лекуване на стафилококи

  • 6 024
  • 12
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Моля ви, да споделите с какво лекувате стафилококовите инфекции на децата.
Моето бебе малко похъркваше, нямаше хрема и др. симптоми, но тъй като на мен ми се видя странно му направих изследване и се оказа, че има стафилококи. Още не съм започнала да го лекувам, тъй като искам първо и ние с таткото да се изследваме и ако се окаже че имаме да се лекуваме паралелно.
Интересува ме какво лекарство ви изписаха за бебетата. На мен педиатърката ми каза Клацид, но аз винаги търся и друго мнение. Ще ходя при друг лекар другата седмица и ми се иска да имам предварително повече информация за медикаментите, за да мога да го разпитам по-подробно.
Благодаря ви, предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 212
И ние сме със стафилококи в нослето.
По принцип се прави антибиограма, с която се определя какъв антириотик следва да се приложи.
На нас ни изписаха бактробан за мазане по схема- една седмица мажа, една почиваме и така докато направим три курса.
 Бяхме при УНГ и сега чакам и мнението на педиатърката ни.

# 2
  • София
  • Мнения: 212
Е сега вече не знам какво да правя.
Педиатърката ми каза да мажа с бактробан, но 5 дни и на шестия да заведа бебка да и вземе секрет.Това ме обърка, защото си мислех, че трябва да минат поне 5-6 дена за да бъде коректно изследването.
Станислава на вас какво лечение ви назначиха?

# 3
  • Мнения: 2 731
И аз знам ,че трябва да мине около 10 дена без медикаменти за да се пусне пак изследване.И моята я мазах с Бактробан ,но твоето детенце е много малко и незнам става ли за него.
А Клацида има ли го в антибиограмата?

# 4
  • Мнения: 174
Здравейте,
И ние сме със Стафилококи Ауреус в нослето, които явно рецедивираха.Само нослето ни е запушено.Преди извество време имахме този проблем и тъй като не исках да давам на бебка антибиотици опитах с хомеопатия и се получи.На следващото изследване секрета беше чист.Сега мисля пак да опитам с хомеопатия-даже вече започнах.А за Бактробан днес лекарката от лабораторията каза, че сме малки

# 5
  • София
  • Мнения: 212
ADRI, би ли казала с какви хомеопатични медикаменти се лекувахте и по каква схема?
Бебка е на 7 месеца. Дали е малка за бактробан?

# 6
  • Мнения: 2 908
Мазах дъщеря ми с Бактробан на 10 месеца-не смятам,че е малка за него.Също и на 7,въпреки,че най-добре лекар да каже.След Бактробана се изчисти-това обаче не значи,че пак няма да ги лепнете-ето,ние откакто сме на ясла ,сме пак със стафилококи и то по-упорити от преди.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Правена е антибиограма. Мен ме притеснява факта, че този антибиотик Клацид е за деца над 8 месеца. Пише, че при по-малки се дозира на килограм тегло. Тъй като всички говорят само за Бактробан, а в предишните теми, които четох никъде не видях да се споменава този антибиотик Клацид, взех да се замислям все повече.
За повторна антибиограма знам, че трябва да минат минимум 7 дни, така ми казаха от микробиологията.
Като се консултирам в понеделник с втори лекар, ще напиша какво ми е обяснил, може да е полезно на някого.
Благодаря за отговорите и ще се радвам, ако има още споделени мнения по темата.

# 8
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 213
Десетина дни след изписването на малката ми дъщеря от родилния дом пуснахме изследване за стафилококи. Откриха ги в нослето и очите. В носа и очите слагах капки. Тези за носа бяха май македонски и бяха с антибиотик. А очните /наистина не си спомням името им/ още ги има на пазара, спомням си само, че бяха много лютиви. След курса на лечение правихме ново изследване и резултатите бяха отрицателни. Ако си спомням правилно може да се осъществи заразяване от друг само, когато има активен процес - циреи, акне, ечемик.

# 9
  • Мнения: 55
За носа и аз зная от позната-бактробан.Ние имаме във влагалището, сега правя ванички със Трихобактер и мазах там с едно кремче.След празниците ще правя пак изследвания.
Но е при нас процедурата е много неприятна,секрет от влагалището ,като на голяма жена и вземат,а тя моята мишка една такава - нюню......къса ми се сърцето.

# 10
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 213
Сега се сетих за носните капки - Бивацин май бяха.
Очните май са Офталмосептонекс.

# 11
  • Мнения: 21
Здравейте, когато малкият ми син беше на 4 месеца му се появи много упорита , къртеща се кашлица, без никакви други симптоми, след като му взеха секрет от носа и устата , изолираха стафилокок аурелис в устата му. Личната лекарка ни посъветва в предвид възрастта му да пробваме с хомеопатия. Изписа ни Стафилококцинум 200CH, изпратиха ми го по куриер от една хомеопатична аптека в София. Давахме го по схема, отначало всека седмица в определени дни по 3 капки , после два пъти в месеца и накрая един път месечно. Още на вторият прием кашлицата му спря и от тогава не съм имала проблеми.

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
iignatova и на мен ми каза лекар за това лекарство, но мен малко ме е страх като бебето е на 5 месеца, но щом ти си давала, сериозно се замислям и аз за варианта с хомеопатията.

Общи условия

Активация на акаунт