Бойлер или топлофикация?

  • 3 753
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Аз пък честно казано  с Топлофикация съм имала по малко проблеми, отколкото с ЧЕЗ. На тях и да им платиш, и да не им платиш- все те греят, има топла вода. В стария блок имаше хора с по 7 хил дълг. А услугата, която ние получавахме, си беше ОК. Е, вярно, имало е моменти, в които водата тече слабо, но предполагам че проблемът беше във високия етаж.
Докато ЧЕЗ първо не изпращат никакво уведомление ако просрочиш сметка( не че им е работа, ама веднъж докато бяхме на почивкам ни сюрпризираха точно в деня, след завръщането ни. Верно, че вината си е само моя, но не е приятно за 10 лв да ти изключат тока). Да не говорим веднъж как ме направиха на луда и 3 пъти ме разкарваха от нас до касата, защото плащането ми банков път се било забавило по незнайни причини, в сайта им седи неплатено, по телефона ми казват- неплатено, на касата - нямате неплатена сметка  Rolling Eyes Толкова нерви колкото с тях не съм брала с никой друг, така и не разбрах какъв е проблемът.
Да не говорим че не ми се е случвало да спрат парното+ топлата вода, а ток са спирали. Сега както нямаме парно ако спрат тока сме умрели от студ.

# 16
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Според мен е най-добре на газ Mr. Green, нито водата ти свършва, нито сметката ти е голяма Peace

# 17
И аз предпочитам постоянната топла вода, но не и когато ми се налага да я чакам да дойде 25 минути сутрин ( живея на 14 ет.) като за тези 25 мин ми се начислява, че ползвам топла вода. По-добре да си топля бойлера и да знам, че плащам за това което ползвам. За парното дори и не ми се говори.

# 18
И все пак идеята ми за тази тема беше да събера полезна информация за изора на бойлер. Някои може ли да даде съвет

# 19
  • В море от любов
  • Мнения: 519
На майка ми е такъв  http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&p … =6104&hotels=   доволна е Peace
Иначе съм чувала, че TESSY са добри.

# 20
Благодаря ти. Странното е, че аз чух точно обратното и ми похвалиха много бойлерите Дипломат. ? ? ? ?  Thinking :thinking

# 21
  • В море от любов
  • Мнения: 519
А виж за тях бях забравила, да и там съм чувала добри отзиви Peace
Вече трябва да си съчетаеш добра цена с хубав бойлер и работата ще заспи Hug

# 22
ДА ТАКА Е! При Дипломат казват, че съотношените качество цена е много добро. Малко по-скъпи са от Теси, но казват че си заслужава. Ще изчакам още малко коментари и скоро ще трябва да взвма решение.

# 23
  • Мнения: 1 988
ние сме в блок с ТЕЦ, а тази седмица ще си купуваме бойлер-омръзна ми да се къпя със студена или хладка вода, еденични са случаите, когато съм разреждала водата. Дебна кога има топла вода, за да изкъпя детето. Немога от седмици да си измия фритюрника като хората. Докато се къпя водата се редува хладка-топла- почти студена. И за капак на всичко плащаме същата тази вода като топла, а ТЯ НЕ Е ТАКАВА.
Ако ги нямаше обаче тези проблеми, щяхме да си останем на Тец-много по-удобно.
Сега тоалетната ни ще се превърне съвсем в кибритена кутийка и от бойлера, на нямаме друг избор.

# 24
И аз съм в същото полужение. Взе ли решение какъв ще е бойлера? ? ?  ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 988
ами нашия избор е ограничен, защото единственото място е в тоалетната, но бойлера трябва да е от вертикалните, които са по-къси такива-ама обяснение дадох. Ако беше достатъчно мястото баща ми щеше да ни направи бойлер от нераждавейка, което естествено е много по-добро решение, но....

# 26
  • Мнения: 46 508
За тези, при които водата е хладна: подайте сигнал, с искане да ви сменят абонатната станция. бяхме в същата ситуация 2003 г., радиаторът беше почти слуден, а топлата вода идваше след 10-15 мин. източване, мислехме, че е от етажа (11-ти), но след подмяната на станцията, всичко беше горещо!
Безплатна е смяната  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 161
Определено бих дал препоръка за Теси пред тази на дипломат. Разликите в цените не са от качеството на материалите а от възможностите за поръчка на ламарина на двете фирми, съвършенството на технологията за емайлиране и не на последно място начина по който е организиран пласмента.
Като потребител съм изключително недоволен че бойлерът ми Елдоминвест е с ръжда по външният корпус още след първата година (гаранцията не  фащала ръжда по обвивката разбирш ли) сменени две термозащити още на първата година и недействащ възвратен клапан уж от специална пластмаса.  При това този бойлер ми е само застраховка за аварийни ситуации и по принцип не го ползваме постоянно.
Теси използват технология за сухо емайлиране която е много по-добра по отношение на корозията в сравнение с мократа използвана от елдоминвест, освен това нали се сещате че кат  се поръчва ламарина Теси имат няколко завода поради които могат да поръчат в пъти повече количества и не на последно място - елдоминвест по принцип не продават пряко на българския пазар - те продават на една ловешка фирма Рикошет, която има ексклузивни права за бг и се натрупват два пъти печалби докато стигне цялото нещо до краен потребител.

# 28
Това е първото мнение което чувам срещу Дипломат и за Теси. Всичките ми познати препоръчаха Дипломат, казват, че са много по-добри от Теси. Може и да се верни нещата, които казваш за технологията на боядисване и по-ниските цени на материалите, но като чели положителното мнение на клиентите на даден продукт е най-добрата рекалама.  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 064
За тези, при които водата е хладна: подайте сигнал, с искане да ви сменят абонатната станция. бяхме в същата ситуация 2003 г., радиаторът беше почти слуден, а топлата вода идваше след 10-15 мин. източване, мислехме, че е от етажа (11-ти), но след подмяната на станцията, всичко беше горещо!
Безплатна е смяната  Simple Smile
Подкрепям. Описвате проблеми с конкретна лошо работеща инсталация, а не с ТЕЦ-а като такъв по принцип. Иначе при нас правиха някакъв ремонт на съоръжения извън блока - не знам точно какви и къде, и след това водата стана вряла. А преди можеше да се ползва и без разреждане. Сега направо гори.

Общи условия

Активация на акаунт