магазинче за дрехи...

  • 3 601
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
здравейте,бях пуснала и преди тази тема и имаше доста полезни съвети,но сега я няма,явно са я изтрили, искам да ми споделите тези които имат магазини,какво ми трябва за да отворя магазин за дрехи,не много голям, моля кажете и за цените,колко пари ми трябват за да започна... newsm78

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Зависи на коя улица в Монако искаш да отвориш магазин.

# 2
  • софия
  • Мнения: 25 398
Магазинче за дрехи казваш... Я да видим: не много голям магазин, дрехи и продавачка (по възможност да има поне домашно възпитание). Ако ти се занимава, може да си направиш флаерчета и някоя и друга рекламка-плакат.
А, да - и да не забравиш закачалките и манекените за дрехи  Mr. Green.
Желая ти успех и дано все пак бизнесът ти е по-сериозен от идеята!

# 3
  • Мнения: 420
явно от заглавието ви се е сторило несериозно,но решението ми е доста сериозно,просто исках да ми кажат тези които вече имат,колко пари ми трябват за да започна, не говорих за закачалки и манекени,а за касов апарат, знам че трябва и да се плати за това че имаш магазин,исках да направим една сметка долу горе къде трябва да отида и колко пари да дам това е... Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 3 634
20 000лв без стоката - наем, ремонт, обзавеждане (стелажи, манекени, пробни, климатик...).
2-3 месеца тичане по разни държавни институции и около 2 000лв, за да отговориш на всичките им изисквания...
Не е важно колко ще ти струва "създаването" на магазин, а откъде ще взимаш стоката. Да купуваш от Илиянци и да продаваш в квартала не е "бизнес".
По принцип решението идва в следствие на опит, за да е успешно начинанието.

Не върви довчера да си продавачка в ХС, а днес да отвориш златарско ателие.

# 5
  • Мнения: 420
20 000 лв не е ли малко пресилено,за малък магазин? преднатас тема която бях пуснала бяхте казали че 6 000лв за да започна ми стигат, сега вече няма ли да ми стигнат... #Crazy

# 6
Колко голям магазин? Къде е?Под наем ли е или собствен.Имаш ли фирма?Какви точно дрехи ще продаваш?

# 7
  • Мнения: 420
ами като голямина може би 2 на 2, в центъра ще е но ние сме малък град,така че наема го оставете, дрехи как кави, всичко което е модерно... без наема долу горе ме опътете като цени... newsm78

# 8
  • Мнения: 3 634
2 на 2? Това е по-малко от баня! Нормален магазин под 30кв е безмислено. Нали ще трябва да има пробна, тоалетна и т.н.
20 000лв е нормална цена за моята представа за магазин.  Peace

# 9
  • Мнения: 274
Кви дрехи в тази криза?! Не се излагай. Единственото, което върви в такива трудни времена е алкохол, цигари, храна и лекарства.
С този "бизнес план"  давам максимум 6 месеца живот на начинанието.
Успех все пак.

# 10
  • Мнения: 420
2 на 2? Това е по-малко от баня! Нормален магазин под 30кв е безмислено. Нали ще трябва да има пробна, тоалетна и т.н.
20 000лв е нормална цена за моята представа за магазин.  Peace

ами все от някъде трябва да се започне, и според мен е важното съдържанието на магазина,не толкова големината,тоалетната задължителна ли е вече? 

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
ами като голямина може би 2 на 2,

почти абсурд е.

съвет- разходи се и погледни, има две магазинчета с обща стълба (не са 2х2, а поне по 12 кв.) с/у църквата св.Георги. Едното е за детски обувки на известно италианско име в модата, другото е на бельо. Виж интериора, виж раб. време и от там прави сметка за наема...
20 бона не те оправят- пълен абсурд!
Ако разбираш нещо доста по-различно от "център"- ок, пробвай в някой базар....

# 12
  • Мнения: 13 512
момента изобщо не е подходящ за отваряне на магазин за дрехи, при положение че дори не знаеш от къде и какво ще зареждаш. Добре премисли начинанието си.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
С този "бизнес план"  давам максимум 6 месеца живот на начинанието.
Три. Ти намери кога да започваш бизнес ooooh!

# 14
  • Мнения: 420
вижте,живея в град в който от всички дрехи за магазини,младите хора пазаруват точно от два магазина,въпроса ми не беше дали ще ми потръгне бизнеса, а какви са ми разходите...

Общи условия

Активация на акаунт