КАК ЩЕ ХОДИМ НА ГРАДИНА БЕЗ МАМА

  • 1 721
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 484
Вчера   за  пьрви  пьт   оставих  сина  си  на  забавачница ,от  начало  се   заигра  и  жената  която  го  пое  ни  посаветва  да  идем  да  пием  кафе  сьс   сапруга ми  и  ако  има  проблем  ще  ми  се  обади.На  мен  ми  беше  много  притеснено  седнахме  и  таман  испуших  една  цигара  и  ми  званнаха  че  ме  тьрсил   не  е  ревал  ,да  ида  да  го  прибера.Та  миселта ми   за  15  мин  ми  взеха  5  лева   неможаха  ли  да  го  заиграят  още  малко  ,аз  я  придопредих  ,че  мисла  на  пролет да  го  пускам  на  градина  и  да  свиква  той и  сьс  баща  си  да  е  в  другата  стая пак  ме  вика  постоянно.А на  градина  как  ще  ходим  направо  незнам.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 361
Много неграмотно написано . Не схващам идеята на темата . Яд те е , че детето е стояло 15 мин., а ти си искала повече ? Или се притесняваш как ще ходите на дг при положение , че самото дете не може да издържи и 15 мин. в детски клуб ? Или не си наясно как ще свикне да ходи на дг ?

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 16:09 от pipi06

# 2
  • София
  • Мнения: 1 817
Според мен проблемът е, че детето не издържа без майка си дълго време.

От написаното, според мен не издържа изобщо. Оставяй го с баща му, с баба му или с някой друг за да свикне, че мама не винаги е наоколо. А в градината има много деца и свикват бързо. Ще пореве, ще те повика, накрая ще свикне.

# 3
  • Мнения: 9 481
Споко-ще свикне...всички имат период на адаптация..при едно по-кратък при други малко повече..
Има и трикове за да липсва мама по-малко Wink
Сутрин преди да го заведете взимате някоа любима плюшена играчка за да види и тя градината Mr. Green..и така докато отидат всички една по една Wink
Ще "изпращаш" врабчета, които да го гледат как е и какво прави, а те на свой ред ще са ти "разказвали" как е спинкал, ял и т.н.-това ги успокоява Peace

# 4
  • Мнения: 1 919
Цитат
Сутрин преди да го заведете взимате някоа любима плюшена играчка за да види и тя градината ..и така докато отидат всички една по една
Ще "изпращаш" врабчета, които да го гледат как е и какво прави, а те на свой ред ще са ти "разказвали" как е спинкал, ял и т.н.-това ги успокоява

 Party  чудесна идея, когато ми потрябва ще пробвам.

# 5
  • Мнения: 9 814
Много зависи и от това колко е голямо детето, до колко е привързано към майка си, лесно адаптивно ли е или не, колко е подготвено от родителите си за тръгване на ясла/детска градина.
Доста зависи и от това как го посреща персонала на детското заведение.

# 6
  • Мнения: 3 929
Нормално е да се притесняваш, но ще двикне детето. Има деца, които свикват бързо, други пък се нуждаят от по-дълъг период на адаптация. Ако госпожите го предразположат и са добри, детето ще свикне, така че ще е хубаво да знаеш, че го оставяш в свестни ръце. Друго, което бих те посъветвала, е да разказваш на детето какво ще има в градината, какво ще прави там, колко е забавно, колко приятелчета ще си намери и все така в положителна насока. Много важно е детето да чувства ходенето на градина като някакъв вид награда, като нещо хубаво.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Моя син търси само баща си Mr. Green
Ще свикне, но е въпрос на време Wink

# 8
  • Мнения: 4 578
проблемът аз доколкото разбрах е че жената в центъра е звъннала след 15 мин ,че детето само питало за мама да отидат да го вземат , не е плакало, а може да го забаламоса много лесно все пак е нормално да пита , а нейната работа  е да му отвлече вниманието
и аз да бях също щях да се ядосам

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не се притеснявай. Ще свикне. Много е важно да му говориш, обясняваш, разказваш за градината - как ще има други деца, как ще играят , рисуват, пеят и т.н. Голямо значение според мен има и това кой и как ще посрещне детето първия ден Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 9 973
ние пък само за деди питаме Shocked

# 11
  • Мнения: 5 026
Всичко ще е ок!  Peace И аз имах подобни притеснения, но детенце се чувства много добре там.

# 12
  • Мнения: 4 433
всичко с времето си.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 028
Ми като тръгне на градина никой няма да ви се обажда, че ви търсел и плачел...и ще свикне...или поне ще се примири след известно време....

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми правеше големи драми като тръгна на градина. Според мен много голяма роля играе и персонала. Аз не случих на персонал за съжаление..

Общи условия

Активация на акаунт