как да изпека играчки от глина във фурната

  • 5 070
  • 4
  •   1
Отговори
Моля за съвет
Правя една играчка с бяла глина(търсих моделин за печене напразно и взех глина на jovi)
На опаковката не пише, как се пече а само,че се втвърдява на въздух.Обаче аз трябва да я изпека и да е възможно най здрава,че не мога така да я подаря.имали мами правили детски бижута така от глина?На колко градуса ги печете и за колко време?
Аз трябва и да слепя глинените фигурки към картон,моля посъветвайте ме за лепило.
Безкрайни благодарности на отзовалите се  bouquet

# 1
  • зад кестените
  • Мнения: 793
и аз съм правила някой дребни игра4ки   то4но от  тази глина /баба Яга/ изс ъхна ми за 3 дена  лятото в стаята я  държах наскоро я подарихме за рождения ден на едно моми4енце  Мога да кажа 4е и без пе4ене стана много здрава , Пак за подаръ4ета  правих съвсем дребни4ки фиг орки  които  дори при падане си останаха здрави .Е бях ги и лакирала това подсилва здравината  им .За този вид глина знам 4е не се пе4е.не съм лепила досега глинени фигурки  може  би другите мами знаят по добре,Желая  ти успех  А  ако  желаеш   може и  да ни ги  покажеш когато станат готови .

# 2
Много ти благодаря  ,много си мила   bouquet
Много ме успокои ,че и без печене става здрава  и че и на падане издържа Hug
А ти с какъв лак лакира готовите ти фигурки от  глината-аз имам лак за акрил newsm78
Иначе поради липса на друго лепило и краткия срок-утре трябва да съм готова(късно ми ги поискаха тези играчици ,не че съм се мотала до последния момент)и ги залепих с лепило за пластмаса.Хванаха се здраво и сега си съхнат до парното и се залепват едновременно  Simple Smile
Ще опитам да направя и бижута за едни малки госпожици ,но за това ще имам повече време и ще ги снимам.

# 3
  • зад кестените
  • Мнения: 793
 smile3525Радвам се много  4е  си  се справила ,   това  с  парното е добра идея .Моите ги лакирвах  с  прозра4ен лак за  нокти  просто  нямах  друг  под ръка .  Една идея за  гривни4ка за малка дама с  форми4ка за  хапки  или  дребни   сладки  се  изрязват  фигурки   сър4ица , цве4ета  кръг4ета  по  средата   се  пробиват  2  дуп4ици  както  е  коп4ето  закрепват  се  да  съхнат върху  кръгло  пласмасово  шишенце /за да птидобият  леко  извита  форма /  след   изсъхване  се нанизват  на  шнур4е .   върху  фиби4ки  можеш  да  залепиш фигурка  успех

# 4

Общи условия

Активация на акаунт