Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Ruse
Моми4ета напишете ми с какво да се лекувам 4е съм съвсем в ранна бременност, в4ера разбрах!!! а съм болна имам ужасна хрема и болки в гърлото и имам температура 37.2!!!

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 10:23 от didolitka

# 1
  • Варна
запасяваш се с много лимони-цедиш 1 лимон, прибавяш 1 лъжица мед и заливаш с гореща вода...така през 2-3 часа-температурата се сваля мигновено, сока от лимон е богат на витамин Ц. Аз така се оправях когато бях болна.Никакви горещи душове и киснене на краката в гореща вода да не стане някоя беля. Хубаво е да се консултираш с ДОКИ и да ти предпише нещо.

# 2
  • София
didolitka добър съвет ти е дала. Наистина най-добре е да отидеш при гинеколога си. И не се шашкай много. Иначе поздравления за двете чертички! Дано се оправиш бързо. Лека бременност ти пожелавам и на финала - едно здраво и пухкаво бебе!  Laughing

# 3
  • Ruse
обли4ам се и отивам на лекар... лимони имам...ще си купя и мед , а за гурло?и хремата?

# 4
  • Варна
за гърло има 1 "като бонбонки" - смучат се и  стават и за бремени. Посети ДОКИ и той ще ти предпише...или в аптеката попитай кажи, че си бремена и че те боли гърло има и спрейчета разни.Вземи мерки да не стане по-сериозно.Айде марш на ДОКИ и после да докладваш!

# 5
  • Ruse
Проповит става ли? те са като бонбонки и са билкови, за гъпло?

# 6
  • Бургас
Не се притеснявай , но трябва да вземеш мерки за да не стане настинката по-сериозна , освен лимон и мед , също може да си вземеш киви , то е много богат плод на витамини . За гърлото , аз се оправям с компрес с ракия . Но най-добре отиди на лекар , той може да ти предпише лекарства за бременни , има хомеопатични такива , които са подходящи . Оздравявай бързо  Hug

# 7
  • Бургас
Първо,честито!!!!Желая ти леко бременеене и здраво бебче на финал.Моя съвет е да не се притесняваш излишно.Много бременни са боледували по време на бременността и е нямало проблем.Важното е да отидеш на лекар,който да ти изпише лекарства подходящи за бременни.За хремата има капки напълно подходящи / за съжаление не се сещам името им,но представляват солеви разтвор,подходящ и за кърмачета /,за гърлото има прополки и др.лекарства,за температурата има парацетамол,така че споко.Отивай на лекар и се лекувай спокойно.

# 8
  • Варна
Копирам си поста от друга тема на същата тематика:

Консултирай се и с твоят лекар.
Аз ще ти кажа какво аз съм приемала след консулт с моя:
- Мукосепронекс Е за хрема - капките много бързо ми помогнаха; билкови са и евтини - около 2 лева;
-Стрепсилс с мед и лимон за гърлото;
- В случай на кашлица - Стодал или сиропа на д-р Тайс с живовляка (Мукоплант май беше ); - За температура - Панадол от разтворимия
Много чай с мед, лимони, фрешове от цитруси и витамин Ц.
Бързо оздравяване и безпроблемна бременност ! 

# 9
  • Ruse
Бях на лекар - изписа ми тантум верде спреи за гърлото и парацетамол. а за хремата ми е изписала ринолекс, оба4е като се прибрах и про4етох листовката на ринолекса там пише да не се употребява при бременност!!!! баси тъпотията!!!

# 10
За гърлото можеш да си купиш от аптеката клеева тинктура, това е спиртен разтвор на прополис и е адски ефикасна, правиш гаргара с нея по няколко пъти на ден,като разтваряш 20-30 капки във 100 мл вода...Прополките са със съдържание на прополис,но е мнг по-добре ако си вземеш пропилис в чист вид, тоест тинктура. Аз така си лекувам проблемното гърло.Иначе съм голям фен на всички пчелни продукти и бих ти препоръчала да си намериш и пчелен прашец за подсилване на имунната система по време на бремеността...Единствените противопоказания за него са ако си алергична към полени...Скорошно оздравяване  Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт