97 арабски принца омаяни от български принцеси

  • 38 355
  • 289
  •   2
Отговори

Анкета

кои арабски страни сте посетили

Опции:

# 30
  • Мнения: 38
Ами имено за това и зададох Основен Въпрос а не под въпросчета , тя е учила имено това.
И знае много повече, за история на религиите. Thinking Thinking Thinking

# 31
  • Мнения: 3 804
моми4ета изтрих старата анкета и пуснах нова с надеждата 4е ще успея да намеря на4их да се гласува за пове4е от една страна-но не се полу4и  така 4е ще ви помоля пак да гласувате в новата

# 32
  • Мнения: 216
А жасмин-кАТО се придържам към поста на Ди,само искам да допълня,че за да знам отговорът на този въпрос,аз би трябвало да притежавам цялото познание на мъдростта-а то е невъзможно за човешко същество
-само Всевишния има право да дава подобни отговори- и да отсъди по въпроса за разногласията:peace:
Моят съпруг е от Южен Ливан,където повечето население е шиитско-когато аз приех Исляма-го приемах,заради Единството на Всевишния,Мъдростта на Корана и Пророчеството на Мохамед(сус)-разбира си като се зажених,много здраво се заех да се интерсувам от шиизма и от разликите със сунизма-за мен те нямат значение за душевният ми комфорт и връзката ми с Бог-чрез непрекъснато следване на пътя,който ни е посочил в Свещената Книга
Основна разлика е това че шиитите признават Али(съпруг на Фатима-тоест зет на пророка и негов братовчед)за продължител на
мисията на Мохаммед(сас)-за шиитите Али е имам ,а след него има още 12 имами,които са негови наследници и разбира се наследници на Пророка,тъй като са синове на Фатима и негови внуци Peace
Противоречия са се появили на база тези разлики,които през последните 20-30 години много успешно се използват за постигане на политически интереси от трета страна,която целенасочино има полза от разногласията-ще посоча като пример Ирано-Иракската война и положението в съвременен Ирак-знаем кой евентуално стои зад този конфликт... Whistling
продължавам да чета много по въпроса ,но не за да търся конфронтации,а за да се осведомявам накъде вървят нещата в Ислямския Свят ...ето този политически  форум на вестник Сега си заслужамва да бъде следен-поне може човек да получи по-истинна информация,от тази която се преставя по новините в бг-често го  посещавам Party:

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 15:17 от DUA

# 33
  • Мнения: 3
Здравейте момичета честита нова тема,много е хубава,въобще разбирате си и винаги много ми харесват темите.  bouquet
На всички празнуващи днес честит имен ден,да са живи и здрави и да преследват мечтите си и да имат късмет да ги реализират Praynig Hug  bouquet
Имаме си и хубава анкета само дето аз не съм била в нито еда арабска страна и гласувах с друга.Надявам се скоро да посетя Алжир,тогава и ще разказвам.

# 34
  • Мнения: 0
                                                      ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА!!!  bouquet  bouquet  bouquet
                                                   /малко със закъснение за което се извинявам/

Темата е супер и на мене много ми харесва оформлението Hug

За съжаление и аз не мога да гласувам защото все още не съм посетила нито една от изброените страни.


# 35
  • Мнения: 1 722
Мерси момичета за поздравите, да сте живи здрави и вие, и семействата Ви  Hug

Моите посетени арабски страни са 3-чки за сега, но и от трите съм с хубави спомени, пък дано за в бъдеще да видим и повече от арабския свят  Flutter

Да питам и аз нещо... скоро ми казаха, че това което се дава "закат" е само за Рамадана, а това което се раздава пак на бедните, роднини и може да е по всяко време на годината, включая и този Аид не е точно закат, казват го с друго име, но не мога да се сетя точно термина... та така ли е?

# 36
  • Мнения: 206
Петролен шейх утешава сина си: - Няма значение, че са те изгонили от училище! Успокой се и не реви – утре ще ти купя ново!

# 37
  • Мнения: 38
Мерси момичета за поздравите, да сте живи здрави и вие, и семействата Ви  Hug

Моите посетени арабски страни са 3-чки за сега, но и от трите съм с хубави спомени, пък дано за в бъдеще да видим и повече от арабския свят  Flutter

Да питам и аз нещо... скоро ми казаха, че това което се дава "закат" е само за Рамадана, а това което се раздава пак на бедните, роднини и може да е по всяко време на годината, включая и този Аид не е точно закат, казват го с друго име, но не мога да се сетя точно термина... та така ли е?

САДАГА

# 38
  • Мнения: 3 804
Мерси момичета за поздравите, да сте живи здрави и вие, и семействата Ви  Hug

Моите посетени арабски страни са 3-чки за сега, но и от трите съм с хубави спомени, пък дано за в бъдеще да видим и повече от арабския свят  Flutter

Да питам и аз нещо... скоро ми казаха, че това което се дава "закат" е само за Рамадана, а това което се раздава пак на бедните, роднини и може да е по всяко време на годината, включая и този Аид не е точно закат, казват го с друго име, но не мога да се сетя точно термина... та така ли е?

САДАГА

допълвам само за да не объркаме Ани и останалите-в останалите диалекти е садака,с ударение в/у първото а Peace
моите каки се прибраха от празника щастливи и 4акат баща им да се прибере за да излезем семейно

# 39
  • Мнения: 1
ДТТИ, взе ми думите от устата. Даже мисля, че на класически арабски си е САДАКА, поне така съм го срещала във всички източници.

Осен това исках да те питам, ако няма желаещи, да си заплюя 98 или 99 тема. За стотната не се наемам да я правя, че е юбилейна и сигурно ще изисква по-добри от моите творчески възможности.

Мистери_мам се оказа и тя любителка на загадките, и ми спрята такива викторинки на лични, че с часове се ровя в енциклопедиите.

Дуа, поздрави за информативния и дипломатичен отговор.   bouquet Радвам се, че не се ангажира с мнение кой е по-добър, че само това ни липсваше, да се хванем за гърлата тук шиити и сунити. Тогава вече модовете щяха със сигурност да ни  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 927
Наде, разсмя ме с тоя виц  Joy
Дано намериш тълкувание на съня си. И аз смятам, че е важен.
 При мен винаги са много буквални, рядко ми се налага да им търся смисъла. Последно преди няколко дена сънувах, че говоря с една приятелка, с която не се бяхме чували 2 месеца. Последно като се видяхме каза, че ще заминава в Китай. Та сънувам я, че ми показва едни невероятни снимки - чисто небе, зеленина, море .. и ми обяснява колко е красиво там.. И на сутринта така и става - тя ми звъни да се похвали колко хубаво е  било в Китай .. Laughing Шашнах я малко като и казах за морето и красотата, която видях в съня си  Grinning. Същата нощ имах още 2 такива сънища - сбъднаха се с абсолютна точност през следващите дни. Между другото съм сънувала и баба Ванга, в чиито способности винаги съм се съмнявала. Сънят беше изпълнен с толкова много любов и спокойствие! Каза ми причината за едно мое старо заболяване.. От тогава гледам със съвсем различни очи на нея  - мир на праха и..
 

# 41
  • Мнения: 206
Иман в този контекст ще допълня още нещо...
Днес майка ми идва в къщи купила ми една скаричка за сандвичи и ми разправя как снощи сънувала, че и се обаждат от Гърция и пътя и се отлага (плановете и бяха за Коледа и Нова Година да е там)
И следобяд и се обаждат оттам и наистина всичко се проваля...
Всеки сигурно има такива видения, за съжаление не винаги ги помним, а понякога и не успяваме да ги тълкуваме
И се сещам за Слава Севрюкова, която казва, че настъпва време когато хората няма да имат нужда от много неща защото ще могат да разговарят телепатично... нали навлизаме в ерата на Водолея.... Богатството няма да се измерва в пари, а в знания и умения. Е, ние няма да го дочакаме но с нашите деца подготвяме почвата Simple Smile Вижте какви умни и интелигентни деца се раждат Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 804
ДТТИ, взе ми думите от устата. Даже мисля, че на класически арабски си е САДАКА, поне така съм го срещала във всички източници.

Осен това исках да те питам, ако няма желаещи, да си заплюя 98 или 99 тема. За стотната не се наемам да я правя, че е юбилейна и сигурно ще изисква по-добри от моите творчески възможности.

Мистери_мам се оказа и тя любителка на загадките, и ми спрята такива викторинки на лични, че с часове се ровя в енциклопедиите.

:

ди камък ми падна от сърцето-за новите моми4ета-при нас е демокрация-който е видял 4е сме на последна страница ,и няма друг заплюл си да пуска нова тема,да се захваща с темата без да иска съгласието на останалите,само да предупреди,за да не става дублиране,ако пък някой е решил да пуска вси4ки останали-мисля 4е останалите няма да имат нищо против Peace

а с тази Мистери Мам-създаде тайнствена атмосвера,тя няма ли да се присъедини към нас newsm78,и ако 4ете-мистери мам-винаги си добре дошла при нас Hug

а  за ДУА и въпроса също си права,А.Ясмин мисля 4е въпроса ти не беше много коректен,вси4ки знаем ,4е Дуа е шиа ,и по тази логика едва ли щеше да ти каже,4е според нея сунна е по добре

# 43
  • София
  • Мнения: 17 921
За да не поставям Монсун в неудобна ситуация,налагаща пояснения, ще разбуля "мистерията".Въпросният дзвер Mr. Green, който системно я тормози на лични с разни въпросчета, е  моята особа bowuu

# 44

Общи условия

Активация на акаунт