някой сблъсквал ли се е с подобно малоумие

  • 7 003
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 863
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78

# 1
  • Мнения: 352
Точно с такова безумие-не. Но при сестра ми има сериозни проблеми, а блока е строен преди 2 години. Оказа се ,че при пускане миналата година на парното нещо не е свързано както трябва и избива вода на долния етаж. Голям кошмар- изкрътиха баня от 2 кв., но чийто плочки и аксесоари бяха поръчкови -над 30 000лв. след това пък при по-силен дъжд цялата вода от терасата -под паркета в спалнята. Съответно и паркета смениха. Сега пък влиза пара през техния аспиратор от другите етажи/на последен са/. Та те знаят кой какво ще яде всеки ден. Така ,че -проблеми много -ново строителство на безумна цена. Ако ти действа успокояващо. Успех със справянето на проблема.

# 2
  • София
  • Мнения: 863
Малееее, като гледам за какво говориш, нашият проблем направо с мед да го намажеш Laughing Въпреки че не знам в процес на работа какви още глупости ще излязат наяве. Благодаря ти много за подкрепата и продължавам да моля, ако някой е виждал подобно нещо да ми погнееее! #Crazy

# 3
  • Мнения: 352
Сега като се замислих-вариант ти е един бойлер в банята, а в другите места от мъничките на делонги. Сестра ми имаха такъв в стария апартамент -10литров и вършеше работа. Иначе си е рисковано да вземеш да навързваш 3 бойлера.

# 4
  • София
  • Мнения: 863
уфффф, ама хич не ща да слагам бойлер в банята. Мъничка ми е без това, пък и съм я замислила много красива. Само като си помисля един бойлер да плесна там и ми се къса сърцето Cry

# 5
  • Мнения: 5 832
В новия апартамент ,който правим, сами пожелахме да имаме 2 бойлера-един за банята ,10 литров за кухнята.По проект тръбите се влачеха по пода и по стените-над 10 м.Като пусна вода в кухнята,трябва да източа поне 1 кофа,докато ми потече топла и то ако има.При тази криза не вярвам някой да си държи бойлера денонощно включен.На малкия предимството му е,че ако 5-10 мин. преди да го ползваш го включиш-вече имаш топла вода и можеш да я изразходваш до край.

# 6
  • София
  • Мнения: 863
В банята колко литра сте сложили. Мен основният ми проблем е там. В кухнята мога да си сложа някой малък в шкаф, обаче в банята не искам бойлер, много съм се заинатила Embarassed

# 7
  • Мнения: 117
Имаш вариант да сложиш проточен бойлер в банята, но за да имаш наистина топла вода през проточния бойлер трябва да имаш трифазен ток.

# 8
  • Мнения: 95
При тази криза не вярвам някой да си държи бойлера денонощно включен.На малкия предимството му е,че ако 5-10 мин. преди да го ползваш го включиш-вече имаш топла вода и можеш да я изразходваш до край.
Не разбрах... Какво означава това? Имаме 80-литров бойлер в банята и малък 5-литров в кухнята и нито единият от тях не се изключва. За каква криза става въпрос?

# 9
  • Мнения: 2 155
И ние сме с 2 бойлера  Peace И това е най-безобидното малоумие, с което се сблъскахме

# 10
  • София
  • Мнения: 863
ухххх, съвсем ме отчаяхте. аз все си мислех, че ще мога да избегна бойлера в банята. Само като си го представя и ми убива желанието да я правя. Май човек като тръгне да прави дом, почти винаги му излизат криви плановете Sad

# 11
  • Мнения: 2 155
ухххх, съвсем ме отчаяхте. аз все си мислех, че ще мога да избегна бойлера в банята. Само като си го представя и ми убива желанието да я правя. Май човек като тръгне да прави дом, почти винаги му излизат криви плановете Sad

Мдаааа, сложи хоризонтален, за да не те дразни толкова...

# 12
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Ние сме в панелка, но и аз не исках бойлер в банята. За тази цел взехме хоризонтален 80л и го сложихме над вратата на банята. В последствие мъжът ми ще направи окачен таван там- или частичен та да имам малък достъп до бойлера, или от тези на плочи и арматура (използват ги за бани и офиси) и така ще имам пълен достъп. При нас обаче коридорът е Г-образен и позволява да сложим тажан само пред банята без да стои грозно. Дано да съм помогнала...

# 13
  • Мнения: 5 832
При тази криза не вярвам някой да си държи бойлера денонощно включен.На малкия предимството му е,че ако 5-10 мин. преди да го ползваш го включиш-вече имаш топла вода и можеш да я изразходваш до край.
Не разбрах... Какво означава това? Имаме 80-литров бойлер в банята и малък 5-литров в кухнята и нито единият от тях не се изключва. За каква криза става въпрос?


Вероятно имате много пари и цената на тока не ви бърка.Един груб пример.Ще ви трябва ви чиста гореща вода за нещо си по някое време през деня.Нима включвате котлона с тенджера отгоре цял ден и като заври,например,я изключвате и после пак включвате и си я поддържате гореща докато потрябва?Всяко семейство си знае режима на къпане-сутрин,вечер,нощем и съответно си включва и изключва бойлера.Естествено,че той никога не остава без топла вода,но често е без гореща.Моя приятелка прави експеримент-един месец да не изключва,после един месец да контролира включването и изключването.Разликата в киловатите беше голяма.И не ми казвайте,че бойлерът има изолация-знам това.

# 14
  • Мнения: 5 832
ухххх, съвсем ме отчаяхте. аз все си мислех, че ще мога да избегна бойлера в банята. Само като си го представя и ми убива желанието да я правя. Май човек като тръгне да прави дом, почти винаги му излизат криви плановете Sad

И аз се дразня от налагащото се  наличие на бойлер в бъдещата ни баня,но съм решила да го "маскирам" зад паравана.Няма да слагам душ-кабина.

Общи условия

Активация на акаунт