Инжекция анти-Д-гама глобулин

  • 10 298
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 892
Обръщам се към вас за помощ и искрено се надявам, че ще ми дадете някой съвет. Вчера ми октриха бременност за съжаление най-вероятно ще се наложи да се прави аборт. Проблема е че съм кръвна група 0 отрицателна и знам, че това е проблем. Не знаех, че при аборти също се налага да се бият такива инжекции. Искам да ви помоля, ако може да ми дадете повече информация за това. Дали винаги се налага да се бие или първо се правят изследвания. Единственото, което коментирахме с лекаря ми вчера бе колко трудно се намирала и най-лено можела да се вземе от София, но аз не живея там. Просто в главата ми е хаус и искам да събера колкото се може повече информация за всичко. Ще се радвам ако ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 7 716
Виж ТУК и ТУК .
Задължително си осигури инжекция.

# 2
  • София
  • Мнения: 469
Задължително си постави.
Мисля, че в ранна бременност не може да се установи кръвната група на плода (т.е. дали е необходимо слагането и).
От лекар съм чувала - Не е толкова необходима след аборт, но е желателно.
По-добре жертвай някой лев, за да не съжаляваш след години, когато решиш да имаш дете.

# 3
  • Мнения: 7 716
След аборт е точто толкова необходимо, колкото и след бременност.

# 4
  • Мнения: 3 376
При кои аборти се поставя такава инжекция? Трябва ли задължително да е имало кюртаж?

# 5
  • Мнения: 7 716
Важно е да се отбележи, че аглутинини могат да се появят, когато резус отрицателна кръв влезе в досег с резус положителна, тоест кръв която притежава резус аглутиноген. Тогава резус отрицателната кръв реагира и произвежда аглутинини антирезус. В такъв случай се казва, че резус отрицателният индивид се имунизира против резус положителните кръвни клетки. Точно това е причината за появата на усложнения и инциденти.

Ако една жена притежава в кръвта си аглутинини антирезус, това не пречи по никакъв начин на организма й. Ако обаче е бременна, аглутинините, които са в кръвта й преминават през плацентата, проникват в кръвта на плода и разрушават резус положителните кръвни клетки на бебето. В последствие настъпат различни по тежест увреждания на детето.

# 6
  • Мнения: 3 376
Да, Лали, това ми е ясно. Не знам дали към мен беше насочено пояснението. Именно за това се питам дали е възможно при много рано прекъснала се бременност, при която дори не се е наложил кюртаж, да са се образували антитела в организма на майката, които да са опасни за следващите й бременности.

# 7
  • Мнения: 7 716
Възможно е, макар и рядко. Затова трябват изследвания, профилактика и наблюдения.
С една дума - внимание.

# 8
  • Мнения: 479
Лали, а възможно ли е след спонтанен аборт, без кюртаж да се получат и трябва ли да се чака следващо забременяване, за да се бие ваксината или би могло да се бие преди евентуално забременяване, профилактично?

# 9
  • Мнения: 7 716
Вече е минало време. Веднага щом забременееш уведоми лекаря си, за да направи необходимите изследвания и профилактика.
И не се притеснявай, рядко се случват проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт