Пак съм аз с въпрос за водата:)

  • 3 628
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 11 894
1. Изворната вода не бива да се преварява, защото това повишава минерализацията и. Преварява се чешмяна вода. Това според педиатъра на моят син- д-р Масларска. Докато трябваше да давам преварена, а ме мързеше купувах вода на Хип или Милупа, която е бактериално чиста и се държи в хладилник от един до три дни без да се преварява.

2. Торн Спринг е една от най- минерализираните води в България и не е препоръчително да се консумира често и от възрастни.Източникът вече е цитиран по- горе.
3. Захарта във водата след като бебето няма жълтеница губи всякаква рационална почва под краката си. Но бебетата на АМ, а не на кърма трябва да пият вода и преди 6-тия месец, защото адаптираните млека "имат по-високо съдържание на соли, което товари бъбреците и съответно има нужда да се предлага допълнително вода на детето, за да се уравновесяват нещата. Това си важи и за съвременните адаптирани млека, независимо че солевия баланс е значително подобрен."- това от Хедра от кърмаческия форум http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361316.msg9761414#msg9761414

Моето момче също не пие много вода, но яде супи, пресни плодове и зеленчуци с по- високо водно съдържание и компенсира. Сега му купих различни цветни чашки и е готов да пие доста повече заради забавлението. Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 15 198
1. Изворната вода не бива да се преварява, защото това повишава минерализацията и. Преварява се чешмяна вода. Това според педиатъра на моят син- д-р Масларска. Докато трябваше да давам преварена, а ме мързеше купувах вода на Хип или Милупа, която е бактериално чиста и се държи в хладилник от един до три дни без да се преварява.

Това е вярно, но донякъде, и е повече от относително.
Колко се повишава минерализацията на минералите в преварената изворна вода?
Все пак-става дума за преваряване на водата, което-доколкото разбирам, голяма част от майките свеждат до кипването й, а не до оставяне на водата да ври докато остане на половина.  Peace

# 62
  • Мнения: 200
Аз отдавна спрях да преварявам водата мисля, че беше на около два месеца , давам розова на Девин и понякога Хисаря .

# 63
  • София
  • Мнения: 15 198
Хисарската вода е с много високо съдържание на флуор, доколкото си спомням. Внимавай да не го предозираш, ако даваш по-големи количестав от нея.  Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 11 894
За мен преваряване означава да ври няколко минути и тогава доказано се повишава минерализацията.  Peace

За говорещите английски интересен линк с препоръки за водата и бебетата http://www.aepap.org/familia/famiped/numeros/vol1/2008_numero_2/ … /agua_english.pdf

В него се потвърждава половината от моята теза - минерализацията се повишава при преваряване. Vivi е права за времето на преваряване- тук съветват то да е за минута и още една минута за всеки 1000 метра над морското равнище.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 14:32 от само за снимка

# 65
  • Мнения: 2 960
Аз давам бебешките води на Милупа и Хипп Peace

# 66
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Като беше бебе на 2-3 месеца малкия пиеше до 100 мл на ден преварена вода.Сега обаче не иска никаква.По принцип му правя АМ с Изворна на Девин или на Торн спринг.Исках да взема на Хип, ама като и видях цената в един магазин до къщи -3 лв за 1,5 литра и се отказах.Ми за толкова ще взема 11 литра на Девин  Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 1 558
Достатъчно голям е,за да не му преваряваш водата.

# 68
  • Мнения: 2 149
Ще пропие,не се притеснявай.И моята не пиеше,но след годинката започна сама да си търси водичка Wink

# 69
Аз давам розовата на Девин (тя е изворната). Обаче не съм съгласна снякои мнения, че Девин и Торн спринг са еднакво хубави. и ще ви кажа защо - първо нашият лекар каза, че минерализацията на Торн спринг е доста по-голяма и не е съвсем подходяща за бебета. Второ вкусът й даже на мен не ми харесва и трето много по-трудно я намирам. За Хип нищо не мога да кажа, защото ние сме си на Девин почти от началото.

# 70
  • Мнения: 1 305
Дъщеря ми в началото не шиеше повече от 20 мл вода на ден, но лятото започна да си пие. Пробвай да дадеш не преварена, но си миля че с времето ще почне да пие

# 71
  • Мнения: 71
Ние след като навърши 7 месеца и спрях да преварям на Девин ползваме.

# 72
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
от много отдавна сме на минерална,не виждам проблем да му даваш имайки в предвид и възрастта Peace Wink

# 73
  • Мнения: 681
Давай Девин розов етикет,аз нея не съм я преварявала  Peace

Общи условия

Активация на акаунт