Бебето ми на 5 мес. не ака без Дуфалак или др. намеса

  • 9 174
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 383
Здравейте.
От няколко седмици бебето ми не ака без да му дадем Дуфалак. 1 път му сложих и сапунче в дупенцето, но едва ли ще повторя това.
Само на кърма и вода е. 1 път не ака 5 дни. Трябва да започнем захранване и се притеснявам да не се запече съвсем.
Проблемът започна след 1 гостуване за 2 седмици. Мислех, че като се приберем вкъщи, ще се оправят нещата, но...
Имали ли сте такъв случай и какво направихте?
Педиатърката каза да му давам 2 седмици Дуфалак, но не ме пита какво яде. давах му само 6 дни и пак ту акаше, ту - не.
Благодаря ви!  Hug

# 1
  • Мнения: 6 711
Щом бебчо е само на кърма, значи ти пий и яж по-разхлабващи неща.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 931
За исключително кърмено дете до 5 дни не се счита за запек.
Дъщеря ми имаше много проблеми с изхождането, Дуфалак въобще не й деисваше, даже запичаше повече и първите няколко месеца беше само на микроклизми за деца. Беше направила 10 дни като и аз бях на разхлабваща диета и много други неща правих, всичко което чуех, че може да помогне. След като я захраних този проблем се оправи и за щастие вече няма такъв проблем.
Желая ви да се оправи малкото, че знам през какво сме минали с малката.
Ето една стара тема за това. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309128.msg7920281#msg7920281

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 12:34 от blagovesta

# 3
  • Мнения: 336
Не е изключено да имате проблеми при захранването. Разбира се говоря от собствен опит и не твърдя, че мнението ми е общовалидно за всички бебета. Но моят син се изхождаше много трудно в началото на захранването.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 383
Щом бебчо е само на кърма, значи ти пий и яж по-разхлабващи неща.  Peace
Ядях и пиех, но ефект нямаше.
Благодаря за линка. Прочетох всичко.
Коремчето не му е твърдо. Правя му масаж на корема, свивам му крачетата, по няколко пъти на ден го оставям да ок. 5 минути по коремче - пръцка здраво, за храненето - честичко почна да връща след хранене, т.е. кърмата му стига.
Ще ям и пия повече разхлабващи неща и ще видим как ще са нещата.
Благодаря ви.  Hug

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 12:39 от Kia

# 5
А дали количеството кърма му стига - понякога бебето не се изхожда, просто защото няма какво. Щом и с Дуфалак ту ходи, ту не ходи - може храната да не му е достатъчна.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 383
Ами, повръща след хранене.
Първите 2 седмици, като почна проблема наддаде супер - общо от 3.5 мес. до 4.5 мес. наддаде 740 гр. Сега за 2 седмици - само 140 гр. Суче по 10 минутки и почва да се дърпа и не иска повече. При уригване често почна да връща. От това съдя, че му стига.  newsm78

# 7
Ами, повръща след хранене.
Първите 2 седмици, като почна проблема наддаде супер - общо от 3.5 мес. до 4.5 мес. наддаде 740 гр. Сега за 2 седмици - само 140 гр. Суче по 10 минутки и почва да се дърпа и не иска повече. При уригване често почна да връща. От това съдя, че му стига.  newsm78
140 гр за две седмици не е никак много за тази възраст. А това, че повръща не винаги е признак, че е преяло - може да не му харесва или нещо от кърмата ти да го дразни. Ти да не би да си започнала да ядеш нещо, което преминава в кърмата, а бебето да не харесва - като миризма или вкус. И това гостуване, за което пишеш - как мина, да не би ти нещо там да си се ядосвала и да си се притеснявала и това да се е отразило на кърмата ти. Сигурна ли си, че имаш достатъчно кърма - може да се изморява да суче, а да не получава достатъчно и затова да се дърпа. Ако му даваш вода, и пие повече - също може да е признак, че не му стига кърмата.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 383
Гостуването беше ок - там си хапвеше добре. Майка ми ме хранеше с манджи, сокове и т.н. Почивах си и кърмата ми се увеличи.
За сученето - 5 мин., усещам как кърмата клокочи в устата му. После се дърпа и не иска гърдата. Слагам го на другата. Винаги съм го кърмила от двете гърди.
Имаше 2 дни, в които пи повечко вода. Иначе - не. Пие по 10 - 20 мл. между храненията.
През 2-те седмици, в които наддаде малко, колкото пъти съм дала Дуфалак, се е изхождал същия ден.
По принцип мисля утре да почна захранването с картоф. Ще почна, пък, ще видим какво ще стане.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 13:02 от Kia

# 9
  • София
  • Мнения: 43 900
Може би ще ви се реши проблема със захранването...може просто вече да не му стига папото на детето.....пробвала ли си да дохранваш с АМ...
а иначе - захрани с разхлабващи храни, надали ще има по-голям проблем....
а връщането след хранене, не значи, че непременно яде много....винаги ли връща???
пробвала ли си ти да хапваш по-разхлабващи храни....

принципно и по-рядко да се изхожда, ако не е на топчета не се счита за запек....

# 10
  • София
  • Мнения: 2 383
Не съм го дохранвала с АМ, откакто почна проблема. Само в 1-те му 9 дни го дохранвах.
Не винаги връща след хранене, но през последните 2 седмици - честичко.
Не ака на топчета. Само 1 път беше по-гъстичко. След Дуфалак, даже се случи тази седмица да ака 2 пъти за един ден. От средата на 2-я месец иначе си акаше по 1 път дневно само.
Иначе си е жив, бодър, не спи повече от обикновено. 

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 13:24 от Kia

# 11
  • София
  • Мнения: 43 900
да не би нещо да му е раздразнило коремчето...защо не се консултираш с лекар...
а ако почваш със захранване - по-добре почни с тиква....картофите запичат...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 383
И аз мислех за тиквата.
На педиатърката нищо не й казах в четвъртък, защото тя е привърженичка на сокчетата след 40-я ден и веднага щеше да почне да ме обвинява, че е наддал малко, щото не яде всички пюрета, че и кашите. И без това ме гледа лошо... Утре ще се обадя на друга педиатърка - привърженичка на късното захранване и ще отидем, пък, да видим тя какво ще каже.

# 13
  • София
  • Мнения: 43 900
може би е добре консултеция със нефролог....

# 14
  • София
  • Мнения: 2 383
може би е добре консултеция със нефролог....
Защо нефролог?

Общи условия

Активация на акаунт