Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Пловдив

Здравейте, мамчета!
Притеснена съм, защото в групата на моето дете в детските ясли има Варицела от вчера. Обявен е карантинен период. Детето вече е било контактно и сега и да го спра, ефект никакъв. Аз съм бременна в края на 4 месец /18 г.с./ и съм карала шарка като дете, но не знам със сигурност дали е била Варицела. Има ли риск за мен, ако някой е компетентен да ми отговори на този въпрос, за което благодаря!
Цитирай

на най-обичания мъж в сърцето . . .

Ще напиша това, което едва ли искаш да чуеш - опасно е; ако ти си прекарала варицела имаш антитела, които пазят и бебето, но най-важното е да се консултираш с лекаря си и то възможно най-бързо, тъй като инкубационния период е над 15 дни
Късмет
Цитирай

Че е опасно опасно е, ако си пазиш детския картон, то там вероятно пише каква шарка си карала. Дано всичко да е наред Peace
Цитирай

Пловдив

Според мен риск има, но и да се притесняваш сега, едва ли можеш да си помогнеш с нещо. По-добре изчакай и виж дали детето ти ще се разболее и ако го хване, тогава се тревожи дали ще те хване и теб. Има специални серологични кръвни изследвания, които можеш да си направиш, за да разбереш дали имаш антитела срещу варицела - в такъв случай е вероятно да си прекарала точно тази шарка в миналото и сега да няма за какво да се тревожиш.
Цитирай

Пловдив

Да опасна е ако не си я изкарала и нямаш защита , която да я предадеш на бебето.Мъжа ми я кара по време на моята бременност и аз си правих , за да съм напълно убедена изследвания в института по вирусология.Слава богу излезе , че имам антитела и със сигурност съм я карала  Praynig.Дано да е наред всичко  Praynig
Цитирай

София

Peace да,има риск.Дано избегнете варицелата
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

Ще напиша това, което едва ли искаш да чуеш - опасно е; ако ти си прекарала варицела имаш антитела, които пазят и бебето, но най-важното е да се консултираш с лекаря си и то възможно най-бързо, тъй като инкубационния период е над 15 дни
Късмет
дано ти се размине всичко!!!
Цитирай

До колкото знам има риск но най добре се консултирай с лекар.Дано всичко да е наред  Hug
Цитирай

София

Късмет
Точно така! В началото на бременността ми, докторът ми разясняваше от какво да се пазя и едно от споменатите неща беше именно шарката!
Цитирай

София-Люлин

След 20 седмица няма опасност.Аз лично изкарах варицелата бременна (втората бременост),бях в начален 8 месец.И аз я хванах от детската на дъщеря ми.Тогава се съветвах с много кожни лекари,педиатри ,гинеколози и всички казаха,че за бебето няма опасност.
Е така се оказа имам си втора прекрасна дъщеря почти на 2 годинки вече.
Така,че не се притеснявай ,ти вече си почти 20 седмица.Успех
Цитирай

София

Най-опасно е първия триместър и след това последните 2-3 седмици преди раждането, така че най-вероятно няма от какво чак толкова да се притесняваш. Това е за случая когато става дума за Варицела.
Успех и лека бременност до края!  Peace
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Направи си изследване дали си я карала.
Дано всичко се размине и успех Hug
Цитирай

Направи си изследване дали си я карала.
Дано всичко се размине и успех Hug
И аз това бих те посъветвала Peace
Цитирай

Опасно е, ако си имала пряк контакт с детето.
Тогава вероятността да се заразиш е висока, ако си карала шарката имаш вече антитела.
Не виждам защо се шашкаш предварително, защото все още не се знае дали детето ти ще се разболее.
Цитирай

там където не искам

Не се шашкай предварително.Може би детенцето ти да не се разболее.И за да си по спокойна говори с лекаря си и съответно ако е необходимо направи и издследвания.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора