Дискреминаци в м-н МЕТРО

  • 32 060
  • 328
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 375
Прочетох само началото на темата и ми се струва абсудно. От години живея в Испания и не съм и чувала тук за такива правила в някой магазин. Особенно една майка пише, че за да премери нещо на детето трябва да изнесе стоката до входа където чака детето. За мен това си е пълен абсурд.  hahaha

# 76
  • Мнения: 6 618
Боже, пак ли  newsm78
Метро е склад за пазаруване на едро от търговци не е семеен магазин.

Верно ли? А защо това не се отнася за другите нагазини на Метро?
Другите не ме интересуват.Няма да вляза вътре с две годишния си син и да го гоня сред мотокарчета нито ще е безопасно нито ще ми е удобно да напазарувам.

# 77
  • София
  • Мнения: 746
 Peaceабсолютно подкрепям,че даже и със седемгодишния ми син няма да вляза,по-добре ми е сама Mr. Green

# 78
  • Мнения: 1 378
... Във веригите магазини Метро из цяла Европа не се допускат деца ...

Цитирала съм малко по-напред в темата отговорите на чужбинските майки, допускат се ...
Поне в нормалните европейски.


Навсякъде се пускат деца.Даже ги оставят да правят каквото си искат и никой не им прави забележка.
Децата са дискриминирани единсвено в България.
Не може да продаваш стоки за деца, и да не позволяваш те да бъдат пробвани.
Като има опасност за безопасността, да си променят политиката. Да не би за възрасни да не е опасно някой да смъква палети от най горния рафт?

# 79
  • Мнения: 46 508
Нали се разбрахме - къде ще водите децата ви си е ваша работа  Peace
Но това няма никаква връзка с дискриминацията.

# 80
  • София
  • Мнения: 746
Хм,имам познат французин,който,като беше лятото в България,каза,че детето тук,е цар.Аз не мисля,че навсякъде детето е на почит,има места,където не може да си заведеш детето и да караш 200 човека да се съобразяват с него.Всички имаме деца,въпрос на толерантност към другите-обслужващия персонал най-вече. Peace

# 81
  • Мнения: 16
абе хора за какъв магазин на едро говорите ако ще е така всички стоки ще са в кашони или пликове с големи разфасофки и цените ще са доста по евтини,бълвате пълни глупости. А колкото до това колко човека трябва да се съобразяват с децата ни си е точно наш проблем на никоя майка не и пречи да си хване детенце за ръчичка и да си напазарува,ама има майки на които им е по добре да ходят сами и ако може цял ден да блеят по рафтовете,това вече е друго.И според мен на някои им идва много добре факта че не пускат деца под 7 години.

# 82
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Боже, пак ли  newsm78
Метро е склад за пазаруване на едро от търговци не е семеен магазин.

Верно ли? А защо това не се отнася за другите нагазини на Метро?
Другите не ме интересуват.Няма да вляза вътре с две годишния си син и да го гоня сред мотокарчета нито ще е безопасно нито ще ми е удобно да напазарувам.

Ами аз и в Билла да влезна и в който и да е друг магазин, не си пускам детето да си обикаля. Защото вместо да пазарувам ще го дебна на къде се е запътило. Така че не мисля, че би било проблем, ако има колички пригодени за деца в МЕТРО. Отделно че едно 7 годишно дете според мен не е достатъчно зряло да може да прецени евентуална опасност или може би стои плътно до майка си?! Друг е въпросът, ако това е заради застраховки, както някой беше писал в темата, но тогава пак си е дискриминация.

# 83
  • Мнения: 367
И аз мисля че е правилно,че не допускат малки деца.Все пак се води магазин "на едро"/въпреки че доста неща се продават поединично/Аз лично много обичам да пазарувам с моите щерки,но точно в Метро не бих ги повела-много голяма блъсканица е,много мотокари/или електрокари,незнам точно какви са/ и има доста изнервени хора.Ако си представим че сме вътре,трябва постоянно да гладам къде са,какво правят,дали не пречат на някой,защото децата обичат да разглеждат когато вязат в магазин.Мисля че ситуацията ще изнерви и тях,а моето пазаруване ще е ад.Затова ходя там сама,татко им ги гледа,а когато искаме да пазаруваме заедно отиваме в ХИТ,БИЛА или др. подобен магазин. Peace
А за лошото отношение на персонала Naughtyне трябва въобще да си го позволяват.Но мисля че в дадената ситуация адреналина се е покачил и е довел до това ,че сега говорим за дискриминация.........  Wink

# 84
  • Мнения: 6 618
никоя майка не и пречи да си хване детенце за ръчичка и да си напазарува,ама има майки на които им е по добре да ходят сами и ако може цял ден да блеят по рафтовете,това вече е друго.
Е,това са вече глупости детето ми да не е куче на каишка.
Естествено ,че е много по-добре да отида да си напазарувам за 1час. през ,който детето ми да си играе с баща си или  баба си .

# 85
  • Мнения: 233
И на нас ни се случи един път отиваме с бебето което си беше в кошница и на входа ни казват че можело с детето само ако е в кенгуру.Представяте ли си да разнасяш 10 килограмово бебе в кенгуру в рамките на 1ч.най-малко.Ей това не го разбирам ходиш да си оставиш парите в магазина а не получаваш това което очакваш като отношение.

# 86
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Редовно виждам невръстни китайчета, арабчета (другите чужденци не мога да ги разпозная само визуално) и с чиста съвест прекарвам големия.....едро ми е детето и много послушно.....Нахалния тон на служителките е отвратителен и дори не ги удостоявам с поглед, подминавам ги като пътен знак. Има и любезни начини да откажеш на някого нещо. А детския кът изобщо не прилича на такъв.....на входа, на течение и цялата върволица от хора минава оттам.
На едро има само хранителни продукти (като гледам около 1/5 от всички стоки).....щото ако си взема 10 чифта обувки не ми правят отстъпка. Така че Метро е всичко, но не и магазин на едро, склад или каквото там.

# 87
  • Мнения: 2 375
Ами като не пускат деца, да направят един затворен детски кът на входа с наблюдател /не съм ходила, незнам дали има/.
Щом толкова са се загрижили за децата, да им отделят едно внимание, а не директно да гонят, грубо казано.

# 88
Как да си оставиш детето на входа ,на течение и това дете как да стои мирно сума време докато обходиш магазина ,затова и аз съм на мнение че трябва да има колички на които да си слагаме дечицата.

# 89
  • Мнения: 1 409
А щом е опасно за децата ни,доколко е безопасно за нас самите? newsm78
Много тъпа политика.Нас също не ни пускат с детето и затова вече не ходим там.Отдавна цените не са по -ниски от колкото в другите магазини,а да не говорим колко е нелюбезен персонала.

Общи условия

Активация на акаунт