От каква възраст детето се храни по 3 пъти на ден?

  • 2 440
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 596
 Heart EyesТова ми е въпросът Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 5 940
Според мен, когато пожелае. Синът ми май вече се храни по три пъти, като изключа междинните хранения с плодове.

# 2
  • Мнения: 304
В Детската градина където децата са до 7 годишна възраст ги хранят по четири пъти на ден без вечеря.И вече детето само си преценява колко храна му е достатъчно на ден

# 3
  • Мнения: 1 512
От когато пожелае да се храни по 3 пъти на ден.Ако някоя мама ти каже след втората  година например и твоето дете плаче от глад ти ще до държиш на трикратно хранене ли?

# 4
  • София
  • Мнения: 15 215
Не знам.
Иво е на 5,5г. и още се храни 4 пъти дневно-ако броим следобедната закуска.

# 5
  • Мнения: 1 062
Голямата ми дъщеря е на 6г. и се храни по 4 пъти дневно - закуска, обяд, следобедна закуска, вечеря.
Малката ми дъщеря е на 1г.4м. и се храни по 5 пъти - закуска, обяд, следобедна закуска, вечеря, АМ преди сън ( което си считам за ядене направо, защото понякога и закусва с него )

# 6
  • Мнения: 6 713
Хм, аз не ям три пъти дневно, а четири! Mr. Green За дете - не знам Laughing Laughing

# 7
  • Мнения: 1 449

Брой хранения за 1-6 год.:
* 3 пъти основно хранене + 1-2 междинни хранения
* 4 пъти хранене, горе-долу еднакви количества, през около 4 часа

Дете на 1-3 год. има нужда от същия брой хранения като дете на 4-6 год.
Разликата е в количествата и калориите.

# 8
  • Мнения: 1 596
Според мен, когато пожелае. Синът ми май вече се храни по три пъти, като изключа междинните хранения с плодове.

Благодаря много на всички Heart Eyes
С детето на Валери са набори.
Виждам,че моичкия и той върви към 3 пъти(+междинни плодове).
Затова реших да ви попитам Heart Eyes

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Според мен е много рано да отпадне следобедната закуска. Децата се хранят по 4пъти на ден, поне до 7год.

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Когато реши самото дете.

# 11
  • Мнения: 1 596
Не знам заради времето ли е(часовото време),но като му дам следобедна закуска в 17ч и към 19-19.30 е зел дал за сън,кисел и едвам го нахранвам и го слагам до 20 ч да спи.
Та затова се чудех какво да правя.
Да може би лятото е по-друго,навън е светло и няма да му се спи толкова newsm78
Или да сменя часовете на хранене.....

# 12
  • Мнения: 9 973
още е малко ми се струва

# 13
  • Мнения: 1 981
И аз мисля, че няма точно определен момент, когато храненията трябва да станат 3! Детето само показва, но според мен трябва да има четири основни хранения на ден! Опитай да изместиш по-рано следобедната закуска! Peace

# 14
  • Мнения: 5 940
Според мен, когато пожелае. Синът ми май вече се храни по три пъти, като изключа междинните хранения с плодове.

Благодаря много на всички Heart Eyes
С детето на Валери са набори.
Виждам,че моичкия и той върви към 3 пъти(+междинни плодове).
Затова реших да ви попитам Heart Eyes
Ти си познаваш най-добре детето, апетита му, усещаш как се чувства най-добре. Иво понякога има и четири основни хранения, но като че ли преобладаващо се храни три пъти на ден. Просто единият път ми отказва и не го насилвам. Виждам, че му идва повече. Особено в дните, когато между храненията яде по-калоричен плод като банан или авокадо.

# 15
  • Мнения: 2 960
Според мен е много рано да отпадне следобедната закуска. Децата се хранят по 4пъти на ден, поне до 7год.
така е -"по принцип"-съгласна съм.Все пак си зависи от детето и контретния слечай!!!Ако му идва в повече ,няма как да стане да се храни 4-ри пъти.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята е ящна,никога не й е стигало по 3 пъти на ден.Според мен детето само си решава колко пъти да яде,според апетита си.Неможе да се мъчи ящно дете да яде по 3 пъти,нито пък обратното-да се тъпче злоядо дете на по-къси интервали.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми още яде следобедна закуска

# 18
  • Мнения: 158
Дори децата в детската градина се хранят 4 пъти Мисля че е важно да има следобедна закуска.

# 19
  • Мнения: 391
Притеснена съм на тая тема,защото дъщеря ми още като беше на 2 години и осем месеца премина на три храненения,а от около четири месеца като легне  да спи следобеден сън не иска да се буди и спи до сутринта.Така  остава с по две храненения на ден.Иначе детето изглежда добре ,енергична е . Сутрин изяжда огромни количества храна - тази сутрин напр. изяде филия с мед и масло ,една бучка сирене ,две парчета шунка ,но не тънки кръгчета ,а  доста дебели парчета шунка,една чиния  с нарязана половин краставица,1 мандарина ,две шепи грозде и изпи половин чаша мляко./сега е на три години/.На обад също се храни обилно и не зная дали й е достатъчно да се храни само по два пъти на ден.   

# 20
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Две хранения на на ден за 3 годишно ми се струват крайно недостатъчни.То възрастен човек дето се вика яде три пъти на ден.По-добре по-малки порции 3-4 пъти на ден,отколкото на два пъти да се изтумби и да спи до сутринта.А това със спането от колко до колко, имам предвид по колко часа се събират в денонощието?

# 21
  • Мнения: 161
Хм, аз не ям три пъти дневно, а четири! Mr. Green За дете - не знам Laughing Laughing

 Peace

# 22
  • Мнения: 391
По 13-14 часа й се събират сън .
Сега пробвам друг вариант - не я слагам да спи следобяд ,за да може да се храни три пъти.
За сега не съм успяла да й наложа да изяжда  малки порции на едно хранене ,защото тя сама си иска още  и сърце  не ми дава да я  ограничавам - така сама определя голямото количество храна на едно хранене.
Изглежда е в период , в който предпочита да спи ,вместо да се храни .Не знам- за сега е в нормите за нейната възраст като тегло.

# 23
  • Мнения: 5 940
Desi_slava , според мен правилно си започнала да изтегляш заспиването -направи го малко по-късно. Така се отваря възможност за още едно ядене на ден.
Иначе ми се струват доста крайни изказванията в темата. Как можеш да насилваш дете да яде по четири пъти на ден, ако не иска? Междинните хранения с плодове понякога са достатъчно калорични да заситят детето за два -три часа. Един банан следобед дори и на мен ми стига.

# 24
  • Мнения: 764
Аз също съм си задавала този въпрос, но тъй като моят син е доста ящен, не ми се вижда възможно скоро да преминем на трикратно хранене. Единствено, когато по-късно следобед си е хапнал повече, тогава го виждам, че не е гладен и пропускаме вечерята.
Mamma_mia, можеш да пробваш да изместиш малко по-рано следобедната закуска, да не е към 17ч. а малко по-раничко и тогава към 19.30-20 ч. му дай нещо лекичко за вечеря.
 

# 25
  • Мнения: 560
Това е много относително.Моята дъщеря е на 8 месеца и от месец и половина яде по три пъти на ден и не мога да я накарам повече. явно всяко дете само си решава кога коко да яде Peace

# 26
  • Мнения: 8 242
Синът ми още се храни 4 пъти - закуска, обяд, следобедна и вечеря.. Горе-долу през 4 часа..
Смятам, че не е правилно и възрастните да се хранят само по 3 пъти..
По-добре по-често по малко.. отколкото да изгладнява и да се нахвърля на храната  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми все още се храни по четири пъти на ден,а когато е на детска градина й се събират и пет хранения,тъй като закусва един път вкъщи в 6.00ч и още един в 9.30ч в детската.

# 28
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Моето дете е колкото твоето и има 4 основни хранения, а между тях плодове, солети, зеленчуци, бисквити, кашкавал, хляб- обожава хляб.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Никога не съм се водила по това какво и кога ТРЯБВА, а единствено по детето.

# 30
  • Мнения: 2 448
Детето ми е на 5 и яде когато си иска и по колкото си иска. До 2 годишен ядеше под час , така обичаше, не съм го насилвала за режим, но от раждането си го хранех в определени часове и може би за това, не знам.
Сега като по голям има дни , в които яде много и често, има други по 3 пъти дневно, никога не насилвам за храна. Виждам го че е в перфектна физическа форма и не се налага нито да го ограничавам, нито да се опитвам да го храня повече. Водя се по него - щом е здрав и изглежда добре да яде когато иска.

# 31
  • Мнения: 544
Синът ми беше на 3 и половина когато спря да закусва следобед.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Зависи от детето. Моята дъщеря на 3 години отказа следобедната закуска. Когато е в нас си хапва плод между основните ядения, но когато е на градина това няма как да стане. Понякога като и хареса закуската я яде, но понякога не. Предупредила съм да не я насилват.

Общи условия

Активация на акаунт