Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора
Здравейте,мамчета!!!!
За втори път се включвам във този форум,вече съм отчаяна и не знам какво става,дъщеря ми е на 7 м. и половина,от 2 седмици не яде нищо друго освен попара за закуска и мляко през остналото време,преди проблема огладняваше през 4-5 часа,пюретата никога не са й харесвали,но все пак изядаше по малко,даже бурканче,след обад ядеше каша по 150 гр,но вече не се и сеща да яде,само като ме види с лъжицата и си извърта главата,постепенно първо отказа пюретата, а сега и кашите,плюс това тя е с нисък хемоглобин,има подути 4 горни венци, но е така от 3 седмици,моля ви ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели,опитах с какво  ли не -домашни,купешки,плюдови,какви ли не марки пюрета,е не става,моля ви да споделите,много се притеснявам,че яде само попара и е на кърма+АМ,както дойде Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Предварително благодаря!!!
Цитирай

Радвай се,че яде поне мляко,защото моето дете и това отказва !
Най-вероятно причина са зъбите и ако оставиш детето да яде това,което предпочита в момента,никак няма да сбъркаш  Peace
Аз щях да се радвам много,ако моят пиеше поне мляко  Tired,защото няма по-подходяща храна за децата ни на тази възраст !
Цитирай
Много съжалявам,че бебчето ти не хапва млекце,наистина разбирам колко е гадно,но аз се притеснявам за хемогглобина,който е много нисък,как ще се вдигне без месо
Цитирай

В АМ също има желязо.Аз давам Нутрилон(когато не го хвърлям,де),в него има повечко желязо.
Педиатърът не те ли посъветва да даваш Малтофер?И изобщо-добре е да се консултираш с лекар за хемоглобина.Слагай жълтък в попарата,щом нея я харесва  Peace
Цитирай
Така и правя с жълтъка,давам и по осем капки Малтофер,да но до кога????с товя неядене,не разбирам защо изведнъж отказа да яде всимко,което е яла преди,ето това ме мъчи и не знам какво друто да й дам като нищо не иска
Цитирай

Значи правиш всичко необходимо  Wink.Педиатърът ще прецени докога да се дава Малтофер.
Много бебета отказват твърда храна заради зъбите-тук е писано не веднъж.Временно е ,затова не трябва да се притесняваш.
Ако кара само на мляко известно време,нищо няма да му стане на детето.
Освен това,щом яде попара,пробвай  да прибавяш към нея по 1 лъжичка друга храна(напр.пюре) и постепенно увеличавай лъжичките-може да свикне така с други вкусове.
Моя приятелка също се притесняваше,че детето й само АМ пие,всичко друго отказва,а като направиха изследвания,се оказа,че хемоглобинът е 119-само от АМ !Така че,пак ти казвам-радвай се,защото при нас е борба всяко хранене,а щеше да ми е много лесно,ако пиеше мляко  ooooh!
Цитирай

Пловдив

И нашия дивак не искаше да яде, дори и сега понякога не иска, но успявам да го излъжа. В началото се наложи да сменя млякото Hipp с Lactana. И имаше резултат, много му се услади. А пък сега почнах да взимам храна от детската кухня. Преди обедното хранене със зеленчуково или месно-зеленчуково пюре му давам малко супа. Така му хареса супата, че после не иска да яде пюрето. Може да пробваш и ти супа, като пасираш с малко сухар. Имам чувството че много бързо им омръзва безвкусната храна на маниците.

Междудругото и моя син е на 7 месеца и половина
успех  Smile
Цитирай

там където не искам

Моето бебече преди няколко дни  не искаше да яде нищо друго освен мляко при положение,че си хапваше кашички и пюренца.Оказаха се зъбки и след 2 дни и вирусна инфекция.И при вас най вероятно отказа от храна е свързано със зъбоникнене.Радвай се поне,че не е отказало млякото.
Цитирай

Белгия/София

Проблем не виждам никакъв. Виждам насилване за ядене, погрешни представи за същото и излишна паника  Wink
Теми, за т. нар. злояди деца, които всъщност не съществуват, има доста. Потърси и прочети. Успех  Peace
Цитирай

София,

И аз мисля че може и да е от зъбките, така че не се паникьосвай излишно, щом ядете мляко сте супер, в момента това е най важно за бебето. А за да разберете до кога трябва да пиете Малтофера трябва да се направят изследвания на кръвта и ще покаже. Пробвайте и да му готвите ванджички - пресни може пък да му харесат повече от пюретата!
Ние пък сме обратно, като ни никнат зъби не искаме нищо друго освен пюрета, а млякото е тъй полезно! Sick
Цитирай

София

Моята и толкова не ядеше .
Растяха и зъби .
Беше един труден период , който продължи до като не стана на година и два - три месеца .Престана да живее на циците  ми денонощно .След като пробиха кучешките зъби нещата се оправиха .
Нали мляко си хапва ..  Smile
Цитирай
Благодаря на всички мамчета за съветите,малко ме успокоихте,нямаше да се притеснявам толкова ако не беше този нисък хемоглобин,как ще го нормалзирам като не хапва месо,само жълтъка и пробутвам в попарата и капките
Цитирай

Белгия/София

нямаше да се притеснявам толкова ако не беше този нисък хемоглобин,как ще го нормалзирам като не хапва месо,само жълтъка и пробутвам в попарата и капките

Освен ако не се касае за редки и крайно болестни изключения, нисък хемоглобин при бебетата не съществува  Peace
Истерии от сорта на ранно захранване с жълтък, тъпчене с месо и спанак са повече от смешни  Wink

Цитирай

София

Блонди, като навита си. Не пропускаш да кажеш, че "нисък хемоглобин при бебетата не съществува".
Колкото и да си пишете с други майки по този въпрос, ти си знаеш твоето.  Very Happy
Това не е добре, защото някой може да ти повярва.  Peace

От този пост на valeri нататък в темата, примерно, въпросът е обсъждан, така че,  pepi.petkova, би могла да прочетеш: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=307228.msg7924038#msg7924038
Има и други теми, в които въпросът е обсъждан. Търсачката ще ти ги извади.  Peace
Цитирай

Пепи, само да добавя, че към храните, богати на желязо, се числи и елдата, т.е ако искаш пробвай каша от елда (ХИП имат) за разнообразяване на менюто и дано скоро бебето ти имат апетит
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора