере Що zа стока са.  Twisted Evil Продължава да ме е яд на страната ни. 

# 95
  • Мнения: 3 294
Днес имам отговор от предаването " Часът на мама " , отзоваха се и искат връзка с мен за да разработят предаването си , което ще се излъчи другата седмица , но тъй като аз няма да имам възможност да се отзова , ако някой от вас момичета има желание да участва в предаването  , нека ми пише на лични  Hug

# 96
  • Мнения: 862
Минди,
попитах в зачатие дали някой иска да участва в " Часът на мама" и виж какво ми отговориха:
Нека  изчакаме гласуването днес!
Залогът ни е много голям!
Той не е просто 10 млн лв , мечти и надежди на много от нас днес зависят от добрата воля на народните избраници!
Свържете се с предаването и им дайте координатите на председателите на сдружение "Зачатие" и "Искам бебе"!
Нека се разберат по между си , кога и как!
 Радина Велчева е Председател на УС на Фондация Искам бебе, телефона и е публикуван на сайта на фондацията. А Председателката на Зачатие - Ани Зашева, предполагам, че модераторите ще ви дадат координати! По-добре е да действаме единно! И още утре ще предприемем действия, на всяка цена, особено, ако нещата не са се развили както трябва.
Благодарете им от името на всички ни , че се отзоваха!


Можеш да им напишеш наистина отговор и да им дадеш координатите на Зачатие и Искам бебе.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 12:46 от nefeli

# 97
  • Мнения: 1 715
Браво момичета! Днес ли е гласуването?

# 98
  • Мнения: 3 294
nefeli съгласна съм с теб , тярбва да застане човек , който е запознат и е в течение , който да говори с факти , ще се радвам ако се сдобия с данните на прецедателите на сдруженията " Зачатие " И " Искам бебе " и да ги предоставя на предаването , стига разбира се те да нямат нищо против . Ако ти разполагаш с тези данни пусни ми ги на лични  Hug

# 99
  • Мнения: 70
Момичета, съжалявам, че ме нямаше толкова дни, но се радвам, че от "Здравей, България" са се задействали, имам една позната там и си позволих да й пусна линк към темата, след като я публикувах  Embarassed Надявам се, че не съм сбъркала.
Продължавам да следя и темата в Зачатие. Но там... не знам...
Може би някои от вас знаят, че аз съм пациентка на д-р Юнакова от клиника Щерев и това, което се излива там в момента като помия по адрес на доцента и неговата клиника... абе и така не се прави...
Аз ги уважавам тези хора, те са ми надеждата.
А и наистина в тази "здравна" комисия в парламента има хора с такива изцепки, като се почне от Гайдарски, че няма накъде.
Но както и да, стана дълго и емоционално, извинете ме.

# 100
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
fermina_dassa, клиниката на Щерев няма нищо общо с държането на Щерев в комисията и по нашите въпроси. Момичетата са разочаровани от самия Щерев като лекар, като човек, който се занимава с репродуктивна медицина и като някой, който трябва да защити нашите интереси. Лекарката ти може да е най-прекрасния човек, но тя е само служител там и никой не я обижда. В това е разликата. Жалко е, че Щерев не е човек, който да защити такава кауза и да се бори със сърце и душа за нея, както го прави д-р Първанова.

# 101
  • Мнения: 2 343
От известно време не съм чела нищо  и днес се натъкнах на темата.  #2gunfire няма да уточнявам кой!
Много ми се иска да не оставяме случилото се без последствие дори и при благоприятен изход след гласуването. Нека покажем, че в България има хора с достойнство, мислещи хора, на които подхвърлените трохи не са им достатъчни. Да се отстояваме докрай. Не приканвам към размирици, но вижте колко са единни гърците. След като за политиците спирането на парите по евр. фондове е "грешка на Европа" и ние ги оставяме да говорят лъжи и да крадат безнаказано, нека поне сега да покажем, че в България има граждани, а не стадо уфце.

# 102
  • Мнения: 9 973
 Tired Tired Tired  от първия пост

# 103
  • София
  • Мнения: 6 302
Ама момичета, д-р Щерев ли е бил този, който е направил изказването за "ин-виво"? Не мога да повярвам.... по-точно ума ми не го побира. Човек, който е работил в тази сфера, създал е клиника за репродуктивни проблеми, носеща неговото име.... Е, не, това просто....  newsm61.
Кога ще бъде предаването за нашия случай по Нова ТВ?

# 104
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Зазолинка, не е той. Момичетата не моган да го идентифицират и не е ясно все още кой го е казал.

# 105
  • София
  • Мнения: 6 302
Благодаря ти, Geia. Аз съм пациентка на клиника Щерев и съм доволна от обслужването, макар все още да не сме постигнали желания резултат. Просто... сърцето ме прободе в един момент, като си помислих, че човекът, създал тази клиника, е наговорил тези неща.

# 106
  • Мнения: 2 343
До колкото разбрах, най-лошото е, че всички са го подели и мъже и жени. Не разбирате ли, че не важно кой първи го е казал след като никой не е сметнал за необходимо да възпре простотията, дори напротив, решили са всички да се посмеят за наша сметка!

# 107
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Мира, мен ми е странно как от толкова жени, предполагам има и майки там, една не стана и не каза - абе спрете се, не е правилно това Thinking Просто нямам думи...

# 108
  • Мнения: 2 343
Това са хора без морал, полът няма значение   Mr. Green

# 109
  • София
  • Мнения: 6 356
Писмото на трите неправителствени организации до народните представители можете да прочетете на адрес http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 893&Itemid=31

Запознаваме ви и с реакцията на специалистите:

Здравейте!

Съжалявам, че не съм присъствала на срещата, но бях служебно възпрепятствана. Много жалко, ако наистина тонът на разговорите е бил непочтителен.

Като дългогодишен специалист, работещ в областта на безплодието подкрепям изцяло инициативата за финансиране на проблема от Държавата.

Жалко, че съществуващите закони за репродуктивното здраве и безплодието са на пряко подчинение на Изпълнителната Агенция по Траснплантация.

Това са несъвместими в професионално отношение лекарски екипи и явно за тях е много трудно да разберат болката на едно семейство, което няма деца.     

Изцяло Ви подкрепям във всички начинания за правилното регламентиране в законово отношение на лечението на човешкото безплодие.

Поздрави!
 
Д-р П. Табакова
Председател на БАСРЗ


---------------

ДЕКЛАРАЦИЯ

От ръководството и екипа на САГБАЛ „Д-р Щерев” и на Медицински център „Репродуктивно здраве”


От информация, публикувана в българските медии, ръководството и екипите на Специализирана акушеро-гинекологична болница за активно лечение (САГБАЛ) „Д-р Щерев” и на Медицински център (МЦ) „Репродуктивно здраве” с тревога научиха за недопустимо поведение на членове на Парламентарната комисия по здравеопазване. На 04 декември 2008 г. по време на заседанието на Комисията млади жени, борещи се с проблемите на стерилитета, са станали обект на некоректни и обидни коментари от страна на български народни представители. Припомняме, че представители на САГБАЛ „Д-р Щерев” не участват в дебатите в Здравната комисия относно разпределението на средствата по национална програма „Ин витро”, за да бъде избегнат конфликт на интереси.
 
В процеса на работа с пациенти с репродуктивни проблеми екипите на САГБАЛ „Д-р Щерев” и МЦ „Репродуктивно здраве” ежедневно се срещат с млади жени и мъже, желаещи да създадат потомство, но страдащи от различни здравословни пречки. Нашата многогодишна практика ни показва, че стерилитетът не може категорично да се определи като болест, но той безспорно е страдание за духа на нашите пациенти. Лечението на стерилитета е неделимо от достигането на необходимото психично равновесие у тях, благодарение на което те с необходимата сила да продължават дългата си борба. Непристойното поведение, осмиващо изпитанията, на които са подложени хората с репродуктивни проблеми, не само уронва тяхното достойнство, но нанася удар по тяхната увереност в тези изпитания.

Подобно отношение към български жени, желаещи да родят и отгледат свои деца в България, е демонстрация на незряло обществено поведение от страна на хора, избрани да представляват и защитават интересите на българските граждани. То очевидно е израз на сегашната управленска незаинтересуваност към проблемите на хилядите двойките с репродуктивни проблеми у нас.

Ние от САГБАЛ „Д-р Щерев” и МЦ „Репродуктивно здраве” остро осъждаме неадекватното поведение на провинилите се членове на Парламентарната комисия по здравеопазване и призоваваме за тяхното публично извинение.

Д-р Таня Тимева
Медицински директор на САГБАЛ „Д-р Щерев”

София                                  Д-р Даниела Савова
11.12.2008 г.                Медицински директор на МЦ „Репродуктивно здраве”

# 110
  • София
  • Мнения: 6 302
Браво на д-р Табакова!
Браво и на клиника Щерев!
Дано има кой да обърне внимание на всичко това. Имам предвид не само медиите.

# 111
  • Мнения: 2 261
Парите и каузата са загубени,сега разбрах! #2gunfire
Дано медиините изяви следващите 2 дни ,върнат нещата ,но едва ли.
Благодаря  на всички ,които се борят за мечтите ни! Hug

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 18:03 от Vali :)

# 112
  • Мнения: 14
Някой знае ли дали ще има или е имало предаване по темата? Имам предвид за всичките тези на които писахме, дали ще има публично обсъждане? Поне повече хора да научат. Че няма да променим нищо - си го знаем.
А това за парите сигурно ли е? Има ли шанс за второ четене или там както се казва? Ако трябва да правим нещо - някакъв вид протест.

# 113
  • Мнения: 2 261
Утре в 8 по БТВ  и малко по- късно  по НТВ.

# 114
  • Мнения: 540
нямам думи,чак сега попадам на темата и чета и препрочитам и не вярвям на очите си.... ако напиша че съм възмутена ,ще е прекалено меко казано !!!Що за наглост имат тези хора?Моля ако може някой утре да нахвърля няколко реда какво се е случило в предаванията понеже ще съм на работа и за съжаление няма да мога да ги гледам и да се вбесявам още повече  newsm61 smile3514 smile3511

# 115
  • Мнения: 1 715
Много съм разочарована Sad Наистина имах големи надежди Weary

# 116
  • Мнения: 2 343
 #Cussing out Трябва да действаме като един! Хайде да начертаем план за действие!

# 117
  • Мнения: 639
Стенограма от заседанието на Здравната Комисия и дебата : http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … d=164&id=1132

# 118
  • Мнения: 70
nani_, безкрайни благодарности за линка към стенограмата!  smile3525
Важно е да се види какво точно се е случило, въпреки че на първо четене аз съвсем очаквано не намерих най-съществената част.

# 119
  • София
  • Мнения: 6 356
момичета, работата е лоша. предложението не е прието от Бюджетната комисия. добрата идея пропадна.
има някакъв минимален шанс да бъде прието на парламентарно заседание. трябва да се оказва обществен натиск под всякаква форма.

засипете парламента с имейли и писма, друго не можете да направите, но това поне не изисква особени усилия. напишете им какво мислите по въпроса!

# 120
  • Мнения: 4 700
ЗаЩо ли не съм иzненадана???  Twisted Evil

# 121
  • Мнения: 54
момичета сега гледах,че ще има коментар по "Здравей България" за изказването "инвиво" но не разбрах в кой ден.

# 122
  • Мнения: 639
Гледайте в 8.00 БТВ и в 8.30 здравей България по Нова ТВ!!!ДНЕС!!

# 123
  • София
  • Мнения: 2 430
Сега ще почва по Нова тв

# 124
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
В момента е по БТВ

# 125
  • София
  • Мнения: 2 430
Както винаги никой нищо не е чул.Няма виновни и т.н. Много е жалко

# 126
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Гледам и двете телевизии....
Нагли са!

# 127
  • София
  • Мнения: 2 430
Този дебелак ,който е в НОВА ТВ ми изглежда голям нагляр.

# 128
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Както винаги никой нищо не е чул.Няма виновни и т.н. Много е жалко
Естествено,някой очаквал ли е нещо друго  #2gunfire
Идиоти  #2gunfire
Браво на др.Стаменов Hug

# 129
  • Мнения: 639
Този дебелак ,който е в НОВА ТВ ми изглежда голям нагляр.
Това е Китов, който е казал" Не ме интересуват вашите емоции!"
Репликата "Като не можете да забременеете ин витро ще ви оплодим ин виво " е от депутат!!!! Демек дайте да ви нае..м!! Нямат ли страх от Бога тези хора?? А за стенограмата:

ДЕКЛАРАЦИЯ

От ръководството и екипа на САГБАЛ „Д-р Щерев” и на Медицински център „Репродуктивно здраве”


От информация, публикувана в българските медии, ръководството и екипите на Специализирана акушеро-гинекологична болница за активно лечение (САГБАЛ) „Д-р Щерев” и на Медицински център (МЦ) „Репродуктивно здраве” с тревога научиха за недопустимо поведение на членове на Парламентарната комисия по здравеопазване. На 04 декември 2008 г. по време на заседанието на Комисията млади жени, борещи се с проблемите на стерилитета, са станали обект на некоректни и обидни коментари от страна на български народни представители. Припомняме, че представители на САГБАЛ „Д-р Щерев” не участват в дебатите в Здравната комисия относно разпределението на средствата по национална програма „Ин витро”, за да бъде избегнат конфликт на интереси.
 
..........

Д-р Таня Тимева
Медицински директор на САГБАЛ „Д-р Щерев”

София                                  Д-р Даниела Савова
11.12.2008 г.                Медицински директор на МЦ „Репродуктивно здраве”

Е как никой не е участвал в дебата като в стенограмата си го пише??? Има и звуков запис от въпросното заседание.
В крайна сметка истината е, че единствения начин за прозрачно разпределяне на средствата е създаването на този фонд и приемането на проектозакона. Ако отидат в министерството ще изчезнат до шушка!

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 09:00 от nani_

# 130
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Браво, Д-р. Стаменов и Радина! Hug
Браво и на Ани!
Аз се опитвах да се свържа по тел. с НТВ, но безуспешно, а бяха пуснали телефон за връзка.
Нани, нямат страх от никой, защото те самите се мислят за Богове...
Вярвам, че все някога тези нагли и безхаберни хора ще си платят за гаврите.

# 131
  • София
  • Мнения: 2 430
Според мен дебелака Китов и Гайдарски се борят за кокала.Има борба на интереси,кой ще усвои паричките или по-точно коя клиника за in vitro

# 132
  • Мнения: 639
Според мен дебелака Китов и Гайдарски се борят за кокала.Има борба на интереси,кой ще усвои паричките или по-точно коя клиника за in vitro
Не е за коя клиника - фонда ще допуска само клиники с доказано качество на работа и с достатъчно добър процент успеваемост! Има регистрирана и акредитирана нова клиника от комисията по трансплантация със седем опита ин витро за година и с нито едно успешно! Ето такива клиники не бива да лъжат хората, че ги лекуват и да взимат парите! Пациента сам ще избира в коя от качествените клиники да се лекува! Битката е да вземат парите в министерството и от там - по джобовете им! И никой от обществото, от асоциацията по стерилитет или от пациентските организации ( от пациентите) няма да може да види къде са отишли парите! За това трябва да приемат закона и да се създаде фонда, за да може всеки от нас да види къде отива всяка една стотинка и тези пари да се ползват реално от ХОРАТА, които се борят с безплодието!! Иска да откраднат парите за бебета ! Това е !

# 133
  • София
  • Мнения: 2 430
nani_ ,не съм запозната в подробности,но моля те обясни ми ,защо Китов и Гайдарски нещо се дърпаха за усвояването на тези 10 млн .лв,и искаха те да определят как ще  се усвоят?

# 134
  • Мнения: 3 294
Ииии яд ме е , аз съм на работа и неуспях да гледам нито едно от предаванията , но като чета коментарите ви май само ще се ядосвам  #Cussing out

# 135
  • Мнения: 639
nani_ ,не съм запозната в подробности,но моля те обясни ми ,защо Китов и Гайдарски нещо се дърпаха за усвояването на тези 10 млн .лв,и искаха те да определят как ще  се усвоят?
Дърпат се, защото при приемането на закона и създаването на този фонд достъп и контрол ще имат лекарите занимаващи се с ин витро и ПАЦИЕНТИТЕ! Те не могат да сключват доковори за изпълнение, но могат да кажат "Да вие се нуждаете от ин витро и ето тези клиники имат такъв процент успеваемост, с такива цени и вие можете да си изберете от тях кой и как да ви лекува". И няма да има възможност и левче да се похарчи за нещо различно от качествено лечение в качествена клиника. А влизайки в министерството няма никой от специалистите по ин витро или от пациентите и обществото да види къде отиват парите и да им поиска сметка за неправомерно открадантите пари!
Защото като влязат в министерството  ще бъдат похарчени за :
- нови заплати на чиновниците
- нови коли за чиновниците
- комисионни за уж извършени консултации
- за спонсориране на неработещи държавни клиники
- за тежката бюрократична машина - от листчетата до новите офиси
 и за един куп крадливи депутати!

# 136
  • София
  • Мнения: 2 430
Ужас,дано успеят да опазят поне тези пари,а да не потънат безследно в нечий джоб

# 137
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ииии яд ме е , аз съм на работа и неуспях да гледам нито едно от предаванията , но като чета коментарите ви май само ще се ядосвам  #Cussing out
Mindi, мисля, че има възможност да го видиш от сайта на БТВ

# 138
  • Мнения: 16
работата е там 4е не искат да се създаде фонд,защото и дриги болни и те щели да искат.а тогава те нямат да могат крадат толкова много защото тогава ще имат контрол.а защо да не искат и други болни да им се помогне.ние сме първи и сме заплаха за тях.но ние сме много борбени защото водим борба да можем всяка една от нас да 4уе думи4ката мамо,да усети най голямато щастие на света за една жена и ние ще няма да оставиме тези изроди да ни попре4ат да сбъднем ме4тата си.трябва да ни 4уят вси4ки нас,да се обеденим

# 139
  • Мнения: 98
Каквото и да решат в Зачатие или тук,имате пълната ми подкрепа.Но все си мисля,че.................
"На зло дърво,зла тояга"
Трябва им точно един циничен,вулгарен журналист!
Сериозно се замислям за Карбовски!
Аз съм за Карбовски и също за Господари на Ефира те са единстените безкомпромесни и биха могли да вдигнат холям шум "НИКОГА НЕ ОСТАВЯТ РАБОТАТА НЕ ДОВЪРШЕНА  . Да се вдигнем та да разберат със кого си имат работа "Тези алчни и Г...ВЕ. " само за техните далавери си мислят как да окраднат със някой закон. НИЕ СМЕ ГОЛЯМА СИЛА КАТО СЕ ОБЕДЕНИМ

# 140
  • Мнения: 862
Ето мейла на Карбовски: otechestven_front@teleman.us 

Пишете му писма  с молба да направи предаване. Аз ще му пиша още днес.

# 141
  • Мнения: 639
Това, че понеже в обществения съвет ще има лекари от клиниките за ин витро и за това ще има  конфликт на интереси е пълна глупост! Та нали те са пряка конкуренция и всички заедно ще решават какво е минималното качество на работа при лекуването! Нали ако и левче отиде в калпава клиника и се ползва за некомпетентно лечение останалите ще скочат! Така всички клиники ще се опитват да повишават качеството си на работа за да не изпаднат от класацията! И най-важното - ще може да им се държи сметка за това директно от пациентите! А в министерството - куче влаче, диря няма..
Трябва ни не протест, а бунт! Като 10 ноември! И да дойдат мъжете от двойките с проблем да им предложат на тях директно в очите да оплодят жените им ин виво!  #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out

# 142
  • Мнения: 639
Ето го и законопроекта  срещу който скачат http://www.parliament.bg/pub/cW/164ZID_ZZ_Purvanova25_1_%5B1%5D.11.20088.doc

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
И който както стана ясно не са чели.

# 144
  • Мнения: 54
момичета кога се предполага,че ще се гласува и одобри законопроекта.

# 145
  • Мнения: 2 261
По Нова се чу като крайна дата 19.12,но после взеха да бърборят в купом и се чу нещо и за след нова година!

# 146
  • София
  • Мнения: 2 430
По Нова се чу като крайна дата 19.12,но после взеха да бърборят в купом и се чу нещо и за след нова година!
Да до 19 декември трябва да има план и то да се одобри за да се усвоят тези 10 млн.лева от излишъка.Ще е позор ако не се стигне до решение и парите пак потънат нейде си

# 147
  • Мнения: 14
Някой знае ли дали по Нова телевизия може да се гледа запис на предаването? Търсих в сайта, ама не открих нищо.
Аз лично гледах по БТВ, направо нямам думи колко беше нагла тази жена! Не можело парите да ги използват пациентски организации, всички щели да поискат...дрън-дрън. Нали са свикнали да си мълчим и да ни тъпчат, как може едни да излизат от кюпа, ще вземе и други да поискат...Без думи останах.
  HugБраво на Стаменов и на Ани (мисля така се казваше момичето от Зачатие). Имаше смелостта да застане пред камера, след всичките подигравки по време на заседанието. И как само се направиха,че не чуват за ин-вивото. Не можело да се коментира поведението на комисията ?! Ами нали до преди 5 мин. твърдеше, че комисията ще приеме с отворени обятия пациентските мнения? Пълни глупости.
 Не знам за вас, ама аз лично съм бясна. Трябва по някакъв начин да подкрепим Радина, Ани, Стаменов, Първанова и всички които се борят за каузата. Стаменов спомена нещо за Европейския съюз, май ще има проверки в Министерство на здравеопазването? Може да изпратим писма до тях, стига да намерим адресите на точните хора. Те ще се заинтересуват от случая, поне ще им направи впечатление много писма.
 

# 148
# 149
  • Мнения: 54
Предлагам на Карбовски да изратим едно и също съобщение.

# 150
  • Мнения: 3 294
Ииии яд ме е , аз съм на работа и неуспях да гледам нито едно от предаванията , но като чета коментарите ви май само ще се ядосвам  #Cussing out
Mindi, мисля, че има възможност да го видиш от сайта на БТВ
Мерси , намерих го  Hug

# 151
  • Мнения: 87


Ето с тази песничка поздравявам тези бг депутати:

Време е някой да изхвърли боклука! - http://vbox7.com/play:b08a52c9

...Не се ебавайте с нас, щото който ни закача
После не успява да се върне в мача.
Скапана държава, некадърни политици
Насериозно са се взели и не понасят бъзици
Отпуснали са задници в тежки кресла
Въобще не подозират, че ги чака тесла.
Кой каква кола си купил, кой коя решил да чука
Време е некой да изхвърли боклука.....
Слави Трифонов - 12 декември 2008

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 15:18 от Ara_bella

# 152
  • Мнения: 3 453
Два пъти изгледах репортажа по BTV.
Там г-жа Михайлова спомена, че "част, от пациентските организации не са съгласни, те също бяха на заседанието".Става дума за основаването на фонда.
Два  пъти си пусках записа, за да се уверя, че правилно съм разбрала! Е, не ме лъжат ушите! Shocked

Хайде сега някой, от споменатите пациентски организации да излезе и да изложи становището си - защо и поради какви съображения са против създаването на фонд?!

Не разбрах, за Щерев ли става дума? Той представлява ли пациентска организация? Повредата в моя телевизор ли е?  Shocked
Гади ми се!  Sick

# 153
  • Мнения: 206
Два пъти изгледах репортажа по BTV.
Там г-жа Михайлова спомена, че "част, от пациентските организации не са съгласни, те също бяха на заседанието".Става дума за основаването на фонда.
Два  пъти си пусках записа, за да се уверя, че правилно съм разбрала! Е, не ме лъжат ушите! Shocked

Хайде сега някой, от споменатите пациентски организации да излезе и да изложи становището си - защо и поради какви съображения са против създаването на фонд?!

Не разбрах, за Щерев ли става дума? Той представлява ли пациентска организация? Повредата в моя телевизор ли е?  Shocked
Гади ми се!  Sick
Напълно съм съгласна.Това е просто отвратително...

# 154
  • Мнения: 11
 Момичета, не може ли по някъкъв начин да се алармира в Брюксел, та това наистина е убийствена гавра!! Много ми се иска да влезе в новините в Европа - защото това е "гореща" новина, нормалните хора там не могат изобщо да си представят вероятно, че такова отношение може да съществува. Няма ли кой да им каже на европейците  колко много трябва да бъдат унижени хората тук, за да получат своите жълти стотинки!!?! Това е спасението - не вярвам, че какъвто и да е  шум от български медии  ще помогне повече. Сами виждате - няма стенограма, няма доказателства за думите на онази свиня, в крайна сметка виновни ще излязат пак онези, на които нерезът иска да прави бебета...  Просто нещата вече са прекалено страшни...

# 155
  • София
  • Мнения: 6 302
Аз гледах по Нова ТВ. Този Китов....  Mr. Green И как така никой не бил чул? Не може да отричат случилото се, щом жената, към която са отправени репликите, се е разплакала. Просто ни правят на балъци и всячески се опитват да замажат случая.  Outta Joint
И аз ще пиша писмо на Карбовски. Но наистина е най-добре да намерим координатите на Европейската комисия и да пишем до тях.

# 156
  • Мнения: 2 343
Чувствам се безсилна и ще се пръсна от яд!

# 157
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Гледах и двете предавания. Политиците бяха изключително нагли и арогантни - с все сила дърпат чергата към себе си, сакън да не изпуснат възможността да се облажат и от тези пари... Грозна картинка.   Sick

Доколкото разбрах д-р Щерев също е против създаването на фонда, но така и не схванах точната причина. Надявам се да не е от същите съображения като тези на депутатите.  Rolling Eyes

# 158
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
"Приказка за стълбата"...
Политиците са бездушни и коравосърдечни същества...
...и колкото по-нагоре по стълбата, толкоз повече наглост, лицемерие, безочливост...

# 159
  • Мнения: 1 768
Потресена съм , как е възможно такова нещо.Чак сега гледах предаването и прочетох статиите #Cussing out Момичета , защо не излезем на един тих протест пред народното събрание .Не сме малко 270 000 семейства.Ако всяка от нас я подкрепят поне по двама човека от семейството - помислете за каква мащабна протестна нота говорим.Тогава и в Брюксел ще ни видят Naughty
Аз не се срамувам , моите близки също и с мен ще дойдат поне 5 човека за подкрепа!

# 160
  • Мнения: 232
Срам и позор за България такива кухи и дребни същества да са в парламента и управлението..Тези дребни душици,които и понятие си нямат какво преживяват семейства с проблеми с зачеването/като моето/ нямат място в управата ни!Възмутена съм!!!
Какво друго да кажа,освен БОЖЕ,ПАЗИ БЪЛГАРИЯ! Praynig

# 161
  • Мнения: 712
Потресена съм , как е възможно такова нещо.Чак сега гледах предаването и прочетох статиите #Cussing out Момичета , защо не излезем на един тих протест пред народното събрание .
Може и да не е толкова тих протестът. Предлагам да вземем по една кукла - бебе, от тези, които плачат като бебенца.
И един огромен плакат - ГОСПОДА ДЕПУТАТИ, ТОВА СА ДЕЦАТА КОИТО НЯМА ДА СЕ РОДЯТ С ВАША ПОМОЩ!!!

# 162
  • Мнения: 1 768
Потресена съм , как е възможно такова нещо.Чак сега гледах предаването и прочетох статиите #Cussing out Момичета , защо не излезем на един тих протест пред народното събрание .
Може и да не е толкова тих протестът. Предлагам да вземем по една кукла - бебе, от тези, които плачат като бебенца.
И един огромен плакат - ГОСПОДА ДЕПУТАТИ, ТОВА СА ДЕЦАТА КОИТО НЯМА ДА СЕ РОДЯТ С ВАША ПОМОЩ!!!
ПОДКРЕПЯМ!!!

# 163

Потресена съм , как е възможно такова нещо.Чак сега гледах предаването и прочетох статиите #Cussing out Момичета , защо не излезем на един тих протест пред народното събрание .
Може и да не е толкова тих протестът. Предлагам да вземем по една кукла - бебе, от тези, които плачат като бебенца.
И един огромен плакат - ГОСПОДА ДЕПУТАТИ, ТОВА СА ДЕЦАТА КОИТО НЯМА ДА СЕ РОДЯТ С ВАША ПОМОЩ!!!
ПОДКРЕПЯМ!!!
И аз подкрепям!
ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ НЕЩО!!!!! ТОВА Е ГАВРА- Абсолютна гадна долна мръсна гавра! Аз подкрепям всякаква инициатива, но протеста ми се струва наложителен!

# 164
  • Мнения: 14
Може и да не е толкова тих протестът. Предлагам да вземем по една кукла - бебе, от тези, които плачат като бебенца.
И един огромен плакат - ГОСПОДА ДЕПУТАТИ, ТОВА СА ДЕЦАТА КОИТО НЯМА ДА СЕ РОДЯТ С ВАША ПОМОЩ!!!
И АЗ ПОДКРЕПЯМ!

# 165
  • Мнения: 540
мсиля че няма да има жена която да не подкрепи това  Peace

# 166
  • Мнения: 4 298
мсиля че няма да има жена която да не подкрепи това  Peace
За съжаление държавата ни е пълна с такива "жени" според които бездетните са ненужни и сами са си виновни, заради курвалъка Tired Факта, че са забременяли на първия месец е нещо, което ги издига категория пред другите, все едно е нещо, което може да се контролира или са направили съзнателно. Като опре до тях обаче друго мелят.

# 167
  • Мнения: 540
нe *vera аз имах в предвид жените от BG-Mamma i Zachatie иначе знам че има и такива които няма да си мръднат даже и малкото пръстче  Thinking

# 168
  • Мнения: 2 343
Хайде да протестираме пред Народното събранието!

# 169
  • Мнения: 1 768
Момичета , нека някой който има регистрация и в другите форуми да пусне едно проучване и там , за да видим има ли повечко мераклии за едно такова дело.Пак казвам аз съм ЗА и съм готова да помагам с каквото може по организацията!
Нямаме време да чакаме , скоро ще ни изпратят в трета глуха ако се мотаем!

# 170
  • Мнения: 1 715
Здравейте моми4ета!Едва сега успях да седна на компа,да споделя и аз с вас моето разо4орование!Гледах и двете предавания,ПОТРЕСЕНА съм!
Тази "женица" по Бтв,представителка от здравната каса ли беше,народна ли,много ме подразни,ама много......
Който я е слушал ,знае защо.Много ,ама много ме е яд,а се 4увствам безсилна.
 hit Ето това ми идваше да направя.
А д-р Стаменов....възхищавам му се  smile3501

Каквото и да решите,аз съм с вас!
За Карбовси съм съгласна,добра идея!

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 20:28 от ИМАМ ВЯРА...

# 171
  • Мнения: 98


Ето с тази песничка поздравявам тези бг депутати:

Време е някой да изхвърли боклука! - http://vbox7.com/play:b08a52c9

...Не се ебавайте с нас, щото който ни закача
После не успява да се върне в мача.
Скапана държава, некадърни политици
Насериозно са се взели и не понасят бъзици
Отпуснали са задници в тежки кресла
Въобще не подозират, че ги чака тесла.
Кой каква кола си купил, кой коя решил да чука
Време е некой да изхвърли боклука.....
Слави Трифонов - 12 декември 2008
АЗ мисля че Слави го изпял много правилно за наши депутати  и страшно ме кефи песента а и на клипа има и един плакат "За вас благата за нас лайната " Само Карбовски ще ги оправи много го уважавам като журналист винаги е бил безкомпромисен . Предлагам също всеки от нас да напише по една коледна картичка до парламента във която да им пожелаем нашата участ за 2009год.

# 172
  • Мнения: 2 343
Пуснах тема и в Биберон.
Но там не с амного активни, пише се рядко.

# 173
  • Мнения: 1 365
Потресена съм!!! Направо нямам думи! Подкрепям всяко едно начинание! Подкрепям и протестите!!!  Hug

# 174
  • Мнения: 1 365
Може и да не е толкова тих протестът. Предлагам да вземем по една кукла - бебе, от тези, които плачат като бебенца.
И един огромен плакат - ГОСПОДА ДЕПУТАТИ, ТОВА СА ДЕЦАТА КОИТО НЯМА ДА СЕ РОДЯТ С ВАША ПОМОЩ!!!
И АЗ ПОДКРЕПЯМ!

И аз подкрепям това, но може да вземем картички с бебенца и на тях да напишем този надпис и да ги изпратим на комисията. Проблемът е, че не знам адреса, на който да пусна картичките, иначе ще изпратя поне 20-тина - от моите родители, близки и приятели! Дайте адрес!

# 175
  • Мнения: 1 329
Аз съм ЗА протест в каквато и да е форма.
Идеята на Десси за изпращането на картички е добра, както наскоро направи Карбовски с презервативите в парламента. Вестниците и медиите го отразиха.
Докога ще чакаме да ни унизяват! Момичета, ПРОТЕСТ!

# 176
  • Мнения: 11 607
Потресена съм! Подкрепям ви!

# 177
  • Мнения: 862
София 1169, пл. "Народно събрание" 2; тел. 939 39, факс. 981 31 31, email: infocenter@parliament.bg

Ето адресът на парламента. Ако се организира масово изпращане на картички там с определено съдържание, ще помоля да се отдели специална тема за това и ако може модераторите да я заковат за известно време.

# 178
  • Мнения: 1 365
Аз съм ЗА да се изпратят картички с еднакво съдържание. Peace Хубаво е да уточним и дали да пишем име на подател или нещо от сорта - Една от 270 000 жени. Давайте идеи! Дайте ги и в Зачатие!   bouquet

# 179
  • Мнения: 142
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32328.0

Момичета, моля ви, нека тези от вас, които имат възможност да се включат.

# 180
  • Мнения: 3 294
Браво момичета , аз съм зад вас , яд ме е че няма да мога да присъствам предвид че не съм от София , но за картичките ще се включа . Дано се съберат много хора , да им покажем че сме силни и задружни  Praynig Praynig

# 181
  • Мнения: 3 246
браво момичета   bouquet, жалко че не мога да се включа в протеста на живо

# 182
  • Мнения: 2 343
Аз ще дойда, ще си взема отпуск и съм там.
Идеята не е моя, но си струва. Какво ще кажете да пускаме още от утре картички в пощенските кутии на съседи, общини и т. н. за да знаят повече хора за какво се борим. Най-вероятно ще привлечем и обществото на  наша страна.

# 183
  • Мнения: 1 365
Там съм! Ще се включа и с картичките!!!  Hug

# 184
  • Мнения: 142
Момичета, има промяна. Четете темата в Зачатие. От "Шоуто на Слави" са проявили интерес. Протеста ще е на 15.12.2008г от 19,15ч пред НДК.

# 185
  • Мнения: 1 365
Нека да бъдем единни!!!
15 декември 2008г. от 19,15 часа пред пилоните на НДК!!!

# 186
  • Мнения: 2 343
Момичета, ние пишем и в други теми, ако сложите призива ни в подписите си повече хора ще разберат за това.

# 187
Момичета,
елате утре пред НДК! Проблемът с финансирането на ин витро процедури касае всички ни!
Сдружение "Зачатие" е намерило подкрепа от Слави Трифонов. НЕка се съберем повече за да ни чуят управляващите.http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32328.0

# 188
  • Мнения: 3 294
Момичета как мога да си сложа този подпис ?

# 189
  • Мнения: 87
Момичета , ето линк http://forum.slavishow.com/viewtopic.php?t=18774&postdays=0& … r=asc&start=0

към темата в шоуто на Слави .

Всяка жена има право да бъде майка

Подкрепям ви и днес също ще дойда ПРЕД ПИЛОНИТЕ НА НДК ОТ 19,15.

# 190
  • Мнения: 862
Момичета тъжно ми е, че активността е толкова малка 
Наясно съм че има доста хора от по-малки градове, без достъп до интернет през цялото време, хора заети, но има и една голяма група, която е страшно активна във форума иначе, а сега не виждам да пише никъде.
Призовавам ви отново, подкрепете инициативата. Най-малкото което можете да направите е да се регистрирате във форума на Шоуто на Слави http://www.slavishow.com/ и след това да пишете в нашата тема http://forum.slavishow.com/viewtopic.php?t=18774.
Другото което можете да направите е да изпратите една от тези картички http://www.zachatie.org/kz2009/Big.rar  на следните електронни адреси http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32268.0
Контролен мейл за да  се знае колко картички са пуснати:
glasuvam_za_fond_asistirana.r@abv.bg

Всичко е толкова просто и отнема не повече от 10 минути.
Защо в нашата мила родина всеки чака другият да му свърши работата, а не мисли с какво може той да помогне 
Обаждайте се на приятели, познати, призовавайте ги да правят същото, да ви подкрепят.
 

# 191
  • Мнения: 284
Аз изпратих картичка. Дано ни обърнат внимание

# 192
  • София
  • Мнения: 6 302
Изпратих 4 картички.
Момичета, действайте. Сами трябва да решим съдбата си.

# 193
  • Мнения: 639
Моля всички, които са прочели преди два-три дни стенограмата от заседанието на здравната комисия да потвърдят , че са прочели реплика от председатела Китов "Стига с това ин виво!"! Стенограмата е променена!!!!!! Разчистено е !!!!!! Аудиограмата от заседанието също е променена!!! Лъжат ни най-безсрамно! Вън !!!!Да се махат тези гадни лъжливи , нагли създания! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 194
  • Мнения: 284
Значи ли това че " in vivo" никъде не фигурира?
Значи ли че ще се измъкнат за пореден път?
Просто не знам във какъв абсурд живеем #Cussing out

# 195
  • Мнения: 639
Ами миналата седмица в четвъртък късно вечерта я четох и имаше реплика на председателя"Стига вече с това ин виво!", през уйкенда приятели ми казаха, че няма такава реплика и сега пак я прочетох два пъти и не намерих тази реплика....! Абсолютно съм сигурна , ама на 200% че прочетох такава реплика! Явно стенограмата е манипулирана! Аудиограмата също! #2gunfire #Cussing out

# 196
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Дано наистина извоюваме и малкото, което не искат да ни дадат!

# 197
  • София
  • Мнения: 6 356
Моля всички, които са прочели преди два-три дни стенограмата от заседанието на здравната комисия да потвърдят , че са прочели реплика от председатела Китов "Стига с това ин виво!"! Стенограмата е променена!!!!!! Разчистено е !!!!!! Аудиограмата от заседанието също е променена!!! Лъжат ни най-безсрамно! Вън !!!!Да се махат тези гадни лъжливи , нагли създания! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

nani, аз четох вече редактираната стенограма, в която липсват тия пасажи, но в нея има и груби фактологични грешки - сбъркано е името на изказалата се председателка на Зачатие, та достоверността на стенограмата е ясна...

аз вярвам на заявленията на двама сериозни и отговорни човека, които са присъствали лично на заседанието и са чули с ушите си предложението за оплождане ин-виво. вярвам и на журналистката.
не вярвам на Китов, който е дъвкал дъвка през цялото време и сега естествено, няма да си плюе в суратя и да си признае!

# 198
# 199
  • Мнения: 639
Моля всички, които са прочели преди два-три дни стенограмата от заседанието на здравната комисия да потвърдят , че са прочели реплика от председатела Китов "Стига с това ин виво!"! Стенограмата е променена!!!!!! Разчистено е !!!!!! Аудиограмата от заседанието също е променена!!! Лъжат ни най-безсрамно! Вън !!!!Да се махат тези гадни лъжливи , нагли създания! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

nani, аз четох вече редактираната стенограма, в която липсват тия пасажи, но в нея има и груби фактологични грешки - сбъркано е името на изказалата се председателка на Зачатие, та достоверността на стенограмата е ясна...

аз вярвам на заявленията на двама сериозни и отговорни човека, които са присъствали лично на заседанието и са чули с ушите си предложението за оплождане ин-виво. вярвам и на журналистката.
не вярвам на Китов, който е дъвкал дъвка през цялото време и сега естествено, няма да си плюе в суратя и да си признае!
Jam , аз също знам от първа ръка за случилото се и за обидите и отношението и т.н., но като документирано вече го няма! Четох и изказването на Китов, че жените "говорят измишльотини" !! Искам да дойда и аз, представител от семейството ми ще има, а аз ще псувам пред екрана ...

# 200
  • Мнения: 1 649
Браво моми4ета-ЗАПО4НА СЕ.Аз неможах да се вклю4а в протеста,но ще се вклю4а в сайта на Слави.Гледах новините по бтв.Все пак да сме благодарни за съдействието им.Ще гледаме и Слави.Там ще има наши мами и ще пуснат и 4аст от протеста с празните детски коли4ки.

# 201
  • Мнения: 2 022
Ами миналата седмица в четвъртък късно вечерта я четох и имаше реплика на председателя"Стига вече с това ин виво!", през уйкенда приятели ми казаха, че няма такава реплика и сега пак я прочетох два пъти и не намерих тази реплика....! Абсолютно съм сигурна , ама на 200% че прочетох такава реплика! Явно стенограмата е манипулирана! Аудиограмата също! #2gunfire #Cussing out
АБсолютно сигурна съм и аз! Четох я веднага след като видях линка в Клюкарника!

# 202
  • Мнения: 4 700
Нямам думи.  Twisted Evil  ooooh!

# 203
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета ако някоя от вас има линк със Шоуто на Слави, моля ви да я пуснете тук.

Аз не съм в БГ, но съм страшно съпричастна със всичко за което се борите. Аз се боря на няколко хиляди колометри през окена за бебче също, и знам какво е да искаш едно сърчице да бие в теб, а поради финасови причини да не можеш да си позволиш да се бориш. Много ми се иска да го гледам, но линковете който са в Зачатие са само на репортажи от новините. Оххххх, дано тези кожодерковци депутатите се осъзнаят и да гласуват закона в полза на всички вас който заслужавате тази така жизнено важна финансова подкрепа. Казвам жизнено важна, защото знам от опит колко може да е разбиваща мислъта че това което те дели от ревящото пухче за което си мечтаеш и за което живееш, са парите...  Cry Дай Боже на всяка от нас поне по едно малко ревящо пухче  Praynig Praynig Praynig

# 204
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Можеш да го свалиш от тук! Peace Гледай го непременно...
http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=151396&hit=1
 
 
 

# 205
  • Мнения: 3 695
хареса ми предаването на Слави  Peace

# 206
  • Мнения: 70
И аз с голям интерес изгледах Слави, но има нещо, което ме озадачава.
Знам, че Зачатие е най-силната организация в нашата сфера, но защо само тях пускат да се изказват. Момичета, нищо против Стаменов, радвам се и уважавам този човек, защото той ви помага. Но днес бях при д-р Юнакова (не по законодателни причини  Embarassed ) и тя ми каза, че снощи и те с разни други лекарки са отишли на протеста, били са пред НДК, говорили са със Стаменов, Табакова, Владимиров, познават се, нормално е.
Но защо тях ги изключват от цялата работа  newsm78
Честно казано, за Щерев много не ми пука, но те са преди всичко сред най-добрите специалисти в областта, а да не им дават думата, само защото работят в неговата клиника...

# 207
  • София
  • Мнения: 375
нямам думи, и аз гледах предаването на Слави,
днес дори му писах писъмце, безкрайно унизително отношетие, но няма да се изказвам, че ако го направя ще ми е за последно в този форум, а с други думи не мога #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out
дайте иде как да формулирам петиция и да я пусна да си сърфира из нета, колкото повече неща правим - толкова по-добре, то е ясно че на тия затлъстели и мазни задници в парламента не им пука от нищо, но да следваме поговорката : да правим каквото трябва - пък да става каквото ще

аз лично ще подкрепя всяка една инициатива предложена тук за ин-витро оплаждането или за свалянето на правителството Mr. Green Mr. Green

# 208
  • Мнения: 2 343
Ами аз бях там и мога да кажа че дсеки който искаше да се изкаже имаше тази възможност. Преди да дойдат медийте Радина попита кой би искал да каже няколко думи. Ако някой е имал голямо желание и от шоуто нямаше да го върнат.
И за изкажа голямото разочарование от малкия брой протестиращи  #Cussing out Можеше поне софиянки да бяха повече. Не сме единни, дори когато имаме общи проблеми, само приказките са ни големи!  ooooh! Sick

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 17:01 от Мира:)

# 209
  • Мнения: 52
Аз също бях там. Не искам да ставам адвокат на клиниката на Щерев, но не ми харесва да се слагат всички хора под общ знаменател. Напротив аз мисля, че с присъствието си лекарите и ембриолозите от клиниката показаха своята позиция. Може да видите и декларациите, които са пуснали на сайта на клиниката.
А относно единството вчера се видя за пореден път как всички ние очакваме някой друг да ни свърши работата.

# 210
  • Мнения: 2 343
yannap, права си! Просто съм ядосана и май се изразих крайно! Съжалявам и се редактирам!

# 211
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
http://www.focus-news.net/?id=n1097201

Почнаха се политическите игрички... няма да довършвам, щото ще кажа разни нецензурни работи. За 6 гласа...

Не мисля, че лекарите от клиниката на Щерев са изолирани от протеста - който е искал, се е изказал. Евала им правя поне, че са подкрепили протеста като се има предвид позицията на шефа им...

# 212
  • Мнения: 4 700
6 гласа не са достигнали, но това, което най ме ядоса е броят на въzдържалите се. Как е въzможно на толкова много народ да не им пука какво става??? За това ли са иzбрани? Да си седят на топло, да се воzят в лъскави коли, да плюскат като свине и всичко останало е все тая.  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 213
  • Мнения: 639
Гледайте сега какво става - като напуснат НДСВ залата няма кворум за гласуването на бюджет 2009, като няма кворум - не може да се приеме бюджета. Като не се приеме бюджета - правителството си отива преждевременно...Те си играят политическите игри, а хората остават с надеждата ... Cry ГОСПОД ДА ГИ СЪДИ!!!  Ако бяха изчакали до утре вълната от народа щеше да набере сила и щях да ги питам как ще гласуват ако парламента е обсаден от 5-10 хил. човека с празни бебешки колички  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 214
  • Мнения: 639
Гледайте новините - по БТВ е водеща новина, гледайте и Слави пак тази вечер!! и точете сабите #2gunfire!!

# 215
  • Мнения: 712
Точим, точим....  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 216
  • Мнения: 4 700
Гледам в момента zаписа на Шоуто на Слави и плача. Много емоционално, браво на Слави. Но явно главореzите от парламента не са го гледали.

# 217
  • Мнения: 639
нищо до момента в новините ... а тук  http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=123165

# 218
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
В момента върви по бтв.

# 219
  • Мнения: 54
тези гадняри са отхвърлили проекто закона.........  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 220
  • Мнения: 271
Аз силно се надявам днес да има развитие в Шоуто на Слави и да се разнищят нещата. Искам да чуя имената на тия дето са предложили ин виво и въобще тази обида и подигравка с нас ми е интересно до къде ще стигнат нещата....
а иначе..да....всички са за разстрел  #Sniper #Sniper #Sniper

# 221
  • Мнения: 54
Слави каза, че утре ще е предаването но може би ще реагират днес но не се знае, силно се надявам.

# 222
  • Мнения: 271
Гледайте шоуто на Слави, няма да оставят така темата, обсъжда се...

# 223
  • Мнения: 3 246
ами гледах и Шоуто на Слави снощи и БТВ тази сутрин, гледах и как една жена опонираше на трима мъже в студиото #Cussing out. Браво Ани Hug

# 224
  • София
  • Мнения: 6 356
Комисията по здравеопазване се извини на българските жени

http://news.ibox.bg/news/id_463669296

# 225
  • Мнения: 1 365
Момичета, подписвайте официалната петиция!!!
http://www.bgpetition.com/fond-asistirana-reprodukcia/index.html

# 226
  • Мнения: 4 700
И като се иzвини и какво стана? Само се опитват да zамажат очите на хората. Свине.

# 227
  • Мнения: 1 365
Извиняват се - добре! Но защо първо трябваше да ни обиждат? Те майки, жени, сестри и дъщери нямат ли??? Не съм гаден човек по принцип, но наистина бих искала да се сблъскат с нашите проблеми, за да разберат какво става!!!
Какво става сега - кога е протеста?

# 228
# 229
  • Мнения: 639
Аз пък не съм доволна от извинението! Искам оставка на Китов и на депутата, които обиди персонално Ани Зашева! Същия, дето "по спешност" влезе в болница! Да се махат изобщо от парламента! ВЪН!!! #Cussing out #2gunfire

# 230
  • Мнения: 2 261
Ммммммммммм,кво му стана?
Притесни се за лапачката ли?
Или може би коледната добавка го шокира?
Да ги е....... #2gunfire

# 231
  • Мнения: 4 298
Много е неубедително извинението.
Какво значи неформална реплика, то биваше и официално да изплещи такава гадост!
Получих ЛС от момиче, което познава въпросната персона, наречена д-р /срам за всички лекари е и той да носи тази титла/, та според нея по-арогантно и зло същество не познава и му е напълно в натюрела да говори подобни цинизми.
А това, че здравната комисия имала отговорно отношение - близо 50% се въздържат, какво му е отговорното на това?
Не е достатъчно това жалко извинение, трябва оставка и на Китов и на въпросния "шегаджия"!

# 232
  • Мнения: 3 294
Аз също не се чувствам удовлетворена от извинението и също искам оставката на този смотаняк , който е дръзнал да ни обиди , а на всичкото отгоре и не си признава , също и на Китов , който така и до ден днешен не си признава грешката .  #Cussing out

# 233
  • Мнения: 1 365
Какво има да си признава Китов? Нали го има на аудиозаписа от заседанието? Каквото и да говори - чул е репликата, да не се прави на 6 без 10!  #2gunfire

# 234
  • Мнения: 862
Момичета, днес СЕМ ще заседава. Г-н Пирински е сезирал комисията по повод на последните предавания на Слави.
Аз писах писмо до тях в негова подкрепа. Подкрепето го и вие, както той подкрепи нас.
КОНТАКТИ

СЪВЕТ ЗА ЕЛЕКТРОННИ МЕДИИ

Адрес: бул. ”Шипченски проход” № 69
гр. София
тел.: 02/ 9708810
факс: 02/ 9733769

e-mail: cem@cablebg.net

Ето и една добра новина, която Ефирче току що публикува в Зачатие:
Прокуратурата отсвири Пирински Няма престъпление в "медийните атаки", отсече градският прокурор   
Виктор Леви
 
петък, 19 декември 2008

София

Прокуратурата няма да се намесва в спора между парламентарния шеф Георги Пирински и медиите. Това съобщи днес градският прокурор на София Николай Кокинов, цитиран от БНР.

В четвъртък парламентарният шеф призова прокуратурата и СЕМ да се самосезират заради медийните атаки срещу Народното събрание. Във фокуса на журналистическото внимание през последните дни е скандалът в здравната комисия заради закона за "ин витро".

Държавното обвинение няма да се самосезира за материали, уронващи, според Пирински авторитета на Народното събрание, тъй като няма на лице престъпление, обясни Кокинов.

Прокуратурата не е майка и баща, има си условия при които може да се самосезира, най-вече когато има престъпление не може прокуратурата да решава всички проблеми в държавата, допълни градският прокурор. Той посочи, че има изпълнителна власт и контролни органи, които трябва да си свършат работа.
АСН
http://www.standartnews.com/news/details/id/18847/
 
 


Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 11:55 от nefeli

# 235
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ето аз какво изпратих до e-mail: cem@cablebg.net:
Уважаема комисия,
 
Пише ви една Българка пребиваваща с САЩ която не може да има деца по естествен път и която е безкрайно възмотена че единственият човек който застана на страната на двойките с репродуктивни проблеми в медиите - Слави, сега ще бъде съден от вас затова че си позволи да ни даде гласност на нашите проблеми и да говори от наше име!!! ЗАТОВА АЗ НАПУСНАХ МОЯТА ДЪРЖАВА БЪЛГАРИЯ, И НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА СЕ ВЪРНА В НЕЯ, ЗАРАДИ КРИВО РАЗБРАНАТА ВИ ДЕМОКРАЦИЯ, ЗАРАДИ ЛИПСАТА НА СВОБОДА НА СЛОВОТО, ЗАРАДИ УПРАВЛПВАЩИТЕ НАРОДНИ ИЗБРАННИЦИ НА КОИТО НЕ ИМ ПУКА ЗА НАРОДА НА БЪЛГАРИЯ. ДАНО ПОВЕЧЕ МЛАДИ ХОРА КАТО МЕН НАПУСНАТ ЗАЩОТО ЗАРАДИ ВАС ТЕ НЯМАТ БЪДЕЩЕ А СЕГА И ПОКОЛЕНИЯТА ИМ СА ОБРЕЧЕНИ НА НЕСЪЩЕСТВУВАНЕ, И ЕДИНСТВЕНИЯТ ЧОВЕК КОЙТО ЗАСТАНА НА НАША СТРАНА И НИ ПОДКРЕПИ СЕГА ЩЕ БЪДЕ СЪДЕН ЗА ТОВА ЧЕ СИ Е УПРАЖНИЛ ПРАВОТО ДА КАЖЕ КАКВО МИСЛИ!!! ТОВА ЛИ Е КОЕТО ИСКАТЕ ДА ПОТВЪРДИТЕ С ДЕЙСТВИЯТА СИ ЧЕ ВЕЧЕ НЯМА АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ СМИСЪЛ ЗА КОЙТО И ДА Е МЛАД БЪЛГАРИН ДА ПРОДЪЛЖАВА ДА ЖИВЕЕ В БЪЛГАРИЯ? СЛЯПИ ЛИ СТЕ И ГЛУХИ ТА НЕ ВИЖДАТЕ И ЧУВАТЕ КАК ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ВИ ТРЕТИРА ТОЧНО ПОРАДИ ДЕЙСТВИЯ КАТО ТЕЗИ КОЙТО СЕГА ЩЕ ПРЕДПРИЕМАТЕ? ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!!!
 
подпис:
Една бездетна  Българка

Моля всички Българи зад граница да изпратим нещо подобно, а даже и същото до този е-майл, не че ще се замислят, но да знаят че не ни е страх да им кажем в очите защо сме се махнали от родната си страна, и защо не искаме да се връщаме там.

# 236
  • Мнения: 3 988
Сигурно не ми е за тая тема въпроса, но гледам, че петицията и тук се обсъжда.
Седя, чета и си мисля следното:

270 хиляди двойки с репродуктивни проблеми е равно на 540 хиляди души. Поне един-двама приятели и/или роднини са в течение. Стават милион.
Кога е пусната петицията? Преди 3-4-5 дни? Не знам... Но факт е, че до момента само 5652 души са се подписали.

За да има тежест едно такова нещо, трябват подписи. Много подписи.

Няма ли начин да се ангажират медии, където да се "рекламира" петицията? Сдружение "Зачатие" и Фондация "Искам бебе" трябва да намерят начин да дадат повече гласност на тази толкова хубава инициатива, за да е успешна и да за да може да се понапълнят тези празни колички.


Стана ли ясно кой е "осеменителят" и от коя парламентана група е?
ЕДИТ: От подписа на Мира - ЕМИЛ КОНСТАНТИНОВ ГЕОРГИЕВ, Коалиция за България, МРЪСЕН КОМУНИСТИЧЕСКИ ГЪЗ!!!
Мира, от къде разбра, че Емил Костадинов Георгиев е "осеменителят"? Изчетох тази тема и голяма част от линковете в нея, но не намерих медия или инфо, в което е споменато това име.
Babyforme, мерси, че даде линк към тази тема.   bouquet

ЕДИТ: Моля някой запознат да ми поясни. Какво следва сега? Законопроектът е отхвърлен разбрах. И с това ли свършва всичко???

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 03:03 от Кюбит

# 237
  • Мнения: 453
Момичета, има ли новини от вчерашното заседание на сем, нищо не мога да открия?

Общи условия

Активация на акаунт