Хайде да се запознаем!

  • 217 688
  • 885
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 596
Ина Бамбина, добре дошла. Успешно проучване, вписване и кратко чакане ви пожелавам.
Благодаря! Дано!










# 841
  • Мнения: 1
Zdraveyte,
Kandidat osinoviteli sme ot blizo 2 godini.Za tezi dve dalgi
godini poluchihme samo izvestitya za vpisvaneto ni v registara,nishto drugo.
Periodichno se sreshtam sas sotsialnata slujitelka no tya samo se izvinyava I ne
 moje da posoche edna konkretna prichina za tozi zastoy.
Kakto veche vi e izvestno sled navarshvane na perioda ot 2 godini nie tryabva
da podnovime molbata si I vsichki ostanali dokumenti,koeto ni otchayva oshte poveche.
Obrashtam se s molba za savet ot vasha strana:
kak da se spravim s tova malchanie na institutsiite ?
Zashto osinovitelniya proces nyama nikakva prozrachnost I nie ne sme informirani
za reda po koyto proticha razglejdaneto na profilite kandidat osinoviteli?

Blagodarya predvaritelno!

Uspeh na vsichki.

# 842
  • Мнения: 11 967
Здравей и добре дошла Еlipharma,
Моля те, от името на всички, да пишеш на кирилица.
А сега по темата. Наистина, никой от нас не е сигурен по какви точно критерии и ред се разглеждат кандидат-осиновителите. Би ли споделила какви очаквания имате за детенце, за да ви дадем съвет? Ако трябва да обобщя от опита на вече осиновилите най-дълго се чака при изисквания за бг произход, възраст 2-4г и здраво. Деца с бг произход попадат в системата по-рядко, ако е своевременно вписано в регистъра и без сериозни здравословни проблеми едва ли ще остане неосиновено до 2-годишна възраст.
Моят съвет е да посетите някои директори на РДСП и да сондирате мнение какво евентуално да промените, за да се случат и при вас нещата. Ако не друго, поне ще напомните за себе си.
Аз получих първото си предложение, след писмото, с което ми напомняха, че ми изтича регистрацията. За делото подновявах регистрация. Така, че не се отчайвайте, колкото и дълго да ни се вижда това очакване, един ден заветното писмо пристига.

# 843
  • Мнения: 436
Zdraveyte,
Kandidat osinoviteli sme ot blizo 2 godini.Za tezi dve dalgi
godini poluchihme samo izvestitya za vpisvaneto ni v registara,nishto drugo.
Periodichno se sreshtam sas sotsialnata slujitelka no tya samo se izvinyava I ne
 moje da posoche edna konkretna prichina za tozi zastoy.
Kakto veche vi e izvestno sled navarshvane na perioda ot 2 godini nie tryabva
da podnovime molbata si I vsichki ostanali dokumenti,koeto ni otchayva oshte poveche.
Obrashtam se s molba za savet ot vasha strana:
kak da se spravim s tova malchanie na institutsiite ?
Zashto osinovitelniya proces nyama nikakva prozrachnost I nie ne sme informirani
za reda po koyto proticha razglejdaneto na profilite kandidat osinoviteli?

Blagodarya predvaritelno!

Uspeh na vsichki.
Elipharma, какви са вашите изисквания? Ако искате дете от Бг произход ще почакате доста.

# 844
  • Мнения: 38
Ако искате дете от Бг произход ще почакате доста.
То май напоследък за детенце без претенции за произход също се чака дълго.

# 845
  • Мнения: 436
То май напоследък за детенце без претенции за произход също се чака дълго.
Чакането зависи и от други фактори, например възрастта също е от значение. Като цяло не се чака много. Имаше мами при които това се случи в рамките на няколко месеца, до 1 година. От тях 3 месеца те проучват, вървят курсове, правят се срещи и посещения ...

# 846
  • Мнения: 47
Мами,за  нова година ще си имаме братче -второ оиновено детенце и имам един въпрос към вас-към момента на осиновяването детето ще бъде на 2 години и искам да знам таткото има ли право на 15 дни отпуск? Да припомня за себе си април 2017 ще станат 4 години от мписването ни ,но вече имаме едно момиче и сега ще си имаме и момче на същата възраст.ннНие кандидатствахме за две деца и ето,че съвсем скоро ще станат две и ще бъдат като близнаци и то не само по възраст понеже имат само 13 дена разлика ,но и визоално много си приличат.

# 847
  • Мнения: 411
Мами,за  нова година ще си имаме братче -второ оиновено детенце и имам един въпрос към вас-към момента на осиновяването детето ще бъде на 2 години и искам да знам таткото има ли право на 15 дни отпуск? Да припомня за себе си април 2017 ще станат 4 години от мписването ни ,но вече имаме едно момиче и сега ще си имаме и момче на същата възраст.ннНие кандидатствахме за две деца и ето,че съвсем скоро ще станат две и ще бъдат като близнаци и то не само по възраст понеже имат само 13 дена разлика ,но и визоално много си приличат.

snejiii, един съвет - при делото искайте да промените датата на раждане на второто дете така, че да са на една дата. Ще спестите много проблеми на децата и неудобни въпроси в училище след време, ако казват, че са близнаци.

# 848
  • Мнения: 47
Благодаря за съвета,но децата ми ще знаят истината и определено няма да казват,че са близнаци.

# 849
  • Мнения: 411
Благодаря за съвета,но децата ми ще знаят истината и определено няма да казват,че са близнаци.

А кой е казал, че трябва да криете истината от тях?  newsm78

# 850
  • Мнения: 436
Е нали имат 13 дни разлика? Как така да ги записват на различни  дати, .... те са си на различни  дати.

Татковците имат право на 15 дни само при раждане, не при осиновяване. Дава им се болничен при изписване на детето от болницата. Така, че тук няма как, защото детето не е новородено.

# 851
  • Колибите
  • Мнения: 357
................................
Татковците имат право на 15 дни само при раждане, не при осиновяване. Дава им се болничен при изписване на детето от болницата. Така, че тук няма как, защото детето не е новородено.

Което пак е поредната тъпня. Нашите деца заслужават да получат всички предвидени от закона и за БИОЛОГИЧНИТЕ деца бонуси, привилегии, права, както искате, така ги наричайте.

А привилегиите, които ние, самите-мами осиновители имаме, са умножени точно по 0.

Но важното е, че имаме добра вест за още едно щастливо семейство bouquet.

# 852
  • Мнения: 117
От 01.06.2017г. и осиновителите ще имат право на 15 дни.
Това е новия Кодекс на труда: Отпуск поради бременност, раждане и осиновяване
Чл. 163.ал.(9) (Нова - ДВ, бр. 98 от 2016 г., в сила от 01.06.2017 г.) Когато осиновителката и осиновителят се намират в брак или живеят в едно домакинство, осиновителят има право на 15-дневен отпуск при осиновяване на дете до 5-годишна възраст при условията на пълно осиновяване от деня на предаване на детето за осиновяване.

# 853
  • Мнения: 411
От 01.06.2017г. и осиновителите ще имат право на 15 дни.
Това е новия Кодекс на труда: Отпуск поради бременност, раждане и осиновяване
Чл. 163.ал.(9) (Нова - ДВ, бр. 98 от 2016 г., в сила от 01.06.2017 г.) Когато осиновителката и осиновителят се намират в брак или живеят в едно домакинство, осиновителят има право на 15-дневен отпуск при осиновяване на дете до 5-годишна възраст при условията на пълно осиновяване от деня на предаване на детето за осиновяване.

Това означава ли, че ще могат да осиновяват и лица, които нямат брак?

# 854
  • Мнения: 436
От 01.06.2017г. и осиновителите ще имат право на 15 дни.
Това е новия Кодекс на труда: Отпуск поради бременност, раждане и осиновяване
Чл. 163.ал.(9) (Нова - ДВ, бр. 98 от 2016 г., в сила от 01.06.2017 г.) Когато осиновителката и осиновителят се намират в брак или живеят в едно домакинство, осиновителят има право на 15-дневен отпуск при осиновяване на дете до 5-годишна възраст при условията на пълно осиновяване от деня на предаване на детето за осиновяване.

Доколкото знам това подчертаното противоречи на някакъв закон, който казва, че 2 лица не могат да осиновят едновременно, ако не са в брак. Така казано излиза, че трябва и този закон да се промени!

Общи условия

Активация на акаунт