По колко капки Вигантол?

  • 12 110
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, по колко капки Вигантол давате? До миналия месец бяхме на 2 капки, но като започна да са застудява времето джипито ни каза да взимаме 4 капки. Чувала съм, че не е хубаво да се взима голямо количество Вигантол и някои майки продължават да си дават по две капки. Бебка расте по-едричка на 7 кг и 67.5 см, попитах я дали има проблем и тя ми каза, че няма, според мен е просто привантивна мярка, но дали не са много тези капки?

# 1
  • Мнения: 45
Давам на малката по 2 капки. Преди седмица на консултацията педиатърката каза така да си продължим и през зимата. Ние също не сме дребнички (на 3 месеца - 62см, 6300) и фонтанелата не е голяма.

# 2
  • Мнения: 822
Според мен щом джипито го е казала,значи давай.Все пак тя наблюдава детето.Ако те притеснява нещо можеш да потърсиш и второ мнение.

# 3
  • Мнения: 264
По 2 капки давам, така ми каза педиатъра. Не знам на следващата консултация дали няма да промени количеството.

# 4
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Давам по 2 капки от както се е родила и не сме променяли количеството

# 5
  • Мнения: 236
и ние сме от едричките бебоци, 7 кг и 65 см, и аз  давам по 4 капки по препоръка на педито, но не се притеснявам, защото  е съвсем нормално, особено за сезона. А и съм се консултирала и с други специалисти и количеството въобще не е голямо,даже някои мами дават по 6 и т.н. Споко, бебчо ще е О.К. Peace

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
По 2 капки и аз  Peace

# 7
  • Разград
  • Мнения: 518
И аз по 2 давам по препоръка на педиатъра  Peace

# 8
  • Мнения: 4 433
никога чак 4,по 2 съм давала.

# 9
  • Мнения: 2 132
Забравям да го давам, но иначе колкото каже педиатърът. Като беше по-малка педиатърката пипаше главата на детето и определяше количеството. Давала съм 1,2,4 колкото каже Peace

# 10
  • Мнения: 1 512
Давах по колкото кажеше педито.Ако се съмняваш можеш да потърсиш и второ лекарско мнение.

# 11
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ние пиехме по 2 капки от самото начало докато си спряхме съвсем  Peace

# 12
# 13
  • България
  • Мнения: 457
Вигантол давах по 2,но щом педиатъра ти е казал да даваш по 4,значи даваш по 4.Всяко дете е различно,не можеш да даваш Вигантол,колкото искаш или колкото дават другите майки.За тези неща слушай педиатъра(мое мнение).

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Детето ми е родено ноември, давала съм само 2...по 4 е много...

Общи условия

Активация на акаунт