Бета хемолитичен стрептокок гр.Б

  • 2 095
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Доктор Слънчева,
може ли да ми обясните разликата между бета хемолитичен стрептокок гр.Б и този от гр.А. Само  този от гр.А ли е причинител на скарлатина?

# 1
  • Мнения: 5 760
Да само А причиняват скарлатина или ангина. Другите също причиняват ангина, но не с такива усложнения както при тези причиняващи скарлатината- усложненията са от страна на бъбреците и ревматизъм и заболяване на сърцето- различни придобити пороци.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Д-р Слънчева, благодаря за разяснението, за съжаление обаче е станала грешка в лабораторията при разпечатването на листа с резултатите. И при двамата ми сина откриха стрептокок от гр.А и те вече изкараха скарлатина. Днес им свършва АБ и след 4 дни ще ги заведа отново на гърлен секрет. Притеснява ме факта, че още 8 деца в детската градина са носители. От градината ми казаха, че те ще си ходят на градина и ще пият АБ. Кога да пусна моето дете на градина? И другото , което ме притеснява - евентуално кога се разбира за последствията от прекарана скарлатина?

# 3
  • Мнения: 5 760
Добре е да си завърши курса на антибиотичното лечение и поне 10 дни да стои в къщи до пълно възтановяване.
На 20 -25 тия ден е добре да се направи изследване на урината и ЕЕг на сърцето. Ако тогава всичко е нормално- няма място за тревоги. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт