Хайде да се запознаем!

  • 217 689
  • 885
  •   1
Отговори
# 855
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, осинових дъщеря ми преди 7години, сега е първи клас. Имаме някои проблеми, които не ми се иска да коментирам публично, та въпросът ми е във ФБ дали има затворена група, в която човек спокойно може да сподели тревогите си?

# 856
  • Мнения: 411
Привет,

Има, но аз излезнах от нея поради ред причини, някои други хора също. Моят син е във втори клас, ако искаш пиши.

# 857
  • samokov
  • Мнения: 110
Здравейте
Ние с моя съпруг сме вписани в регистъра за кандидат осиновители вече 2год.Но не получаваме нито едно обаждане от цяла България.Това което сме посочили като изисквания за дете  е много голям диапазон.Но вчера реших да звъна в няколко дирекции и разбрах че последната промяна която сме направили декември месец2016 не е отразена.

# 858
  • София
  • Мнения: 596
Много неприятно! И през цялото време регистрацията ви е текла напразно... аз бих пуснала жалба до регионалната дирекция чрез която са ме вписали. Така поне има вероятност да ги накарам да се разбързат преди да е изтекла напълно.

# 859
  • samokov
  • Мнения: 110
И аз мислех да пусна жалба но се замислям дали няма да ми навреди за следващите две години.Защото в момента си подготвяме документите за подновяване.

# 860
  • Мнения: 411
Каква е промяната?

# 861
  • samokov
  • Мнения: 110
Сложих ме и Ромски произход без видими черти.

# 862
  • Мнения: 11 967
Здравейте Matikanova84,
Бях в подобна на вашата ситуация - около 3-4 месеца преди да ми изтече регистрацията отидох да питам защо така нямам предложения и тогава поредната служителка, към която са ме прехвърлили откри, че промяната подадена през м. Октомври не е била придвижена до ДСП (централата) и съответно не е отразена в досието ми, а беше вече юни! Казаха ми, вече в Дирекцията, че имам право да подам жалба, но няма кого да накажат, тъй като въпросните служителки, които не са си свършили работата вече не работят при тях. Но, веднага отразиха в досието и разпратиха промяната на края на юни. И... в средата на септември получих първото си предложение, дни след писмото, с което ми припомняха, че регистрацията ми изтича.
Мисълта ми е, че във Вашата дирекция трябва да бъдат уведомени за този пропуск, който е съществен и да бъде отразена в досието Ви промяната.
Моят съвет е да отидете в ДСП и да поискате среща със по-висшестоящ служител, да го уведомите за пропуска и да го помолите да бъде отстранен.
При мен станаха изключително любезни след като разбраха за грешката си, може и при Вас да има ефект.
И още един съвет, ако позволите - не съжалявайте за пропуснати възможности. Някъде там чака Вашето дете, просто моментът не е дошъл да се срещнете. Моята дъщеря е вписана в регистрите през май-юни същата година, т.е почти по времето, когато отразиха промяната, че бих взела дете с лечимо заболяване или подлежащо на компенсация (очила, слухово апаратче). Ако не бях осиновила точно нея, точно в него момент, когато подновявах регистрацията си, сега нямаше да имам и сина си. Така че "всяко зло, за добро", както е казал народът.

# 863
  • samokov
  • Мнения: 110
Mama Ru
Благодаря
Аз вече ходих с ДПС което е по адрес и е отразено и е препратено към РДСП всички в България защото аз пробвах да звъня е някой РДСП и го попитах дали промяната ми е отразена и те ми отговориха да.На нас документите ни изтичат на 11.05 в момента събираме документи да ги подновим и дано след подновяването получим някое обаждане.

# 864
  • Мнения: 39
Здравейте,
Да ви разкажа и аз накратко моята история.Казвам се Мая и съм на 32г.Омъжена съм от 2г.и половина за моя съпруг който е на 47г. а сме заедно от 3 г.Беше любов от пръв поглед Simple SmileОт самото начало се опитваме да имаме детенце,но не ни се получава.Ходихме на прегледи и казват че всичко е наред, но уви не се получава.Миналата година решихме да осиновим дете.Подадохме документи и сега сме в регистъра на чакащите от 3 месеца.Той има син на 13г.от предишния си брак.Обичам това детенце като свое,но ми липсва думичката мамо която искам да чувам всеки път.
Знам че нашата принцеса ни чака някъде и силно се надявам скоро да мога да я прегърна.
Чета ви с голям интерес и много се радвам за всички които вече прегръщат своите деца.
А на нас чакащите пожелавам времето да минава по-бързо,да се въоръжим с търпение и по-скоро и ние да чуем думичката мамо и да прегръщаме нашите деца.

# 865
  • София
  • Мнения: 596
Здравей! Успех ви пожелавам! Радвам се, че сте позитивни. Сигурна съм, че ще сбъднете мечтата си. bouquet

# 866
  • Мнения: 25
И ние чакахме 2 години без нито едно обаждане.поднови ме документи и след месец ни се обадиха .тогава осиновим първото си момченце а преди седмица и второто.не губете кураж.

# 867
  • Мнения: 39
О,аз съм доста позитивно настроена и вярвам че ще се случи скоро.Дори и за миг не губя надежда и вяра,нито се отчайвам.Първото чудо и най-хубавото е съпругът ми,а малката принцеса ще е второто и най-прекрасно нещо в живота ми,когато се появи.Това са двете неща за които най-много съм мечтала и искам в живота,прекрасния съпруг който вече имам и малкото съкровище което очакваме с нетърпение.

# 868
  • Мнения: 3 213
О,аз съм доста позитивно настроена и вярвам че ще се случи скоро.Дори и за миг не губя надежда и вяра,нито се отчайвам.Първото чудо и най-хубавото е съпругът ми,а малката принцеса ще е второто и най-прекрасно нещо в живота ми,когато се появи.Това са двете неща за които най-много съм мечтала и искам в живота,прекрасния съпруг който вече имам и малкото съкровище което очакваме с нетърпение.

Предпочитанията за пол могат да ви изиграят лоша шега...

# 869
  • София
  • Мнения: 301
Предпочитанията за пол могат да ви изиграят лоша шега...
Не бих казала. Ние имахме предпочитания за пол и чакахме по-малко от три месеца. Мисля, че основното, заради което може да се чака дълго, е изискването за произход.

Общи условия

Активация на акаунт