Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях -62 тема

  • 48 391
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 491
Rumya, psichokuk много фенски рибоци   bouquet

duhi-puhi с толкова малко и толкова красиво   bouquet  И да ходиш да си вземеш боите  Wink

2в1 всички се изпозаразихме от "оня сайт"  hahaha  Ти черта ли си предварително как да са ти разположени лиините или директно рисува?  Щото аз първо лекичко си отбелязах с клечка за зъби и после карах по маркираната линия, иначе сигурно щяха да са ми по-криви и зигзагообразни и от ...  Whistling

Надя73 добро начало, браво   bouquet  Продължавай в същият дух   bouquet  Само ако позволиш, на места е можело малко по-тънко да разточиш тестото, за да не изглеждат толкова дебели листата на розичките...

Krische браво   bouquet Влакчето така на тортата е повече от добре  Mr. Green   Не съм правила фондана на Нат, но тези 100 мл вода ми се виждат множко бре  newsm78 Дали не са по-малко  newsm78

Аз съм си каква невероятна кесийка със жълтици ...  Mr. Green  Жалко само, че не са истински  hahaha

Ванччче я сега, гледай кви хубави линии си направила - прави, красиви, без излишни притрепервания ...  hahaha  Фейт на море най-ми 'ареса, ама дай сега разяснения, или го питай Чоко  Mr. Green  Сърцето - любовта; емблемата на футболен клуб Рома; Гинес - бирата, Faith no more - групата, музиката; Конверс е повече е от ясно, ноооо тоя фенер за какво е  newsm78  Или поне на мен ми мяза на такъв, леко ако погледна от друг ъгъл ще го възприема като къща - дом, но фенера има превес...


Иначе, и аз да кажа, че при мен руската мастика 2, се получава винаги - два пъти пресетя пудра захар, никога не "настоявам" да измеся цялото количество, винаги ми остава ... Най-важното е усета на ръцете, на опип. Ако ви се струва, че няма нужда от повече пудра, не слагайте.

# 31
  • Мнения: X
Здравейте!Първо честит имен ден на патерици на всички,които празнуваха и ...на всички други!

Лелеее,колко назад да се връщам...отде толкова време...

Krische ,влакчето е страхотно,  Peace  не знам дали похвалих другата торта   newsm78  ,чувствай се поздравена.
Mucunka , еротична изненада...супер,няма как да не са доволни!
van444eto ,изневеряваш на стила ...но и това ти се отдава с отличен!  Peace
Руми , честит ви един месец, рибката е като истинска.
2в1, много се запалихте по този вид торти...на мен ми се вижда сложно...и трудно.Чудесна е!
Духи Пухи,страхотен подарък си спретнала,давай все така!  Peace
психокук, честит имен ден и на теб! Как изправи рибата?

Ако пропускам някого ,моля ,извинете ме,но с такава производителност човек трябва да спи на компа,за да ви следи...като не успея тук,отивам да ви разглеждам в галерията торти...всички са чудесни...все по-добри и по-добри...!

Ето и от мен една по повод Никулден,нямам именик,ей така за тренировка и да не секва ентусиазма...



Идеята е Златната рибка.Орехови блатове с млечно-маслен крем,покритие от ГММ.

# 32
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Видях много хубави торти !!!! Браво!!
Krische, малкият има в петък р.д и първо искаше багер торта , после реши ,че иска влакче и твоето много ми допадна !!! Ще крада идеята !!! Hug
Краси.мира , много ти е хубава тортата , много хубав цвят!!!!
Аз съм си, кесийката е като истинска !!!!!!!
За тортата на van444eto, просот няма какво да кажа както винаги!!!!
Сигурно пропуснах още много торти , но пусто къса памет  ooooh!

# 33
  • Мнения: 2 708
Аз съм си - твоя именик или не именик ще да е бил банкер Peace И на мен ми се видя оригинално това за кесийката. Wink

Краси , я кажи как постигна ефекта със синьото - така поне на снимката се вижда като на линии по тъмни да има тук таме, много е хубаво и самото синьо. Рибката има страхотна извивка - по-добра от гимнастичките на Нешка Робева hahaha А за да е такъв многоъгълник, дялка ли блатовете или си имаш такава форма? Само не разбрах, поне според мен е от снимката, какви са другите стърчащи неща, в смисъл какво символизират, стилизират, стерилизират и т.н hahaha

Зечове, влакчето е на Пепи, първо аз го видях от Албенка, но Пепи май първа го е измислила Simple SmileSimple SmileSimple Smile така че може да видиш и техните вариации на влакчета в албумите им Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Вайълет аз първо не се замислих като тръгнах да го правя, ама така пише в библиотеката, затова и обърнах внимание тук, че не се получава, да не се прецака и друг Simple Smile или поне да изясним количествата.

Между другото аз наскоро се чудих, покрай тортата на Ванчето, тия вертикалните блатове, като ги намажете и увиете, как държите огънати блатовете,имате си форми и за тях ли, дето да ги държат така или ги връзвате с нещо, докато си поемат формата newsm78

# 34
  • Мнения: 1 965
Krische - Кувертюр ползвам. Този е доста натурален и като мине през топлинна обработка става почти черен. Този път разточих на пудра захар, защото мислех да рисувам врътките и щеше да е трудно на мазно. Белия може да се разточва на захар, но тъмния.... не се лъжи. Няма чистене.....
И аз взех два кашона за торти, а не за рула. Има разлика - определено. Тези за торти са по-зърнести. Другите са по-вкусни като че ли. Като вкусна размекната бисквита са. Но и тези не са лоши. Тази торта е вертикално редена и се нави добре. Нацепи се само най-вътрешното парче.
Аз съм си - хубава е торбичката. Ама тия кръпки защо ги напляка така? Особенно синята.... развалят всичко.....
Mucunka - Забравих да похваля твоята цицеста торта. Хубава е. Тези торти винаги радват мъжете.... /защо ли? newsm78/
краси.мира - страхотна торта. Райетата рисувани ли са или са релефни? И моля те кажи тия стърчащи отломки какво трябва да представляват? ... Като от потъващ кораб са!?!?! Thinking
Хареса ми как тортата е в тон с чинията...
Знам че си изневерих на стила, ама к`во да правя. Поръчка е тортата. Не познавам нито рожденника, нито поръчителката... Правих я с кеф де. Нищо че не е в мой стил. Пак си беше предизвикателство.
Виолетката -  Ненагледна моя блондинке.....  hahaha . Явно не съм се справила добре с кулата, щом я обиди че е фар. Това е КУЛАТА В ТРЯВНА. Вероятно си има някаква сантиментална стойност за младежа, щом я е сложил. Но пък наистина е красива. Лично аз не съм я виждала, но ми се прииска......
Крисче - писала си заедно с мен. Няма форма душко. Режеш си еднакви ленти от платките. Като начало ги изрежи по късата страна. За да свикнеш. Знаеш че те са с найлонче. Изрежи ги заедно с найлона.  Леко сиропирай лентите, намажи си ги с кремче. Първата си я навий легнала и изправи рулцето в центъра на подложката. НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА МАХНЕШ НАЙЛОНА че трудно се преглъща. Около това рулце, залепи втората лента и така до края. ЕТО ТАКА и напред. Снаждай лентите добре, че после се губи ефекта при рязането. Туй то! Лесна работа. За тортата с логото отидоха точно три платки. Нарязах ги по дължина 9.5 см х 41 см. Общо 6 ленти изкарах. Икономична работа. Ако трябваше да режа кръгли..... 5 платки заминаваха....

# 35
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Аз съм си - твоя именик или не именик ще да е бил банкер Peace И на мен ми се видя оригинално това за кесийката. Wink



ми не е банкер човека  - ама три деца има и му трябват парички за подаръци по Коледа  Crazy


ванче идеята беше такава -скъсана кесия от която се подават пари Mr. Green Вярно е, че изпълнението на кръпките е кофти..... Embarassed Embarassed Embarassed

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, пускам набързо една торта и отивам да спя, че снощи след празнуване у брат ми се прибрахме по никое време, а днес станах рано заради тортата. И съм ужасно уморена, че вчера правих за братчето боровинков чийзкейк и салата.. и тази единица сглобих.... После ще се върна да чета и коментирам.

# 37
  • Мнения: 1 271
Майко мила, много творения сте показали, бе...  ooooh!

Пепи, много постна тая единичка от към фигурки?Иначе е много ефектна, с това преливащо синьо  Heart Eyes Хареса ми много.   bouquet

Ванче, абеееее.....кво да ти кажа-ти май каквото пипнеш-шедьовър става  Crazy Разглеждах тортата мноооого време.Голяма работа, че прозира малко-картинките завладяват...  Heart Eyes

Аз съм си, добре си я направила кесииката, обаче найстина с тия кръпки...Прави се едно като пришито с конец и евентуално една кръпка, обаче малка  Close

Краси.мира, много яка рибка-желания изпълнява ли?А, да те питам-тая риба, нали е във вода?Защо си сложила цветлета във водата-това да не са водни лилии?И да питам-вълничките как ги прави-много са ми ефектни.   bouquet

Извинявам се, че не споменавам всички обаче, дребното....  Outta Joint

# 38
  • Мнения: 634
Крисче,супер е влакчето и на мене Пепи ми помогна за което съм и много благодарна. smile3525Тук да отбележа :Пепи много готина единица. newsm10
Ванче страхотно изпълнение,не се съмнявам,че ти е отнела доста време ,но резултата е фантастичен.  bouquet
Аз съм си идеята е много добра .Аз все още се мъча с моделирането и мисля ,че и на теб не ти е лесно,но ще трябва да упорстваме така,че те подкрепям Peace
Красимира много ми хареса основният фон на тортата сподели от каквое и как си го направила на ивици?
Лек ден на всички и ще се включа сле няколко дни тъй като взимат компа за малко профилактика.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепи, много постна тая единичка от към фигурки?Иначе е много ефектна, с това преливащо синьо  Heart Eyes Хареса ми много.   bouquet
Въпрос към клиентите: Ама само Йори ли? Не искате ли и другите герои?
Отговор: Не, само Йори!

Така че, постна или не, желание на клиента  Sad

# 40
  • Мнения: 1 271
Пепи, много постна тая единичка от към фигурки?Иначе е много ефектна, с това преливащо синьо  Heart Eyes Хареса ми много.   bouquet
Въпрос към клиентите: Ама само Йори ли? Не искате ли и другите герои?
Отговор: Не, само Йори!

Така че, постна или не, желание на клиента  Sad

 ooooh! Outta Joint Tired

# 41
  • Мнения: X
_Пепи_ ,можеш да пускаш единичките без ник,само като я видя и знам,че е твоя.... Hug

Райетата са релефни...Ванче,откраднах си една твоя идея ...за ползване на маркучи от климатици...та,ползвах един такъв релефен,а отгоре е доукрасена с четка-по-тъмно синьото. За формата-пекох я тортата в метална кутия от бисквити-осмоъгълна,специално си я купих тая кутия- заради формата,бисквитите още седят в една друга кутия...Другите стърчащи неща-бяха зелени треви,ама хич не ми се вързаха със синьото и златното,и ги нацапах отгоре със златно-демек златни треви  newsm78  поне наяве по-добре изглеждаха от зеленото.

silrai ,поръчала съм й няколко желания,след Коледа ще видим бива ли я или не...Цветлета в началото въобще нямаше,но ми беше много гола,та ...стилизирах малко разнообразие, т.е. стерилизирах я,както казва Крисче... Mr. Green  та се получи малко фешън-торта   Thinking  

Синята боя е на Уилтън ...ето тази 



# 42
  • Мнения: 6 758
Ванче,добър съвет ми даваш.Следващият път ще шляпна предварително няколко бързи Wine Glass и току виж линиите ми се изправили rotfImbo .А пък ти к'во им намираш кусур на твоите.Пърфект са newsm10 ,както и цялата торта.
Духи Пухи ,много хубава торта  Peace .
psichokuk ,оригинално и добре изпълнено  Hug .
Албенче,професионалиста си е професионалист  chef .
Krische , ти май ни заблуждаваш нещо тука  smile3506 .Уж си чирак в тортоправенето ,пък я виж к'ви майсторски торти спретваш newsm09   love001 .
Аз съм си Money .
violetblue , понеже отдолу е крем,а не покритие което би могло да се почисти по някакъв начин, ако сбъркаш ,и аз рисувах първо с клечка за зъби (то си и личи на някои места Embarassed ),но въпреки това пак станаха криви,защото ръцете ми си треперят,не от усилие или старание,а по наследство (няма да ти казвам как сервирам кафе или супа tooth ).
краси.мира ,не е толкова сложно,ако имаш сигурна ръка.Лично на мен такъв вид украса ми е по лесна от моделирането.Там съм с две леви.А твоята торта е много идейно направена   bouquet .
Пепи,на мен пък ми харесва така, само с Йори smile3521 .

# 43
  • Мнения: 1 965
Пепи - незнам какво да кажа просто!!!! Това преливащото ме уби направо!!!! Дори не бях видяла клепоушко. Фона и балончетата така ме грабнаха че горкото магаре остана незабелязано...... Много ги харесвам тия преливащи покрития, ама рядко някой ги иска или не ми се връзват с останалия ЕнтерЬОр....
Тъй като виждам че доста народ лудна по онези нарисувани торти, мога да помогна да луднете още малко. Ето ви някои идеи:
ВСЯКАКВИ
НОВОГОДИШНИ
ТЕЗИ СА МИ ЛЮБИМИ
ОЩЕ
А ЕТО какво казва чичко Гугъл по въпроса за Мандала.
Ето и малко висш пилотаж ЕТО и ПОДСТРАНИЦА
И ОЩЕ - тук автоматично отваря някакви игри. Затворете ги и остават основните страници.
Направо от извора
А ТОВА е за любознателните. За тези които искат да разберат повече за самото изкуство МАНДАЛА. /четете старателно - ще изпитвам/  Wink
Ето и малко ВИРТУАЛНИ ЕМОЦИИ ПО ТЕМАТА
Стига ви толкова за сега. Като ги свършите - още.....  hahaha

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 17:57 от van444eto

# 44
  • Мнения: 56
Здравейте, ей Пепи Grinning браво -явно този тип торти са най харевани от децата. Ванче  Rolling Eyesсупер , скакво рисува върху тортата? Иска се фина ръка. И много бързо да серисува. Краси - този път наистина нещо цветята и рибката нещо не ми се  newsm78вързват.
Аз имам доста опит срисуване върху торти , но не и с 3Д фигури , атова мие първата. Всяка част е правена отделно , а след това отделно е слепена , а затова как стои права ? Закрепена е на друга фонданена подложка , която евдлъбната. Всички части сасъхнали поотделно и послесглобявани. Е не са супер ,ама за първи път, кажете какво мажете под  фондана??? Много гадно това нещо , за първи път хапнах и  Sick Sick Много сладко..https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Общи условия

Активация на акаунт