Холандците обявиха пийп шоуто за културно събитие

  • 3 252
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Пийп шоуто в Холандия е културно събитие, постанови Върховният съд на страната.
Пийп шоуто е популярно забавление в кварталите на червените фенери в Амстердам.
 Там жени представят еротичен танц зад стъкло за пари.

Съдът постанови, че шоуто е подобно на театрално представление и следователно може да бъде класифицирано като културно събитие.
 Решението потвърждава предишно решение на по-ниска съдебна инстанция.

Класификацията на пийп шоуто като културно събитие означава, че то трябва да влезе в по-ниската ставка за ДДС от 6%.
Според Върховния съд концепциите за музикално и театрално представление трябва да бъдат интерпретирани по-широко, а културното ниво на представлението не е толкова важно.





http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=122680&sc=nl

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Признала съм ги холандците за културна нация Sunglasses
Бравос!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Холандците са интересни хора. Аз познавам само няколко всъщност, но всичките до един са абсолютни консерви. От познати, живеещи там обаче, съм чувала, че всъщност повечето са именно такива - консервативни, религиозни, затворени хорица. Същевременно вземат едни от най-либералните решения в Европа на държавническо ниво, а ето че и съдебната им власт е доста свободолюбива Laughing Легална трева, еднополови бракове, смъртта като риалити формат, пийп шоуто културно събитие Rolling Eyes Какво да очакваме? Мисля да се обзаложа, че ще са първата държава в Европа, която ще легализира клонирането на човешко днк Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 13 512
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами тия моите познати всичките са по над 60, така че сексуалността им остава загадка за мен Laughing Но като се замислиш, те и съдиите във Върховните съдилища по цял свят са кажи речи тоя набор, тъй че обявяването на пийп шоуто за културно събитие може би не бива да ни учудва - у един такъв съдия то би предизвикало усещания, сходни с театрална постановка, вероятно Laughing

# 5
  • Мнения: 2
Обявяването на пийп шоуто за културно събитие дава на еротичните танцьори същия статут и трудови права като тези на актьорите в театъра. Законът цели да предпази еротичните танцьори от експлоатация от страна на наемащите ги мениджъри.

# 6
  • Мнения: 6 243
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78
Има, има нормални. Познавам няколко под 60, даже бая хетеро ми се видяха.

# 7
  • Мнения: 13 512
ДА взема да звънна на Христо Мутафчиев ...да вземе да защити и родните стрийптизьорки от експлоатация и да им събира членски внос за Съюза на артистите!

# 8
  • Мнения: 13 512
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78
Има, има нормални. Познавам няколко под 60, даже бая хетеро ми се видяха.
под 60, ама над 2 метр.... какво им е норммалното? Joy Joy

# 9
  • Мнения: 2
ДА взема да звънна на Христо Мутафчиев ...да вземе да защити и родните стриптизьорки от експлоатация и да им събира членски внос за Съюза на артистите!

Защо не? Може да се внесе поне малко яснота по въпроса колко от родните стриптизьорки работят по свое желание.

# 10
  • Мнения: 27 524
Пак ли трябва да охкаме и да ахкаме възмутено за поредното маловажно и тъпо нещо  Tired

# 11
  • Мнения: 1 298
Belinda, колко правилно си го казала.

Откак живея тук се чудя как е възможно това...

# 12
  • Мнения: 4 300
Във връзка с постовете на Белинда ми се струва, че понякога нещата се правят, за да се покажем като либерални, без реално да сме и още по важно, без да станем такива. Нещо като сексуалния тормоз в Щатите- толкова ги е страх да не ги обвинят, че понякога се ограничават и нормалните шеги.

Да не ми скочат сега холандките и америакнките, лично мнение изказвам, не претендирам за пълнота на извадката или да съм права.

# 13
  • Мнения: 4 892
Абе то целия квартал с червените фенери трябва да го обявят за "жив паметник на културата".  Според квото съм видяла, голяма част от посетителите на Амстердам ходят и гледат витрините, без да пипат  Laughing , нежели да опитват. Не, че няма потребление, де.
Холандците са готини и симпатични.  Единственото място, където съм се чувствала като невидима /до толкова свободна/, това е Амстердам. Не е било от тревата  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 892
Пак ли трябва да охкаме и да ахкаме възмутено за поредното маловажно и тъпо нещо  Tired


Или като не разбираме, трябва да сме "уморени".......  Tired

Темата е готина, либерална така да се каже.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Пак ли трябва да охкаме и да ахкаме възмутено за поредното маловажно и тъпо нещо  Tired


Ами не ахкай де! Никой не те кара...
В клюкарника сме ако някой недовижда...

# 16
  • Мнения: 13 512
Пак ли трябва да охкаме и да ахкаме възмутено за поредното маловажно и тъпо нещо  Tired

да си видяла някой да охка и ахка?
Да се е възмутил някой, освен теб?

# 17
  • Мнения: 335
Като си спомня последния си "културен" период, в който все още четях афишите на българските театри и гледах какво играеха там внезапно либерализиралите се наши актриси, то у нас трябваше отдавна да стане обратното.
Театърът спокойно можеше да се обяви за обсъжданото шоу.

Допускам, че нещата вече са се променили на принципа "Назад към класиката", все пак.


# 18
  • Мнения: 27 524
Катюша, Монда, видно е, че нито ахкам, нито се възмущавам  Wink Отегчавам се и питам.  Simple Smile Не може ли?  Wink

# 19
  • Мнения: 2
Пак ли трябва да охкаме и да ахкаме възмутено за поредното маловажно и тъпо нещо  Tired

Дами,
Не е нито маловажно, нито тъпо. Холандците се опитват да ограничат незаконния трафик на жени с такива мерки. Признаването на пийп шоуто за изкуство означава, че собствениците на пийп шоута се задължават да сключват договори със стриптизьорите, в които ясно да бъдат описани условията на наемане, здравни и пр. застраховки и т.н.

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

 #Crazy #Crazy #Crazy

Това аз не съм го чула, а вие вече го знаете. Как стават тези работи?

# 21
  • Мнения: 13 512
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

 #Crazy #Crazy #Crazy

Това аз не съм го чула, а вие вече го знаете. Как стават тези работи?
от опит, как откъде...няма само празни приказки да си говорим.... Joy Joy Joy

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

 #Crazy #Crazy #Crazy

Това аз не съм го чула, а вие вече го знаете. Как стават тези работи?
от опит, как откъде...няма само празни приказки да си говорим.... Joy Joy Joy

Ами тоз опит много нискоквалифициран....
+ статията ( не знам от къде са го измъкнали това)

# 23
  • Мнения: 13 512
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

 #Crazy #Crazy #Crazy

Това аз не съм го чула, а вие вече го знаете. Как стават тези работи?
от опит, как откъде...няма само празни приказки да си говорим.... Joy Joy Joy

Ами тоз опит много нискоквалифициран....
+ статията ( не знам от къде са го измъкнали това)

Ами по БТВто на културата го казаха

# 24
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не знам как са превеждали в България, но със сигурност са направили свободно съчинение. Разрових се днес да видя за какво става въпрос.

1. Не се споменава в БГ превода, че става въпрос за собственик на подобно шоу, който е накаран да плати 19 % ДДС и сега е спечелил дело, че може да плати 6 %. Първоначално е загубил делото в Съда, но на по-високо ниво го е спечелил.
2. Решението на съда не е базирано на "културно събитие", а на вид представление с използването на музика, танц и подиум.
3. Буквалният превод на текса, който са използвали е:

Музиката и театралните нюанси трябва да се приемат в по-мащабен смисъл, като културният характер или нивото на култура на подобно представление / изява не са от значение.

Поне на мен ми звучи по-различно.

# 25
  • Мнения: 6 618
Не знам как са превеждали в България, но със сигурност са направили свободно съчинение. Разрових се днес да видя за какво става въпрос.

1. Не се споменава в БГ превода, че става въпрос за собственик на подобно шоу, който е накаран да плати 19 % ДДС и сега е спечелил дело, че може да плати 6 %. Първоначално е загубил делото в Съда, но на по-високо ниво го е спечелил.
2. Решението на съда не е базирано на "културно събитие", а на вид представление с използването на музика, танц и подиум.
3. Буквалният превод на текса, който са използвали е:

Музиката и театралните нюанси трябва да се приемат в по-мащабен смисъл, като културният характер или нивото на култура на подобно представление / изява не са от значение.

Поне на мен ми звучи по-различно.
На какво основание са му смъкнали ДДС-то?

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
На основание, че използването на музика, подиум и т.н. трябва да се интерпретира в по-широк смисъл, а не, че е културно събитие.

# 27
  • Мнения: 54
Признала съм ги холандците за културна нация Sunglasses
Бравос!

 Peace

# 28
  • Мнения: 2
Въпреки че са дали статут на представление на пийп шоуто, изрично са отказали да намалят данъка за него.

# 29
  • Мнения: 1 761
Много се смях доато четях темата.Явно доста от вас никога не са виждали истински холандец на живо,освен някой пенсионер на почивка в санаториум, да си лекува артрита.Иначе разваления телефон е доста сполучлив-кой чул,кой недоразбрал......та чак и в БТВ да го пуснат като новина,ужас.

# 30
  • София
  • Мнения: 38 475
Аз съм виждала доста холандци. Адски са готини повечето, наистина. И за двата пола говоря.
Има и консерви, но те се срещат по-рядко.


 

# 31
  • Мнения: 5 710
муахахах. 'музикален и театрален нюанс в по-мащабен смисъл' има и при пинг-понг шоутата.
взимайте пример от тайланд , хора - друга много развита култура, ..без претенция за ниво  на изявата , ддс-то е само седем процента.

# 32
  • Мнения: 2 386
Ха, а дали ще намалеят реално? Лятото две от трите кукли, които си позволиха да ме пощипнат, минавайки през квартала на фенерите слушаха Ъпсурт в кабинките си. Мила, родна картинка.  Laughing Между другото разбрах, че всяко едно пълнолетно момиче може да си наеме стаичка за.. ъм.. 200 евро ако не греша.. на вечер и да си работи древната професия. Интересно.

Нищо не е толкова извратено и пошло, колкото го преставят. Ходила съм и на лайф секс шоу там - секс имаше, но нищо пошло, вулгарно и членесто. Хареса ми дори, умеят да правят атракции от всичко холандците.

Обожавам Амстердам. Етаааа?

# 33
  • Мнения: 2 768
Тук, отзовавам се!  Grinning

И аз съм заклет фен на А'дам (предимно, защото той е друга Холандия).
Само дето подочух по новините, че имали намерение и кофи-шоповете да закриват  Shocked Сакън! ОтидЕ хубавият град!

П.П.не е по темата, ама нещо типично холандско  Mr. Green вижте интрото към всеки модел количка в ляво  Laughing

# 34
  • Мнения: 7 837
Пък двама австралийци вече 10 години представят с успех шоуто си Puppetry of the Penis. Културата няма граници и рамки...

# 35
  • Мнения: 6 243

Само дето подочух по новините, че имали намерение и кофи-шоповете да закриват  Shocked Сакън! ОтидЕ хубавият град!


И кофи шоповете, и червените фенери.
Забравих да се поинтересувам каква ще е съдбата на магазините, дето продават гъби, че ме е обзел изследователски интерес, ама то и за тях ще се чуе  Laughing

# 36
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И кофи шоповете, и червените фенери.
Забравих да се поинтересувам каква ще е съдбата на магазините, дето продават гъби, че ме е обзел изследователски интерес, ама то и за тях ще се чуе  Laughing

ха ха. Гъбите ги забраниха от 1 декември.

# 37
  • Мнения: 2 386
 Shocked Значи съм наблюдавала вече историческа excitement - energy  гъбена консултация.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 768
Пфуй, Калинке!
Пазя си аз един хап от лятото (все си носим екзотични холандски сувенири  Mr. Green).
Ама да запалиш тревица на площад Ван Дам (както го кръсти една съфорумка)... друго си е! Еххх...

# 39
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Shocked Значи съм наблюдавала вече историческа excitement - energy  гъбена консултация.  Mr. Green

Май, май така е било. Документира ли за поколенията?  Wink Wink Wink

Пфуй, Калинке!
Пазя си аз един хап от лятото (все си носим екзотични холандски сувенири  Mr. Green).
Ама да запалиш тревица на площад Ван Дам (както го кръсти една съфорумка)... друго си е! Еххх...
Аз тея гъби така и не ги видях. Беше много смешно дни преди забраната, бяха плъзнали от различни държави да купуват и ги питаха за разни предавания какво ще правят, а те викат "Ами, имаме си плантации ( или каквото там се вика на губите) и да подновим малко реколтата. " Wink

Малко разяснение за червените фенери ( да не стават недоразумения  Wink) : девойките наистина могат да наемат стаи за по 200 евро, но ги скъсват от данъци и здравни проверки. Интересното е, че много малко от тях имат сводници, повечето се водят частници.
В нашият областен град (100 000) има една уличка, където са центровани в една сграда. Една позната БГ полицайка ( сладка хапка  Wink, там ходи ли ти, че забравих? ) ми каза, че имало към 60 българки.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 6 243
Ходих я! Аз като видя червен фенер, ако не отида, за къде съм тръгнала  Mr. Green И среща със съдържателя на заведението имах. Много здраве на БГ полицайката прати. Сори за офф-а.

Ти ме покруси, бе Калино-моме, с това инфо за гъбите. Значи съм пропуснала уникален шанс да се натъпча с халюциногени съвсемзаконно. Ако знаех миналия месец, и за щях да се наредя на площада Ван дам с каквото дал господ. Еееех!

# 41
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Моля, успокойте ме!
Калинке!

Аз четох, че само половината кофишопове затварят.
Другите си остават.

Нали, нали?????

# 42
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Моля, успокойте ме!
Калинке!

Аз четох, че само половината кофишопове затварят.
Другите си остават.

Нали, нали?????

Затварят тези, които се намират на Х метра от училища и учебни заведения ( май 250 метра).
Имам една случка с едни девойки в нашият университет (българки), които отиват с едни туркини в един кофишоп и си поръчват тортичка. Да, ама не почувствали никакъв ефект и още една решили да си вземат. И тогава настанало "приятното"за тях: такова сърцебиене и прилошаване ги беше ударило, та си останаха само с едното ходене.

Хапке, ти да не си била на мойте ширини? И да не се обадиш!  Naughty Naughty Naughty
Оф: полицайката иска да се завира в дълбоките води на престъпленията, та набира точки и не съм я виждала. Но в петък си получавам официално дипломата и ще идва на сбирка. Ще й предам.

# 43
  • Мнения: 6 618
Какви са тези кофишопове?

# 44
  • Мнения: 6 243
Какви са тези кофишопове?
В центъра на Трявна има едно такова нещо - на стъклото пише Coffee Shop, а вътре продават цигари и захарни изделия.

Калинке, бях за два дни в Амстердам, ама си отвисях в полицейския участък.  Embarassed

# 45
  • Мнения: 2 891
Kaфенета за ценители, много ясно  Mr. Green

# 46
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
В центъра на Трявна има едно такова нещо - на стъклото пише Coffee Shop, а вътре продават цигари и захарни изделия.

Калинке, бях за два дни в Амстердам, ама си отвисях в полицейския участък.  Embarassed

Това за Трявна  Joy Joy Joy
Да не са те арестували, Хапке? Аз щях да се намъкна и в полицейското да те видя. Няма проблем.... Laughing Laughing

# 47
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Отдъхнах си.
Това...човек като не знае какво прави и как се олива е страшна трагедия.
Заради такива некултурни хора забраниха и ЛСД навремето и гъбите сега!

# 48
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Какви са тези кофишопове?

Трева и леки наркотици се продават в тях. Продават и торти, в които има такива. На вид изглеждат като много запушени кафенета ( само дето от 1 юли не може да се пуши в заведенията и при тях бизнесът рязко намаля).

# 49
  • Мнения: 2 768
Калинке, нали уж само тютюна имаше БАН? Или и тревата?

И аз си отдъхнах  Mr. Green Бях тръгнала да слагам in memoriam на снимките в албума.

# 50
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Калинке, нали уж само тютюна имаше БАН? Или и тревата?

И аз си отдъхнах  Mr. Green Бях тръгнала да слагам in memoriam на снимките в албума.

Всичко дето прави дим. Обаче, не ги виждам да пушат отпред, както е по другите заведения и сигурно са им направили стаички отзад (като едно време в гангстерските филми  Laughing ).

от написаното всеки незнаще ще си помисли, че Холандия е кофишпове и т.н. Аз за 5 години тук, не знам къде се намират нашите. Та, ако не търсиш, си оставаш несведущ по въпроса. 

# 51
  • Мнения: 1 298
В кофишоповете се пуши, но само трева. Цигари не може.

# 52
  • Мнения: 2 768
В кофишоповете се пуши, но само трева. Цигари не може.


.... или както коментира скъпият, когато бяхме в началото на юли "ааа, ч*те ли се? аз си мислех, че пушите!"  Mr. Green

# 53
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
В кофишоповете се пуши, но само трева. Цигари не може.

Това, май, е по-различно при нас. Имаше нещо по този въпрос във вестника, но не си спомням точно какво.... newsm78  newsm78
Може...Аз не ходя по такива места  Crazy

# 54
  • Мнения: 1 298
Калинка, сигурно навсякаде е така. Едва ли има различни правила.

Последно като ходих не даваха да се пушат цигари. Имаше смешна
стъклена "клетка" за пушачи на цигари, ама не я пробвах.  Laughing

# 55
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Калинка, сигурно навсякаде е така. Едва ли има различни правила.

Последно като ходих не даваха да се пушат цигари. Имаше смешна
стъклена "клетка" за пушачи на цигари, ама не я пробвах.  Laughing

Може, може. Ама, ние понякога сме друга Холандия, така че не би ме учудило.Имаше нещо, че се разоряват от липса на клиенти (като обикновените барове) и споменаха за не пушенето.Може и да съм чула, недочула. Peace

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 00:37 от Kalinka

# 56
  • Мнения: 637
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78
Това не бяха ли белгийците? Или и холандците като комшии са прихванали тия вредни наклоности? То нали и ние се научихме на кючек Laughing

А за новината: сега очаквам по холандските арт-медии да се появят резензии за новото представление на Лизбет-свирката , а в училищата им по изкуства да въведат час по пийп-шоу. Студентките се предствят дибидюс зад стъкло под зоркото око на професора.  ooooh! Mr. Green

# 57
  • Мнения: 4 138
кофишоповете са шопове, в които се продават кофи. много сте недосетливи, начи. поЦинковани и пласТмасови.

по темата, много си падам по амстердам. съкрушена съм, ако ще затварят гразхопера на гарата. мисля за 30 април да направим семейно посещение. велик купон, еййййййййййй.
направо съм влюбена в амстердам. познавам много холандци, ама все хетеросехуални. и много готини. по нашия вилает им викаме каазкоп Mr. Green
един бачка в банка, някакъв шеф беше. разкри ми тайната, че глади на ризите си само яката и предната част, тоест това, което се вижда от сакото. определено не е нито обратен, нито педофил. просто свежарка, както и всички холандци, които познавам.
с пушенето по площадите не съм съгласна. май е забранено. в шоповете, където продават кофи може, ама навън май не е желателно. запознатите да кажат, моля.

кефят ме, че живеят на улицата почти. говоря за партерните етажи. ходиш си и току хооооп, някой сладур гледа телевизия на сантиметри от теб по пантофи. прозорци от пода до тавана, като на витрина.
обичат да пестят данъци, затова и са им такива сградите. тясна фасада, пък дъъъъъъълги. навремето май се е плащал данък на къщата според фасадата.

и кво ся, филмът не бил сексуален, а социален. и не шведски, а съветски. и не се казвал баба дава на войника, а балада за войника.
нашето бтв пак недоинформирано. после да берат гайлето на тълпите полуголи актриси, засилили се натам оттук.
и аз си викам, ще ида да поденся голичка, пък белки ме открият като театрално-културен талант, а то - ръц.

# 58
  • Мнения: 637
matakosmata , кефиш много Hug Joy Joy Joy

# 59
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
matakosmata,
Трябваше ти да спечелиш онзи приз.... Party Party Party
Да не си гледала моят прозорец.? Сестра ми е винаги в шок, като дойде, а аз даже вече не се усещам, че минаващите са ми в хола.  Laughing

# 60
  • Мнения: 4 138
каня на октоберфест, ако някой ме покани на кьонигинентаг  Flutter или даг беше. що говорите толкова неразбираем немски, дамусеневиди hahaha

# 61
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
каня на октоберфест, ако някой ме покани на кьонигинентаг  Flutter или даг беше. що говорите толкова неразбираем немски, дамусеневиди hahaha



Geen probleem (чуваш ли как нежно казвам "Х"вместо г ?  Laughing Laughing Laughing).
Идвай, ама си приготви оранжева перука и очила.  Wink

# 62
  • Мнения: 1 910
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78
Е той, който не е ходил в Холандия, си мисли, че само гейове ходят по улиците...и че няма иглолистна растителност също  Laughing

Холандците са ...абсолютни консерви. От познати, живеещи там обаче, съм чувала, че всъщност повечето са именно такива - ... консервативни... Същевременно вземат едни от най-либералните решения в Европа на държавническо ниво
Абсолютно точно наблюдение. Както и това:
умеят да правят атракции от всичко холандците.

Kalinka,  и на мен взе да не ми пука, но мъжа ми не може все още да го преглътне това с прозорците.  Laughing


# 63
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
windy [YES],
прати го насам за един курс.  Wink

# 64
  • Мнения: 7 914
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

приготви каската, че  smile3540
 на мъже шъ сЪ обиждаме, амахааааааааааааааааа Crossing Arms

# 65
  • Мнения: 2 768
с пушенето по площадите не съм съгласна. май е забранено

никак даже не е забранено  Laughing

В А'дам просто витае миризма на ганджа.
И като се огледаш, почти всеки трети е с цигара в ръцете. Майка с дете (само майката, да не си помислите нещо), баба и дядо... ограничения няма!

# 66
  • Мнения: 4 138
даде, това, че мирише благо го усетих Mr. Green
въпросът е, не е ли нежелателно да се пуши по улицата, щото ние с една приятелка бяхме на терасата на граазхопера и като минаха полицайци, тя за малко завалията да си глътне джоинта, бяха и казали, консумация само вътре.

за манатарките не ме е яд, магазините бяха много свежи, ама някак си са ми хард.

и още нещо да вметна, недейте така бе момичета с хомосексуалните и педофилите, не може да заклеймяваме една нация по този начин, ще ги обидим. независимо дали холандци или белгийци. ние навремето за кебапчестите пръсти цяла революция вдигнахме, че ни засегнали австралийците.
ще прочете някой холандец тук и после целокупно на съд. излагаме се пред чужденците, начи.
и пак от бг-мамма тръгнал грандиозен политически скандал.

доколкото си спомням в белгия се опитваха педофилите да си направят партия newsm78. пфу.


калинка, аз си имам и перука и оранйе дрешки. как на рожден ден на кралицата майка, пък без оранйе оутфит.
лошото е, че не бива да се говори на немски там. за немци има екстра цени Mr. Green хич не ги долюбват.

има ли ги още онези тоалетни на улицата, дето мъжете влизаха и си пишкаха, а само торсът им беше закрит от плоскости, инак си беседваха с минувачите Mr. Green
запазила съм наистина прекрасни спомени от купона на 30 април. продаваха и едни страхотни азиатски шишчета с фъстъчен сос.
хеген дас и мноооооооооооого хам. ам-ам Crazy

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 10:36 от matakosmata

# 67
  • Мнения: 1 298
Тоалетните ги има още, да.
Даже скоро видях и по-луксозни варианти.  Laughing

# 68
  • Мнения: 5 710
Такъв... нужник   Laughing  видях и в Италия в периферията на Сан Джиминиано.
Ега.. си гнусната картина.

# 69
  • Мнения: 4 138
да, ама целесъобразен.
ела да видиш мюнхен по време на октоберфеста. препикан до дупка. всеки където му падне. още по-гнусно е.
не е удобно, както в българия, дето входовете не се заключват Mr. Green всичко заключено и народа опикава квартала на поразия.
през двете седмици мирише като в огромна обществена тоалетна. гнус.

# 70
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
с пушенето по площадите не съм съгласна. май е забранено

никак даже не е забранено  Laughing

В А'дам просто витае миризма на ганджа.
И като се огледаш, почти всеки трети е с цигара в ръцете. Майка с дете (само майката, да не си помислите нещо), баба и дядо... ограничения няма!

 ooooh! ooooh! ooooh! Как тръгвали митовете.....Ета, ти тук ли живееш? Често ли ходиш в Амстердам или един-два пъти си била на разходка? Представяш нещата така, че се чудя дали живея тук 5 години или някъде на друга планета.

Има мирис около кофишоповете и там предимно са и тези, които си позволяват да пушат на улицата. По закон, иначе, е забранено, както и пиенето на улицата.

Аз бих обявила всички българи за алкохолици, защото лятото се шашнах как всички младежи в София ходят с бири в ръка и си пият на стълби и тротоари.

# 71
  • Мнения: 2 768
Идвам често.

Миналият път беше много брутално. Чакаме на светофара точно пред Мадам Тюсо, до нас майка с момче на около 10г. С едната си ръка държи детето, а в другата марихуанката.
Сядаме на пейка да изчакаме приятели пред Операта - от ляво седи възрастна жена с една по-млада. Бабето извади материала и си сви. Почерпи и младата жена.
От дясно - един дядо, стар морски вълк с татуирани ръце, изпуши две треви и ме заговори: от къде сме, как приличам на Мирей Матьо  Laughing (изречено със страхотен холандски акцент)
.... И всичко това в рамките на няколко часа. Просто не излязохме от марихановия облак до като бяхме в града.

Да прочете, че става дума за Холандия като цяло? Не, нали, още в началото казах, че А'дам е друга Холандия. 

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 11:58 от eta

# 72
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да, друга Холандия е.
Явно се лепят за теб, защото аз такива преживявания за 5 години съм нямала. Само около червените фенери в уличките.

# 73
  • София
  • Мнения: 38 475
Eta, а случайно дали не са били цигари с тютюн?
Защото точно в тази част на света /Бенелюкс/ хората много обичат да си свиват цигари, вместо да си купуват. Пък и по-евтино излиза.
За неопитно око може наистина да ти се види че всички вървят и пушат трева. Shocked
Обаче, на втори поглед, си е прост тутун.

# 74
  • Мнения: 2 768
Мне, тревица си беше, ароматът не може да бъде объркан  Mr. Green Пък и употребявала съм,така да се каже, не съм лаик в областта.

Не знам, Калинко, ден ли улучихме, що... Точно в началото на смокинг бан-а бяхме, началото на юли.

В градчето обаче в което бяхме отседнали, само на 20ина километра от Амстердам, всичко беше съвсем, съвсем различно.
Един кофишоп даже не видях, камоли някой да пуши нещо друго освен цигари.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 15:43 от eta

# 75
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Eta, а случайно дали не са били цигари с тютюн?
Защото точно в тази част на света /Бенелюкс/ хората много обичат да си свиват цигари, вместо да си купуват. Пък и по-евтино излиза.
За неопитно око може наистина да ти се види че всички вървят и пушат трева. Shocked
Обаче, на втори поглед, си е прост тутун.

И това може да е. И този тютюн също мирише много гадно.
Просто не мога да повярвам.

# 76
  • Мнения: 3 826
Просто не мога да повярвам.
така си е ,
един приятел вика - като пристигнах в града , рано сутрин , проветряват заведенията тогава и просто поех дълбоко дъх , и еххх , как хубаво и се напълниха дробовете с аромат на тревица .....

аз друго забелязах - като споделих с няколко познати холандци каква магия има в Амстердам , всички казаха -''ах , ужасен град , никога не бихме живели там ''

# 77
  • Мнения: 3 371
консервативни, религиозни, затворени хорица...

и изключително асоциални.

въх, как съм я пропуснала тази прекрасна тема Laughing Laughing Laughing

белинда е абс права, според мен.

и за тревицата е вярно, и за свиването на цигари, бляк.

никога няма да разбера какво и харесват на холандия....честно newsm78 newsm78

намирам я за отвратно студена, мрачна, сива страна. ужасно безлична. дори националната им кухня е някакъв микс от господ знае какво.

мъжете не са чак толкова зле, дееее Heart Eyes . поне моят Heart Eyes
но виж, жените  Laughing Laughing Laughing, както тук се казва - когато видиш, че кравите са по-хубави от жените, значи си в холандия. уелкъм.  Twisted Evil

# 78
  • Мнения: 2 386
Сърцето ме сви от този коментар!  Shocked Красива архитектура с атмосфера, каналите и круизчетата, малките и китни улички, мелниците, блу потъри ми навява асоциации с българските ръкоделия, атракциони има колко щеш, градски модерен живот, съчетан с тихи, селски разходки, мелнички и безбрежни полета на крачка от града..

Ние пък ще поживеем в Холандия някой ден, решили сме си го.

# 79
  • Мнения: 3 371
Сърцето ме сви от този коментар!  Shocked
като психолог сама ще си обясниш защо хората могат да имат различни възприятия по отношение едно и също нещо.  Peace

# 80
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

Ние пък ще поживеем в Холандия някой ден, решили сме си го.

 Hug

Палмира,
идвай насам за всички фризийски бисквитки.  Wink

# 81
  • Мнения: 4 138
харесвам чуждите мнения. уважаааааам ги.

калинке, учи се от девойките.
и моля те, дърпай си пердетата :mrgreenи ние идваме.

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 11:27 от matakosmata

# 82
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
харесвам чуждите мнения. уважаааааам ги.

калинке, учи се от девойките.
и моля те, дърпай си пердетата Mr. Green

Една съседка реши да си дърпа пердетата и на 3-ят ден я видях, че пак си ги оставя оворени....
Готино ми е да ми гледат колекциите, а и сега коледната украса.  Mr. Green Mr. Green

# 83
  • Мнения: 4 138
пфу, не те е срам. родоостъпничка такава.
сега ще ти обяснят, че си се похоландчила.

ква колекция, я дай дикел.
за коледната, може да си ги мерим. войля
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=196386
няма как да сложа от тази година, щото не съм си в къщи.

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 11:38 от matakosmata

# 84
  • Мнения: 2 386
Ей, Калинка ме подсети за любимите caramel bites, които си хапвате там. Обърнах света и ги намерих и в Сиатъл, мъжът ми е във възторг! Фирмата е Daelmans, mini stroopwafels се водят.  Heart Eyes (Чела съм темата с феномена за бисквитката, иначе)

Палмира, не ме мисли най-добре.

# 85
  • Мнения: 4 138
отивам да правя пуканки, желаещи има ли.
моля,моля,моля - не закючвайте темата.
инак ще представя сметка от психото ми и ще ви съдя за щети.

Общи условия

Активация на акаунт