Как се справяте с никненето на зъбите?

  • 6 542
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
На моета дъщеря и поникнаха 1-те зъбчета (долните резци)на 5 месеца и не видяхме кои знае какъв зор.Обаче сега са тръгнали горните и е някакъв ад.не се спи нито денем нито нощем.и хрема ни тръгна абе ужас.Не помагат никакви мехлеми общо взето пробвах почти всички видове. Ако някои знае как да и облекча болките нека пише.

# 1
  • Мнения: 109
Ние се справяхме с Panadol , когато виждахме зор,иначе прифилактично давам и хомеопатичните хапченца-Дентокинд.
Но безсънието и хленченето докато не прореже венчето са си задължително,поне при нас беше така.

# 2
Не е кой знае какъв съвет, но масажирай й венчето с пръст - поне временно облекчава.

# 3
  • Мнения: 317
Ние имаме повече зъбки, но изпадам в ужас от предстоящото никнене на третия кучешки. Аз мажа с Клагел в най-ревливите моменти. Помага, но за малко. Най-важното е да се въоръжиш с търпение и нерви. Приготви се за много безсънни нощи, ревове, мрънкане, лигавене... Ами това е  Hug

Не е кой знае какъв съвет, но масажирай й венчето с пръст - поне временно облекчава.
Това при нас няма как да се случи, защото не дава да се пипа в устата много-много.

# 4
  • Мнения: 673
  Въоръжи се с търпение! Очакват те още цели 18 зъба. Peace Hug

# 5
  • Мнения: 4 784
Изключително съм доволна от тези прахчета. В Бг не се предлагат, но могат да се поръчат по интернет.
http://www.expresschemist.co.uk/product_2029_ashton-and-parsons- … -powders-20x.html

# 6
  • Мнения: 2 521
Ние се справяхме с Panadol , когато виждахме зор,иначе прифилактично давам и хомеопатичните хапченца-Дентокинд.
Но безсънието и хленченето докато не прореже венчето са си задължително,поне при нас беше така.
;И аз давам това,но сега педито ни изписа и едно сиропче калциев глюконат  лактат да давам два пъти на ден, но не знам още дали ще има ефект Thinking

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 23:58 от galina_743

# 7
  • Мнения: 1 473
Давам Панадол и мажа венеца с Пансорал. Горе долу облекчава, но не за дълго.

# 8
  • България
  • Мнения: 457
Ох,какво да ти кажа като и при нас е ад.Хленчене,плач,безсъние-ужас.С първите два долни резци нямаше никакъв проблем,даже съвсем случайно ги видях,но сега с горните  ooooh!,е,вече избиха и двата и малко се поуспокоиха нещата,но сме в очакване на следващия Crazy.Когато е много неспокоен и плаче през нощта давам Панадол иначе нищо не го успокоява,мажа с Калгел,давам и Дентокинд,но от тях няма много ефект.И търпение...

# 9
  • Мнения: 9 973
Не е кой знае какъв съвет, но масажирай й венчето с пръст - поне временно облекчава.
Shockedто го боли,не може да пипнеш,не да масажираш ooooh!

# 10
  • Мнения: 227
За да не го боли давам Панадол или Нурофен, както и гел за венци. Определено при нас има ефект и не седим будни като кукувици по цяла нощ. Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 1 185
И на нас сега избиват горните, с долните не беше нещо особено, но сега!  Tired Голям рев, голямо мрънкане и викане! Помага гушкане и гризане на студен морков!

# 12
  • Мнения: 227
*Lili* - а това със студения морков е супер идея  thumbsup

# 13
  • Мнения: 961
Мале, като чета какво ни чака... Моят син има вече 2 зъбчета, които пробиха без никакъв проблем. Дано и останалите са така, но се съмнявам.

# 14
  • Мнения: 275
Мале, като чета какво ни чака... Моят син има вече 2 зъбчета, които пробиха без никакъв проблем. Дано и останалите са така, но се съмнявам.

Не се притеснявай. Не при всички деца е толкова болезнено.

# 15
  • Мнения: 1 919
Панадол и Нурофен давах като ги редувах..голям зор, голям рев беше..на 1 г. и 1 м.-има 16 зъба  ooooh! чак неща да се сещам какво беще.

# 16
  • Мнения: 332
И при нас е ужас, но главно нощем. Буди се през половин- един час, мрънка, неспокоен, вечно гледа какво да набута в устата. А са му излязли само 6 зъба, тепърва предстоят кътниците и кучешките, а те най-трудно излизат  ooooh! Не съм вярвала, че е толкова мъчен момент.

# 17
  • София
  • Мнения: 521
Търпение, гелчета, гушкане...

# 18
  • Мнения: 422
мале като 4ета 4е някой не усетили първите......на нас сега запо4наха отдолу,много реве и хлен4и и даже като и дам да су4е,след малко запо4ва да пла4е,тъкмо я успокоя давам пак да су4е и така се повтаря същото,докато се нахраним Rolling Eyesпомагат ли тези гел4ета да взема да и купя и аз едно newsm78даже ми се слу4ва нощно време спи и мрънка

# 19
  • Мнения: 1 512
Когато пробиваха долните си мислех,че с останалите зъбчета нещата ще са по-розови.Но уви.С горните е направо кошмар, оставям настрана реването,безсънните нощи и лигавенето и прибавям вирусната инфекция която се лепна на бебчо предполагам вследствие намаленият имунитет по време на зъбоникнене.А относно гелчетата всички са с временен ефект,за масажиране и дума не може да става тъй като не дава да се докоснеш до устичката.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 777
 Давала съм на дъщеря ми,като последен вариант(след гелове и сиропи), да смукне резенче студена ябълка,много ни помогна.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Давам хомеопатично преди сън- Chamomilla.

# 22
  • Мнения: 789
Въоръжавах се с търпение и Дентанокс Peace.

# 23
  • Мнения: 544
Видях че на някои са помогнали студен морков и студена ябълка и се сетих, че има едни играчки - чесалки за венци, пълни с вода. Дали няма да помогне ако се сложи това в камерата да замръзне и после да се даде на детето. Мисля си че като го лапа студено ще му облекчи болката.

# 24
  • Мнения: 317
Това може и да помогне, стига детето да го ползва по предназначение. И все пак става само за първите зъбки според мен. После не може да го захапе. newsm78

# 25
  • Мнения: 5 026
Панадол съм давала, мазане с гелчета разни....

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм мазала с нищо-на малката и изникнаха  без никакъв проблем

# 27
  • Мнения: 512
Аз май съм късметлийка!
Нямала съм никакви проблеми с никненето на зъбките нито при голямата, нито при малката ми дъщеря.

# 28
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Твоята история ми е до болка позната...До навършването на година на детето, аз не съм спала повече от два часа без прекъсване  ooooh! Не знам как ще се отразят при вас, но на мен ми помогнаха Дентокинд, хомеопатични хапченца за проблема със зъбите. В момента е 9.30 и мойта беба още си спи спокойно, а до преди месец това беше немисмлимо.....Успех.

# 29
  • Мнения: 4 335
Давам Дентокинд и мажа венеца с гел Пансорал,за сега добре се справяме.Дано всички излизат така лесно Praynig

# 30
  • София
  • Мнения: 1 735
Имам лош опит от изстудени чесалки.Зачервено гърло и кашлица.Затова внимавайте със студените чесалки.
Иначе ако имаш познати идващи си за КОЛЕДА от Щатите или Канада им поръчай ТEETHING GEL  на HYLAND,S.Струва 1-2 долара.ХОМЕОПАТИЧЕН комбиниран препарат е .Дъщеря ми също не търпи болка и коликите бяха ужасни,благодарение на тази пастичка зъбите никнат по-спокойно за всички в къщи. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 65
Първо сложих един обелен морков и 2 малки лъжички в камерата и тогава сядам да пиша...  Simple Smile

Проблема  съc  зъбчетата го имаме и ние- точно на 6 месеца и половина ни се появи първото- и то горе, в ляво и то не фронталното, а второто (Meждy предното и кучешкото).   Shocked Бях много изненадана, че е точно там- все си мислех че първото е долу, или поне по средата.  newsm78 Като и да е- сега имаме да се борим с лека температура- не повече от 37.3°C и постоянно мрънкане, плюнчене и т.н. Мажа с Dentinox- гел (които е с вкус на лайка и сладък и се приема добре), охладен, и общо взето освен охладени неща за гризане- друго не знам. Затова следя темата и благодаря за всеки съвет.

Трябва да бъдем силни и късмет и преди всичко- много здрави зъбчета на малките!  baby_neutral

# 32
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И моят син в момента му никнат зъбки. Засега има само един зъб. Но виждам по венците му как са очертани и другите зъбчета. Много е неспокоен и хленчи.

# 33
  • Мнения: 67
вчера я водих на хомеопат че хрема кашлица и всичко от зъбите ужас.А сега и температура. Даде ми лекарят лекарство дано помогне.

# 34
  • Мнения: 2 334
И на дъщеря ми в момента и никнат два зъба и е някакъв ужас.По цяла нощт пие вода и мрънка  Tired Мажа с гелче давам и хомеопатични хапчета но резултата е почти никакъв  Tired Само в крайни случай давам Панадол-само той помага но пък не може да се дава често Confused

# 35
  • Мнения: 1 121
Ние ползваме Oragel но не знам дали го има в България. Като намажеш зъбчето мястото изтръпва, но за съжаление това трае само минутка-две. Също слагах някои пластмасови играчки в хладилника и му давах да си ги дъвче студени. Но при нас нищо не помогна кой знае колко. Вече почти всичките зъбки избиха, останаха само 4, кътниците и кучешките никнеха наведнъж по 5 Tired та имаше един период от 13 месеца до съвсем скоро, през който постоянно се тръшкаше, изпадаше в истерии за най-малкото нещо, пищеше толкова пронизително, колкото не съм си и представяла, че е възможно да пищи едно дете и така общо взето. Сега малко се поуспокоиха нещата.

# 36
  • Мнения: 67
Дентокинд - много ни помага Simple Smile

# 37
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Помагаше ни единствено Дентинокс. Можеш и да даваш Панадол (в критични ситуации) както някой по-горе беше писал  Peace

# 38
  • Мнения: 741
При нас нищо не помага.Нощно време е направо ад.Много здрави нерви и гушкане трябват

# 39
  • Мнения: 2 960
Бяс се"подготвила "с Дентокинд.Обаче моят син ,така и не ми създаде грамче проблем при никненето на зъбките.

# 40
  • Мнения: 1 484
Здравейте   мами  ,моя  син  е  на  2  годинки   и  проблеми  сьс  никненето  не сме имали   освен   на   давчащтите  най -отзад. Давала  сьм  му  панадол   и то  само  два  пьти  иначе  сме  се   друсали  на  рьце и   гушкали .Имам   позната  зьболекарка  която  ми  е  казвала  че  пробиването  на  зьб  е  голяма  болка  и  вьзрастен  човек  не  би  я  истарпял.Вьоражети  се  с   тьрпение  и   при  другите  избивания  дано  нямате  проблеми.

# 41
На моят мушмурок му помогна наниз от кехлибар, наистина. Донесоха му такова герданче с малки шлифовани зрънца от някъде по света, не помня точно от къде...Там слагат такива на бебенцата, когато започнат да им растат зъбките, вчрват, че това облекчава болката и сърбежа. Мисля че донякъде помага Wink

# 42
  • Мнения: 1 103
Ние изкарахме зъбките сравнително леко ,ако пък видех зор мажех с "Калгел".Давала съм също хемеопатични гранулки лайка много помага .

# 43
  • Мнения: 27
Цитат
kakvo da ti kaja-nie imame 2 zab4eta i 4akame i treto sega e golqm zor pla4e postoqno mranka nespokoen san i go maja s gel4e koeto ne pomaga osobeno i mu davam panadol sa6to taka gumeni igra4ki za da se posarbqva tova e  Hug vaorajavame se s tarpenie i 4akame


какво да ти кажа-ние имаме 2 зъбчета и чакаме и трето сега е голям зор плаче постояно мрънка неспокоен сан и го мажа с гелче което не помага особено и му давам панадол също така гумени играчки за да се посарбява това е :хуг: въоръжаваме се с търпение и чакаме



----------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 11:05 от Доня Туфиня

# 44
  • Мнения: 60
на Радито и никнат зъбите по 2 наведнъж и е доста неприятно,при нас помагат Дентинокс за мазане и хомеопатичните гранулки лайка-разтварям и ги във вода.но при всички случаи има поне 1-2 нощи с мрънкане Peace

# 45
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Много търпение, много мрънкане и железни нерви Rolling Eyes
Никакви гелчета непомагаха при нас Confused

# 46
  • Мнения: 6 713
Много трудно! Confused Коликите дори не си ги спомням, но сега зъбите просто са ужас... Не спи през нощта, не спи през деня, само приплаква, реве, не яде понякога.
Мажа гелове, давам нурофен от време на време и така.
Нерви и стискаме зъби и чакаме да мине! Laughing Crazy

# 47
  • София
  • Мнения: 717
Ползвам ето това и много помага:

# 48
  • Мнения: 278
И аз ползвах прахчетата от Англия-вълшебни са!!!

# 49
  • Мнения: 298
В момента на малката й растат вторите резци, първият / от чифта/ го изкара с температура, разстройство и много мрънкане, особено нощно време. Прочетох за едно хомеопатично лекарство,  Calcarea phosphorica 9 CH, и вече 4-5 дни й го давам, преди малко видях, че и второто почти е пробило, а тя определено е спокойна, няма температура и разстройство. Май това лекарство действа.

# 50
  • Мнения: 16
абе и при нас е ужас,но само нощем плаче на сън ,мрънка почти не спя ,но го гушкам и така заспива давах панадол ,но скоро не съм дентокинд също калгела не ни помага а сме на 8 мес.и нямяме нито един зъб още.педито каза,че ще е така докато пробият . ужас.

# 51
  • Мнения: 1 217
Аз съм чувала,че и лед,обвит в тензух помага.Натриват се внимателно венците и облекчава.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
И ние сме в отбора на мрънкащите по безброй пъти нощем заради зъбки.Давам "Калгел",не знам дали й помага.По време на всяко вадене на зъб е с висока температура поне 10 дни предварително,или ако не е висока поддържа 37.3-4 до излизане на зъбчето.

# 53
  • Мнения: 34
При нас най-трудно е през ноща. Сина ми е на 1г. и 1м. и сега му никнат кътниците. Докато спи започва да мрънка или да пищи без да си отваря очите. Успокоявам го като го кърмя. Посуче минута-две и дори не се събужда. Аз също не се разсънвам, само подавам гърдата и задремвам. Естествено малкия спи с нас.
Вечер, когато от болка не може да заспи дори със сучене му давам Калпол (подобно на Панадол), но гледам да не прекалявам.

# 54
  • Мнения: 1 080
Нищо не му давам за зъбите на синчто - просто го трая    Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Тея гелове съвсеееееем слаооблекяават и за малко!!!

# 55
  • Мнения: 2 111
Мазала съм с калгел и дентинокс,но ефекта е кратък.Давала съм хапчета Дентокинд ,но и от тях не виждам ефект.
Единственото,което ни спасява от мрънкането и неспокойния сън е Калкареа фосфорика.

Общи условия

Активация на акаунт