Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
90-104 от 198 отговора
ММН - обясни пак за парцалчетата...тях ги ползваш като ролка така ли, навиваш косата около тях като ги поставят в основата при главата и навиваш цялата дължина на кичура и после...завързваш ли двата края на парчето?  newsm78 С малки или с гопели кичури?
Просто нарязваш чорапогащника на парченца от по 30 см. Косата трябва да е суха, но аз самия кичур леко го навлажнявам с вода или пяна, за да държи по-дълго на другия ден. След това започваш да осукваш кичура около въпросното парченце чорапогащник като стартираш близо до основата на косата. Защото ако започнеш отдолу- в края на кичура, той ще стане много ситно навит и стои грозно. Затова и обясних в предишния пост, че трябва да се започне от основата- там никога не може да стане ситно навито и докато стигнеш до края, диаметърът се увеличава от самата коса, навита от основата. После просто завързваш двата края на парченцето и гут найт.
 Успех! Дано съм била ясна в обясненията.
р.р. Забравих да напиша, че колкото са по-тънки снопчетата коса за навиване, толкова по-ситни ще станат къдриците, но и по-дълго ще държат.
Цитирай

ММН - обясни пак за парцалчетата...тях ги ползваш като ролка така ли, навиваш косата около тях като ги поставят в основата при главата и навиваш цялата дължина на кичура и после...завързваш ли двата края на парчето?  newsm78 С малки или с гопели кичури?
Просто парцалчетата са по тънки и затова къдриците стават по добри, затова се използват и така наречените Папилоти виж снимката! 
Цитирай

Да ви питам за терморолките какви продукти ползвате с тях? Ползвате ли термозащитни спрейове/кремове? Лак за коса? Пяна? Кога - преди сушенето със сешоар или след него, преди навиването с ролките или след него? Трябва да си взема някакъв продукт за фиксиране на прическата, който да има и термозащитна функция едновременно и да придава блясък ако може. Но да не бетонора косата и тя да стои като изкуствена, да е с по-лека фиксация. Не ми се иска много да е лак, понеже не е полезен за косата. незнам какво да си купя, затова слушам вашите отговори вие какво ползвате като ползвате термо ролките - преди и след тях Hug
Цитирай

Да ви питам за терморолките какви продукти ползвате с тях? Ползвате ли термозащитни спрейове/кремове? Лак за коса? Пяна? Кога - преди сушенето със сешоар или след него, преди навиването с ролките или след него? Трябва да си взема някакъв продукт за фиксиране на прическата, който да има и термозащитна функция едновременно и да придава блясък ако може. Но да не бетонора косата и тя да стои като изкуствена, да е с по-лека фиксация. Не ми се иска много да е лак, понеже не е полезен за косата. незнам какво да си купя, затова слушам вашите отговори вие какво ползвате като ползвате термо ролките - преди и след тях Hug
Значи ти трябва Спрея за бърза фризура! Той се впръсква преди да се обработи всеки кичур, независимо дали ще го обработвате с маша, преса, сешоар или термо ролки! Предпазва косата при топлинна обработка и задържа фризурата по дълго време. След фризиране може да използвате лак за коса, но преди това не!
Цитирай

Ооо, благодаря ви, Make up pro, аз тъкмо мислех да се обърна и към вас за съвет Very Happy Непременно ще си помисля за спрея, който ми предлагате. А само не мога да прочета каква марка е? И той може ли да замести изцяло лака за коса, защото не ми се иска особено да ползвам лак, не бил полезен разбрах?
Цитирай

Ооо, благодаря ви, Make up pro, аз тъкмо мислех да се обърна и към вас за съвет Very Happy Непременно ще си помисля за спрея, който ми предлагате. А само не мога да прочета каква марка е? И той може ли да замести изцяло лака за коса, защото не ми се иска особено да ползвам лак, не бил полезен разбрах?
Singer Коsметик е немска фирма!
Цитирай

Мацки, някоя има ли идея как се постига този ефект, много се чудя и искам и аз да пробвам ако някой се сеща,много ще се радвам да сподели

http://www.slava.bg/images/content/3419/zlatka__2_.jpg
« Последна редакция: Пет., 03 Дек. 2010, 23:09 от bubanka »
Цитирай

Това се постига със специална маша. Има си отделна тема за тройната маша!  Peace
Цитирай

Въпросът ми е към всички, които ползват термо ролките за коса - колко време ви се задържат къдриците? И ако може да кажете какви продукти ползвате?
Цитирай

Въпросът ми е към всички, които ползват термо ролките за коса - колко време ви се задържат къдриците? И ако може да кажете какви продукти ползвате?
Никой ли няма да каже колко време ви държат къдриците като се навиете с ролките? Confused ????
Цитирай

amra това колко държи косата след къдрене зависи от типа коса. Моята е с твърд, дебел косъм /къдрава/ и когато реша да си направя нещо по-различно - в смисъл да е с по-различни къдрички от моите, прическата ми държи по 2 дни. Моя колежка с много финна и тънка коса веднъж ми обясни как си е измила косата, сложила е пяна, поизсушила е малко косата, после е навила с ролки, след това е спала цяла нощ с тях. На сутринта е напръскала обилно с лак за коса, махнала е ролките и след около 40-50 мин. косата й беше напълно права  #Crazy  Също така зависи и времето какво е. Ако е влажно къдричките направени с ролки много бързо падат, а ако е естествено къдрава косата се накъдря още повече /това от личен опит го казвам  Wink/  Ако преди си правила опити да си навиваш косата с парцалчета, хартийки, дунапренени ролки или нещо друго по това колко време е издържала тогава прическата можеш горе-долу да прецениш колко време ще ти издържи с термо ролки  Wink
Чао и успех с къдренето  bouquet
Цитирай

Ползвам тези (купени са от NY..ако иматe познати могат да ви ги донесат - $30 ca, има ги насвяк.де там - Таrget, Walmart, CVS etc.). Повече от доволна с.м  Peace :

Conair Xtreme Instant Heat Hot Rollers

Имам много дълга коса - малко над краста (леко етажирана с филиран брeтон). Стоя с тях докато се изстудят - около 7-10 мин. Не слагам никакъB продукт в косата(i.e. мус, гел, спрей, kpucTaлu etc.). Навивам се на почти напълно суха (измита) коса. Пакетът е от 20 kepaMu4Hu ролки(6 large=1', 6 medium=0.75', 8 Jumbo=1.25') плюс 20 щипки за коса. Загряват за 75 секунди. След като се развия, тогава слагам малко спрей. Къдриците стоят с дни (3+) (с каквото др. да и  съм опитавала, до края на деня косата ми е права като праз Whistling).

Цитирай

Значи проблемът ми е следният. Купих си преди време тези термо ролки на Remington от този сайт http://images.google.com/imgres?imgurl=http://remington.bg/files … -WlLqGqmwPsi6TZAw Досега няколко пъти съм ги ползвала.  Като се навия с тях първоначално има хубави къдрици, добре е ,харесва ми, но след няколко часа вече къдриците се развалят Tired Стават на чупки някакви, вместо къдрици. Косата ми по принцип не е права, не е и къдрава - чуплива е. Ако си легна с мокра коса на сутринта ми става все едно съм се къдрила с двурога маша - на пружинки. Косъмът ми е средно дебел,  косата ми е гъста. Дълга е(около педя над кръста), но я етажирах леко наскоро точно, за да е по-лека и да държи къдриците по-дълго време. Просто не виждам реална причина да не ми се получават дълготрайни къдриците Thinking Изгледала съм повечето клипчета в интернет за това как да се къдри косата с термо ролките, спазвам всички инструкции. навивам се на прясно измита  и добре изсушена коса със сешоар, държа ролките не 10 минути, а половин час за да са по-трайни къдриците уж. Накрая пръскам лак за коса - Loreal professionnel, Infinium с трета степен на фиксация. Кажете ми къде бъркам, нормално ли е да е такъв краткотраен ефекта и какво да направя...не ми се занимава да си отделям по 40 минути от времето само за косата и тя да е къдрава само 3-4 часа Confused    Да не би пък данните на ролките, които съм си купила да не са добри, в смисъл да са слаби самите ролки и да не нагряват достатъчно и затова така да не се получава дълготраен ефекта Rolling Eyes
Цитирай

Значи проблемът ми е следният. Купих си преди време тези термо ролки на Remington от този сайт http://images.google.com/imgres?imgurl=http://remington.bg/files … -WlLqGqmwPsi6TZAw Досега няколко пъти съм ги ползвала.  Като се навия с тях първоначално има хубави къдрици, добре е ,харесва ми, но след няколко часа вече къдриците се развалят Tired Стават на чупки някакви, вместо къдрици. Косата ми по принцип не е права, не е и къдрава - чуплива е. Ако си легна с мокра коса на сутринта ми става все едно съм се къдрила с двурога маша - на пружинки. Косъмът ми е средно дебел,  косата ми е гъста. Дълга е(около педя над кръста), но я етажирах леко наскоро точно, за да е по-лека и да държи къдриците по-дълго време. Просто не виждам реална причина да не ми се получават дълготрайни къдриците Thinking Изгледала съм повечето клипчета в интернет за това как да се къдри косата с термо ролките, спазвам всички инструкции. навивам се на прясно измита  и добре изсушена коса със сешоар, държа ролките не 10 минути, а половин час за да са по-трайни къдриците уж. Накрая пръскам лак за коса - Loreal professionnel, Infinium с трета степен на фиксация. Кажете ми къде бъркам, нормално ли е да е такъв краткотраен ефекта и какво да направя...не ми се занимава да си отделям по 40 минути от времето само за косата и тя да е къдрава само 3-4 часа Confused    Да не би пък данните на ролките, които съм си купила да не са добри, в смисъл да са слаби самите ролки и да не нагряват достатъчно и затова така да не се получава дълготраен ефекта Rolling Eyes

И при мен е същото след като махна ролките, пръскам косата с Curls Rock лак за къдрава коса http://www.tigi.bg/shop/product.php?ProductID=71 В началото са много силни и хубави къдриците обаче след 2 часа почти ги няма.  newsm78
Цитирай

И ти  ползваш термо ролки, нали? Може ли да кажеш, ако е удобно, какви точно са твойте?
Цитирай

90-104 от 198 отговора