Вредни ли са рекламите?

  • 2 925
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 493
Много ми е интересно какво вижда в тези реклами толкова.Започнат ли рекламите никой не е в състояние да я измъкне от телевизора.Гледа с интерес дори и тази за гинко билобата.Преди се заглеждаше в рибката на ту би и толкова,а сега положението е трагично.Чудя се да взема да го изключвам този телевизор ли?Дали вредят тези реклами или да оставя детето да си гледа на спокойствие.

# 1
  • Мнения: 9 814
Не рекламите са вредни е гледането на тв от малки деца.
Едва ли детето ти ще се юрне да купува гинко билоба от аптеката.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 019
Много дечица се заглеждат по рекламите - по-силен звук, ефектни картинки, бързо сменящи се образи и така... Вредно според мен е по-скоро самото стоене пред телевизора, а не рекламите.

# 3
  • Мнения: 544
Много дечица се заглеждат по рекламите - по-силен звук, ефектни картинки, бързо сменящи се образи и така... Вредно според мен е по-скоро самото стоене пред телевизора, а не рекламите.

И аз мисля така.  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ами изключвай го,щом се терзаеш.Самите реклами не виждам с какво са по-различни от гледането на детски филмчета.Тери също много гледаше.

# 5
  • Мнения: 4 509
И моите деца се захласваха като бебета по рекламите. И сега ги гледат, а по принцип не обичат да гледат ТВ. Това, което ме притеснява е, че голямото дете, а сигурно скоро и малкото, е пристрастено към лаптопа и филмчетата на него. Върне ли се от ясла, няма играчки, няма забавления - филмчето.  Sad Решила съм сега по празниците да взмем семейни игри, още конструктори и т.н. и да се занимаваме дружно.

# 6
  • Мнения: 4 016
От едни реклами нищо няма да му стане. Днешните телевизори не са като кутиите от нашето време...
Друг е въпросът колко време е оптимално да се гледа ТВ под формата на анимация и от кога (ако някой има идея, нека сподели)

# 7
  • Мнения: 9 814
От едни реклами нищо няма да му стане. Днешните телевизори не са като кутиите от нашето време...
Друг е въпросът колко време е оптимално да се гледа ТВ под формата на анимация и от кога (ако някой има идея, нека сподели)

Специалистите препоръчват децата под 3 годишна възраст да не гледат телевизия.
А ако го правят, то да бъде в рамките на не повече от 15 мин. на ден.
Основният довод е, че бързосменящият се тв образ понижава в последствие възможността на детето да приема е движещи се образи /книжки/ и да задържа вниманието си върху тях, т.е. намалява концентрацията му.
Другите доводи са това, че гледането на телевизия вреди на зрението, застояването пред екрана, малкото движение, съчетано с хапването водят до затлъстяване.

Все пак е въпрос на родителско разбиране дали и колко детето ще седи пред екрана.

# 8
  • Мнения: 4 016
Благодаря, Франческа.

Явно, че ще се ограничаваме Sunglasses

# 9
  • Мнения: 493
Ами изключвай го,щом се терзаеш.Самите реклами не виждам с какво са по-различни от гледането на детски филмчета.Тери също много гледаше.
точно това е,че тя никога не се заглежда в детски филмчета.Пускам и детски канали,но гледа няма и една минута и това е,а почнат ли рекламите е залепена.
Естествено,че няма да се юрне да купува гинко билоба,просто ми прави впечатление,че сега не подбира рекламите като преди.
Мисля,че много правилно казано е,че точно бързо сменящия се образ и музиката са така магнетични за децата.

# 10
  • Мнения: 9 973
ние гледаме да свири кючек за да се танцува,другото не го привлича  hahaha

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И моето дете обожавашеи реклами, сега сме свели гледането на телевизия до новини и детски предавания  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 6 713
Аз се опитвам да пускам телевизора на няколко пъти на ден за кратко.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 039
Добре де, по тази логика вечер трябва да не гледаме новините, Биг Брадър и сериала, ааааа, не  Naughty Децата се пригаждат към света на възрастните, не обратното. Няма как да не се гледа телевизия, защото телевизорът е по цял ден включен. Друг е въпросът, че ако има нещо неподходящо за гледане, сменям канала(вечер). През деня мен не няма, свекърва ми се грижи за малкия, не мога да и забраня да гледа тв. Освен това знам, че ЛСД телевизорите не вредят на очите.

# 14
  • Мнения: 2 090
Да,няма дете което да не се захласва по рекламите Wink
И моето беше така като беше по-мъничко,не че сега не е де...Нито преди,нито сега изключвам телевизора Crazy

Общи условия

Активация на акаунт