Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Потърсих с търсачката и не открих подобна тема ! Моля ,ако някой има такъв проблем да сподели лечението си и при кой дерматолог е ходил и има ефект!
Цитирай

гр. Русе

Чувала съм за това, всъщност заболяване ли е и в какво се изразява, питам, защото на сестра ми й бяха казали, че има ?!
Цитирай

България

Леля ми имаше розацея и се излекува с хапчета Трихомонацид.Ползваше и тоалетна вода Сенсибио.Но всичко си е индивидуално и наистина по добре отиди на лекар.
Цитирай

гр. Русе

Найстина трябва да отидеш на лекар, иначе ето тук, аз открих доста неща

http://www.google.bg/search?q=%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0% … ;client=firefox-a
Цитирай

Чувала съм за това, всъщност заболяване ли е и в какво се изразява, питам, защото на сестра ми й бяха казали, че има ?!

До скоро се смяташе ,че е най-добре да не се пипа но за лазерните технологии се говори ,че имат успех!

Цитирай

ГР.София

Здравей Мая345 и аз от скоро съм с такава диагноза.Ходих на дерматолог но въобще нямам идея дали е добър.Предписа ми АДВАНТАН КРЕМ да се мажа...мазах се 5 дни и малко пи успокои лицето и не ме сърби както преди.....в момента съм на антибиотик ВИБРАМИЦИН който трябвало да го пия 1 мес. и след това можело още....зависи от резултата
Цитирай

Тук http://www.framar.bg/advantan-krem--0.1%25-pid01004421.html пише, че този крем не може да се ползва при розацея  newsm78. Понеже и аз съм с такава диагноза се зачетох.
Цитирай

ГР.София

Да така е наистина и дерматологъг така ми каза,но ставало въпрос само за 5 дни и нямало проблем. А мога да кажа също че съм доволна....не ме сърби ,нямам парена и не ми е толкова зачервено лицето. Искам да попитам и за крема RUBIALINE ползвал ли го е някой има и гел за почистване от същата серия. Аз да Ви кажа не бих го ползвала защото няма защитен фактор.И моля Ви някой ако е пил ВИБРАМИЦИН да каже има ли ефект
Цитирай

За Розацеята знам, че се появява след 30 годишнината при жени.При мъжете е много лоша картината.Възможните причини са  - язва,стрес, бактерии ! Не се лекува , но е възможно състоянието да бъде овладяно и е на сезони !Спазва се диета- не се яде люто, пикантно,не се пие алкохол,лицето трябва да се пази от слънцето. Придружена е със спукани капиляри.Ползва се медицинска козметика специално за този проблем.Най-добре е да се назначи от лекар специалист ,защото може да се усложнят нещата !
Цитирай

Искам да попитам и за крема RUBIALINE ползвал ли го е някой има и гел за почистване от същата серия. Аз да Ви кажа не бих го ползвала защото няма защитен фактор.
Аз го ползвам това кремче сега. След години мазане с Avene и La roche този ми допада, защото кожата ми свикна с другите два. Добър е, лек, попива бързо, не е мазен крем. Няма да намериш крем с голяма защита. Аз ползвам цяла година с 50-ти фактор. След като кремчето попие можеш да си сложиш такъв със защита  Hug
Цитирай

Потърси  инфо за храната, препарати, излагане на слънце и др. с които трябва да се съобразяваш. Много са и ще пропусна нещо ако ги описвам.
Всички аптечни (алопатични) кремове са с временен ефект и с усложнения в бъдеще в повечето случаи.
По принцип най - добре е използването на т.н. медицинска козметика Aven, La roshе, Bioderma. Зависи какъв вид е розацеята, колко е третирана, кога се появява си избираш няколко кремчета и пробваш. В аптеките дават тестери и брошури за да избереш крем. Задължително е ползването на вода за почистване от съответната серия.
От опит мога да кажа, ако проблема е от скоро, не много сериозен ползвай първите две серии, ако нещата са с болки белене на лицето червената серия Sensibio на Bioderma.
Продуктите на Биодерма са най добри при кожни проблеми.
Много внимателно по възможност не използване на масова козметика.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.