Шкафчето в банята-от какъв материал да е?

  • 16 270
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
ПВЦ е най-добрият избор за мокри помещения. Peace

# 16
  • Мнения: 236
Нашият шкаф-мивка е от стъкло, супер вариант за мен!!!

# 17
  • Мнения: 1 175
Нашият е PVC,колкото и да те убеждават,че и MDF върши работа,не им вярвай.Предишния ни шкаф беше от този материал,понеже ни казаха щом има душ-кабина е удачен,но издържа само 4 години. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 844
ако шкафът ще се мокри,макар и малко,задължително PVC..иначе просто забрави за шкаф,ще имаш една изгнила щайга точно след второто къпане..
ако няма да се пръска директно,например ако банята е голяма,или имаш вана или душ кабина,тогава може и мдф..единственото му предимство е,че е по-евтин..
иначе всеки шкаф,който е от един материал,по поръчка могат да ти го изработят от друг материал.за десетина дни са готови,а може да го имат и в двата варианта в наличност.
успех

# 19
  • Мнения: 564
    Бях в голяма чуденка за тези шкафове, защото МДФ-ът хич не е влагоустойчив, а пък ПВЦ-то ми изглежда доста изкуствено... Та докато търсехме, попаднах на магазин, който предлага шкафове по поръчка, които са от чисто дърво (варен бук, елша или дъб) и са обработени със специални лакове и смоли за да са водоустойчиви. Фирмата дава 5 години гаранция. Малко по-скъпи са от ПВЦ-то.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Препоръчва се да са от ПВЦ, защото издържат на влага. Моите са от МДф и трета година не са мръднали.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 422
И моят опит с МДФ е абсолютно несполучлив - един шкаф два пъти ми го поправяха гаранционно - сменяха раздулите се части. Накрая се отказах, въртях се, проучвах и си поръчах шкаф от Дейзи13 - правят ги от ПВЦ или полистирол, не съм сигуна, но в никакъв случай нямат вид на пластмасови. Не е мръднал вече 4 години, няма измятане, не събирамръсотия, нищо  Peace

# 22
  • Мнения: 433
Моите са дървени, от ИКЕА. Имам ги от 8 години, в малка баня са, без прозорец - само на вентилаторче. Долепени са до душ-кабината. И са като нови, повярвайте, не са мръднали!  Единствено лакът на дръжчиците има нужда от освежаване. Предполагам, че боята им е специална, защото преди да сложим душ-кабината често ги поливахме по непредпазливост.

# 23
# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Ако има допир с вода дори рядко- ПВЦ. Вкъщи съм с МДФ горни и долни ,интересно е че горните ми са запазени защото няма пряк допир с вода, долният шкаф с мивка обаче за 4 години се разду и сега ще го сменям с ПВЦ .

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 21:40 от mdonkova

# 25
  • Мнения: 2 163
Ако има допир с вода дори рядко ПВЦ вкъщи съм с МДФ горни и долни интересно е че горните ми са запазени защото няма пряк допир с вода долният шкаф с мивка обаче за 4 години се разду и сега ще го сменям с ПВЦ

Ако имаше и запетаи...щеше да се разбере нещо... ooooh!

# 26
  • Мнения: 2 085
Ние мислим да сложим един шкаф от най-обикновено бяло ПДЧ(мъжът ми ще го прави), лакиран с яхтен лак Sunglasses Ще видим колко ще изкара, така или иначе е почти без пари   Grinning

# 27
  • В море от любов
  • Мнения: 519
ПВЦ Peace
Ние сме с такъв от близо 2 години, няма мърдане Peace
Всички лъжат, че МДФ-а голяма работа, ама не им се връзвайте, ще дойде време и ще се раздуе Wink

# 28
  • Мнения: 245
Моят е inox, надявам се да не сме сбъркали.

# 29
  • Мнения: 9 166
Пластмаса каза майстора , няма мухал няма проблем не се раздува от водата bowuu

Общи условия

Активация на акаунт