Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 326
Мацки, ей това открих за преносването http://www.zdravnitza.com/a/nav/list_center/list_center_id/346/color/4/cat/20. И да питам тези, които преносват - какво ви казват лекарите, какво се прави, до кога се чака и после какво следва?

Аз чистих до сега, но освен да ме заболи кръста и гърба друго не стана Laughing

fineti, а като се ползват силиконовите зърна след това може ли да се кърми без тях или бебо свиква както ако е на шише? И каква марка са ти? На мен ми препоръчаха на Авент, но на Canpol са на половин цена. И между другото утре в 16 ч в Руский романс на ул. "Рилска"№6 ще има среща-разговор за кърменето, водеща координатор по кърменето от ЛаЛечеЛига. Може да ти е полезно.

В петък си капарирахме количката - Peg Perego Uno червено и графитено. Като родя таткото ще отиде да я вземе, че да не седи и тя да събира прах. И кошарата е на половина сглобена. Докато съм в болницата мъжа ми трябва да изчисти в къщи и да я сложи, че не ми се слага от сега, при нас е наистина много прашно, на оживена улица сме.

За памперсите - купих си на Хъджис. Продавачката ги препоръча пред Памперс и Либеро, но нямам опит още  Laughing

А някой беше ми казал за кремче, с което се масажирало коремчето на бебчо против колики. Знам, че помагало и затоплена кърпа с ютия или топли компреси за гърди.

# 61
  • Мнения: 22
Didi, филмчето за коликите е страхотно   bouquet Хиляди благодарности! Мисля че ще ни бъде от полза на всички  Hug

 

# 62
  • София
  • Мнения: 308
Didi, филмчето за коликите е страхотно   bouquet Хиляди благодарности! Мисля че ще ни бъде от полза на всички  Hug

 

Радвам се! И аз го изтеглих, но не съм го гледала още. Трябва да го направя днес, че после няма да има време Wink

Хайде, аз отивам да се оправям, че време не остана и багажа още не съм сортирала ooooh!

# 63
  • Мнения: 30
Йо хо! Здравейте и от мен!

ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ZOKOBOKO

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ СТУДЕНТИ!

Didi* аз /макар още да не съм с опит понеже съм си 2 в 1 но все пак да споделя/ си взех Libero 1 за болницата и Libero 2 за след болницата обаче ако ме питаш защо така направих и аз не знам...  Crazy

Майчета имам въпрос. Аз вече преновсвам 3-ти ден и започнах да се притеснявм. Някой друг преносва ли? И изобщо до колко дни е допустимо да се преноси, дали някой е наясно? Освен това само си седя и се чудя какво става и не знам дали трябва да предприема нещо... Може ли някой да сподели ако има идея???  Embarassed

# 64
  • Мнения: 781
ziggie_81, най-добре иди до болницата. Трябва лекар да прецени дали да оставаш там или всеки ден да ходиш на запис.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 326
ziggie_81, моята докторка ми каза ако пренося седмица да отида да ми даде направление за хоспитализация, ама на мен не ми се лежи в патологията, още повече ще се депресирам. Иначе да ходя веднъж седмично на запис на тонове.

# 66
  • Мнения: 1 152
barboran4e не съм сигурна как точно стоят нещата /май каквито си занесеш си ги ползват за твоето бебе/ и предварително купих памперси и кърпи - ще си ги нося с мен. Дано не забравя в четвъртък да питам и какво друго трябва да нося.

# 67
  • Мнения: 277
И на мен днес ми е термина. Ходих на Жк и ми каза да отида пак след седмица.Тогава щяла да ми напише, че преносвам и да ме прати в болница. Питах я дали не трябва да ми слуша тоновете вече всвки ден, но отговора беше- не.Общо взето ми е все по криво вече, През цялата ми бременност все ми казваха, че бебето върви по голямо и сигурно ще се роди по- рано, а то какво стана.
 олях се с писането, но тези дни съм се изнервила.
Какво става с Чаената.

# 68
  • Мнения: 46
Честито на zokoboko

# 69
  • Мнения: 20
Цитат
Аз чистих до сега, но освен да ме заболи кръста и гърба друго не стана Laughing
А аз размествах разни неща и ме заболя малко корема амааа бебчо не иска да излиза,не че аз по тоя начин искам да го изкарам ама ........Сега стана още по уютно.Имах голям проблем с количката и къде да стои та я бях паркирала на терасата която е остъклена и съединена с стаята,само че като влезеш в стаята и количката точно насреща  Thinking та разчистих цялата тераса и сега количката е в другия край и не се вижда,на първо време като няма да я използвам там ще стой а по после ще я вкарвам и изкарвам,кво да се прави,няма къде да я държа.Сега един шкаф ми вади очите  Crossing Arms и на него ще му намеря място ама за сега там където е ми върши работа, бях му отредила едно друго място но се оказа че не става там да стои  Outta Joint И така,дано бебчо се впечатли от разместването и реши да излезе,утрешната дата ми харесва за раждане  Crazy

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 326
Sun., познато чувство с нервността. Grinning И на мен моята ми каза горе-долу същото. При мен добре УЗ през цялата бременност ми даваше дата 12.12. Днес майка ме пита дали знам какъв ден е 12.12. Било Св.Спиридон, ден на майстора. Дядо ми беше Спиридон /лека му пръст/ и го сънувах миналата седмица, а от години не беше ми се случвало. Та видях някакво предзнаменование във всичко това, може и нищо да не е, ама дано дядо бди над нас Praynig

eses, да не вдигаш тежко, че да не стане някоя беля.

# 71
  • София
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен  Simple Smile

Честит студентски празник   bouquet

Честито на Писана и Закобако. Да са им живи и здрави малките съкровища   bouquet

Да дам отчет - днес бях на ЖК. И аз преживях този прословут преглед за разкритие. Лекарката ме предупреди, че е неприятен, но каза, че като тръгна да раждам, ще ми се случва честичко  Rolling Eyes Е, наистина се оказа неприятен, но все пак минава. Мисля, че дори очаквах нещо много по-кофти. Резултатът от прегледа е наполовина скъсена шийка и почти никакво разкритие. А снощи ме понаболяваше кръста и аз си мислех, че се започва, ама не ... Бебето вече тежи 3500 гр, а главата му е 10.1 см и казват, че е голяма  Rolling Eyes
Последно, според лекарката, при която ще раждам, терминът ми е 11-ти, а сценарият е такъв: ако не съм родила до следващия понеделник, ме приемат, за да предизвикат раждането. До тогава ще ходя още два пъти тази седмица на запис на тоновете.

Бубабо, относно преносването на училището ни казаха, че ако се случи, изчисляваме термина според математическата формула, а именно: добавяме 7 към датата на последната менструация, и чакаме 7 дни (ако не се лъжа  Embarassed), след което ни приемат в болницата.

А днес тоновете на бебето доста варираха, като понякога стигаха до 160. Лекарката каза, че всичко е наред. Надявам се да е така. Иначе и аз имам своите притеснения - относно пъпната връв, голямата глава ... ей такива неща. Явно е нормално да се притесняваме. Дано само се родят живи и здрави бебчовците.

Йоанка, както винаги, страхотна темичка  Hug

А относно памперсите - аз искам да си взема на Либеро или Хъджис. На Либеро видях само двойка. На нея пише от 3-6 кг. Не става ли за новородени  newsm78

Ох, стана много дълго ...

# 72
  • Мнения: 265
Честит празник на всички студенти   bouquet
Честито бебче на Закобако!
Аз да се включа с мойта история,която е малко трагикомична.
А ми в понеделник на 24-ти бях решила да отложим раждането поне за четвъртък,но док ми даде хапчето и каза"гълтай,утре ще си с бебче,няма да съм всяка нощ щощтна заради теб"и аз го глътнах Rolling Eyes
В 20ч.вече бяхме в АГ-то с леки контракции и с мъжа ми изкарахме една неспокойна нощ в очакване,той на дивана,аз в леглото.Док като ме видя в нощтницата ми вика"ти с балната си рокля ли ше раждаш,я да си сложиш нещо по-обикновеноо" hahaha,а аз бях просто смалко по-модерна нощтница Laughing.Междувременно в 00ч.взех още една четвъртинка от това хапче,незнам как се казваше,но до 06ч. имах само 2 см. разкритие.Тогава док реши да ми спука водите и се почнаха истинските болки.В 9ч. вече виках "секцио" ама никой не ме чуваше.Включиха ми система за по бързо разкритие,щото си седях на 2см.Е тогава като се сляха контракциите в една постоянна,цялото АГ разбра за мене ooooh!,а момичетата от инвитро центъра се били уплашили Joy
За да не викам много,ми направиха няколко опиата,ама болките не минаха,просто ме дрогираха и нищо не виждах #Crazy,тоновете на бебо от опиатите били спаднали и ми даваха кислородна маска,а аз си спомням че не я исках и виках"секцио".Док ме е лъгал,че няма анестезиолог,а на мъжа ми намигал и викал"как да я режа,после като роди да ме псува"В 12ч.вече бях получила пълно разкритие и в в 12:10ч.родих Пресиан,без много разкъсвания и шевове Laughing
След това ме болеше само гърлото,нищо друго Joy
Пресиан беше също пийнал от дрогата и за това го взеха на кислородна палатка за един ден,а аз да се наспя за последно.
Сега сме си обърнали нощта в ден и аз ходя като сомнамбул.Учим се още да се кърмим ,дано да успеем,но много повръщаме след всяко хранене Sad.Дано тази седмица да сме наддали повечко,че миналата беше само 180гр.
Надявам се ,да не съм изплашила мамите,които ще раждат нормално,въпреки болките,аз въобще не съжалявам за избора си Wink
лека вечер от мен,надявам се да се включвам вече по-често   bouquet

# 73
  • Мнения: 2
Закобако, честито бебче, да ти е много сладко и послушно!  Heart Eyes

Честит празник и на всички бивши, настоящи и бъдещи студенти!   bouquet

Оф, след днешния преглед се оказа, че бебо пак си се е завъртял напречно (даже се завъртя още веднъж под носа на лекаря), и окончателно в сряда ще го вадим за ушите! Simple Smile Много се радвам, че най-после ще си го видя, макар че ме е малко яд, че ще е секцио, но пък то няма угодия - я как Цюрих се е молила за това, пък не са я резнали Simple Smile (Цюрих, много се смях на разказа ти Simple Smile) Между другото, като ми казаха, че датата 10.12 си остава и ще ме приемат на 9.12, първата ми мисъл беше: "Еее, утре няма да мога да отида на лекцията в ЦУМ..." Joy Мъжът ми падна от смях Simple Smile Ако някой иска да влезе вместо мен, аз съм Десислава Петрова и съм записана само за утрешната лекция.

Диди*, среща утре в родилното? Wink

Иначе съм си още настинала... Нена, вчера си напарих краката в гореща вода с морска сол, нищо не предизвика, освен обилно потене, което беше целта все пак, и днес май съм по-добре. Ще повторя довечера, да видим утре как ще съм, че то наистина не остана.

Кой питаше за Чаената? Нея я взеха в болницата миналата седмица и трябваше да устиска до днес, но нищо повече не знам.

Стискам палци на всички и дано скоро да гушкаме сладки и пухкави бебочета!  Hug

# 74
  • Мнения: 1
Привет и от мен

Шаркче, и аз съм тук.
Сега да дам отчет. Днес ходих на среща с док. Контракции много, разкритие - хич. Бебето е високо и според нея имам време до раждане.
В сряда влизам в МД за изследвания и ще ми определят дата. Надявам е да не съм като Лати на термин  Embarassed
ЕСЕС и аз съм с постоянни нощни неразположения - контракции, тъпа болка ниско долу. Вече седмица не съм спала повече от 2-4 часа на нощ, ама явно това е загрявка за после  Laughing
Деси, стискам ти палци - дано всичко мине добре.  Praynig Аз едва ли ще се включа за 10-ти, ама знае ли човек. Тези доктори в МД много държат да режат близо до термин - какво да се прави.

Хайде лека на всички

Общи условия

Активация на акаунт