Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте, искам да попитам на колко месеца трябва да се започне даването на жълтък на бебето, зависи ли това от килограмите на детето. Аз мисля, че трябва да е след 6 месеца, но може да споделите с мен и вашият опит. Предварително Ви благодаря.  Simple Smile

# 1
Не съм давала специално жълтък.
Дадох яйце на 18м.

# 2
Нашата докторка каза да давам жълтък от 5 месец,от тогава папкаме и каша,двете неща се въвеждали в този месец.

# 3
  • Стара Загора
Аз дадох след годинката

# 4
  • София
давам цели яйца от скоро

# 5
  • Испания и Стара Загора
Започнах да давам жълтък в края на 5м,но само малко парченце .Отначало веднъж седмично и постепенно увеличавах количеството ,докато стигнах до 1 жълтък седмично. Peace

# 6
Не зависи от килограмите. Ти си решаваш.

Не съм давала специално жълтък.
Дадох яйце на 18м.

И аз изчаках, на 19 м. беше Simple Smile

# 7
  • Пловдив
Дадох жълтък като навърши 6 месеца-количество 1/4 в зеленчуковото пюре

# 8
  • София
Започнах да давам, когато Марти стана на 8 месеца по 1/4 в зеленчуковото пюре! Но от сегашната позиция си мисля, че по-скоро е вредно ранното, отколкото късното въвеждане на жълтък!

# 9
  • София
Във форума има много теми за жълтъка. Ето две от тях:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242157.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308230.0

# 10
  • Бургас
Започнах с жълтъка на 15м,като го слагах в зеленчуковото пюре веднъж в седмицата.

# 11
  • България
Започнах да давам жълтък от скоро,т.е. почти от 10-я месец.

# 12
Аз започнах да давам жълтък скоро, след като дъщеря ми навърши 6 месеца. Но не го харесва и спрях да го давам засега.

# 13
  • Белгия/София
След 8-ми месец е добре  Peace

# 14
  • София
Нашата педиатърка каза да започна да давам на обяд със зеленчуковото пюре. Първия път - по 1/4, втория - 1/2 и така до един цял. Аз обаче не вижддам зор за жълтъка, така че не смятам да бързам с него  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт