епидурална упойка и мигрена

  • 2 499
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
предстоими второ раждане ,ако всичко е наред много искам да стане по естествен път с епидуралана упойка.но прочетох че е противопоказана при мигрена а аз страдам от нещо подобно.тоест няма категорично мнение от няколко невролози ,еег не показа нищо и затова те го обобщават като неврогрнно главоболие.имали мами вече родили с епидурална и страдащи от някакво главоболие.

# 1
  • Мнения: 22
Aз родих секцио с  упоика. Имам мигрена от 7 клас - доказана. Нямах никакви проблеми при раждането. Мисля 4е вси4ко е индивидуално. Пожелавам ти успех!

# 2
  • Мнения: 9 973
до сега не съм чувала някой да е имал проблеми след това  Peace

# 3
  • Мнения: 39
сигурно е от значение кой ти я поставя незнам ,а пуфи как ти доказах мигрената

# 4
  • Мнения: 2 521
Аз нямам мигрена но на третия ден след секциото имах главоболие.Казаха ми че е от упойката.Предложиха ми система(не знам каква)но не пожелах защото слагаха на момиче родило преди мен и не и помогна Naughtyта нямаше смисъл само да стоя завързана за леглото като няма ефект.Сега като се замисля и другите момичета преди мен се оплакваха от главоболие,така че може и да има значение кой ти я поставя newsm78

# 5
  • Мнения: 10 982
Родих със секцио, но с епидурална упойка. Нямам никакви последствия от нея като мигрена, болки в гърба и кръста и т.н.

# 6
Галя, предполагам, че упойката ти е била спинална, а не епидурална. Аз също бях със спинална, главоболието от трети до седми ден беше кошмарно. Епидуралните упойки нямат такъв страничен ефект.

# 7
  • Мнения: 39
явно това дали след упойката те боли главата е строго индивидуална ,но дали я бият ако имаш мигрена и защо пишат че тя е противопоказана при мигрена, епилепсия ,дискова херния.....

# 8
  • Мнения: 22
За въпроса как ми се откри мигрената -  с електроенцефалограма

# 9
  • Мнения: 1 101
А каква е разликата между епидурална и спинална упойка?
Преди 3 дена претърпях операция на вените и имах право да избирам пълна или в гърба(така се изрази анестезеолога) и аз избрах тази в гърба...но главоболието е ужасно ве4е 3 ден  ooooh!
Дали е от упойката?

# 10
  • Мнения: 39
и спиналната и епидуралната са в гръбнака.

# 11
Да, наистина и спиналната, и епидуралната са в гръбнака, но мястото леко се различава. В гръбнака има нещо като сакче. Спиналната анестезия включва инжектиране на упойката директно в това сакче. Предимство - по-малко количество упойка и по-бързс ефект. Трае 2-4 часа. При епидуралната упойката се прилага около това сакче. Предимство - там може да се постави катетърче и анестетикът да се влива на малко дози колкото е необходимо. Освен липсата на страничния ефект на главоболието.

# 12
  • Мнения: 114
АЗ също родих със епидуеална упойка и имам лека мигрена и не съм забелязала да ми е повлияла упойката по някакъв начин ,до колкото знам при спиналната след това има главоболие за около 2,  3 дена

# 13
  • Мнения: 118
И аз родих със спинална опойка, на втория ден започна много силна болка в тила на главата. Три дни бях на системи и не можех да си повдигна главата от болка, но най- интересното беше /а и лекарите ме уверяваха в това/, че така както силно ме боли от веднъж болката спира и отшумява.  След раждането не съм имала главоболие, или болки в кръста.

# 14
  • Мнения: 356
Мен също ме интересува какъв е риска от прилагане на епидурална / спинална  /анестезия при мигрена?Предстои ми секцио,а преди да забременея имах менстурална мигрена / т.е. влияеща се от хормоните и появяваща се преди и по време на цикъл /

Общи условия

Активация на акаунт